Šta je novo?

[OPT] Tastatura za nervozne gejmere - moj prvi User Review

patrola

Slavan
Učlanjen(a)
13.10.2006
Poruke
384
Poena
319
9810bk.jpg


Nebrojano puta nam se desilo da dok igramo svoju omiljenu igru, stvari ne idu bas onako kako smo mi to zamislili i zeleli. Tada nam je obicno nesto ili neko drugi kriv i zelimo da nadjemo opravdanje za svoj neuspeh. Tada ni kriva ni duzna obicno nastradaju tastatura ili mis. Da bismo izbegli kolateralnu stetu predstavljam vam tastaturu poznatog tajvanskog proizvodjaca perifernih uredjaja Chicony, model KB-9810.
Na prvi pogled, rekli bismo, tastatura ko tastatura, standardna. Medjutim, nije bas u popunosti tako. Tasteri su crne boje i upakovani su u sivo kuciste sto ovoj tastaturi daje poseban smek. I ako jednostavna i “obicna” tastaturu krasi visok nivo zavrsne obrade po cemu je Chicony nadaleko poznat. Tastatura broji 104 stadardna tastera i tri dodatna ACPI tastera (power, suspend, wake-up), za koje mislim da su stvarno dodatni i nepotrebni na ovakvoj (svakoj). Hiljadu puta ce vam se desiti da slucajno pritisnete sleep ili power taster onda kad bas najmanje to zelite. Sam izgled tastature je klasican. Na levoj strani imamo QWERTY tastaturu, a na desnoj numericku. Raspored tastera je standardan. Takodje, izmedju te dve grupe tastera nalaze se popularni navigacijski tasteri, takodje standardno rasporedjeni. Ono sto upada u oci jeste izgled i velicina funkcijskih tastera. Samanjeni su im gabariti, sto je posledica postavljanja ACPI tastera. Tasteri ESC, PriSc, Scroll Lock i Pause su takodje iste velicine kao I funkcijski tasteri. Tasteri su skoro necujni. U oci takodje odmah upada i veliki centralni taster ENTER sto je vrlo zgodno ne samo za korisnike sa debljim prstima, vec i za sve ostale. Takodje sa desne strane se nalaze i 3 diskretne Num, Caps i Scroll Lock led diode. Konekcija ove tastature je PS2.
I na kraju ono najbolje. U rukama drzim neunistivu tastaturu. Na nasem testu izdrzljivosti (ne zelite da znate ko ju je i kako testirao) ova tastatura je izdzala ono sto sigurno vecina znatno skupljih, ne bi izdrzala. Ovu tastaturu koristim vec 5 godina i jos uvek kuckam (citaj: udaram) na njoj. Definitivno, Best Buy.
 
dobar review. keep it up ;)
 
he, he istu takvu imam već par godina, jedan od NFS-ova me je toliko nervirao da je jadna tastatura dobila tolike batine da je na kraju gornja maska završila sa dve frakture i sad imam "lego" tastaturu ali neverovatno da tastaturu kad sklopim ona i dalje radi...
 
he, he istu takvu imam već par godina, jedan od NFS-ova me je toliko nervirao da je jadna tastatura dobila tolike batine da je na kraju gornja maska završila sa dve frakture i sad imam "lego" tastaturu ali neverovatno da tastaturu kad sklopim ona i dalje radi...

Sta da vam kazem, tastatura je VR' ... ortak moj je Bacio gorepomenutu u zid, pri tome je nekolicina tastera izgubila svoju ulogu! Ali ona je i dalje radila :D
 
stvari ne idu bas onako kako smo mi to zamislili i zeleli. Tada nam je obicno nesto ili neko drugi kriv i zelimo da nadjemo opravdanje za svoj neuspeh

Nismo mi krivi, igra je. Nemoguće je da ja šutnem 35 puta u okvir gola a protivnik jednom, i da izgubim 1:0.

Moraću sebi nabaviti ovakvu jednu...
 
Heh, ja sam u doba mog P1 imao neku Acer tastaturu,bila je relativno ruzna ali vala izdrzljiva. Shta je sve pretpela jadna i josh uvek je imam i radi. Da imam DIN to PS/2 adaper spojio bi je kompom da se podsetim starih vremena :)

@patrola svaka chast za ideju mislim da ce biti onih kojima ce da koristi ovo. jer ima onih koji su malko nervozniji, a imaju skupe tastature pa ce verovatno da menjaju KB kad igraju :p
 
ja sam za te stvari koristio dva misa
jedan koji radi i identican takav koji ne radi ali stoji odmah pored,
kada se iznerviram ovaj drugi leti po stolu njega udaram i ostalo,
a posle smo cimeri i ja otkrili persen..........mmmmmmmmm.........zen......mmmm...........
sto je milina ma mozes sto puta da resetujes trku i
sve ti ravno, mozes i da gubis sa 5:0 nema veze milina jedna,

sva sreca sto sam malo porastao pa se u poslednje vreme pa skoro i ne igram.
 
Poslednja izmena:
ja sam za te stvari koristio dva misa
jedan koji radi i identican takav koji ne radi ali stoji odmah pored,
kada se iznerviram ovaj drugi leti po stolu njega udaram i ostalo,
a posle smo cimeri i ja otkrili persen..........mmmmmmmmm.........zen......mmmm...........
sto je milina ma mozes sto puta da resetujes trku i
sve ti ravno, mozes i da gubis sa 5:0 nema veze milina jedna,

sva sreca sto sam malo porastao pa se u poslednje vreme pa skoro i ne igram.

Mozes i gudru da koristis umesto persena... Ne samo da ti je svejedno... Cak ti je i smesno :) :) :)!
 
patrola svaka chast za ideju mislim da ce biti onih kojima ce da koristi ovo. ?????
 
Posle 7. godina?
Tesko. :D
 
Tako se skupljaju postovi za oglase.
 
Niste obavesteni.

Konkretno, to je "bot". Nije jedini, a pojavljuju se i na drugim forumima u poslednje vreme.
 
Poslednja izmena:
Iskreno i ne lici preterano na bota posto padezi stoje korektno. A to sa botovima nije u skorije vreme, ima njih vec poduze...
 
Nazad
Vrh Dno