Šta je novo?

Google Chrome

nemam pojma o cemu pricas,stock chrome i ABP koristim godinama,nikad nisam ni petljao dalje niti do sad imao ovakvih problema,ovo se odjednom desilo,nije trigerovano nikakvim mojim rukovanjem.
 
Settings > advanced > is skroz dole imaš "sistem" i tu odštikliraš pokretanje procesa u pozadaini kada je ugašen Chrome.
 
Kako ne moze torrent , pa desni klik na torrent pa "save link as"
 
Kako ne moze, na kat radi. Da ne pokusavas da sacuvas magnet link?
 
nije moglo na jedno bar 10 razlicitih sajtova,bilo kojom metodom.nisu mogli ni magnet linkovi ni .torrent fajlovi,ko zna sta se tu sve desilo,nemam zivaca da se bakcem sad sa tim jer nije na kraju krajeva ni bitno sad,dragon+firefox kombo radi savrseno.
 
Poslednja izmena:
Ajmo poznavaoci google chrome-a, jedna pomoc. Da li postoji dodatak koji bi mi omogucio sledece: ja sam na prvoj strani google pretrage(pretrazujem neki pojam, nebitno) i skrolujem po toj strani, dodjem do kraja te prve stranice, nastavim sa skrolovanjem i "probijem" na drugu stranu koja mi se odmah ucita ispod prve strane? Cini mi se da sam to vec imao pre tipa 7 godina na operi.
 
Ima li neki dodatak koji pokazuje trenutnu brzinu interneta prilikom surfa ?
 
^ Ne znam za Chrome ekstenziju koja to radi, ali mogu da preporučim jednu odličnu i malu stand-alone aplikaciju za Windows: NetWorx.

Postoji li način da se određena web adresa blokira iz Chrome-a, da ne može da se otvori kada se ukuca u address baru? Isto pitanje i za FireFox.

Ako je odgovor da ne može, kojim bih jednostavnim programom to mogao da uradim? Nije u pitanju parental control sa puno adresa, već želim samo jednu da onemogućim. Hvala! ;)
 
Mislim da je najlakše preko hosts fajla preusmeriti adresu na localhost, sa tim bi onemogućio sajt preko svih browsera.
 
^ Hvala, možeš li detaljnije da mi kažeš kako to da uradim? :)
 
Da li neko zna kako ucitati lozinke iz mozille ili mora sve rucno? Da li na chromu postoji nesto slicno password exporteru?
 
@owim:
Za hosts fajl
Start -> All Programs -> Accessories.
Desni klik na Notepad i izabrati Run as administrator.
Potvrdite "Windows needs your permission" UAC prozor.
U Notepad-u File -> Open.
U filename unesite sledece:
C:\Windows\System32\Drivers\etc\hosts
Kliknite na Open.
Unesite izmene u hosts fajl.
Zatim File -> Save za snimanje izmena.


@lemik:

Bookmarks-> Import bookmarks and settings

SoJgZ.png

Ja sam tako prebacio passworde sa lisice na hrom.

Ili ovaj postupak sa password exporterom ovde, oni su radili obrnuto ali moze da posluzi.
 
Poslednja izmena:
Da li ima neki programcic sa kojim ja mogu da ucitam u chrome CSV fail ili xml? Exportovani su mi passwordi u tom formatu?
 
Pitao sam skoro,ali moram opet....
Vec godinama mucim muku da mi youtube (i ostali html5 player sajtovi) ne daju zvuk na svim zvucnicima ( 5.1 )...
Sa youtube sam resio tako sto forsujem flash, zvuk je tada odlican, ali je video dosta losiji... Dugo sam to koristio,navikao se tako,ali malo pre prebacim na html5 da vidim da li su sredili to oko zvuka, vidim da nisu, ali mi je video 1000 puta lepsi nego na glupom flesu... Znaci neuporedivo tecnije i lepse,sad mi se ne vraca uopste na fles... Samo me taj zvuk nervira... Probao sam da dodajem u target:
--diable-audio-output-resampler
--force-wave-audio
--try-supported-channel-layouts
ne pomaze nista... zvuk je samo na prednja dva zvucnika... Vidim da nekima to resava problem,ali meni ne...
Probao sam i mozillu, flash normalno radi, ali kada prebacim na html5 - isti slucaj....
 
Ivice probaj da upalis speaker fill u Realtek HD audio manager u Control Panel...
 
Jesi probao u Windowsu da podesiš output?
http://prntscr.com/6gm26l
Ili da reinstaliraš Realtek HD Audio drajvere?
Podeseni su meni zvucnici odlicno oduvek,uvek najnoviji drajveri... Da nisu podeseni,ne bih nigde imao 5.1,a ne samo na html5.

Odavno nema speaker fill opcije, nisam jedini cim nalazim milion tema o tome po netu. Ali nema nista sveze,ja ne znam sto ne srede vise taj html5....


A i nije mi jasno sto mi one komande ne rade....
 
Poslednja izmena:
Totalno sam zaboravio da sam to namestio na poslu, mislio sam da je to default, da se ne namešta... Hvala u svakom slučaju. :)

Drugo pitanje je trebalo da se odnosi na isključivanje svog sadržaja iz New Tab opcije. Dakle, želim da New Tab bude čist prozor. Bez Google-a i svih onih thumbnail-ova ispod.

P.S. Postoji li neka ekstenzija kao Element Properties za Firefox? Dakle, desni klik na, recimo, otvorenu sliku i properties tako da vidim sav info vezan za tu sliku.
 
Guglao sam sada ovo za New Tab jer mi nikada nije trebalo, i ocito da postoje extenzije da se to ukloni ili da se redirectuje na drugu stranu umesto te, sto mi i nije neko resenje. Ja imam 7-8 extenzija koje koristim, pa bi mi bilo previse stavljati jos neku za tako jednostavnu funkcionalnost.

Ne znam za ovo sto ima na Firefox-u. Sta ti je najbitnije iz te extenzije? Velicina slike u kb, dimenzije ili nesto drugo?
 
Sve što prikazuje Element Properties mi je bitno.

Ne videh nigde opciju da sam browser obriše cache/history on exit. Firefox to ima, značilo bi mi da postoji i na Chrome-u. :)
 
Ne nalazim slicnu ekstenziju koja bi prikazala sve te podatke.

U Chromu postoji samo ugradjena opcija za brisanje cookies-a prilikom izlaska.
Koliko vidim ova ekstenzija ima to sto ti treba. Probaj sa njom.
 
Ne nalazim slicnu ekstenziju koja bi prikazala sve te podatke.

U Chromu postoji samo ugradjena opcija za brisanje cookies-a prilikom izlaska.
Koliko vidim ova ekstenzija ima to sto ti treba. Probaj sa njom.

e da ta extenzija za chrom. hoce li to ikada ubaciti kao deo browsera.
 
Nazad
Vrh Dno