Šta je novo?

XBOX 360 - opšta diskusija i blic pitanja

Odes na xbox republiku, bar dvojici mozes bez problema da posaljes brzom postom i da ti uredno vrate masinu bez ikakvih problema, ja sam bar jednom slao i sve preporuke, detalje na pm :)
 
Društvo,
jedno pitanje.
Ja moju Xbox 360 konzolu ostavljam non-stop uključenu u stuju.
Imam i kinect kameru. Tako da mi je napajenje i kamera stalno uključena u struju. Konzolu gasim na Guide dugme ,,Turn of console,,.
Da li nešto smeta napajanju i kameri što su stalno uključeni,stalno svetle one (narandžasta i zelena) lampica.
Neće da ,,crkne,, nešto?
 
Neće - barem ne zbog toga:)))
 
Imam problem. Xbox nije moj pa i nisam nesto strucan, uzeo poskidao igre sa neta (region free) i ispratio celu proceduru oko raspakivanja iso fajla uz pomoc Xbox Backup Creator-a. Igre kopirao u folder na eksternom hardu sve kul. Problem nastaje nada u FSD-u, odnosno Library-u dodjem do neke od mojih igara i udjem u istu dobijem ime igre ispod koje nema onog opisa i poruke Not Available? Nesto ocigledno propustam samo ne mogu da skontam sta... Bilo kakva pomoc bi dobro dosla i hvala unapred. Btw igre koje su vec na hard-u i u tom istom folderu rade bez ikakvih problema
 
Raspakuj igre sa iso2god, deluje da xbox backup creator nešto nije dobro odradio jer tu stvarno nema neke mudrosti.
 
hm probao sam sada i to. ubacim igru (fifa 15) i dobijam skroz drugu poruku a to je "This is an installed game. To play, insert the original game disc." -.- Kad mu kazem play krene da ucitava, i izadje ona xbox difoltna poruka "Game Error" i u nastavku the game couldnt start. try downloading the game again. Ne znam da nema veze sa dashom i njegovom verzijom ili ja nesto opet gresim, nisam pametan...
 
inace nemam covere, za te igre koje sam dodao, nisam vezao konzolu na net sto kontam da je ok?
 
Koliko ja mislim,covere i opise igara unose se rucno,tj. sam ih unosis. Covere mozes da ubacis i kada nakacis konzolu na net,ali nece svaki put da skine cover. Ja tako radim i ubacujem opise. Kada se rucno ubacuju takodje mora konzola da bude prikacena na net.
 
Koliko ja mislim,covere i opise igara unose se rucno,tj. sam ih unosis. Covere mozes da ubacis i kada nakacis konzolu na net,ali nece svaki put da skine cover. Ja tako radim i ubacujem opise. Kada se rucno ubacuju takodje mora konzola da bude prikacena na net.

hvala na odgovoru al sad mi je to skroz nebitna stavka, pomenuo sam samo misleci da mozda treba sama konzola da izvuce iz ovih fajlova koji se raspakuju preko nekog od ova dva programa, obzirom da se dobije mali preview covera.
Ono sto ostaje problematicno jeste ovo sto ne mogu da nateram ni jednu novu igru tj ove sto sam ubacivao da radi, dobijem u spisku i vidi je konzola ali oni errori iz prethodnih postova nastavljaju da me maltretiraju...
 
Treba prebaciti samo određeni fajl a ne kompletan DVD1 ili DVD2...
Ja prodadoh svoju konzolu pa sam ispao iz fazona ali se sećam da večina novih igara radi na tu foru.
Ne prebacuju se oba "DVDa" već sam izvršni fajl sa jednog od njih...
Tamo gde skidaš igricu proprati tutorijal za instalaciju iste.
Pišu korisnici, samo treba čitati detaljnije.
 
Poslednja izmena:
Treba prebaciti samo određeni fajl a ne kompletan DVD1 ili DVD2...
Ja prodadoh svoju konzolu pa sam ispao iz fazona ali se sećam da večina novih igara radi na tu foru.
Ne prebacuju se oba "DVDa" već sam izvršni fajl sa jednog od njih...
Tamo gde skidaš igricu proprati tutorijal za instalaciju iste.
Pišu korisnici, samo treba čitati detaljnije.

najludje od svega je to sto su sve igre bile single dvd... tako da kontam da to nije problem. ovde je problem druge prirode a sve vise tipujem na verziju FSD-a... ili mi je nesto drugo promaklo, mada su svi ti tutorijali prilicno strejt forvard, jedino ako nisam toliko slep da sam nesto zaboravio ili debelo omanuo -.-
 
Ne znam odakle si pratio tutorijal,ali sa ovog sajta sam i ja naucio. Uspeo sam iz prve,ali ga procitao jedno tri puta. Poslacu ti u PP
 
Ako si se igrao sa path-ovima biće da je pobrljavio fsd, reinstaliraj ga.
Ponovo, nema šta da se pogreši, raspakuješ iso i prekopiraš ceo folder u HDD/games folder ili koji je već podešen u fsd-u
 
Ako si se igrao sa path-ovima biće da je pobrljavio fsd, reinstaliraj ga.
Ponovo, nema šta da se pogreši, raspakuješ iso i prekopiraš ceo folder u HDD/games folder ili koji je već podešen u fsd-u

Nisam nista dirao :D Ubaci sam bas u foldere koje vec posmatra, cak sam i povecavao dubinu skeniranja za svaki slucaj.
A i to sam radio raspakivao/kopirao, plus sam pratio tutorijal na srpskom za maloumnike :D Igre na konzoli su fazon pes13, nba 2k13, i tad je i zadnji put radjen bilo kakav update/install igara i fsd-a i cega god jos... Uzeo sam konzolu da ubacim par igara i da vratim a od toga nasta karambol izgubih pola vikenda -.-
 
Onda nešto nije kako treba, opet tipujem na FSD jer hoće da zabode, svakako bih sa tim probao prvo.
 
Nisam jos stigao da se poigram sa ovim problemom, ali svakako imam jos par nedoumica.
Ako uzmem da reinstaliram FSD da li ce vajpovati ceo hdd ili ce sve biti kao i p re samo sa svezom instalacijom istog? Dal pri tom procesu isto gazi i one achivmente, profile i sta sad sve tu moze imati, covere itd? Ne bih da me streljaju ovi sa posla ako im nesto zeznem :D Koju verziju treba instalirati, koja je aktuelna? Kontam da ima tutorijala na republici? Mnogo pitam, al ne bih opet da izgubim par sati u istrazivanju ako vec ima ljudi koji mogu u minut da pomognu :) Hvala jos jednom
 
Ma jok, sve ostaje isto, samo vodi računa da ne obrišeš launch.ini fajl. Procedura od par minuta, nađi tutorial na republici pa polako
 
Do dasha je bilo, decko sa republike je odmah provalio u cemu je problem i uputio na odgovarajuci tutorijal. Sve proslo super i sada konacno sve radi! Hvala jos jednom na pomoci! \m/
 
Da li postoji neki sajt gde se mogu pregledati sva Xbox izdanja (ne konzola već igara :) ) po datumima izlaska, recimo od poslednjeg naslova pa dalje? Nešto kao katalog.
 
Imaš ih dosta takvih, čak i na wiki
 
elem,nisam znao gde da postavim pitanje pa mi se ovaj topic ucinio najpogodnijim
naime,imam xbox360 sa dva kontrolera
da li postoji neki dodatak da se ti dzojstici upotrebe za PC ?
 
Windows bi trebao da prepozna kontrolere čim ih utakneš. Ako su bežični, treba ti onaj risiver pošto ne koristi BT.
 
Help needed :) elem,sve sto budem napisao,uzimajte sa rezervom i ispravite me ukoliko lupim glupost :) drugar ima zbox koji je valda(kako mi je on objasnio) cipovan da radi sa skidanim igrama s neta,ali da mora da te igre reze..."nabavili" smo nba2k15,uz malo muka i narezali i sve je to ok proslo..Ubacimo disk u konzolu,konzola prepozna da je u pitanju ova igra,vidi se slika igrevsa Durantulom,medjutim kada smo hteli da pokrenemo izbaci gresku "unsupported disc"..sledece sto smo uradili je da igru prvo instaliramo i instalacija je prosla ok,bar ja tako mislim jer nije izbacio nijesnu gresku...Kad smo opet pokusali da pokrenemo,opet smo dobili isti error..resetovali konzolu,proveravali disk da nije izgreban,nista ne pomaze..Druge,starije diskove cita..Gde gresimo?Da li postoji nacin sa se zaobidje ovaj problem?
Disk sam rezao imgburnom,truncate,u pitanju je Verbatim Dvd+r dl disk. Ukoliko je potrebna jos neka inf samo pitajte;) Hvala!
 
Poslednja izmena:
Hvala. Ne zezam, nego mi ne odgovara bilo kakav prikaz, ja to vizuelno pamtim, snimam i recimo tražim nešto poput ovoga (tip prikaza i sortiranja): http://www.nintendo.com/games/game-guide/#filter/wii|-|-|-|-|descend|releaseDate|-|-|-|1|-|-

Pa i ovaj link za metacritic moze da pokazuje box art, klikni na ono sto je jedno 2-3cm desno od slova kinect only(sto se nalazi direktno iznad liste) i promenice ti prikaz.

Help needed :) elem,sve sto budem napisao,uzimajte sa rezervom i ispravite me ukoliko lupim glupost :) drugar ima zbox koji je valda(kako mi je on objasnio) cipovan da radi sa skidanim igrama s neta,ali da mora da te igre reze..."nabavili" smo nba2k15,uz malo muka i narezali i sve je to ok proslo..Ubacimo disk u konzolu,konzola prepozna da je u pitanju ova igra,vidi se slika igrevsa Durantulom,medjutim kada smo hteli da pokrenemo izbaci gresku "unsupported disc"..sledece sto smo uradili je da igru prvo instaliramo i instalacija je prosla ok,bar ja tako mislim jer nije izbacio nijesnu gresku...Kad smo opet pokusali da pokrenemo,opet smo dobili isti error..resetovali konzolu,proveravali disk da nije izgreban,nista ne pomaze..Druge,starije diskove cita..Gde gresimo?Da li postoji nacin sa se zaobidje ovaj problem?
Disk sam rezao imgburnom,truncate,u pitanju je Verbatim Dvd+r dl disk. Ukoliko je potrebna jos neka inf samo pitajte;) Hvala!

Mozda gresim, ali cini mi se da mu konzola uopste nije chipovana, vec da je samo ubacen softverski exploit, sve u svemu trebas da skines noviju verziju tog softverskog exploita i da je ubacis u xbox.
 
Poslednja izmena:
Pa i ovaj link za metacritic moze da pokazuje box art, klikni na ono sto je jedno 2-3cm desno od slova kinect only(sto se nalazi direktno iznad liste) i promenice ti prikaz.



Mozda gresim, ali cini mi se da mu konzola uopste nije chipovana, vec da je samo ubacen softverski exploit, sve u svemu trebas da skines noviju verziju tog softverskog exploita i da je ubacis u xbox.

uh tek sad viidim ovo..kakoo da proverim verziju tog exploita i dsa li mogu sam nekako sve to da uradim?
 
Nazad
Vrh Dno