Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozda zato sto su Holandjani prodali Philips (deo koji proizvodi TV) Kinezima ili nekim drugim tarzanima, pa da ne bude kao sa Grundig-om kupis npr VOX televizor koji samo ima oznaku Philips kao sto je sada Grundig obican BEKO televizor na kome pise Grundig.
Ti ako vec dajes tolike pare za TV prvo suzis izbor na nekoliko modela a onda odes u neku vecu prodavnicu i uporedis uzivo i da trazis da ti ukljuce DVB-T2 televiziju ili kablovsku a ne neki promo video 4K rezolucije koji je napravljen od strane proizvodjaca da istakne sve prednosti a da sakrije mane uredjaja. Dzabe takav televizor kada u Srbiji nema kvalitetna slika za njega sem par HD kanala na kablovskoj.
Ja bih gledao LG, Sony ili Panasonic.
 

Ja sam pred kraj 2013 uzeo 42F5000 baš preko dvojice njih (D. i R.), trebao da ih zovem sad nešto da reklamiram (LINK) kad ono nedostupni, posle čuo da su uhapšeni, a zatim i video u vestima. Od njega sam uzeo na preporuku drugara, a na moju preporuku uzeo drugi drugar :) Dobro je što sa ovim flekama mogu da živim, a kad se baš budu pojačale i proširile odneću ga u servis da se očisti.

Btw, juče uzeo 40H5000 za svoju sobu opet isto preko KP, od lika iz Beograda.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav dobri ljudi
Treba mi preporuka za tv koji ce pre svega zadovoljiti dimenzije 89x48 (maksimum), sto je, koliko sam uspeo da saznam 37 ili 39'' (maksimum)..ako gresim ispravite me. Tv ne treba da ima 3d niti da bude smart. Budzet je 50 000 pa mi treba preporuka za sto bolji uredjaj za navedene parametre.
Hvala unapred
P.S. Televizor ce biti prikljucen na kucnu antenu preko set top box-a
 
Poslednja izmena:
Zna li neko o changelogu za firwmare update sto je 21. Aprila bio za 32H5000?
Meni se cini malo ostrija slika mada sta znam, a TV mi je skoro uvek na full brightnessu, pa zna da bude vreliji na dodir posle 3-4 sata, izgleda da je malo manje sada otkad sam updateovao.
I dalje je topao, ali dosta manje.
 
Pozdrav dobri ljudi
Treba mi preporuka za tv koji ce pre svega zadovoljiti dimenzije 89x48 (maksimum), sto je, koliko sam uspeo da saznam 37 ili 39'' (maksimum)..ako gresim ispravite me. Tv ne treba da ima 3d niti da bude smart. Budzet je 50 000 pa mi treba preporuka za sto bolji uredjaj za navedene parametre.
Hvala unapred
P.S. Televizor ce biti prikljucen na kucnu antenu preko set top box-a
Jel treba TV da upadne u nesto tih dimenzija ili? Pitam zato sto moras onda racunati kompletne gabarite tv-a (dakle dijagonala plus ovkir plus stalak).
 
dobro vece pitanje oko ovog tesla modela tv.sutra ujutru kupujem 32-inčni Tesla TV J32E601B1.
PVR snimanje preko USB porta, na eksterne uređaje (fleš memorije, hard diskove i slično).moze li da se snima ako uzima iptv da imam samo na laptopu ako nemoze moze li sa ovim MK808B Plus 1GB RAM Quad-Core Android 4.4 WiFi Bluetooth Mini TV Box 1080P H.265 Amlogic M805 Google TV Player Support DLNA Miracast AirPlayer ( AC 100 - 240V, EU Plug) hvala.
 
dobro vece pitanje oko ovog tesla modela tv.sutra ujutru kupujem 32-inčni Tesla TV J32E601B1.
PVR snimanje preko USB porta, na eksterne uređaje (fleš memorije, hard diskove i slično).moze li da se snima ako uzima iptv da imam samo na laptopu ako nemoze moze li sa ovim MK808B Plus 1GB RAM Quad-Core Android 4.4 WiFi Bluetooth Mini TV Box 1080P H.265 Amlogic M805 Google TV Player Support DLNA Miracast AirPlayer ( AC 100 - 240V, EU Plug) hvala.

Svaki TV sa mogućnošću snimanja na svoj USB, može samo ono što "hvata" njegov integrisani digitalni tjuner. Što stiže sa drugih izvora i sa analognog tjunera, ne može da se snima.

