Šta je novo?

[MTS] Kontrola troskova

Za pocetak meseca nemam iskustvo :)
A meni na 0800 kaze da za promenu kt (na drugi kt) isto mora u poslovnicu.
 
Zvao cc i skoro pola sata im trebalo da nadju nalog za promenu tarife,navodno je koleginica to zavela u nekoj drugoj aplikaciji i napisali reklamaciju.Na pitanje kako ce to sad resiti uplatom jos 500 din ili promena od sledeceg prvog,rece to ce ici proporcionalno broju dana kad promene tarifu i dodaju jos 500 din.Kako to proporcionalno broju dana iskreno nemam pojma.Nego ja prvi put zvao na 789 i ne znam koju opciju birao i platio poziv 10 din.Sad znam da birao postpejd i sledece promenu tarifa i ne placa se poziv 10 din.Pitam operatera jel to novo da se ne placa,kaze placa se ali ova opcije ne. :D
Reko kad vec tu,da pitam i za ovo sto ti kazes,on meni kaze: Platices punu pretplatu na kt za ovaj mesec,a danas odem da uzmem drugu karticu ,a sutra kad predjem na postpejd,njega placam na kraj meseca proporcionalno broju dana koliko sam koristio, i nema placanja promena tarife.Sad meni to zvuci sve nekako drugacije od koga kako cujes,i meni najsigurnije da se ide u poslovnicu i odradis lepo sto ti treba.
 
Poslednja izmena:
Brate, jedva sam te pohvatao sta kazes, koristi malo pasuse, zareze, tacke ;) Nisi od juce na forumu, ima bitnog u tome sto kazes nekad :)

Da, ako se sa KT predje na postpaid, KT ide za ceo mesec, a postpaid proporcionalno.
Nego mene interesuje da li je moguca zamena 1./2. u mesecu, ako neko ima iskustva, ta dva dana bi trebala biti drugacija.
 
Imam 3 KT sve su sa popustom.Jedna KT1000 dve KT500,uvek placao 1000 dinara.Ajde znam za taj 12 zadnji mesec se placa puna pretplata.Nisam bio tu u julu da pre obnovim ugovor.Ali puna pretplata na KT1000 plus puna pretplata na KT500 i pola pretplate na KT 500,mu dodje 1750.A oni nekako dodjose do 1952 din.Koja je tu racunica sunce mu. :D Gde izvukose ovih 200 din,i kako ih nadjose pojma nemam.

Screenshot_28.png
racun za jul

Screenshot_30.png
racun za avgust
 
Pa ako vec imas racun (kako?? papirni?), pise ti na njemu odakle je.
 
Nema jos papirni,on za 10 dana stize.Ovo skinuo sa portala.Pa ne pise nista,sta ima da pise na kontroli troskova?Pozadi uvek pisu sve 0.Sem naknada je 1666,67 i popust 833,35.Na zadnjem naknada 1835,78 a popust 208,34.Znaci veca je naknada 169,11 sa pdv dodje 200,ali ne pise za sta.

Auu,sad kad napisah 200 din se setio.Jesam zeni menjao onu prvu prastaru karticu KT OD od pre 6 godina.Posto u nove telefone mora ona micro sim.Jedino to mi pada na pamet da su napatili 200din.Zar to nije besplatno sunac mu? :D
 
Poslednja izmena:
Mesečni kredit nema ograničenje koliko može da se sabira? Nije max za dva meseca, kao kod bonusa?
 
Isto dva meseca.
 
Pozvao sam CC da pitam da li je dva meseca i kažu da nije, već se mesečni kredit neograničeno čuva. Kao dopunjeni. Ako lažu mene, i ja lažem vas.
 
Garantovano mozes max 2xKT mesecnog preneti, tj. max. mozes imati 1000 na KT500, 2000 na KT1000, 4000 na KT2000 mesecnog kredita. To cak i pise uz KT tarifu. (prenosi se najvise jedan mesecni iznos mesecnog kredita u naredni mesec)
 
Pozvao opet CC, sada kažu kao što si naveo. [emoji4] Max za dva meseca. Znao sam da je tako bilo nekada, al' promene su bile česte u ovoj tarifi.

CC kaže da samo UO na KT i dalje počinje od 1. narednog meseca na postojecem broju, a ne odmah, kao na postpejdu!

Naravno, ako je prelazak na KT i slično, počinje da vazi odmah.
 
Poslednja izmena:
Muke sa MTS i KT! Istekla tri meseca kada sam mogao Friends dopunu (FD) da koristim sa KT broja, uplatio dopunu, sačekao 48h da automastki proradi -- nije, i dalje nisam mogao FD, zvao, napisali nalog, rekli rok za rešavanje 48h. Prošlo 5 dana, napisali urgenciju, prošlo još dana, odem juče u poslovnicu. Pogledaju, kažu, biće uključeno do kraja dana. Nije.

Zovu me danas iz poslovnice da mi kažu da je rok za rešavanje naloga 8 dana od dana kada je nalog napisan, da su kolege pretrpane, ali samo što nije. Napomenem da je danas više od osam dana od kako je napisana reklamacija, kažu mi pobedonosno -- onda će vam FD danas biti uključen! Doviđenja! :mad:


Istorija:
9.9. izvršena uplata
11.9. evidentiran nalog da je uplata izvršena i da može FD
19.9. dodatni nalog da se uključi FD
25.9. urgencija za FD

Dobio sam i ovaj SMS juče, nakon odlaska u poslovnicu, zaboravih danas da pitam zašto i vezi sa čime je:

Screenshot_2016-09-28-11-42-55-01.png

I vi i ja smo svesni da u nekoj app službenik treba samo da "čekira" polje i uključi FD. Nikakve provere, sve jasno. Sad je trka sa vremenom jer moram do kraja meseca da prenesem veći kredit na pripejd (ističe UO, prelazim na drugi paket).

* * *

Zanimljivo je da sam sa istog KT broja mogao da uplatim oglas za HaloOglase kao VAS (300din). Verovatno radi i parking i drugi VAS. Ali ne i FD, koji je očito posebna vrsta VAS-a.
 
Poslednja izmena:
Taj SMS salju maltene sta god da se zalis, kao da je prva linija neki bot totalni :)

Ali meni je odavno stigao taj SMS, jedno 4-5 dana pre resavanja :(

Nekada ovo proradi samo od sebe u roku od 24h od ED, nekada bas potraje :(
 
Jos mi nisu uključili FD. Posle vise od 15 dana. [emoji34]
 
Meni na primer radi fd a nikada nisam dopunio kt sa e dopunom niti sa postpaid računa. Mada imam od samog početka taj broj, čini mi se 2008 godina sa onom belom blanko sim karticom, i onom knjižicom 066 i tačka. Možda to ima neke veze, plus je broj šestocifreni.
 
Да не урекнем, пре неки дан сам пребацио са КТ на припејд и није било проблема а и ја не знам да сам икада допунио КТ, аман па то се плаћа сваког месеца, зашто би се допуњавало додатно? Разумем за припејд картице али оне ионако морају повремено да се допуне али да се посебно уплаћује КТ ... чудно.
 
krastavac, vecini nas trazi :(
 
Samo radi FD?
 
Cale a jesu tvoje kt uvek bile samo kt?

Iron, ?
 
@owim

Ti si dobar,meni vec preko 20 dana ne ukljucuju FD.Stizale 3 poruke,cak su i zvali jednom da pitaju sta ce mi FD kad ima nesto kredita na kartici.Ja reko znam ali hteo tati da uplatim za rodjendan krastavac. :D
 
Zvali me da mi kažu da mi je FD omogućen. Probam - ne radi. Sve isto. Pozovem kol-centar, kazu "vidimo da ste probali FD i da opet ne radi, napisacemo još jednu urgenciju".

Saga se nastavlja. Ako mislite da je zabavno - nije! [emoji34]
 
Traže uplatu kredita na KT da bi radila FD, inače ne mora da se uplati?
Da, samo zbog FD.

Тренутно имам само једну, друга је прешла у Miks S. Ова је била КТ од почетка.
E, pa to je izgleda to :) Ove kojima treba ED su prelazile prepaid, postpaid, KT, nisu bile oduvek KT :) Inace sve moje kartice su sestocifrene, sto uopste nije cudno za KT brojeve, ili 066 brojeve.
 
Moje su sve pripaid>KT.
 
Moja KT kaftica uvek je bila KT, bez prelaska na postpejd/pripejd i opet mi traze uplatu svaka tri meseca za FD.

Juče su me zapravo zvali sa 789 (propusten poziv) da mi jave da su mi ukljucili FD. (To sam tek danas saznao posle 4. poziva kol-centru, jedni kazu "nema beleske" a drugi mi je lepo procitaju.) Ali, FD nije proradio.

Danas mi stigao SMS:

ca02b77b3ecaade257d1b2f1055a744e.jpg


Resetovao telefon i opet - ova funkcija vam nije omogucena.

Izgubih strpljenje, odem u poslovnicu na Terazijama, direkt kod šefa poslovnice i sve mu pokažem. Zvao backoffice i rekao mi:
- juce je očigledno bilo problema s FD i sad se istrazuje kojih
- urgencija stavljena na najviši nivo prioriteta
- SMS je grupni, pustili su grupu FD vecem broju korisnika
- na mom slučaju se radi, pa kad se reši, reši se
- there is nothing we can do.

Super [emoji35]. Koliko vremena ni oko čega.
 
Poslednja izmena:
Užas, a garantovano se radi o nekom neradniku džabalebarošu koji drnda facebook po ceo dan na poslu.
 
Jašta. Isključili su mi FD tačno u sekundi kada su prosla 3 meseca od poslednje ED, a kad treba da uključe, molbe, žalbe, "najviši nivo prioriteta urgencije", netačne info poruke...

Pa nisam tražio da govorim na Samitu G8! [emoji23]
 
Ja sam bio pozvan da govorim na samitu G43, ali me je alergija sprecila :) (ko razume shvatice ;))

Ajde idi po one Nokia pa se javi :)
 
Zna li neko kako mogu da promenim broj u okviru 3 omiljena broja? Na sajtu je samo objasnjena aktivacija i deaktivacija, a u *100# meniju takodje u ponudi imaju samo te dve opcije i nekakav kratak info. Unapred hvala.
 
Nazad
Vrh Dno