Šta je novo?

TS IPTV Informacije, cene, itd.....

Moja varijanta je sigurnija, jer postoji pritisak od gubljenja musterije, iako je najverovatnije blef - jer ko ima izbora, taj ne uzima IPTV.
 
HBO promocija produzena do 28.2. da znate da ne odjavljujete.
 
Ja kad sam ukljucivao mislim da je bila do kraja januara.
 
,Danas sam isao da produzim ugovor matorcima za tv ,i reKOSE MI da svi novi korisnici dobijaju nove risivere ,a da ce se i stari zameniti u narednom periodu.
 
,Danas sam isao da produzim ugovor matorcima za tv ,i reKOSE MI da svi novi korisnici dobijaju nove risivere ,a da ce se i stari zameniti u narednom periodu.
I meni su rekli tako,ali evo ima vec mesec ipo dana kako sam se prijavio za zamenu ali jos nista od toga! :(
 
Ma bolji su stari. Gluplje od ovih novih nisam video. Brže menjaju kanal, a sve ostalo je očajno. Ja, ako ne bodem morao, neću ni menjati.
 
nisi izgubio moje poverenje, znam da nemas razloga da pises nesto ako nije istina, samo pokusavamo da diskutujemo sta je moguce a sta nije i da li je kod tebe telekom podesio nesto drugacije nego sto radi kod ostalih. ne treba nista da mi dokazujes zato sto ti verujem ili ne verujem, vec me samo informativno interesuje da vidim kako radi...

eto i kod mene na strani moj telekom se nigde ne spominje hd paket iako ga imam.. ocigledno nije prikazano kod svakog isto.

u browseru ukucas 192.168.1.1
kada ti trazi da se ulogujes kucas
telekom
telekom
pa ides na login
zatim na opciju wan
pa onda dsl
tako je bar kod mene


probaj da meris brzinu neta dok su na oba iptva hd kanali puateni

Evo 1.jpg
 
Kako vam radi (vama koji ga imate) ovaj novi STB? Meni izbacuje jedno 15 razlicitih gresaka po ceo dan, cas HDMI greska, cas ova, cas ona....katastrofa!
 
Pitao juce u poslovnici za novi stb, u sustini - da zovem tehnicku podrsku i njima postavim isto pitanje, ds li moze zamena staro za novo, verovatno ce izaci u susret, itd. Kada sam pitao da li to sada mogu da uradim jer mii je ugovor istekao pre par meseci, odgovor je - da, verovatno. Pretpostavljam da ce mi u tehnickoj reci esil ti normalan decko, ali dobro :)
 
Pitao juce u poslovnici za novi stb, u sustini - da zovem tehnicku podrsku i njima postavim isto pitanje, ds li moze zamena staro za novo, verovatno ce izaci u susret, itd. Kada sam pitao da li to sada mogu da uradim jer mii je ugovor istekao pre par meseci, odgovor je - da, verovatno. Pretpostavljam da ce mi u tehnickoj reci esil ti normalan decko, ali dobro :)

Moj savet ti je da raskines ugovor i vratis svu staru opremu!Onda sutradan odes u drugu poslovnicu i proveris da li imaju novu opremu,e ako imaju tek onda podneses zahtev i napomenes da hoces da ti izdaju iskljucivo novu opremu!I tako jedino mozes da predjes sa stare na novu platformu!Pozz.
 
A što u drugu poslovnicu, čekaj misliš da oni ne vide da je juče vratio opremu ? Ako budeš raskidao ugovor, pa opet poptisivao novi trebaće vremena za to veruj. Znači ako već hoćeš novu platformu, ideš i pitaš, da li imaš uslova itd, bez raskidanja ugovora. A rečeno je da će ista platforma biti najkasnije do aprila, a verovatno i pre, dostupna i na ovim starijim stb uredjajima.
 
Necu da raskidam ugovor, niti imam vremena da se sada zezam sa tim i da budem bez interneta neko vreme (korisnik sam box paketa). Zvacu tehnicku, ako moze - moze, ako ne cekam da vidim sta ce biti kada de pojavi sledeca akcija pa cu tada mozda potpisati ugovor. Nije mi nista hitno, samo sam mislio ako mogu da dodjem do novog stb i 72h da odradim neku zamenu/produzenje ugovora, jer sigurno duze necu prelaziti kod drugog operatera...
 
Ma mislio sam u drugu poslovnicu zbog opreme ako u ovoj gde raskidas nema!A sto se tice zamene tesko da ce to zaziveti samo onako-odes i zamenis.Pa ne daju ni modem u poslovnici da zamenis a kamo li opremu za IPTV!
To ce raditi po principu samo ako ti crkne ili se pokvari STB pa onda moze novi-ovako jok!
 
Sta se desava sa ovim Telekomom? Pre mesec dana mi je internet naglo usporio, dosli i resili problem sad opet. Placam 20mb, a u parametrima modema mi stoji downstream 15857 kbps, upstream je ok 1021 kbps. Jel to "normalno" u ovo zimsko vreme ili se oni zezaju iz centrale pa odvrcu i zavrcu?
 
To tako treba,da si na pola metra od centrale imao bi blizu tih 20 mega.
 
Nije bas tako. Ja sam na 180m od centrale i imam 20/1. Modem prijavljuje da je max 27/1.3.
Topi se sneg, kablovi plivaju u vodi. Proveri parametre veze pa ako su loši prijavi smetnje.
Imao sam identican problem i zamenili su paricu.
 
Evo slike.

Pogledajte prilog p.bmp

@ Sky UK

Ne bih se slozio sa tobom. Imao sam 17mb bez problema od maja do decembra, a otad krecu petljancije.
Downstream mi je uvek bio na 20000+ kbps, tj. ono sto oni meni salju oduzmem gubitke i eto me na 17. Sad mi salju 15mbps? Nema logike.
 
http://www.speedguide.net/faq/what-is-considered-good-dsl-noise-margin-snr-355

Higher SNR/SNR margin numbers repesent cleaner/stronger signals, with less background noise. The higher the SNR margin the more stable the connection. In some instances interleaving can help raise the noise margin to an acceptable level.

6dB or below noise margin is bad, it will experience no synch or intermittent synch problems
7dB-10dB is fair but does not leave much room for variances in conditions
11dB-20dB is good with little or no synch problems (if no large variation)
20dB-28dB is excellent
29dB or above is outstanding

Kod:
Kod mene:  Down/Up
Line Coding(Trellis):	On	On
SNR Margin (0.1 dB):	137	164
Attenuation (0.1 dB):	35	41
Output Power (0.1 dBm):	0	128
Attainable Rate (Kbps):	27544	1316

@perapk: Mislim da ti je downstream slab.
 
http://www.speedguide.net/faq/what-is-considered-good-dsl-noise-margin-snr-355



Kod:
Kod mene:  Down/Up
Line Coding(Trellis):	On	On
SNR Margin (0.1 dB):	137	164
Attenuation (0.1 dB):	35	41
Output Power (0.1 dBm):	0	128
Attainable Rate (Kbps):	27544	1316

@perapk: Mislim da ti je downstream slab.

SNR mi je bio 6db kad mi se dogodio problem sa netom decembra, pa je tehnicar zvao centralu, pa neke montere, jedan se popeo na krov, cacnuo neke kablove i net je proradio punom parom. Sad mi je SNR 1-2db? Jel to do mene ili do njih?
 
Do kablova je.
 
Nazad
Vrh Dno