Šta je novo?

Google Chrome

Evo šta je napisao komentator na B92 Tehnopolisu:

=====
Chrome ima jednu veoma lošu stvar. Bez pitanja korisnika instalira servise gupdate i gupdatem, zatim dodaje 2 sheduler taska, i izvrši preko 140 upisa u registrz, vezanih samo za svoje update. Da ne pominjem otvaranje firewalla-a. Osim što na taj način omogućava hakerima da se predstave kao update, guši linkove korisnika. Zamislite nesretnu školu koja je dobila link od 10MB i gomilu instaliranih Chrome-a , najviše zbog nepoznavanja engleskog jezika. Zamislite sada kada počnu da vuku update, svako za sebe, koji dotižu na mesečnom niovu 1.4GB, jer se nikada ne brišu. A prenesite sada to na običnog korisnika koji samo zna
da pomera miša. O krađi podataka i zloupotrebi stalno aktivnih servisa ne treba da pričam. Zato IT pro nikada neće koristiti Chrome. On je za neuke.
=====
 
Chrome je najmanje browser. Ispod haube se nalazi moćan engine koji radi neverovatne stvari. Praktično to je multiplatformski OS sa sandbox-om. Korišćenjem pepper API moguće je razvijati aplikacije koje se izvršavaju u chrome sandbox-u gde god postoji Chrome.
 
Nije rekao da za sinhronizaciju browser settings, ekstenzija, apps-ova, bookmarka, passworda, history, tema, autofill treba da unesete samo ime i lozinku i sve je podeseno za jedan sekund mozete poceti da radite.
Uskoro stize opcija poput skype-a koju cete moci da koristite direktno u Chrome-u i takodje ce biti sinhronizovana zajedno sa kontaktima. Uz novi DirectWrite font rendering i novi download manager ostace definitivno komparativan u samom vrhu.

Onaj ko ne ume da podesi dva servisa i dva taska prema svojim potrebama zato i ide jos u skolu ili je korisnik IE, nema trece opcije.
 
Bez pitanja korisnika instalira servise gupdate i gupdatem

To je samo jedan od adware-a i to veoma stara varijanta.
Trenutno cistim iskljucivo Chrome, ljudi muku muce sa ovim browserom, zlo i naopako.

Pogledajte Malwarebytes forum, BC ili Malware Tips pa ce vam biti jasno.
 
Pogledao sam sve sto si naveo, nasao sam stotine raznih ekstenzija koje se po instalaciji programa dodaju u Chrome, ali dodaju se i u Firefox pa ne razumem u cemu je poenta i nista mi nije jasno.
Sve to treba da se potvrdi vec po instalaciji programa, ukoliko promakne onda oba browsera obavestavaju korisnika da ce ekstenzija biti instalirana i to opet treba da se potvrdi.
Koristim ovaj browser godinama od prve beta verzije, nikada nisam instalirao adware bas kao sto nisam ni u FF.
gupdate i gupdatem nisu adware, to je deo Google update enginea koji vrsi funkciju azuriranja njegovih proizvoda Chrome, Picasa..etc

Ovo ti moze pomoci da ocistis Chrome Software removal tool
 
Zna li neko kako da se otarasim lokalizacije u hromu? New tab hocu da je globalni, srpski rezultati mi ne trebaju uopste. Sta god da sam uradio prosto mi nije uspelo. Uvek zajasim google.rs. Vec sam na ivici zivaca. *ebala ih lokalizacija

Windows 8.1 je u pitanju, hp probook laptopa je hardver
 
Settings/Search/Manage search engines pa promeni Google.rs u Google.com. Pre nego sto budes brisao istoriju sa ccleaner-om, moras dodati ove kolacice u izdvojene a to ces uciniti tako sto ces ih iz leve prebaciti u desnu kolonu, u suprotnom moraces podesavati svaki put kada obrises istoriju.

Capture.PNG
 
Mozda ti neki plugin pravi memory leak, na primer java ili flash a mozda ti je i AV blokirao nesto, meni se to desavalo sa nod32 kada gledam vimeo mada je i to sada reseno. Klikni na help/report an issue pa prijavi problem.
Ostavi link sajta ako hoces da vidim kako radi kod mene.
Probaj da koristis stabilnu verziju Chrome 64-bit, brzi je i sigurniji a i stabilnost su mu poboljsali.
 
3 eksterije i 5 tabova. 64bit hrome
 
Chrome je najmanje browser. Ispod haube se nalazi moćan engine koji radi neverovatne stvari. Praktično to je multiplatformski OS sa sandbox-om. Korišćenjem pepper API moguće je razvijati aplikacije koje se izvršavaju u chrome sandbox-u gde god postoji Chrome.

Da li se to odnosi na chromium ili na chrome? Posto mi chrome deluje kao chromium sa google bloatom :D
 
Ja ti pričam, zlo. Šta bi bilo da imam manje rama?
 
Da li neko ima problem sa YT? :S: Kod mene se desava da ne mogu ni jedan klip da otvorim tj. otvorim ga ali slika je crna i nista se ne desava. Dok na Internet Exploreru normalno radi YT. :wall:

Sta bi to moglo da bude i da li ima neko resenje? :trust:
 
Danas mi se to desilo. Otisao sam u extenzije i disable-ovao Magic Actions for Youtube, zatim refresovao stranicu i radi, odmah upalio extenziju i opet radi :) Programerska posla :d Probas nesto, vratis kako je bilo i ono radi :)
 
Која верзија. Ја сам данас ажурирао на 38 и цео дан пуца.
Пише оно: О, не! Бла бла. Освежите.
Само ЈуТјуб, све остало ради нормално. Погасио све додатке, исто. Покушао са привременим профилом, исто.
 
Bila je Version 38.0.2125.111 m.
Upravo sam update-ovao na Version 38.0.2125.122 m.

Zatim usao na YT i opet ne radi. (vec sam mislio da si me zeznuo :d)
Ugasim Magic Actions, refresujem klip ono radi, upalim Magic Actions, refresujem opet kad ono opet radi :)

Dva puta mi isto resenje upalilo :)
 
Treba mi pomoc. Nesto sam cackao oko Chroma i izbrisao ga. Vec dva dana pokusavam da ga instarima ali ne ide. Skinem sa sajta instalacioni fajl i kad ga pokrenem izbaci mi "this computer alredy has a more recent version of google chrom components. Please use a more recent installer".
Imam Windows 8.
 
Kako da uradim backup bookmarks-a i svih podesavanja Google Chrome-a zajedno sa addons-ima, mislim da li postoji neki dodatak koji sve ovo obavlja kao sto je koliko se secam mislim da se zvao EFEBE kod firefofx-a?
 
Ako si ulogovan sa Google nalogom u Chrome, onda ti Google sve to radi automatski.

Jedinio ako ti baš treba backup file.
 
Mislio sam bas na file kao sto to moze u firefox-u .json ili .html?
 
Poslednja izmena:
Mislio sam bas na file kao sto to moze u firefox-u .json ili .html, postoji li mogucnost za tako nesto?
 
odes u bookmarks manager, u meniju organize imas export bookmarks to html
 
Da li postoji neka app ili extenzija koja bi mi omogucila da castujem neke stvari sa telefona/tableta na Google Chrome browser kao da imam na primer Chromecast ili slican uređaj?
 
Koji adblocker moze da pogasi reklame na nosteam.ro sajtu? Imam ABP i ne blokira tu nista,moram da kliknem 15 puta i da pogasim isto toliko reklama da bih otvorio nesto na stranici... pa onda opet ispocetka,ako hocu nesto drugo da otvorim :D
 
Nazad
Vrh Dno