Šta je novo?

Kaspersky Anti-Virus & Internet Security 8 (2009) FINAL

rogi23

Slavan
Učlanjen(a)
08.01.2006
Poruke
245
Poena
320
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Kaspersky Anti-Virus & Internet Security 8.0.0.357 Final


Kaspersky AV provides all types of anti-virus protection:anti-virus scanners, monitors, behavior blockers and integrity checkers
The Kaspersky Anti-Virus 2009 application was designed to be the backbone of your PC’s security system, offering protection from a range of IT threats.

Kaspersky Anti-Virus 2009 provides the basic tools needed to protect your PC.

Here are some key features of "Kaspersky Antivirus Personal":


Essential Protection

· Protects from viruses, Trojans and worms
· Blocks spyware and adware
· Scans files in real time (on access) and on demand
· Scans email messages (regardless of email client)
· Scans Internet traffic (regardless of browser)
· Protects instant messengers (ICQ, MSN)
· Provides proactive protection from unknown threats
· Scans Java and Visual Basic scripts

Preventive Protection

· Scans operating system and installed applications for vulnerabilities

· Analyzes and closes Internet Explorer vulnerabilities
· Disables links to malware sites
· Detects viruses based on the packers used to compress code
· Global threat monitoring (Kaspersky Security Network)

Advanced Protection & Recovery

· The program can be installed on infected computers
· Self-protection from being disabled or stopped
· Restores correct system settings after removing malicious software
· Tools for creating a rescue disk
· Data & Identity Theft Protection
· Disables links to fake (phishing) websites
· Blocks all types of keyloggers

Usability

· Automatic configuration during installation
· Wizards for common tasks
· Visual reports with charts and diagrams
· Alerts provide all the information necessary for informed user decisions
· Automatic or interactive mode
· Round-the-clock technical support
· Automatic database updates


Requirements:

· Intel Pentium 800 MHz 32 bit (x86) / 64 bit (x64) or higher (or equivalent)
· 512 MB available RAM
· 50 MB free space on the hard drive
· CD-ROM (for installation of the program from CD)
· computer mouse
· Internet connection (for product activation)
· Microsoft Internet Explorer 5.5 or higher (for downloading updates)
· Microsoft Windows Installer 2.0


Limitations:

· 30 days trial



Download KIS: http://www.kaspersky.com/kis_latest_versions?downlink=206909625

http://www.softpedia.com/progDownload/Kaspersky-Antivirus-Personal-Download-1932.html

Download KAV: http://www.softpedia.com/progDownload/Kaspersky-Antivirus-Personal-Download-1932.html

http://www.kaspersky.com/kav_latest_versions
 
Poslednja izmena:
Problema uvek ima... ;) tako je sa svakim softverom. Verovatno ce ubrzo izaci CF1 (Critical Fix 1) koji ispravlja neke uocene greske (.402 nct se testira). Ali da li ce se te greske ispoljiti zavisi od racunara do racunara, na nekima su prisutne na nekima ne. Zato instaliraj i proveri sam... ;)

Da li je bolji od v7? Jeste, donosi velika poboljsanja, ponajvise sto se tice brzine skeniranja- ima "full" podrsku za multi core CPU-e (sva jezgra iskoriscava podjednako), kao i optimizacije u samom kodu programa sto doprinosi mnogo brzem skeniranju.
Implementiran je HIPS (Host Intrusion Prevention System, a.k.a Application Filtering u KIS-u), koji, kao i svaki HIPS, kontrolise sve kriticne akcije na sistemu (Low Level Disk Access, Code intrusion, startovanje/zaustavljanje ostalih procesa, brisanje/modifikovanje sistemskih fajlova, itd), ali za razliku od ostalih, ne smara sa nepotrebnim pitanjima. Ukoliko neka pokrenuta aplikacija postoji u bazi "Safe" aplikacija (powered by Bit9 technology) ona se automatski stavlja u "Trusted group" (NE! Trusted Zone, postoji razlika izmedju njih), uveliko smanjujuci broj upita itd. isl.... Postoji Automatic mode u kojem Kaspersky sam odlucuje sta ce raditi sa programima (na osnovu heuristicke kalkulacije "sigurnosti" programa), da li ce im dati pristup internetu ili ne itd.... Da ne smaram previse, sve ovo (i vise) mozete procitati u ona dva linka koja sam postavio... :)
Isprobajte sami pa javite utiske... moji su pozitivni... :)

