Šta je novo?

Google Chrome

Ali zar ne bi trebalo da sajtovi imaju neku alternativu u slucaju da ne postoji određeni font, obično se stave bar 4 fonta koja bi trebalo da imaju svi racunari, ili fontovi koji su online?
 
Ali zar ne bi trebalo da sajtovi imaju neku alternativu u slucaju da ne postoji određeni font, obično se stave bar 4 fonta koja bi trebalo da imaju svi racunari, ili fontovi koji su online?
Pa da. Ali iz nekog razloga WebKit browseri su vukli prvi sledeći open sans (u mom slučaju italic) a ne Arial koji je bio sledeći.
 
Da li postoji neki dodatak koji moze da podeli tabove u dva reda, znaci da moze da se radi sa vise tabova da bi bilo preglednije u radu?
 
Da li se u chromu moze ukljuciti prilikom izlaza da se mora potvrditi izlaz ukoliko ima otvorenih vise tabova - kao na mozilli ?

Druga stvar koja me jos interesuje je ta da li se prilikom otvaranja praznog-novog taba moze iskljuciti prikazivanje onih 8 "kockica" sa posecivanim stranicama ?
 
Doneo mi malopre drug laptop i požalio mi se da ne može da pokrene Chrome, ja pogledam, vidim stvarno neće da se pokrene, ne koristim Chrome, ali probam da pronađem rešenje na netu, vidim pun YouTube raznih "Solution-a", probam na razne načine: menjanje naziva, CMD i komanda "netsh winsock reset", međutim kada kliknem da ga pokrenem ništa.
Šta je pobrljavilo?
 
Doneo mi malopre drug laptop i požalio mi se da ne može da pokrene Chrome, ja pogledam, vidim stvarno neće da se pokrene, ne koristim Chrome, ali probam da pronađem rešenje na netu, vidim pun YouTube raznih "Solution-a", probam na razne načine: menjanje naziva, CMD i komanda "netsh winsock reset", međutim kada kliknem da ga pokrenem ništa.
Šta je pobrljavilo?

Ja sam probao reinstalaciju i više različitih verzija. Nije uspelo. Vratio sam se na Operu. Znam da ovo nije rešenje, ali krastavac. Mogli su ga naprave bolje. Pre je super radio.
 
Možda ima Comodo?

Imam, ali je dozvoljena aplikacija (win 7). Kod moje ćerkice na win 10, bez Comod a, isto neće. Zapravo učita se, ali za 5 minuta. Zajedničko za oba računara je Eset smart security 9. Comodo Dragon radi normalno.
 
Comodo Dragon i Chromodo brišite i ne koristite. Jer je nesigurniji od Chrome, i zato što je upravo Google Project Zero objavio da su efektivno uništili same origin policy.
 
Napravite novi windows nalog odnosno korisnika) pa probajte tamo. Ako radi, onda imate neki dublji problem.
Generalno, ne volim aplikacije koje se previse integirsu u sistem i pokusavaju da nesto kontrolisu. Tu su pre svega ti skeneri za viruse i malware, firewall programi i modifikacije UI.
 
Imam problem sa google drive aplikacijom. Imao sam je instaliranu na racunaru win7. Onda sam je deinstalirao. Sada hocu da je ponovo instaliram, ali postoji problem. Skinem onaj instalacioni fajl, malo manji od 1mb. Kad pokrenem instalaciju, treba da prvo skine podatke za instalaciju(ako se ne varam oko 50mb), medjutim on mi odmah izbaci "instalacija", i posle kaze instalirano. Kad ga pokrenem javi mi da ne moze da se poveze sa internetom, iako internet radi. Probao sam da ga reinstaliram nekpliko puta, restartovao sam racunar, brisao sve vezano za gdrive iz program files, app data, medjutim uvek isto. Da li ima neko ideju sta moze da bude problem, posto mi hitno treba?
 
@alphablue597
Kakve veze ima Google Drive sa ovom temom? Otvori novu temu.
 
uploadfromtaptalk1455574138943.jpg
Prilikom upotrebe google search engine-a u chromu mi izbaci ovo sa slike. Znaci bilo sta da ukucam u pretragu izbacuje mi ovo.

Resenje: U Extensions sam iskljucio "Google Slides" i google search engine ponovo radi normalno.

Da li neko zna zbog cega mi se to desilo?
 
ublock origin mi poludeo na bench forumu...ima beli razmak od 12cm :)
vrno sam na adguard dok ne srede :)
 
A, znači µblock origin mi pravi taj problem! Imam i ja taj beli razmak od pre par dana. Mislio sam da je nešto forum otišao pa čekam da isprave. :D Koristio sam i ja Adguard ali mi on blokira i ovaj RSS feed na vrhu pa ne mogu da vidim najnovije vesti i članke. Ne znam šta drugo da stavim osim da se vratim na Adblock Plus.
 
Koji ste vi likovi. Pa ko zna kada će se to srediti.
Samo ste mogli da ga isključite na benchu
 
Pa očigledno jesi, ako ti ovih par reklama na forumu predstavlja 11k
 
Pa naravno. Treba da ga prilagodiš sebi. Blanket pravila nisu pogodna za sve korisnike.
Ne znam da li ti je neko rekao, ali ublock origin je vrlo agresivan i brdo sajtova na radi najbolje kada je on aktivan (ne zbog blokiranja reklama, već i skripti koje treba da se izvršavaju; ja imam svoju whitelist koju syncujem između računara).
Sa druge strane, deluje kao da ne znaš da blocker može da se isključi samo na jednom domenu (ili poddomenu).
 
Pa naravno. Treba da ga prilagodiš sebi. Blanket pravila nisu pogodna za sve korisnike.
Ne znam da li ti je neko rekao, ali ublock origin je vrlo agresivan i brdo sajtova na radi najbolje kada je on aktivan (ne zbog blokiranja reklama, već i skripti koje treba da se izvršavaju; ja imam svoju whitelist koju syncujem između računara).
Sa druge strane, deluje kao da ne znaš da blocker može da se isključi samo na jednom domenu (ili poddomenu).

znam ali me smara jer je do sada ISTI radio i na benchu i to vrhunski...
 
kod mene je problem sto ublock i dalje blokira kada je iskljucen na nekom sajtu. tek kada ga u potpunosti isklucim u extensions onda prestaje sa radom
 
imas pipetu pa sa bencha to "belo selektuj" i resio si, samo shto smara do 00, pogotovo shto je iz cista mira poceo da se ponasa bezobrazno :)
 
Nazad
Vrh Dno