Šta je novo?

Google Chrome

Jesi probao iz nekog drugog browsera? Ja mislim da bi to pre moglo biti do grafičke karte tj. do drajvera od iste.
 
Kako mogu da uklonim parametar oq= koji mi se u zadnje vrijeme prikazuje kada nesto trazim iz address bar-a?

Kad idem preko google.com onda nema tog parametra....Ne znam zasto ali me to uzasno uzasno nervira.

Tipa upisem mazda6 u address bar, dobijem rezultat mazda6oq=mazda6, a kad obrisem oq=mazda6 onda dobijem potpuno druge rezultate pretrage (tacnije i preciznije).
 
Kod mene nema toga:
Kod:
https://www.google.com/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=mazda6
 
Da li neko zna zasto chrome na windows-u 8.1 ne radi u pozadini? U podesavanjima je sve namesteno, ali nema male ikonice traci sa pokrenutim programima.
 
Posle upgrade sa Win 8.1 na Win 10 Chrome je poceo da zeza kada gledam Youtube video u smislu da zvuk malo trockira, pucketa na svakih par sekundi. Reinstalirao sam Chome i isto. Cak presao na 64-bit ver. i isto. Gledao na Google-u ali nisam nasao neko pametno resenje. To je jedno pitanje. A drugo pitanje, posto je izasla verzija 45, za koju su rekli da ce da zaustavlja flash reklame. Da li treba to nesto da se podesi? Tipa ono settings---swow advanced settings---privacy---content settings---plugins---detect and run important plugin content?
 
To je automatski.
Proveri da nije neka ekstenzija problem, skini i Operu pa probaj na njoj, koja doduše trenutno pati od toga da skrol traka izgleda kao Windows 98 na Windows 10.
 
Edge i Firefox radi perfektno bez pucketanja. Nemam nikakvu extenziju sto je najgore, sve je po default-u. Ne znam sta moze da bude, mnogo iritira.
 
Kliknem srednji klik da mi otvori u pozadini neku pesmu na youtube-u dok surfujem, medjutim nece da mi ucita dok taj tab ne bude atkivan. To nije tako bilo pre, kako da vratim da moze da mi ucita u pozadini klip, pesmu, sta god?
 
Kliknem srednji klik da mi otvori u pozadini neku pesmu na youtube-u dok surfujem, medjutim nece da mi ucita dok taj tab ne bude atkivan. To nije tako bilo pre, kako da vratim da moze da mi ucita u pozadini klip, pesmu, sta god?

I ne samo to, nego i kada je gomila tabova upaljena pola ih ugasi, pa ih ucitava ponovo kada budu aktivni. Resili su problem sa brzinom chroma i zauzecem rama tako sto gase neaktivne tabove koji se ucitavaju kada se aktiviraju ti tabovi sto je iratantnije 10x od ovog predhodnog....
 
Poslednja izmena:
vise puta dnevno mi se desi da neka stranica vise nece da se otvara,evo malo pre sa fejsom.... pise nesto dns problem,uvek zaboravim da slikam... uglavnom,jedino resenje da se stranica "odglavi" je da odradim flush dns...
zna li neko kako ovo trajno da resim,mnogo me nervira?
 
Jel postoji neki način da debug-ujem zašto mi Chrome ne radi?
Juče resetujem komp i od tada više nije radio. Reinstalacija nije pomogla, kao ni čišćenje svi fajlova koji ostanu posle deinstalacije.

Chromium radi, što je najčudnije.
 
Malopre mi komšinica donela laptop da vidim zašto joj Chrome ne radi, isto sam pokušao reinstalaciju i čišćenje i ništa
 
I ne samo to, nego i kada je gomila tabova upaljena pola ih ugasi, pa ih ucitava ponovo kada budu aktivni. Resili su problem sa brzinom chroma i zauzecem rama tako sto gase neaktivne tabove koji se ucitavaju kada se aktiviraju ti tabovi sto je iratantnije 10x od ovog predhodnog....
Mogli su da nam ostave opciju da to podesimo sami. Koja je verzija poslednja koja radi normalno?
 
Jel postoji neki način da debug-ujem zašto mi Chrome ne radi?
Juče resetujem komp i od tada više nije radio. Reinstalacija nije pomogla, kao ni čišćenje svi fajlova koji ostanu posle deinstalacije.

Chromium radi, što je najčudnije.

Malopre mi komšinica donela laptop da vidim zašto joj Chrome ne radi, isto sam pokušao reinstalaciju i čišćenje i ništa

Neki Comodo proizvod?

Firewall/Advanced settings/Defense +/HIPS/HIPS Settings/Detect shellcode injections (exclusions) i dodate folder gde je google chrome instaliran.

Meni je ovo resilo problem
 
Imam comodo av, sve na default.
Stavio sam chrome folder u izuzetak, ali nije pomoglo.

Instalirao sam 64bit i sada radi.
 
Poslednja izmena:
Ni meni ne radi, Imam Comodo AV, i on ima neki svoj browser isti ko Chrome-Chromodo, ugl je sve pokupio , osim nekih lozinki.
 
:) I komšinica ima Komodo instaliran, izgleda da je stvarno tu neki zaglup
 
Ja imam taj Chromodo koji dolazi uz Comodo, i kako sam ga apdejtovao, ne radi mi flash.
 
Kliknem srednji klik da mi otvori u pozadini neku pesmu na youtube-u dok surfujem, medjutim nece da mi ucita dok taj tab ne bude atkivan. To nije tako bilo pre, kako da vratim da moze da mi ucita u pozadini klip, pesmu, sta god?
Mislim da moraš da aktiviraš taj tab da bi krenulo učitavanje, posle opet možeš da pređeš na drugi tab i ne bi trebalo da prekida učitavanje.
 
Znam za to ali to je toliko glupo da je to neverovatno. Može li se to nekako promeniti?
 
@havijer
U većini slučajeva nije glupo ponašanje, zato što ti ne treba da u pozadini kreću kojekakvi klipovi i reklame dok ti radiš na sasvim drugom tabu. Vidi jel ima kakva opcija kad uneseš "about:flags" u address bar, kod mene je još uvek staro ponašanje tako da ne mogu da proverim kod sebe.


Nego jel zna neko šta je sad ovo u opcijama:
Protected Content
Some content services use machine identifiers to uniquely identify you for the purposes of authorizing access to protected content.
Allow identifiers for protected content (computer restart may be required)
Unique identifier za računar, pri put čujem za ovo. Jel zna iko koji servis ima pravo da ovo koristi i da li se traži dozvola od korisnika pre upotrebe?
 
Taj flag nije specijalno namenjen bas za taj problem koji Opera ima na Win10, vec se generalno moze koristiti kao feature. Problem se resava (tj ne gledas vise slajder iz Win98), a druga je stvar da li se tebi i taj drugi modern slajder takodje ne svidja.
 
Da li ima neko ko bi mogao da mi pomogne.
Kupio sam preko klik sporta utakmicu Zvezda - Partizan koja se igra sutra.
Sada imam problem da pustim i taj probni stream, jer google chrome ne podržava plugin.
Probao sam isto i u Firefoxu, i ovom Microsoft Edge, tu se ništa ne dešava.
Isto kao da nisam ni kliknuo na taj probni stream.
Ako ima neko ko bi mogao da mi pomogne, kako da taj link prebacim u recimo VLC player ili neki drugi player i da ga streamujem nezavisno od browsera.
 Guglovao sam kako da eešim to, ali nijedno od toga nije pomoglo.
Znam da je Chrome odnedavno blokirao ili onemogućio ad fl player, sad da l' je to u vezi sa tim ili ne, ne znam, jer nisam tehnički dovoljno pismen za tu vrstu problema.

150911043638416803.jpg
 
Probaj da otvoris network stream iz VLC playera. Kopiraj link, pa u VLC idi u File.Open Network Stream i ubaci ga u URL polje.
Ili...
1. chrome://plugins/
2. Disable VLC Multimedia Plug-in i VLC Multimedia Plugin ako postoje
 
Poslednja izmena:
Probao sam da kopiram link i ubacivao sam u VLC i u ACE player ali neće.
Podrška iz mts kaže da oni samo prodaju uslugu i baš ih briga.
Reče mi jedna, instalirajte Windows Media Player i radiće.
Pa, ja imam instaliran WMP.
E, sad dal' VLC player zeza stvar?
I ne mogu da pronađem Disable VLC Multimedia Plug-in i VLC Multimedia Plugin, kad otvorim chrome://plugins/
Atebi hvala ko bratu što pokušavaš da mi pomogneš.
Zaista respect.
Ovo su plugins koje imam.

Plugins.jpg

Ako te ne mrzi hajde ti na https://www.mts.rs/tv/kliksport/Utakmice
i probaj da pustiš probni stream i šta će da ti se pojavi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno