Šta je novo?

Desktop racunar - dva monitora

BuNnY_nIsH

Slavan
Učlanjen(a)
05.10.2005
Poruke
543
Poena
320
Da li mogu da povezem dva monitora na desktop rachunaru, kao varijanta sa tv out-om, samo sto hocu da umesto tv-a povezem josh jedan monitor koji bi mi stajao pored standarnog, zbog potreba posla. Kartica mi je ASUS nVidia EN8800 GTS 320MB sa tv out-om naravno.

Pozdrav!!!!
 
Naravno da može.Pored tog TV-Out priključka imaš i 2 izlaza za monitor(e).
 
Da ne otvaram novu temu...
Ja imam Asus EAX1650 Silent,valjda mogu i ja da stavim jos jedan monitor?
Meni treba zbog video montaze,dosta bi mi olaksalo posao.
 
Pogledaj izlaze na kartici pa ćeš znati :)
 
Postoje spliteri koji omogucuju da se na komp poveze i vise od 2 monitora. Kako se to tacno zove i gde ima da se nabavi nemam pojma. Ali pogledajte u bilo kojoj radnji koja ima izlozene monitore, svi oni imaju te splitere :) Cak postoji i obrnuta varijanta, 2 kompa na jedan monitor, ali naravno ne mozete oba da gledate u isto vreme, vec sa prekidacem se prebacujete sa jednog na drugi :)
 
@IRdesign
http://www.asus.com/products.aspx?l1=2&l2=8&l3=339&l4=0&model=1569&modelmenu=1
Ako je to ta graficka onda mozes.

Postoje spliteri koji omogucuju da se na komp poveze i vise od 2 monitora. Kako se to tacno zove i gde ima da se nabavi nemam pojma. Ali pogledajte u bilo kojoj radnji koja ima izlozene monitore, svi oni imaju te splitere :) Cak postoji i obrnuta varijanta, 2 kompa na jedan monitor, ali naravno ne mozete oba da gledate u isto vreme, vec sa prekidacem se prebacujete sa jednog na drugi :)
Sa tim spliterima moze da dobije identicnu sliku na svim prikljucenim monitorima a ne verujem da njemu to treba :)
 
ja i dalje mislim da gresis za taj splitter...
ne bi matrox pravio ovo
http://www.matrox.com/graphics/en/press/guides/th2go/
da je tako jednostavno to odraditi obicnim splitterom...
svaka graficka unazad par godina ima bar 2 izlaza, od gf4ti4200 i ati9000, pa naovamo...
 
Ipak je Registered_user u pravu, mozes staviti extended desktop sa duplom vodoravnom rezolucijom (npr 2560x1024) i onda spliter da deli sliku na dve normalne rezolucije (1280x1024). Mislim da bi tako moglo, nisam probao. Doduse za samo dva monitora nema potrebe kupovati spliter.
 
Ajde da se ispravim, posto sam pogledao ovo o cemu sam pricao. U pitanju su dve kartice sa 4 izlaza, i to je povezano na 3 monitora. U celu pricu je ubacen i spliter, nemam pojma kako je to tacno povezano, nisam se zavlacio ispod stola, hrpa kablova je tamo. Mozda je to moglo i jednostavnije da se uradi, tako ne nemam predstavu cemu uopste sluzi spliter, kad postoje 2 kartice?
 
Ja sam prikljucio 3 monitora na 2 graficke kartice, posto imam 2 PCI-E slota. To mi se cinilo kao najjednostavnija varijanta, i sve radi perfektno. Jedna graficka je normalna, druga neka najjeftinija
 
Nazad
Vrh Dno