Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
OK sad mi ništa nije jasno šta si uradio.
Kako menjaš rezoluciju?
Regardless, pusti jedan od klipova što sam ti poslao i udari SS kad prođe barem jedno 20-30s.
Edit:

Ok sad vidim da si postavio drugi SS. Pusti ga malo da ide jer u početku možda još uvek testira.
Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Rezoluciju menjam tako sto pustim drugi video :)
Probao sam i posle 2 i posle 5 minuta. Connection speed se ne menja, odnosno SS je isti.
Evo šta se dešava kada TVu ograničim brzinu na 30 Mbps
73ec94b7d1864a9bccd12dc89f44cb01.jpg


Izgleda da za 4K treba minimum oko 35 Mbps.
 
Poslednja izmena:
Aha znači ono su u stvari različiti klipovi, right?
Znači ono što si prvobitno rekao je tačno, ovo što mi vidimo u video info je brzina naše konekcije a ne protok koji TV guta da bi pustio klip.
Još nešto i neću više da te davim.
Skini TimeScapes 4k prebaci ga na flešku, ubodi je u tv i pusti ga da radi.
Ja to čudo kao i bilo koji 4k sadržaj ne mogu da pustim na tv a da ne radi u 10fps.
Jesi li puštao 4k sadržaj direktno sa TV-a i da li si imao nekih problema?
Ja imam Panasonik 55cx750e.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Skinuo sam sa Youtubea ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=e-GYrbecb88. Bio je oko 300 MB.
i pustio sa fleške ubodene u 2.0 port. Radi bez problema.
Nisam imao problema sa 4K snimcima ni sa HDD-a, ni preko DLNA servera na NASu. Jedino nikako nije hteo da reprodukuje ovaj video: The.Revenant.2015.2160p.UHD.BluRay.FLAC.7.1.x264-NTb.mkv
Media Info za njega kaže sledeće:
ddfeb626da0b49e293d13f2602821d44.png
 
Ni meni Revenant nije hteo da radi kako valja.
Vidi PM.
 
Skinuo sam sa Youtubea ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=e-GYrbecb88. Bio je oko 300 MB.
i pustio sa fleške ubodene u 2.0 port. Radi bez problema.
Nisam imao problema sa 4K snimcima ni sa HDD-a, ni preko DLNA servera na NASu. Jedino nikako nije hteo da reprodukuje ovaj video: The.Revenant.2015.2160p.UHD.BluRay.FLAC.7.1.x264-NTb.mkv
Media Info za njega kaže sledeće:
Pogledajte prilog 213330
1. Ne može da vam radi taj video kad ima u sebi FLAC za audio. To nijedan TV ne može da reprodukuje.

2. Brzina YouTube 4k klipova je zapravo koliko interneta trenutno vuče. Sobzirom da on ne učitava sekund filma za sekund playback-a već ima buffer (skida maksimalnom brzinom do nekog procenta klipa, pa čeka da playback-a dođe do nekog dela da bi nastavio) onda je jasno da ti podaci koje čitate nemaju veze za mogućnošću fluidnog reprodukovanja na X mbps brzine.

3. Ako hoćete da znate koja brzina interneta vam treba za neki klip skinite ga, pustite u Pot player-u, desni klik, media info i pročitajte koliki je bandwidth samog klipa.
Samo to je merodavno i reći će vam kolika, stabilna, brzina interneta vam je potrebna.

4. Može 4k da se gleda i sa 0.6mbps ali mora da se pauzira klip kad se pusti i da se čeka da se napuni bafer.
- Ja na Sony 55X8509C sa 20 mbps gledam 4k YouTube snimke (imam opciju na aplikaciji da bira kvalitet snimka). Za neke ide fluidno, a za neke moram da pauziram i čekam da učita bafer malo, pa tek onda da gledam.

5. 4k snimak se retko može gledati sa USB 2.0 fleša, jer retko ko ima kvalitetniji (kad se već daje više para logično da svi idu na USB 3.0 sa daleko većim brzinama). Brzine tih USB 2.0 fleševa su ~10 mBps (megaBAJTA po sekundi) a kršten 4k snimak traži više od toga (ta brzina pitanje da li bi bila dovoljna i za BD film). To prolazi za pojedine YouTube klipove koji su lošijeg kvalitet (tj sa manjim bandwith-om).
- Na sajtovima sa 4k sample-ovima imate snimke po bandwith-u pa testirajte. A crystal mark će da kaže koja vam je brzina čitanja fleša.
 
Poslednja izmena:
Treba da uzmem neki TV do 80.000. Jel ima neki best buy u tom cenovnom rangu?

Kakav je ovaj SONY KDL-43W805CBAEP ?
 
Stvarno majstore. Dokle vise sa tim philipsom :D
 
Boga mi, ako će da ga preporučuje dok ga neko ne kupi načekaćemo se mi dok ne prestane... :D

Dobro si napisao..:D Ali se bojim, da kad če ga neko kupit, da če se raširit vjest o kvaliteti, pa če poslije biti masovni naval na ovaj televizor pa če nestat u prodaonicama.Tako, da svejedno opreznost..:p
 
Poslednja izmena:
Majstore hvala na preopruci ali ovaj TV je 87k sto izlazi iz budzeta do 80k...ima li nesto do 80k da je best buy? Jos neko, neka preporuka?
 
Majstore hvala na preopruci ali ovaj TV je 87k sto izlazi iz budzeta do 80k...ima li nesto do 80k da je best buy? Jos neko, neka preporuka?

Onda ti je jedina opcija Sony 755 ili 805.Ma nek ti ovi posude, što toliko pišu te pare što ti fale..;) Najradije bi ti ja poslao, da kupiš jednom dobar televizor. ;)
 
Poslednja izmena:
Čekaj bre, hoćeš da daš 80.000 za 43" FHD... i kažeš best buy!? 43 FHD dobar je mnogo manje para.
Za te pare uzmeš 50" i zidni (zglobni) nosač.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam rekao najbolji nego best buy. Za 43 FHD 650+ evra nikako nije best buy.
Ne vidim šta fali prošlogodišnjoj LG LF (652) seriji. 50" 600e. Naravno ko ima para ili je sitničav (barem po ovom pitanju) slobodno može skuplje i bolje ali onda nije best buy nego viša klasa ili premijum. Ovo što sam ja predložio nikako nije budžet varijanta, barem ne za obične smrtnike.

Druga stvar, ne postoji razlog za 43" osim ako su u pitanju one "i po" sobe u blokovima. Bilo kakva da je soba (a da nisu te kutije sardina) prima 50" bez problema. Sad da kupujem, samo 55".
krastavac pošto sam smrtnik, 800e max. Ko ima više, srećna kupovina.


"Nisi ti dobar tv ni video"... video sam, i tv i kola i kuće al krastavac.
Takve komentare slobodno zadrži.
 
Poslednja izmena:
Al me muce ovi TV-i pa to je strasno, mozda je bolje da se nekako nateram da sacekam jos godinu dana da se malo standardizuje ponuda :D

Posto ce TV biti koriscen i kao monitor i za konzole bitan mi je input lag, pa je izbor pao na sony/samsung, lg/philips ispadaju posto mi IPS ne treba, TV ce biti gledan najcesce u mraku i od strane 1 osobe :D Bitan mi je HDR, svi ga podrzavaju od ovih, ali neki bolje neki losije.

3 modela su u igri sammy 6300,6400 i sony xd8005.

Sony ima najbolju sliku posto ima Wide color gamut i 10bit panel, ali je dosta skuplji i samo 43" je, 49" model je vec IPS, a vece od toga ni nema.
Samung 6000 vs 6400, 6000 je direct lit dok je 6400 edge lit, pa je jeftiniji model osetno svetliji kada je HDR u pitanju, oba su 8bit paneli. E sad glavna prednost 6400 modela je sto ima wide color gamut koji bi trebao osetno da poboljsa sliku u HDR modu, ali koliko to vredi na 8bit panelu ? Imao je neko prilike da vidi uzivo te razlike naravno sa odgovarajucim video materijalom koji stvarno i podrzava to !

740e 49" samsung ku6400(ku7000)
770e 43" sony x800d (xd8005)
840e 55" samsung ku6000(ku6300) ovo mi je trenutni favorit kao najbolji price/perf model
970e 55" samsung ku6400(ku7000) ovo je vec opasno blizu ks8000 koji je ubedljivo bolji od svih, ali je skup :/
1130e 49" samsung ks7000(ks8000)
 
Poslednja izmena:
Al me muce ovi TV-i pa to je strasno, mozda je bolje da se nekako nateram da sacekam jos godinu dana da se malo standardizuje ponuda :D

Posto ce TV biti koriscen i kao monitor i za konzole bitan mi je input lag, pa je izbor pao na sony/samsung, lg/philips ispadaju posto mi IPS ne treba, TV ce biti gledan najcesce u mraku i od strane 1 osobe :D Bitan mi je HDR, svi ga podrzavaju od ovih, ali neki bolje neki losije.

3 modela su u igri sammy 6300,6400 i sony xd8005.

Sony ima najbolju sliku posto ima Wide color gamut i 10bit panel, ali je dosta skuplji i samo 43" je, 49" model je vec IPS, a vece od toga ni nema.
Samung 6000 vs 6400, 6000 je direct lit dok je 6400 edge lit, pa je jeftiniji model osetno svetliji kada je HDR u pitanju, oba su 8bit paneli. E sad glavna prednost 6400 modela je sto ima wide color gamut koji bi trebao osetno da poboljsa sliku u HDR modu, ali koliko to vredi na 8bit panelu ? Imao je neko prilike da vidi uzivo te razlike naravno sa odgovarajucim video materijalom koji stvarno i podrzava to !

740e 49" samsung ku6400(ku7000)
770e 43" sony x800d (xd8005)
840e 55" samsung ku6000(ku6300) ovo mi je trenutni favorit kao najbolji price/perf model
970e 55" samsung ku6400(ku7000) ovo je vec opasno blizu ks8000 koji je ubedljivo bolji od svih, ali je skup :/
1130e 49" samsung ks7000(ks8000)

Što se tiče Sony modela XD8005, imaju IPS panel veličina 43 i 49, dok ima 55 Va panel. I nema 10 bitni panel več 8 bitni.I nemojte zamjenivat 10 bitno mogučnost procesiranja slike, sa 10 bitnim panelom..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno