Šta je novo?

Google Chrome

Sve notifikacije ti idu preko tog istog chrome notifications u systray-u, a Chrome 100% nema po defaultu da te obaveštava o tim stvarima sa mobilnog tipa sms, poziv, viber tako da mora biti nešto dodatno (npr. Pushbullet), a ako nije ekstenzija onda ne znam šta je moglo da bude.
 
Ima li kakva fora da se sakrije ona opcija show passwords u google chromu?
 
Ima li kakva fora da se sakrije ona opcija show passwords u google chromu?

Koliko ja znam-nema, mada, koliko ima add-onsa, možda sam nešto propustio. Opcije su ti da koristiš "private browsing", ili da jednostavno ne pamtiš šifre na stranicama.
Možda ti ovo na neki način pomogne: http://stackoverflow.com/questions/15738259/disabling-chrome-autofill

btw, ljudi, imate Chromium u "portable", "standalone" varijanti koja se samo extract-uje, mini-install varijanti, u 32-bit, 64-bit verzijama, radi stvarno fantastično u odnosu na bagoviti Chrome, barem je tako kod mene. Zgodno je što standalone verija se samo extract-uje i koristi sve iz foldera, ne pravi zapis nigde, ni u registry-ju, ne integriše se nigde i ne smeta drugim omiljenim browser-ima. Moja preporuka.
 
Pokupio sam neki djavo u Chrome-u, sta god da kliknem po sajtovima otvara mi reklame...Cime da nadjem i ubijem zlotvora?

Imam abp ali kao da ga nema...
 
Ma šta ćeš se zezati, samo reinstal i sve će otići. I nemoj ekstenzije da sinhronizuješ, nego ponovo skini.
Ja sam imao taj problem i nikakvo čišćenje nije pomoglo osim reinstalacije programa, a taman sam tad i prešao na 64 bitnu verziju. :)
 
Pre neki dan u firmi se kolegi upalila kamera sama od sebe. U pocetku je bilo zanimljivo, posle je spustio kameru sa monitora i okrenuo je od sebe :d
 
To za kameru, to je verovatno podrska za webrtc i svaki put kada mu treba kamera trazice dozvolu od korisnika. To ima i firefox.
 
Koristim UC browser baziran na chromu ali od skoro ne radi VLC plugin.Resenje?

8Oamy88.png
 
about:flags i uključi npapi support i teraj dok traje. Posle toga menjaj browser.
 
moze preporuka za neki dobar rss reader koji vec neko koristi?
 
Jel moguce podesiti velicinu tj. sirinu taba kod chroma, tako da kada otvorim 20, 30, 50+ tabova da se sirina taba ne smanjuje? Toliko se smanji da bude neupotrebljivo, trebalo bi mi da bude kao kod FF, velika sirina, pa sa skrolom da se pomera levo desno? Nasao sam neki suspended tab addon, al mi je bezveze, to jest navika je cudo.

Godinama koristim FF, ali primetim da je chrome neuporedivo brzi, pogotovo za ovaj forum, ali je mucno prilagoditi se na neke stvari.
 
Sa ekstenzijama ne može sigurno da se promeni širina taba. Ja obično grupišem tabove u prozore, tako ih nikada ne bude previše u jednom prozoru i ne budu preuski.
 
Nisam se dobro izrazio, koristio sam neki toomanytabs add on, al mi se ne svidja, mnogo mi je lakse i lepse to odradjeno kod FF, onako mi je idealno.

@IgorHW
Mislis klasicna varijanta otvorim prozor sa desetak tabova, pa nov prozor sa desetak tabova, pa nov prozor sa desetak tabova?
Ne znam, kada motam nesto po netu i trazim, ponekad mi se desi i da imam stotinak otvorenih tabova.

@linux
Ovo mi deluje interesantno, probacu ga.

Hvala vam na preporuci.
 
Poslednja izmena:
Poceo je chrome nesto lose da mi radi,pa sam ga obrisao skroz i instalirao ponovo. Bekapovao sam extensions folder,jer su mi bas bitne i mrzelo bi me opet da ih podesavam. Ali kada vratim folder,u ne vracaju se ekstenzije... Gotovo sam siguran da je ovo ranije radilo,a sada ne... Da li zna neko kako da uspesno vratim ekstenzije?

I jos jedno pitanje, zasto hrom vise ne detektuje neintegrisani fles plejer? U plugins mi stoji samo onaj pep flash, a onog sto sam sam instalirao nigde nema...
 
Poslednja izmena:
i meni poceo chrome nesto da zeza, cekam da izadje novi windows, pa da vidim dal ce mi ga Spartan zameniti.
 
I mene Chrome zeza u zadnje vreme, nije do sistema jer je isto u Win7 i Win10. Sta se desava, ako se internet konekcija prekine, na primer restartujem modem ili ruter, ako otvorim neku stranicu dok nema neta i on prijavi da nema neta blabla, kada posle ima net, on tu stranicu opet ne moze da otvori, moram ipconfig flushdns da radim da bi proradilo, o cemu se tu radi?
 
kod mene isto neki put al ja samo promenim proxy , odnosno vpn.
 
Da li je neko imao problema sa štampom direktno iz Chrome-a?

Muči me štampa nekih tabela. Tabele predstavljaju praktično celu stranicu, ništa ne može da se skine. Dakle samo Ctrl+P i štampam. Sve je do skoro bilo ok, međutim sad neka polja već u print preview loše izgledaju. Umesto da budu siva sa malo tamnijim tekstom ono prikazuje neke linije i polovične brojeve. I kada se odštampa isto tako izgleda.
Štampa iz IE funkcioniše skroz normalno, dakle tabele su baš kako se i na sajtu vide.

Imali neko rešenje za ovo? Ili ću morati da koristim IE za ovo :wall:
 
Chrome kida CPU na Windows-u 10 ako je uključena hardverska akceleracija... Jel još neko primetio ovo?
 
Jel imaš instalirane drajvere za grafičku?

Jel ti piše "Hardware accelerated" kad ideš na chrome://gpu ?
 
Evo, ovo mi piše kad uključim hardversku akceleraciju. Imam najnovije drajvere za grafičku za Windows 10, preuzete sa Nvidia sajta.
 

Prilozi

  • chrome.JPG
    chrome.JPG
    187.5 KB · Pregleda: 114
Deluje da je sve kako treba.

Meni je Windows 10 instaliran u virtuelnoj mašini tako da ne znam da li je to neki generalni problem.
 
Pozdrav ljudi, treba mi samo jenda mala extenzija koju nigde ne mogu da nadjem. Toolbar button za savepage. Ima li to? :)

Takodje, sta koristite za keep last tab alive? sve su nesto bagovite.

Hvala
 
Šta bi "keep last tab alive" trebalo da radi? Chrome već ima mogućnost da sačuva tabove između sesija.
 
To je fora kad mu ne da ugasi ceo hrom kada zatvoris zadnji tab. :)
 
Koristio sam chrome na win8.1 i poslednjih nekoliko meseci me je uzasno nerviralo to sto cim odgledam nekoliko videa na fejsu, ili gifova na 9gag-u (sad su valjda i to klipovi, nisu slike), posle recimo 5-6 njih krecu svi da mi se mute i crne na pocetku...vidi se na slikama okacenim. Reinstalirao sam hrom,fles,sve redom... i uvek isti problem...
Danas podignem win10, reko' ae sve ispocetka, sredice se valjda taj problem... Kad ono ista pesma,opet se desava ta glupost...

1.jpg2.jpg
 
Nazad
Vrh Dno