(koja reklama jbt :p :D)
 
Poslednja izmena:
I moji su pozitivni...surf nekako ide brze, dosta brze...jedna mi stvar nije bas najjasnija...firewall je po defaultu skroz drukaciji od KIS v7...na GRC-u mi je dosta portova CLOSED a ne STEALTHED, za razliku od sedmice, gdje je sve bilo STEALTHED...citao sam na kaspersky forumu polemiku da li bolje kad su ti portovi na CLOSED ili STEALTHED...sta je sigurnije...misljenja su bila dosta podijeljena
 
Port Stealth- ako neko pokusa da se konektuje na vas, racunar nece nista "odgovoriti", bice "nevidljiv"
Port Closed- ako neko pokusa da se konektuje na vas, racunar ce prijaviti gresku i odbaciti konekciju

Stealth mode ne povecava bezbednost, automatizovani napadi se ne obaziru da li je Stealth mode on ili ne, oni ce pokusati da upadnu na random IP adrese (da li ste ikad dobili Helkern napad sa KIS 7? :) Eto dobrog primera, napad je izvrsen iako je Stealth mode ukljucen, a u svakom slucaju ce napad biti blokiran, bilo da je Stealth on ili off).
Dok je port Closed sve je OK. Stealth mode ponekad moze da stvori probleme kod P2P aplikacija, Remote Admin i slicnih, pa je ovo bio jedan od razloga zasto je Stealth iskljucen po defaultu.
Ukoliko hocete da budete Stealth treba da u Network packages sekciji blokirate:

Any Incoming TCP stream
Any Incoming UDP stream

Mnogi korisnici su na ADSLu pa imaju router ili NAT modem sa FWom koji ih stititi. :)
 
Ne mora da se brise sedmica da bi se instalirao 2009. Dovoljno je da se samo pusti install.
 
Ne bih bas preporucio da se instalira on-top 7-ice. Bolje odraditi clean install ;) za svaki slucaj... (velika je razlika u arhitekturi v7 i v8, pa mnogo stosta moze da krene naopako)
 
U krastavac. koji je ovo sok za organizam :) .

Zaista treba covek da se navikne na ovo. A cini se da je KIS 8 napravljen ili da ga instalirate i pustite da radi, ili da ga podesavate ako znate sta radite :).

Da ne analiziram posebno, predugo bi trajalo...

Mene zapravo buni jedna stvar. Kada sam pokrenuo full scan odmah je krenuo da prijavljuje neke propuste u aplikacijama, sa linkovima do virus list gde da pise koje patcheve da primenim itd. Za neke i nema resenja... No, ovo bas nervira, moze li nekako da se iskljuci da ne gleda to? :)

Edit:
Nasao sam. U Scan settings > Additional > Scan for vulnerabilities
 
Poslednja izmena:
U krastavac. koji je ovo sok za organizam :) .

Zaista treba covek da se navikne na ovo. A cini se da je KIS 8 napravljen ili da ga instalirate i pustite da radi, ili da ga podesavate ako znate sta radite :).

Da ne analiziram posebno, predugo bi trajalo...

Mene zapravo buni jedna stvar. Kada sam pokrenuo full scan odmah je krenuo da prijavljuje neke propuste u aplikacijama, sa linkovima do virus list gde da pise koje patcheve da primenim itd. Za neke i nema resenja... No, ovo bas nervira, moze li nekako da se iskljuci da ne gleda to? :)

Edit:
Nasao sam. U Scan settings > Additional > Scan for vulnerabilities
Danilo989 je gore postavio linkove,u kojima ima objasnjenje sta sa tim stvarima koje KIS prijavljuje!Jednostavno ih stavis u exclusion list!I zaboravis na njih.
 
Meni se zasad svidja, a koliko je efikasan vidjecemo u narednom periodu...kao vama ide surfanje sa njim?
Koliko vam opterecuje mashinu u odnosu na sedmicu?
 
Koliko uspori racunar, 70 ili 80%?:)
 
Majke mi za ovakav flejm treba predvideti ban...

Mislim da trosi malkice vise ram, ali mnogo manje opterecuje procesor. Dizanje ide mnogo brze, kao i pokretanje samog programa. Podizanje iz tray-a je momentalno. Bottom line, brzi je.

BTW. jesam li ja jedini iskljucio HIPS? :)
 
Poslednja izmena:
Meni je recimo miš počeo da usporava u pojedinim trenucima tako da sam vratio NOD i sve je OK, inače koristio sam Kasperskog do pre 20-ak dana i to jedno 3-4 godine i mislim da je verovatno najbolji AV.
 
Bas sad gledam cinimi se da je zauzece ram-a manje!Sken je definitivno brzi,ne nesto drasticno ali je brzi!Za sad sam zadovoljan,ako bude problema vrcem se na 7-cu dok ne ispeglaju ovu!Ali definitivno je ovo AV kome najvise verujem!
 
Bas sad gledam cinimi se da je zauzece ram-a manje!Sken je definitivno brzi,ne nesto drasticno ali je brzi!Za sad sam zadovoljan,ako bude problema vrcem se na 7-cu dok ne ispeglaju ovu!Ali definitivno je ovo AV kome najvise verujem!

Kako bese, najvise mu verujes jer sporo (temeljno) skenira :d:p
 
Majke mi za ovakav flejm treba predvideti ban...
Joj, kako bi' ti sada bacio jedan test, da sme da izadje iz firme....
ne da bi povukao tu rec, nego bi se u cosak sakrio!

Nisam flejmovao, vec znam o cemu pricam, ako ti ne primetis da AV usporava ili ti malo usporava, nekima nije tako neprimetno. Ja testiram svoj softver side-by-side svih AV-a na trzistu, i uopste mi nije prijatno kako je sporo se KAV i KIS stave na vanilla instalaciju XP-a - da sam se trudio toliko da usporim sistem, ne bih mogao!
 
Da, svaki AV usporava masinu, to je neminovno. :) U kojoj meri, to zavisi od konkretnog sistema i AV programa. Da li si uopste probao v8, ili poucen iskustvom sa predhodnim verzijama, (neopravdano) osudjujes v8 kao sporu...? Probaj pa se uveri sam... Reci da usporava sistem 70-80% je... hmm... :trust:
Mozda se Kaspersky ne mirise sa svim tim Raptorima :p :D
 
Instalirao sam 8 na prethodnu 7 i mogu reci da sam stvarno zadovoljan, nema nikakvog zauzeca procesora, kocenja misa ili nesto slicno, sve fercera odlicno. Sam interfejs je lepsi nego kod 7.
 
Ne bih povukao rec jer si u svakom slucaju pokrenuo flame. A sada bez trolovanja teme, jer ce je neko zakljucati pa niko nece uspeti da kazem sta je hteo.
 
Kako bese, najvise mu verujes jer sporo (temeljno) skenira :d:p
Pa kad se prozivamo,zasto si ti preso sa svemoguceg eset-a na aviru i comodo?;)
Ne ne volim ga zato sto sporo skenira,jednostavno uliva mi najvise poverenja!A i u ovoj verziji mu je sken poboljsan!
jedino sto me nervira je sto tandrlja pri prvom pokretanju neke aplikacije,ali i to je samo tad i pose je sve kul!
E da htedoh preci na Aviru premium suite,ali nesto mi bre blokira dl!!!Znali neko nesto vise o tome,pokuso sam da nastelujem fw ali opet isto,a nisam uspeo da nadjem na netu neko adekvatno resenje!
 
Poslednja izmena:
Da li si uopste probao v8, ili poucen iskustvom sa predhodnim verzijama, (neopravdano) osudjujes v8 kao sporu...?
Nisam ga jos isprobao, smeshko na kraju posta nije bio brz razloga ;)
Naravno da nije 70-80%, inace bi ih vec tuzili da su u tandemu sa proizvodjacima hardvera, ali je jako primetno.
Web, get a life... nisam hteo da zapocinjem flame, jer ne hvalim nijedan AV dok blatim drugi, samo se pitam koliko moze da uspori racunar uz dodate opcije, kad je bez njih primetno usporavao...
 
@alfaunits

ako "test ne može da izađe iz firme" možeš li makar da postuješ neke rezultate testa ?

baš me zanima šta test meri i kako su prošli pojedini av programi.

*ako ništa drugo, onda makar opisno poređenje.
 
Nije nista zvanicno, u pitanju je compile 19 drivera AV tipa dok je neki AV aktivan. Iz ociglednih razloga ne moze da izadje iz firme, jer je source code drivera u pitanju ;)
Usporenje je nekoliko puta, kada je KAV bio aktivan. Nemojte da mislite da su drugi AV-ovi zlatni... tu su negde svi ali se sa KAV-om najvise primeti. (OK najgori je bio i ostao Norton za end-usere, sva sreca pa imamo jako malo usera koji njega koriste...).
Poredjenja radi, nas proizvod, koji je po prirodi slican real-time AV skeneru (nije konkurentan, vec komplementan), uspori isti test skoro 30%.
Na Visti se cak i vishe primeti razlika, jer je vecina stvari u cache-u na prosecnoj mashini - tako da se tacno vidi impakt procesiranja, dok se na XP-u manje primeti (disk I/O previse spor u odnosu na procesiranje da bi se primetilo).


Disclaimer: Moje licno misljenje je da je KAV najrobustniji i najbolji security solution, ali ne i da je najbrzi.

@alfaunits
ako "test ne može da izađe iz firme" možeš li makar da postuješ neke rezultate testa ?
baš me zanima šta test meri i kako su prošli pojedini av programi.
*ako ništa drugo, onda makar opisno poređenje.
 
Poslednja izmena:
KIS 8
Opterećenje normalno. Update definicija po starom.
Full scan isti kao kod sedmice, dok je skeniranje pojedinačnih fajlova ili, foldera i arhiva, ubrzano.
Malo smara instalacije programa, i njihovo prvo pokretanje.
Firewall me za sada dosta smara jer me mrzi da se bakćem sa opcijama.
Probao malo i Avira-u (+ Comodo), i skroz je O.K. sem što ne dozvoljava da je ubijem kad ja to hoću, pa je taman izašao KIS 8 kome, M više verujem, M mi više leži.
 
Jel vaze licence od verzije 7 ili treba da se kupe nove?
 
Naravno da vaze ;) Medjutim, ako se slucajno desi da v8 ne prihvati licencu, mozes zatraziti od KL podrske da ti zamene za novu koja je kompatibilna sa v8 (free of charge, naravno). :)
(pod uslovom da je legalna, jelte... :p)
 
Poslednja izmena:
Hvala za odgovor.
Sto se tice smajlija, nije to sto mislis :) Kupio sam licencu.
Kad smo vec kod toga, kolika je sansa da mi blacklistuju licencu ako je koristim na jos jednom racunaru?
 
Pa, ako je licenca namenjena samo za jedan racunar, velika je verovatnoca da ce te blacklistovati. Nisam licno probao, ali cistom logikom se moze doci do tog zakljucka :) Verovatno bi samo dobio poruku "the number of activations exceeded bla bla..."
Smajli (i "pod uslovom da je legalna") sam stavio ako se neko drugi sa nelegalnom licencom napravi pametan pa bi da dobije licencu "kompatibilnu" sa v8. :D
Licence nisu nesto preterano skupe, pa nije problem da se ispruzis za toliko para...
P.S jel koristis KIS ili KAV?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno