Šta je novo?

XBOX 360 - opšta diskusija i blic pitanja

Još jedno pitanje. Nov sam u ovom svetu konzola. Video sam da ima nešto u FSD-u kao Emulators. Da li tu može da se instaliraju razni emulatori i igraju igre za PS3,Wii....?
 
Imam mnogo pitanja,a vidim da je malo ljudi voljno da mi pomogne.
Zato ću postavljati razna pitanja i nestrpljivo ću čekati odgovor.
Ubacio sam par igara,nakačio konzolu na net i hteo da skinem one covere za igrice. Za 4 igre cover se sam postavio onom radnjom Refresh Artwork,a na dve igre nije htelo,tačnije na Far Cry 4 i Assassins Creed Rogue. Šta se tu dešava?
Zašto mi je u igrama jako loša slika u smislu oštrih ivica ili Anti-Aliasing? To se ne može popraviti?
 
Poslednja izmena:
Odradi ručni risken hdda iz Settingsa i izbaciće Artwork...
 
postoji li mogućnost da se kupi kinekt i zakači na PC i odigra nešto? video sam neka firma radi igre ali mogu li sve ili bar neke od hit naslova?
 
Imam mnogo pitanja,a vidim da je malo ljudi voljno da mi pomogne.
Zato ću postavljati razna pitanja i nestrpljivo ću čekati odgovor.
Ubacio sam par igara,nakačio konzolu na net i hteo da skinem one covere za igrice. Za 4 igre cover se sam postavio onom radnjom Refresh Artwork,a na dve igre nije htelo,tačnije na Far Cry 4 i Assassins Creed Rogue. Šta se tu dešava?
Zašto mi je u igrama jako loša slika u smislu oštrih ivica ili Anti-Aliasing? To se ne može popraviti?
Koju kozolu ti koristis koja je maticna ploca u njoj? Datum proizvodnje!?
 
postoji li mogućnost da se kupi kinekt i zakači na PC i odigra nešto? video sam neka firma radi igre ali mogu li sve ili bar neke od hit naslova?
Ja kacio nesto sa linuxom pokusavao jako lose radilo i odustao, daj link da vidim sta si gledao.
 
I ja mislim da je tako,da to nema veze sa pločom nego da je to do igara. Samo pitam da li se to može nekako smanjiti?
 
Konzola je sa Jasper pločom. 2009 god.
To je ubedljivo najjaca konzola za rgh nema bolje, malo se greje, prod nema sanse da dobijes, plus imas hdmi izlaz i max sliku koja moze da se izvuce sa xbox 360 konzolom, ostre ovice nzm odakle ti.. Koju igricu igras!? Sto se tice kovera uzmi skini fs 3.0 ako vec jesi amo uradi isti proces ponovo a mozda i ceo dashboard da updejtues.. Koja je verzija!?
 
Gledaj ovako,
ja sam dao nekom liku da mi uradi RGH,ubacio mi je CR4 XL čip i instalirao FSD 3,valjda je to najnovija verzija.Ne uspevam da ubacim covere za sve igre,neke hoće,a neke neće.
Pošto do sada nikad nisam igrao ni video kako izgledaju igre na Xbox 360,igrao sam samo na PC-ju gde ima opcija anti-aliasing i na taj način se popravi oština ivica.
Igram GTA V na Ful HD Tv-u preko HDMI kabla i dosta me nerviraju te (kockaste) ivice.Ali pošto više na PC-ju ne mogu da igram novije igre jer je krš,verovatno ću se navići na Xbox-u.
 
Gledaj ovako,
ja sam dao nekom liku da mi uradi RGH,ubacio mi je CR4 XL čip i instalirao FSD 3,valjda je to najnovija verzija.Ne uspevam da ubacim covere za sve igre,neke hoće,a neke neće.
Pošto do sada nikad nisam igrao ni video kako izgledaju igre na Xbox 360,igrao sam samo na PC-ju gde ima opcija anti-aliasing i na taj način se popravi oština ivica.
Igram GTA V na Ful HD Tv-u preko HDMI kabla i dosta me nerviraju te (kockaste) ivice.Ali pošto više na PC-ju ne mogu da igram novije igre jer je krš,verovatno ću se navići na Xbox-u.
Ahaah opusti se, ja imam i ps3 i xbox i odma cu ti reci komp je mamara!! Naravno ako se strpis 90% igara dodje i na pc, nego tvoj problem sa igricama je u fs3, jedan mali fajl nzm tacno koji je zaduzen za adrese skidanja uglavnom u prvim verzijama jel to bilo tipa 1 2 linka u novim je 7 8 znaci turi na fleshku poslednji fs3 i stavi da ti taj dize sa usba i probaj ako radi onda kopiraj ako ne bar znamo da nije to pa trazimo dalje, jel znas kako da pokrenes fs3 sa usba ili da kuckam? I sad znam zasto ti je kockasto :) nemoj zaboraviti da xbox zapravo nema full hd rezoluciju tako da super izgleda i igrice super rade sa obzirom kakva je konfiguracija xboxa..
 
Poslednja izmena:
Znam kako se pokreće fs3,pokušacu nešto u vezi tih covera. Pokušaću i da smanjim rezoluciju na TV-u da stavim 720p pa da vidim kako izgledaju ivice tako. Slažem se sa tobom da je PC mamara,ali moj PC je star 7 godina i ne mogu sa tim šporetom da igram nove igre. Treba mi 700 eura za novu mašinu,a ja taj novac nemam. Kupio sam Xbox 360 za 120 evra i pičim sve nove igre glatko. Navićiću se brzo na kvalitet slike,da se razumemo ni na PC-ju mi zadnje igre nisu izgledale tako dobro kao ove na Xbox-u. Prezadovoljan sam! Nije to ništa malo ružne ivice,ali možda i to popravim.
 
Au sad kad izadje gta5 bice nebo i zemlja.. Ps3 i xbox360idu u zaborav :)
 
Znam tebra,al šta ćeš,sirotinja raja.Biću skroman i zadovoljiti se malim stvarima. Zaboravih da se zahvalim na pomoći!
 
Znam tebra,al šta ćeš,sirotinja raja.Biću skroman i zadovoljiti se malim stvarima. Zaboravih da se zahvalim na pomoći!

Nemas frke, ako bude jos sta zabadalo zovi :) inace i ja nikada grafiku ne bi kupio da mi nije potrebna za programe.. posto imam ps3 i xbox360 sve mogu da igram :D
 
Nemas frke, ako bude jos sta zabadalo zovi :) inace i ja nikada grafiku ne bi kupio da mi nije potrebna za programe.. posto imam ps3 i xbox360 sve mogu da igram :D

Sad bi ti ovi sa PC tema rekli da to nije na high podešavanjima u 1080p i sa 60 fpsa. To je isto kao da mi kažu da mi ne valja hleb jer na sebi nema još koje zrno susama.
 
Ako moze mala pomoc...Definitivno sam resio da klincu kupim xbox360 ali ne znam koji? Koja je razlika kod ovih sto imaju samo 4 GB (da li je to malo?) i ovih sto imaju npr 500GB?
 
Poslednja izmena:
sa 4gb ne možeš snimati igre na HDD. moraš sa diska igrati što je s_hit
 
A da li se u tom slucaju moze dodati neki eksterni hdd, posto ih imam par komada? Ima i usb fleseva od 32GB.
 
Evo ja sam skoro kupio Xbox 360.
Konzola sa Jasper pločom,samo to dolazi u obzir kod debelih konzola,sve drugo nikako ne kupuj!!!
Xenon,Falcon te se ploče pregrevaju i crkavaju,proguglaj malo po forumima.
Znači nadješ Jasper,može da ima svoj Hard disk minimum 120 Gb da bi mogao bar 10 igara da nabaciš ili tvoj Ext.HDD.
Ugradiš čip RGH kod ljudi koji se time bave,ubacuješ igre skinute sa neta direktno na Hard Disk,nema rezanja diskova i ostalih zezanja.
Kažu da nisu loše ni te Slim konzole sa Corona pločom,preporučivali su mi da ih uzmem,ali ja sam se opredelio za prvu opciju.Ako hoćeš kontaktiraj me na PP da ti dam neke likove koji imaju te Jasper konzole.
 
Slim su jos bolje od jasper,novije su i svi problemi su uklonjeni i lepse izgledaju ;)
 
Što se kvaliteta tiče,mislim da su podjednake,ne verujem da su slim bolje. A izgled,stvar ukusa.
xbox-360.jpg
console_xbox_360_super_slim_4gb-3.jpg
 
Poslednja izmena:
Corona je trenutno najbolja za rgh. Ne kvari se, brzo pali. Kod trinity ploca crkava hana cip. Kod jasper juzni most i hana cip. To sto nekom nije crkla jasper ploca ne znaci da one ne crkavaju.
 
Ja nisam čuo da je nekom crkla Jasper ploča,od 4 majstora koji popravljaju i ugradjuju čipove. Naravno,svemu dodje kraj kao i toj Corona ploči.
 
Zanima me da li neko od vas koristi adapter (konvertor) za tastaturu i mis? Nikako ne mogu da se naviknem da igram fps i rpg preko joysticka. Da li ima neko preporuku za konvertor i gde mogu da ga nadjem?
 
Nazad
Vrh Dno