Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da odgovorim sam sebi, nasao sam na nekom forumu kako identifikovati tip panela u Samsung LCD TV-u.
Uzeo sam UE486400 i tip panela nije bilo moguce identifikovati sa nalepnice zato sto sada pise samo 01 ili 02, ali smo proverom preko serijskog kod ovlascenog servisa otkrili da je ipak samsung panel u pitanju.

How to tell which panel is in your Samsung LCD/LED TV

You're expecting to get a Samsung panel in your Samsung TV, right?

Well that's not always the case. There could be a Samsung, Sharp, AU Optronics, Chi Mei or other panel in your TV and they vary in performance. The panel you get is a bit of a lottery, even within the same TV model.

There are at least 4 ways to determine which panel you have:

Version: The version is printed on the label on the back of the TV. It is sometimes on the outside of the box but not always and is the only way to tell which panel you're getting before you buy. This may not always be accurate. Examples: TS02, HS01.
TDxx, THxx, TSxx, TUxx, UDxx, UFxx, UHxx, USxx, WHxx: Samsung
HHxx, HSxx, ISxx: Sharp
AHxx, ASxx, BHxx, MHxx, MSxx, YHxx: AU Optronics
CDxx, CHxx, NDxx, NHxx: Chimei
Option code: This is displayed next to the word OPTION in the service menu^. The letter after the screen size determines the manufacturer. See warnings. Example: 55A2UF7EH:
A, S: Samsung
D, P: CMO (Chimei Innolux)
L, R: AUO (Acer Unipac Optronics)
I: CPT (Chunghwa Picture Tube)
Н: Sharp
Pixel pattern: Take a macro zoom photo of the coloured pixels on the far left side including a small portion of the border/bezel (to determine the colour order) while displaying a white screen. Each manufacturer uses different technology. Compare with the samples at the URL below.
Panel code: The panel code is printed on the label on the back of the panel. To see it you need to remove the back cover of the TV. Google the code or search at http://panelook.com. See warnings. Example: DF460BGLV1H

Technologies used by each manufacturer

Samsung panels typically have better blacks, colour and uniformity. In approximate order from best to worst:

Samsung: S-PVA, PSA
Sharp: ASV, SVA, UV2A
AU Optronics: A-MVA
Chimei: S-MVA

There's a summary of performance here:

http://www.avforums.com/threads/s-ips-s-pva-what-is-your-impression.878017/#post-8274996

Warnings use at own risk:

If you enter the service menu don't press any keys on the remote as you can accidentally change a setting just by navigating the menus and may brick the TV. Just turn the TV off from the remote to exit the menu. Entering the service menu will likely clear any calibration or other settings so write them all down first.
TV's use high voltages. Use extreme caution and seek appropriate advice before you remove the back cover.

More Information

^ Service menu: to enter the service menu turn the TV off. Then press in quick succession INFO, MENU, MUTE, POWER or if that doesn't work MUTE, 1, 8, 2, POWER. When the TV turns on it might take a few seconds for the service menu to appear. If you only have one of the new mouse shaped smart remotes you're out of luck. I used a 10 year old cheap universal remote from the $2 shop that had codes for various Samsung TV's and tried different codes until I found one where all four buttons worked on my TV.

Version and Option codes (note not all are shown, e.g. TSxx versions are Samsung):

http://nxsfan.co.uk/mediawiki/index.php/Samsung_Panels
http://www.avsforum.com/t/1294904/samsung-panel-version-thread/330#post_24095213

Pixel patterns to match (not all are shown):

http://www.digitalversus.com/tv-television/screen-technology-sub-pixels-up-close-a1547.html

If you're still stuck try searching or asking in the Samsung Panel Version Thread:

http://www.avsforum.com/t/1294904/samsung-panel-version-thread
 
Treba mi misljenje za ortaka.

Uslovi:

Tv oko 1200 eura (nabavka kod madjara, moze vise para ali da opravda), da je 55 inca. Ne mora da je UHD tj 4k.

Za sada samo je ovaj usao u top izbor ali nikako da procitam negde krsten review:

LG 55LB870V

Sta vi mislite?
Neki predlozi?

Kod LG-ja ne treba ici na modele viseg ranga od LB670/671V. Cisto bacanje para. Kad bi uradio uporedni test izmedju LB670 i LB870 razliku u slici veruj mi ne bih zapazio. Mozda recezenti kad bih napravili detaljan test pa kada bi ispodesavali sve moguce parametre, verovatno bi neki sitni detaljcici isplivao u korist LB870V.

Moj izbor bi pao na Sony KDL-55W829B, Samsung 55H6400 iili Samsung 55H7000, ako ti se svidja šmensi kuciste i LG 55LB670V.
 
Ako moze preporuka za neki low budzet tv 32", ne znam sta da gledam od ovih marki tipa adler, elin, vivax, vox?
 
Ako moze preporuka za neki low budzet tv 32", ne znam sta da gledam od ovih marki tipa adler, elin, vivax, vox?
Ja imam Vox 32882 Full HD. Mislim da je to već bajat model i da nije dostupan ali ja sam prezadovoljan imam ga preko 2+ god i non stop je ON nakačen komp na njega, sve reči hvale za TV i sliku.Zvučnici su shit ali zato sam ga nakačio na neki budžet 2.1 sistem i tako je full.
U toj grupi Brendova išao bi na VOX brend sa Full HD panelom cena je oko 30K din.
 
Poslednja izmena:
Pa sto ne vidis jesu dobili preprodavci na kp novu turu samsunga 32h5000? On ti je 240 eur. Samo vidi da uzmes kod nekoga ko ima vazecu garanciju za Srbiju. Ja sam mislio njega uzeti, ali me mrzelo cekati :)
 
Pa sto ne vidis jesu dobili preprodavci na kp novu turu samsunga 32h5000? On ti je 240 eur. Samo vidi da uzmes kod nekoga ko ima vazecu garanciju za Srbiju. Ja sam mislio njega uzeti, ali me mrzelo cekati :)

hvala za info, ovo obecava, dobili su, za te pare + 2 god garancije odlican tv cini mi se
 
Ljudi koja je razlika izmedju sony 42w705 i 40w605? Da li je samo u 2 incha i kvalitetu izrade okvira ili imaju i razlicite panele? Dvoumim se izmedju ova vec neko vreme treba mi tv za gaming surf itd...
 
^
w605 ima direktno osvetljenje i Samsung SPVA panel, a w705 ima "edge" osvtljenje, AU Optronics panel i nesto manji input lag.
Vec duze vreme gledam za sebe TV za iste namene - uglavnom gaming. Izbor se najvise svodi na w605.
 
^^ Jel to da je Samsung SPVA panel važi za sve Sony w605 modele uključujući i 42" modele, ili samo ove veće?

Kakvi su paneli u w805 seriji?
 
Izgleda da cu uzeti w605 definitivno, pogledao sam neke opise svi su manje vise zadovoljni. Dobro je sto ima 4:4:4 odnos pixela posto cu ga verovatno i kao pc monitor koristiti.
 
Шта би требало гледати приликом куповине, ако желим да повежем рачунар и телевизор и да играм на њему? Као и да гледам филмове у високој резолуцији. Небитно која игра је у питању. Има ли модела који су проверени? Гледао сам цене по Мађарској, делује ми да су доста јефтинији. Ишао бих до неких 90к динара. Такође волео бих дијагоналу од 40-46 инча.
 
Ako hoces igre njabolje je povezati ga sa HDMI na komp. Za ostalo postoji vise nacina, a najbolje chromecast ili android tv box. Ovo sve sto je smart tv naduvaju cene za nesto sto kroz 2 godine ce prestati da update i onda ti polako vise te aplikacije nece raditi...
 
А која је предност chromecast-а у односу на повезивање каблом? У суштини, таблет немам, а телефон иако је андрод је из 2010. Читао сам по нету да се спомиње неки инпут лаг и слично, а везано за играње на телевизору, па реко овде има људи који се разумеју у материју.
 
^^ Jel to da je Samsung SPVA panel važi za sve Sony w605 modele uključujući i 42" modele, ili samo ove veće?

Kakvi su paneli u w805 seriji?
Sve sto sam do sada pretrazio ukazuje na to da se u w605 ugradjuju SPVA, kao npr. na:
http://www.banjalukaforum.com/viewtopic.php?f=25&t=49546&start=680
Ne mogu da nadjem da postoji 42w605, znam da ima 42w650 - to je model iz 2013 sa LG-jevim IPS panelom.
Sto se tice w805 modela, postoji razlika u panelima izmedju serija iz 2013. i 2014. godine:
- iz 2013. su sa oznakama w805A - LG IPS panel
- iz 2014. su sa oznakama w805B - AU Optronics MVA3 (PSA) panel
http://www.pchardwarehelp.com/guides/lcd-panel-types.php

Neka me neko ispravi ako gresim.
 
Ti sto su jeftiniji za 10-20 evra uglavnom taj televizor i nemaju na lageru, nego kad ih pozoves onda kazu da ga nemaju i ne znaju kada ce ga imati (iako im je oglas svez nekoliko dana) i odmah gledaju da ti uvale ono sto imaju. Cist bezobrazluk i neprofesionalziam. Ja sam tako zvao 3 najpouzdanija prodavca (prvo sam ih pitao preko KP poruka ali nisu odgovali) sto zbog toga sto su mi se cinili veoma pouzdani sto zbog toga sto su najpovoljniji i trosim telefon kao ****** pa ih zovem na mobilni, cak dvojica tad bila u Madjarskoj (roaming bato) i ladno kazu e znas nemam vec 2 meseca i necu taj model vise ni imati i uvaljuje mi neki Sljamsung. I pazi bezobrazluka, posle 3 meseca gledam oglase na KP i ladno i dalje u oglasima nude modele za koji su rekli da ga nece ni imati.

Sreca njihova pa mi nisu odgovorili na KP poruke pa nisam mogao da im dam negativne ocene.
 
Istu i ja situaciju imam, trenutno gledam tv kod prodavca - Miki iz Bg a, pored toga sto covek ima 500+ takodje mu vazi garancija u Srbiji. Da li neko ima iskustva sa ovim prodavcem?
 
Hitno potrebna pomoc. Sutra treba da kupim TV. Dvoumim se izmedju Sony 32R410B I LG 32LB550B. Procitao sam da Sony nije bas otporan na promenu napona na nasim mrezama i da je LG pouzdaniji po tom pitanju. Koja je generalno marka bolja, koja je pouzdanija i koji izmdedju ova dva modela da uzmem? Cene su slicne, oko 32.000 din.

http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/sony-led-lcd-televizor-kdl-32r410bbaep.html
http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/lg-led-lcd-televizor-32lb550b.html
 
Ja sam u novembru kupovao TV i bas je bila dilema izmedju mislim ovog Sony-ja ili nesto slicno i LG 5610 i odluka je pala na LG. Posle nekoliko dana sam procitao da se Sony 410, 415 i jos neka serija brzo kvare, valjda imaju neku fabricku gresku ili tako nesto.
 
Ipak sam pogresio evo nasao sam post gde sam procitao to za Sony na jednom forumu
U radnji su mi rekli da su imali dosta reklamacija na rad ova dva modela Sony KDL32R424,KDL-32R415
i da obavezno izbegnem te modele.
Ali mislim da sam procitao jos negde i da je bilo jos 2-3 modela pored ovih koji su se pokazali problematicnim ali nisam siguran. Sve je to rekla kazala, ko zna sta je tacno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno