Šta je novo?

Konvertor lat2ћир za Word 2007

Novim

Cenjen
Učlanjen(a)
21.05.2008
Poruke
145
Poena
169
Ima li neki konvertor latinice u ćirilicu za Word iz Officeta 2007? Ako ne, ima li koja dobra duša da mi iskonvertuje u ćirilicu jedan .doc fajl (fajl je u starom formatu Worda 2003)? Poslao bih mu tekst na mail. Hvala unapred.
 
35dck0x.png


Radi lat>ćir, ćir>lat, kao i konverzije raznih kodnih rasporeda (lat>lat + ćir>ćir).
 

Prilozi

  • YUkonverzije.zip
    44.4 KB · Pregleda: 6,989
Evo jedan standalone program, a isto dolazi iz Microsoft-a ;)
Microsoft Transliteration Utility

Bosnian Cyrillic to Latin

Bosnian Latin to Cyrillic

Hangul to Romanization

Inuktitut to Romanization

Romanization to Inuktitut

Malayalam to Romanization

Romanization to Malayalam

Serbian Cyrillic to Latin

Serbian Latin to Cyrillic

:wave:
 
Ma da, stari Vrackov konvertor (’98) radi i sa Winwordom 2007. Hvala svima, anivej!
 
Vrackov konverter je odlican... Super sljaka!
 
Na žalost nikako ne uspevam da instaliram Vrackov konvertor ('98). Imam Office 2007 sa SP3 i pokušala sam sva moguća podešavaja makroa ali bez uspeha. Vidim da tema odavno nije aktivna ali se nadam da će neko ipak znati rešenje.
 
Hvala ti Kritika, imam microsoftov programski dodatak za preslojavanje ali je spor, dok Vrackov sve obavi za par skundi i zbog toga tražim mogućnost da ipak nekako njega instaliram.
 
Na žalost nikako ne uspevam da instaliram Vrackov konvertor ('98). Imam Office 2007 sa SP3 i pokušala sam sva moguća podešavaja makroa ali bez uspeha. Vidim da tema odavno nije aktivna ali se nadam da će neko ipak znati rešenje.

Ja sam bez problema instalirao ovaj makro u 2007-ici, i radi perfektno. Napisi gde zapinje, mozda ti neko moze pomoci.
 
Ma probala sam sve moguće savete, štriklirala kućicu za omogućavnje svih makroa u word opcijama ali i dalje kad otvorim Yu konvertor, ne mogu da štrikliram kućice za unošenje makroa i za instaliranje. Ni ovaj microsoftov programski dodatak za preslojavanje mi se ne pojavljuje u developer tabu iako sam ga instalirala. Nešto mi je negde u samom Wordu verovatno još "otkačeno ili zakačeno" a ne treba i to smeta. Uzgred u language settings sam ubacila i serbian za editing. Možda treba i za primary editing language da se podesi da bude srpski? To mi još jedino pada na pamet.
 
Da li ti izlazi u vrhu ekrana onaj security warning? Ako se ne varam, da bi mogla da cekiras one kucice za instalaciju, moras da dopustis activeX sadrzaj preko opcija u tom warning-u.
 
Poslednja izmena:
Da li ti izlazi u vrhu ekrana onaj security warning? Ako se ne varam, da bi mogla da cekiras one kucice za instalaciju, moras da dopustis activeX sadrzaj preko opcija u tom warning-u.
Ne izlazi security warning na vrhu ekrana, svaki put, šta god da čekiram u security settings, izlazi preko polja za tekst sledeći dijalog box:
error.jpg

Izludeh pokušavajući sve što tu piše i što sam čitala na netu ali bez rezultata.
 
Poslednja izmena:
Ovo si verovatno vec videla po netu-VBA(Visual Basic for Applications), dolazi uz office i pri instalaciji office-a postoji opcija da li da se instalira ili ne. Jesi proverila da li je enabled?
 
E to nije bilo instalirano jer sam pri instalaciji office paketa odabrala samo WORD, EXCEL, OUTLOOK i POWERPOINT a ostalo mi mislim nije trebalo. Instalirala i konačno je OK. Hvala svima a posebno Panzer Meyeru
 
Nazad
Vrh Dno