Za ostatak odgovora, ajde pokušaj sastaviti jednu kompletnu i razumljivu rečenicu. :p
 
sony 55W829 ili neki drugi predlog u 55 inca ?
 
Za samsung sam citao je lutrija sa panelima + serija 6400/6500 ima reklamacija vise od sonija
 
@Dark Angel

Ako imaš para za Sony uzmi ga, na osnovu tvojih postova se vidi da nećeš Samsung. Ne znam da li razmatraš i LG s obzirom na IPS tip panela, za mene je to bio dovoljan razlog da ne razmišljam o njima jer mi se ne sviđaju slabe tačke IPS panela mada LG svakako pravi dobre televizore. Mislim da je generalno lutrija kojeg kod proizvođača odabereš, možda sa nekim više a sa nekim manje. :)
 
uzeo sam pre oko cetiri meseca samsung 48h6500,pre dva meseca sam primetio neku mrlju na ekranu nesto kao otisak prsta ribao sam ko lud ali neide,dosta se vidi na svetlijim scenama..frka mi sad neznam kako sa garancijom uzeo sam tv od nekog lika iz subotice a nije mi nista poslao niti garanciju ni racun,plasim se da ga saljem nazad da me lik ne zavrne ili nesto,jel imao neko slicnih iskustva dal ce uopste to da mi smatraju kao kvar?nervira me stekao sam ko majmun i eto nov tv ode u pm..

I ja imam te mrlje na 42f5000, vidi link, ali što se reklamacije tiče tu nemam sreće zbog ovoga.
Inače drugar je pre pola godine nosio svoj LG u oficijalni servis na čišćenje zbog sličnih mrlja, sredili su mu bez problema.

Ni ja nisam dobio garanciju i papire za 42f5000, već sam imao pečat na kutiji sa nekim brojem telefona na koji sam trebao da se javim u slučaju garancije, da bi oni preuzeli tv i odneli ga valjda u Segedin u servis.

Ovo ti je dobar video da uočiš gde ti se sve te mrlje nalaze.
https://www.youtube.com/watch?v=12ZqE54jCqk
 
Poslednja izmena:
Treba mi pomoc poznavaoca Sonya:
koja je razlika izmedju modela Sony KDL50W815BSAE2 i KDL-50W805BBAE2?
Za 805icu manje-vise znam podatke i vidim testove, ali za 815icu nema mnogo informacija na netu, a ni kod Sony. Pominju se sareni podatci oko Motionflow XR, od 400-800, kako gde. Zato sam i napisao punu oznaku modela, jer ne mogu mu uci u trag. Mogu nabaviti 815 za oko 730e, pa ne znam da li da uzimam ili ne.
 
Poslednja izmena:
815 je za pocetak silver varijanta, a sto se tice motionflow razlika, mislim da je jedino sto je bitno da verzije tih televizora koje su manje od 50" NEMAJU prave motionflow opcije (iako je u specifikacijama drugacije), imaju samo onaj impulse mod. 50-ice imaju.

Ostalo, kako god da je, nije nikakava razlika u praksi. Koliko sam ja shvatio, sve iz W8 serije od 50" ima motionflow, a brojke su nalupetane razlicito.

Motionflow rating posle modela od "200hz" ne pravi nikakvu razliku.

Mislim da je izmedju dva modela koja si naveo razlika samo u boji, prvi srebrni, drugi crni, ostalo je nebitno, ali ako neko zna detaljnije, neka me ispravi.

Slobodno pogledaj testove za 50w829, isti je model, samo razlicito trziste u pitanju. Trustedreviews, hdtvtest, avforums.
Ima i ovde, samo Ameri.

http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-led/sony/w800b

Sustina je da ako si zainteresovan za taj model i zadovoljava te, nista bitno ne menja taj "nastavak oznake".

Ja uzimam 42w805, mene pogadja situacija, tebe ne :)
 
Poslednja izmena:
Pre bih rekao da je slicniji 805, nego 829. Izasli su u razmaku od mesec dana, a 815 nema nigde ni review, ni na Sonijevom sajtu (osim u podrsci). Razmisljam u negativnom kontekstu da nema neki zez.
 
Nisam toliko upoznat sa TV tehnologijama u poslednje vreme, ali da proverim...

Da li postoji neki TV kod koga menjanje kanala ne traje 3s?? Ili je to moguce resiti preko nekog risivera? Uzasno me nervira ta pauza sa crnim ekranom, Toshiba stara preko 20 god ima trenutan odziv, a ovi danasnji kao parna lokomotiva... Da li postoji neko resenje za ovaj LAG?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno