Šta je novo?

Google Chrome

Ovaj fles treba zakonom zabraniti,to je najveci krs koji je ikada postojao....

Ovo je pocelo skoro da mi se desava kada je flash, a kada je html5 - normalno se vidi.... Jos ja na to ne mogu da uticem,jer menjanje flash-html5 na youtube sajtu ne utice na klipove na forumima.... nego bude kako koji klip,neki su flash,neki html5

ytflash.JPG
 
da li moze neko da mi pomogne kako da napravim da 4k video na youtube ne laguje, dakle pustim ga da se ucita i pustim i ono krene 5 sek lepo pa se ukoci probao sam ono sa gasenjem jednog flasha tipa iz chroma a da ostavim sistemski, nije htelo isto ni obrnuto a ni sa oba dva sitacija je maltene ista...
 
Ja koristim html5 i nemam nikakvih problema sa 4k.
 
želim da New Tab bude čist prozor.

P.S. Postoji li neka ekstenzija kao Element Properties za Firefox? Dakle, desni klik na, recimo, otvorenu sliku i properties tako da vidim sav info vezan za tu sliku.

Za prvo pitanje: Empty New Tab Page, https://chrome.google.com/webstore/detail/empty-new-tab-page/dpjamkmjmigaoobjbekmfgabipmfilij

Za drugo pitanje:
https://chrome.google.com/webstore/detail/view-image-info-propertie/jldjjifbpipdmligefcogandjojpdagn
https://chrome.google.com/webstore/detail/image-properties-context/khagclindddokccfbmfmckaflngbmpon
https://chrome.google.com/webstore/...bchfbfnkcefogmnboc?utm_source=chrome-ntp-icon

BTW, šta će ti ta extenzija u FFu, kad imaš ugrađenu opciju "View Image Info"?
 
Pomagajte!
Ne mogu da otvorim skoro nijedan sajt, izbacuje mi ovo čudo:
Untitled.jpg
Čitam na netu kao da podesim vreme i datum i biće ok, medjutim nije ok :S:
Ludim, pomagajte?
 
Pa SSL ti iz nekog razloga daje taj error. Najčešće je to kada ti vreme nije dobro. Bilo da je samo sat, bilo vremenska zona.
 
Kad naštelujem datum i vreme da ne valjaju (npr 2014. godina), izbaci mi grešku al piše da datum i vreme ne valjaju. I ja ih naštelujem da valjaju i počne da mi izbacuje ovu grešku. Tačni su mi datum i vreme, ne znam kako tačnije da ih namestim :D
 
Imam problem pri gledanju online filmova. Negde na pola filma, ako je film oko 2 sata Chrome počne nenormalno da se koči i svaka 2 minuta moram da pauziram ne bi li slika uhvatila ton. Ujedno usporava i čitav računar i JEDE memoriju. U Task Menadžeru prikazuje jedan glavni proces koji troši tipa 70 MB i još oko 6 backgroud procesa, a jedan od tih vuče skoro 1,5 GB memorije. Tako mi je uvek zauzeto oko 70-75% memorije, 3 od 4 GB. Operativni sistem mi je Windows 8.1. Zatvarao sam tabove, znači ne radi mi 10 tabova + film, ili 2 taba i film ili samo film i ista je situacija uvek. Pre mi se ovo nije dešavalo, čak ni na računaru sa 2 GB memorije. Da li neko zna šta bi moglo ovo da izaziva? Znam da Chrome ne štedi memoriju, ali mislim da je ovo previše, a i iako ne zauzima sve računar se nenormalno uspori.
 
Prvo azuriraj Adobe Flash Player na poslednju veziju (Opera, Firefox) link
Zatim kada otvoris Chrome idi na ovu adresu chrome://plugins/
sa desne strane klikni na +details
Kada ti izlista dodatke pronadji Adobe Flash Player i disable NPAPI i restartuj Chrome pa pokusaj da odgledas film.
Ako se bude ponavljalo, onda ukljuci NPAPI a iskljuci PPAPI player pa proveri da li ti i dalje pravi problem.
 
Instalirao sam novu verziju i nemam NPAPI:

Adobe Flash Player (2 files) - Version: 17.0.0.134
Shockwave Flash 17.0 r0
Name: Shockwave Flash
Description: Shockwave Flash 17.0 r0
Version: 17.0.0.134
Location: C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\41.0.2272.118\PepperFlash\pepflashplayer.dll
Type: PPAPI (out-of-process)
Disable
MIME types:
MIME type Description File extensions
application/x-shockwave-flash Shockwave Flash
.swf
application/futuresplash FutureSplash Player
.spl
Name: Shockwave Flash
Description: Shockwave Flash 17.0 r0 Debug
Version: 17.0.0.134
Location: C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash\pepflashplayer32_17_0_0_134.dll
Type: PPAPI (out-of-process)
Disable
MIME types:
MIME type Description File extensions
application/x-shockwave-flash Shockwave Flash
.swf
application/futuresplash Shockwave Flash
.spl

Samo 2 PPAPI
 
Poslednja izmena:
Taj drugi flash treba da bude disabled. A mozda i neka ekstenzija pravi problem, i njih jednu po jednu na disabled pa ces videti sta je uzrok.
 
Hvala Vam na odgovorima :)
Isprobaću sugestije, samo treba da odgledam 4-5 filmova za to :D
 
Potrebna mi je pomoc ako je moguce.Slucajno sam u opcijama izbrisao gde stoji People, Person 1 koji je u stvari bio neki nalog i sada mi je sve izbrisano od ekstenzija, pa do gomila bookmarkova koliko sam ih imao.Da li to nekako sada moze da se povrati ili je to izgubljeno zauvek ? A bas dosta vaznih stvari sam tu imao.

Usao sam u Local settings i tamo postoji folder Profile 1 sa nekim ekstenzijama ali ne znam kako da ga reaktiviram? Mada u chrome opcijama postoji opcija add person i izbaci Person 1 ali ne znam da li je to to.
 
Poslednja izmena:
Instalirao Chrome 42 i začudio se čudu. Svi spoljni plugini su disable-ovani. Ne radi VLC, Java... Instalirao i na druogm kompu i ista stvar. Izbrisao sve 3rd part plugine. Nisam našao ništa na netu o ovome. Da li neko zna više?
 
Ma ovlaš sam guglao, mislio sam da je nešto do mene. Strašno je šta oni sebi dozvoljavaju. Ajde bar još može da se ručno uključi.
 
Instalirao Chrome 42 i začudio se čudu. Svi spoljni plugini su disable-ovani. Ne radi VLC, Java... Instalirao i na druogm kompu i ista stvar. Izbrisao sve 3rd part plugine. Nisam našao ništa na netu o ovome. Da li neko zna više?

Ja sam na Chrome-u 41 i ne želim ovo da mi se desi (da ne radi VLC! VLC kao stand alone? ili embedovani VLC?). Kako da sprečim Chrome da se samostalno apdejtuje? Zapravo, na jednom računaru se već apdejtovao na v.42 ali mu ne dam da se resetuje (ne resetujem komp nekad i mesec dana), tako da ću gurati v.41, ali pre ili kasnije tu padam na v.42. Koliko je, uopšte, pametno da sprečim Chrom da se autoažurira? Verovatno nije. :)

* * *

Da podelim s vama, koga zanima, da sam našao odličnu ekstenziju za komprimovanje stranica (za one koji imaju spor net, malo neta, net na kašičicu). To je ono što nude Opera i Opera Mini na mobilnim telefonima, da se preko njihovog proksija komprimuju podaci i štedi na protoku. Ekstenzija se zove "Data Compression Proxy", redovno mi štedi 70% protoka. Sem nje, postoji i zvanična Guglova ekstenzija koja radi istu stvar, ali je u beti. Nju nisam probao.
 
Strašno je šta oni sebi dozvoljavaju. Ajde bar još može da se ručno uključi.
Svi browseri će ovo da urade pre ili kasnije jer sve su to zatvorene tehnologije. A Java je toliko bušna da svaki korisnik treba da se raduje brzom nestanku :p
 
Mislim da to najviše rade zbbog VLC-a i ilegalnih strimova kanala. Pa onda ACE Stream. Uostalom, kad ukinu skroz pluginove u septembru, na white listi će se naći niko drugi do Java, Silverlight i Facebook.

Owim, u services.msc isključi google update. Isto tako u Task Scheduleru imaš dva koja se implementiraju. Njih izbriši. A imaš i mnogo klonova Chroma. Možda će neki od njih sačuvati mogućnost da se zadrže pluginovi.

Bože, sećam se šta su uradili CoolNovu. Bio je sjajan kineski browser na bazi Chrome-a. SA brojnim tvikovima po želji korisnika. Očigledno je pritisak od strane googla bio preveliki, pa su bez objašnjenja obustavili dalje ažuriranje.

Ali vidim da su se već neke stranice za stream prilagodile chromu i strimuju kanale u html5. :D
 
Poslednja izmena:
Svi browseri će ovo da urade pre ili kasnije jer sve su to zatvorene tehnologije. A Java je toliko bušna da svaki korisnik treba da se raduje brzom nestanku :p
Pod parolom bezbednosti, uz podrsku nekakve statistike, ukidaju sve i guraju svoja resenja (koja uopste ne moraju da budu losa). Nije bitno sto imas reklame i notifikacije na sve strane i sto ces verovatno morati da se pretplatis na sve sto dotaknes (kao i da nemas te iste reklame), mnogo je bitno da si ti meni bezbedan
Da li je Java busna ili zatvorena, za krajnjeg korisnika to i nije TOLIKO bitno. Bitno je da ce kod mene da vriste finansije kada ne budu mogle da podnesu poresku prijavu od par miliona eura.
 
Kako Google moze da izvrsi pritisak na neku drugu kompaniju da ne azurira browser koji se bazira na WebKitu?
Nisu imali dovoljan share, nisu bili rentabilni i cao, sta je tu tolika misterija. Google ima pravo sa svojim browserom da radi sta zeli dok to odgovara korisnicima.
Po share-u rekao bih da im odgovara, ljudi sa dva klika zele da rese stvari, to im je omoguceno, prosto, brzo i na lak nacin. Ispasce krivi i za propali Operin engine, Google ih je sigurno pritisnuo da predju na WebKit kao sto su pritisnuli i MS da Spartan bude baziran na WebKit-u.
Druga je stvar sto je Java platforma (i plugin) jedna ogromna bezbednosna rupetina za kojom se nema sta zaliti sto je disable-ovana vec na startu.
Ni za flash player-om se ne treba zaliti, sve su to rupe. Najveci deo problema na koji su se zalili korisnici su vezani za plugin-e i onda se obicno najvise pljuje browser ili kompanija koja ga razvija.
 
Poslednja izmena:
Kako Google moze da izvrsi pritisak na neku drugu kompaniju da ne azurira browser koji se bazira na WebKitu?
Nisu imali dovoljan share, nisu bili rentabilni i cao, sta je tu tolika misterija. Google ima pravo sa svojim browserom da radi sta zeli dok to odgovara korisnicima.
Po share-u rekao bih da im odgovara, ljudi sa dva klika zele da rese stvari, to im je omoguceno, prosto, brzo i na lak nacin. Ispasce krivi i za propali Operin engine, Google ih je sigurno pritisnuo da predju na WebKit kao sto su pritisnuli i MS da Spartan bude baziran na WebKit-u.
.


Spartan nema veze sa WebKit-om , Edge je fork Tridenta.
 
Poslednje sto sam procitao je da ce biti kompatibilan sa svim ekstenzijama iz Chrome i da se bazira na WebKitu, ne znam moguce je da sam ja nesto pogresno razumeo.
 
Bilo je samo prica da ce podrzavati chrome ekstenzije,naravno modifikovane. To je bio neka prica iz januara , tek treba da predstave podrsku za ekstenzije.
 
Da sada vidim na Neowinu da jeste fork, odnosno (edgehtml.dll) na bazi Trident, da ce biti manji, brzi, bolji...
Nadam se da necu vise nikada morati da napisem [if SPARTAN] ili nesto tome slicno mada sam skeptik.
 
Poslednja izmena:
Nije bitno sto imas reklame i notifikacije na sve strane i sto ces verovatno morati da se pretplatis na sve sto dotaknes (kao i da nemas te iste reklame), mnogo je bitno da si ti meni bezbedan
Da li je Java busna ili zatvorena, za krajnjeg korisnika to i nije TOLIKO bitno. Bitno je da ce kod mene da vriste finansije kada ne budu mogle da podnesu poresku prijavu od par miliona eura.
Reklame imam sa i bez pluginova, ne vidim na koji način si povezao to dvoje? Mislim, osim što flash reklama može da zauzme kompletan CPU resurs bez da se browser imalo pita. Pretplate isto tako, opet ne vidim kako ću imati više pretplata ako ne budem imao npr. java plugin?
I kako to da za milionske euro transakcije nije bitna sigurnost pobogu?
 
@Wild Boy: nisam razumeo pitanje za milion evra. [emoji41]

Inače, ektenzija za kompresiju podataka koju sam naveo i dalje odlično radi, 66% manje trošim. Ovo je za moje i letnju kuću gde imaju mobilni net. Oni dosta koriste i Firefox, ali za njega nisam nasao živ, jos uvek funkcionalan add on koji to radi; ima akceleratora i drugih, svi na spisku dodataka, a developeri ih napustili. Pitao sam u Firefox temi, bez odgovora.
 
Poslednja izmena:
@IgorHW
Pisao sam o poslovnom modelu, ne o tome kako je tehnicki reseno.
Pobogu i tebi, nije to nikakva (verovatno si mislio novcana) transakcija, vec ono, kako mu i ime kaze - prijava. Iznos prijave sam spomenuo cisto da se ima predstava zasto ce da vriste. I do sada nisam cuo da im je neko ukrao prijavu, ali cu cuti kada ne budu mogli da je podnesu.
 
^ Opet ne razumem. Ciljas na to da tvoj online banking trazi Javu i/ili JavaScript? JavaScript u browseru, na primer treba za Inzezin online banking. Uvek me upozori da apdejtujem Javu.

Ili si hteo da kažeš nešto drugo? ;)
 
Nazad
Vrh Dno