Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tacno, tako. Svi se opredeljuju za LG i Samsung. Cena je glavni faktor. Ljudi masovno uzimaju i dalje Samsunga(mislim na KP) i ako su i za Samsung iste peripetije kao i za Sony, npr.

Nisam bas ubedjen da se proda tako malo Sonija.
Znam gomilu poznanika i prijatelja koji su uzeli SONY lcd ( od serije 6 na više, naročito u zadnjih 1,5 godine )

Mogu da se složim da većina uzima nekrštene primerke ldca ( vox, cox, elinj i ostala egzota....), benchmark fanovi nisu prosek, a ovde dominira Samsung i LG koji takdje imaju i dobre modele ( da me neko ne bi proizvoao opet za pristrasnost ). Samsung meni lično ne uliva poverenje jer više ne znaju ni sami šta trpaju od komponenti u aparate na koje posle stave brand Samsung. LG je ok ali je economy varijanta. Više serije su cenovnoj klasi rame uz rame sa Sonijem, koji meni lično uliva više poverenja. Ako već dajem pare za nešto onda biram bolje ( ili sam ubedjen da je bolje )!
 
Interesantna slika:

resolution-4k-ultra-hd-chart.png
 
Suština cele priče da niko od njih (proizvođača) nije najsjajniji što se tiče nekih stvari koje mi posmatramo kao kupci ili kao kritičari. Jednostavno ne postoji savršen televizor koji je pritom i cenovno jako dostupan. Ali neke činjenice trebamo da uzmemo u obzir, kao na primer da trenutno na globalnom nivou postoji par velikih i ozbiljnih proizvođača ekrana (panela, matrica,kako god) a to su LG Display, Samsung , Shrarp, UMC i ostali manji kineski, tajvanski i da ne nabrajam dalje (razume se poenta priče o tome da li kupujete brend ili kvalitet). Ne volim da se vodim ni nekim tkz. recenzijama jer verovali ili ne dosta njih je nažalost potplaćeno u korist nekih giganta a to su činjenice koje sam u više navrata proveravao sa čelnim ljudima na globalnom nivou. Komentare i kritike mogu za svaki brend ponaosob da iznesem ali to može biti previše opširno (za neke promotere brendova koji neprestano bacaju marketinške opaske ovde možda i degutantno). Suština cele priče je to da ne treba verovati svemu što pročitate i svakom što napiše ovde jer zaista sam pročitao dosta neargumentovanih i neosnovanih komentara i provena, treba uzeti u obzir to da svako ima pravo na svoje mišljenje koji se vodi po sopstvenom iskustvu.
 
Poslednja izmena:
Ti bi jeftin monitor? :)

Tesko. Tu gustina pixela kosta (jos uvek).
 
Ljudi, postoji li na tržištu 4k od 32"?

Najmanji koji sam ja nasao (odlican) je Sony 4K HDR 43". Nije ni mnogo skup, 650e...

Mislim da 4K trend gadja najvise korisnike sa velikim dijagonalama. U svetu odavno nije neuobicajeno da se koriste TV-i od 55, 65"... Kupovina manje dijagonale se jednostavno ne isplati cak ni uz neku minimalnu udaljenost, naravno, pod uslovom da se ne koristi kao monitor. :)

S druge strane, 1080p ne izgleda tako dobro na 60-70", pa tu 4K dolazi do izrazaja.
 
Poslednja izmena:
Koji LCD TV?

Ti bi jeftin monitor? :)

Tesko. Tu gustina pixela kosta (jos uvek).

U stvari ne, nemam desktop računar. Treba mi za gledanje tv (sport) i filmova sa mreže, daljina je mala, oko 2m, a mesta u polici svakako nema za veći od 32". Tako da bih uzeo najbolji 32" koji postoji, ako postoji takav ili su u toj dijagonali sve krsevi?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uz kablovski risiver dovoljan je i monitor, ali 32" 4K monitor kosta vise nego 4K TV od 50" :)

Za tu razdaljinu (2m) dobar 32" 1080p i to je to, nego - gledam sta se uopste nudi od jacih TV-a i u pravu si - bas je mrsava ponuda. Samsung serija 6 i analogni Sony i Panasonic su vrhunac ponude :(
Treba pogledati uzivo - mozda su u toj velicini i dovoljno dobri.
 
Poslednja izmena:
Jel taj Philips bolji od najboljeg novog LG LH serije, mislim da je 650 ili 605 model tako nešto?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Aj' ubedi Philips da naprave neki niskobudzetni 32" 4K TV :d
 
430e za 4K je ok cena zapravo... Nedostaje mu samo HDR da bi bio bas primamljiva kupovina.
 
Jel mozda neko imao prilike da proba/koristi ovaj Sharp model?
https://shop.benchmark.rs/tv_audio_...m&utm_medium=eponuda&utm_campaign=direct_link

Imam bas dobru cijenu za njega tj da ga mijenjam za ovaj moj iz potpisa. Nije da nisam zadovoljan i sa trenutnim ali ako moze 5 inca gratis a jos da je bar na nivou ovog mog, onda definitivno uzimam :)

Ovo je odlicna cena za ovu dijagonaliu,samo kad bi neko iz prve ruke mogao reci kakva je slika,na njemu.
 
Evo obecah da cu da napisem za SHARP 55" LC-55CFE6352E za koji sam se interesovao nekoliko strana ranije...

Pitao sam tada gde se proizvodi...

Sharp, ovaj model na kutiji pise da je made in EU, proizvodi se u poljskoj, znaci nije kinez.
Uvozi ga firma iz subotice, ako treba napisacu koja.

TV je ogroman, tankog okvira sa vrlo kvalitetno odradjenim metalnim nogicama na kojem se nalaze silikonske stopice.
Cini mi se da je oko celog TV metalni okvir.
Kuciste koristi vrlo neprakticni VESA 600x300 standard za kacenje na zid koji se kaci samo u donjoj zoni a nosac 600x300 se tesko nalazi.

Daljinski je duguljast i srebrno sive boje (grebani aluminijum), napravljen malo kicasto sa krupnim tasterima klasicnog rasporeda, meni licno se nije dopao.

TV nema na sebi ni jedno hardversko dugme, znaci ukljucivanje je jedino putem daljinskog upravljaca!
Daljinskim upravljacem TV mozete ukljuciti jedino na power button, a nikako direktnim odabirom kanala ili pritiskom channel tastera kao sto je uobicajeno na TV drugih proizvodjaca.

TV podrzava dugacak spisak tunera i dekodera, cak ima i prikljucak za satelitsku antenu.

Ekran je ogroman, sa laganim probijanjem svetla po ivicama ali vrlo privlaci paznju svojim izgledom.

meni TV je jednostavan sa ogromnim ikonama preko celog ekrana, na prvi pogled deluje simpaticno mada prejednostavno.

Favorite dugme na daljinskom nema nikakvu funkciju, jednostavno nema favorita na ovom TV.

Tezak fail ovog TV je zvuk, nikad gori zvuk niste culi iz TV, zvuci kao neki tranzistor, a to sve zvuci jos jadnije kada vidite da su na kutiji jasno naglasavaju Dolby digital podrsku.
U opcijama ima i ekvilajzer i da se cekira dolby opcija (ako ne cekirate sve zvuci jos gore), ali sta god mu radili ne pomaze :)

Ovaj Sharp je deklarisan kao smart TV, tako da postoji wifi i ethernet podrska, ali TV nije vidljim kroz mrezu kada gledate TV a to bas i nije smart zar ne?

Da bi pokrenuli YT treba mu nekoliko minuta da otvori aplikaciju, miracast opcija kojom bi upravljali YT app preko vaseg telefona radi, ali ume da ukoci app tako da TV prestane da reaguje na volume podesavanja a ako i dalje budete pokusavali on ce jednostavno da zacrni ekran...mislicete da se zaglupeo?

Ne, nije, jednostavno se ugasio!

To gasenje TV postaje jako ucestalo ako pokusate nekoliko uzastopnih zadataka da mu zadate koje on ne uspe da odradi, jednostavno se ugasi svaki put.

Browser, mozete da "surfujete" netom, ali onih par stranica u speed dialu (na pr. apple.com) nije otvorio ni posle nekoliko minuta tako da sam odustao od surfovanja.

Postoji i FB app, tweeter i jos neke koje nisam imao vise zelju da probam, vec sam potrazio odmah apdejt kako bi pokusao da nadjem resenje za ove softverske probleme.

Verzija softvera na TV je cuvena zalosna v1.01, i to je up to date, znaci nema nista od peglanja bagova, a ne uliva poverenje ni da ce biti nove verzije, jer ovog modela nema ni na jednom sajtu.
Sharp Smart remote app za telefon, takodje ne radi.

Na kraju, moj generalni zkaljucak je da je ovo TV za nekog jako nezahtevnog korisnika, kafice i slicno.
Deklarisane i nabrojane specifikacije su samo na papiru takve i to je vise da bi se reklo sta bi vise za taj novac.

Ko zeli samo velik TV samo napred, ko zeli da sve radi kako treba ipak mora da gleda LG i samsung, moj generalni zakljucak je da los softver TV moze da upropasti sve.

Pitajte ako vas zanima jos nesto.
 
Poslednja izmena:
Svaka cast na detaljnom opisu ali si zaboravio ono najbitnije, ekran :) Kakve su boje, kakav je odziv, input lag? Osvjezenje? Za sta prvenstveno koristis TV?
 
Ekran je najbolja stvar kod ovog TV, ako zanemarimo probijanje po coskovima.

SD kanali izgledaju bolje nego sto sam ocekivao, a titl na TV filmovima ispada ogroman :)

Input lag i odziv je dobar, (deklarisan na 0.1ms) bar ja nisam primetio da tu nesto nije stimalo
Osvezenje su deklarisali na 400Hz, takodje nisam primetio nikakvo zamudjenje i sl.

Ja TV koristim najcesce za gledanje filmova, a gledam najcesce 480p, 720p i nekad 1080p u principu projektovana slika je bila vrlo dobra, narocito 1080p materijal, jednostavno se videla razlika..

Ali i pored dobre slike, ovaj TV mene nije zadovoljio u drugim pomenutim segmentima (pre svega zvuk, a softver je neoprostivo los)
 
Meni je samo ekran bitan, Smart mi je nebitan skroz iz razloga što mi je PC zakačen na TV, i služi samo za filmove/igre. Zvuk je takođe nebitan jer ide preko Z5500.

Ako je tako kao što kažeš onda da gledam da ga uzmem, 55" mi je idealno za sobu.

Sent from my Samsung S7
 
Evo obecah da cu da napisem za SHARP 55" LC-55CFE6352E za koji sam se interesovao nekoliko strana ranije...

Pitao sam tada gde se proizvodi...

Sharp, ovaj model na kutiji pise da je made in EU, proizvodi se u poljskoj, znaci nije kinez.
Uvozi ga firma iz subotice, ako treba napisacu koja.

TV je ogroman, tankog okvira sa vrlo kvalitetno odradjenim metalnim nogicama na kojem se nalaze silikonske stopice.
Cini mi se da je oko celog TV metalni okvir.
Kuciste koristi vrlo neprakticni VESA 600x300 standard za kacenje na zid koji se kaci samo u donjoj zoni a nosac 600x300 se tesko nalazi.

Daljinski je duguljast i srebrno sive boje (grebani aluminijum), napravljen malo kicasto sa krupnim tasterima klasicnog rasporeda, meni licno se nije dopao.

TV nema na sebi ni jedno hardversko dugme, znaci ukljucivanje je jedino putem daljinskog upravljaca!
Daljinskim upravljacem TV mozete ukljuciti jedino na power button, a nikako direktnim odabirom kanala ili pritiskom channel tastera kao sto je uobicajeno na TV drugih proizvodjaca.

TV podrzava dugacak spisak tunera i dekodera, cak ima i prikljucak za satelitsku antenu.

Ekran je ogroman, sa laganim probijanjem svetla po ivicama ali vrlo privlaci paznju svojim izgledom.

meni TV je jednostavan sa ogromnim ikonama preko celog ekrana, na prvi pogled deluje simpaticno mada prejednostavno.

Favorite dugme na daljinskom nema nikakvu funkciju, jednostavno nema favorita na ovom TV.

Tezak fail ovog TV je zvuk, nikad gori zvuk niste culi iz TV, zvuci kao neki tranzistor, a to sve zvuci jos jadnije kada vidite da su na kutiji jasno naglasavaju Dolby digital podrsku.
U opcijama ima i ekvilajzer i da se cekira dolby opcija (ako ne cekirate sve zvuci jos gore), ali sta god mu radili ne pomaze :)

Ovaj Sharp je deklarisan kao smart TV, tako da postoji wifi i ethernet podrska, ali TV nije vidljim kroz mrezu kada gledate TV a to bas i nije smart zar ne?

Da bi pokrenuli YT treba mu nekoliko minuta da otvori aplikaciju, miracast opcija kojom bi upravljali YT app preko vaseg telefona radi, ali ume da ukoci app tako da TV prestane da reaguje na volume podesavanja a ako i dalje budete pokusavali on ce jednostavno da zacrni ekran...mislicete da se zaglupeo?

Ne, nije, jednostavno se ugasio!

To gasenje TV postaje jako ucestalo ako pokusate nekoliko uzastopnih zadataka da mu zadate koje on ne uspe da odradi, jednostavno se ugasi svaki put.

Browser, mozete da "surfujete" netom, ali onih par stranica u speed dialu (na pr. apple.com) nije otvorio ni posle nekoliko minuta tako da sam odustao od surfovanja.

Postoji i FB app, tweeter i jos neke koje nisam imao vise zelju da probam, vec sam potrazio odmah apdejt kako bi pokusao da nadjem resenje za ove softverske probleme.

Verzija softvera na TV je cuvena zalosna v1.01, i to je up to date, znaci nema nista od peglanja bagova, a ne uliva poverenje ni da ce biti nove verzije, jer ovog modela nema ni na jednom sajtu.
Sharp Smart remote app za telefon, takodje ne radi.

Na kraju, moj generalni zkaljucak je da je ovo TV za nekog jako nezahtevnog korisnika, kafice i slicno.
Deklarisane i nabrojane specifikacije su samo na papiru takve i to je vise da bi se reklo sta bi vise za taj novac.

Ko zeli samo velik TV samo napred, ko zeli da sve radi kako treba ipak mora da gleda LG i samsung, moj generalni zakljucak je da los softver TV moze da upropasti sve.

Pitajte ako vas zanima jos nesto.

Samo, da te malo popravim.Sharp jeste Kinez, pošto je elektronika i sam panel Kinezki.Jedino se okvir i postolje izdrađuje u Poljskoj.Isto je sa Philipsom, televizori se isto izdrađuju u Poljskoj, ali je elektronika i paneli Kinezki.
 
Zar nije Sharp Japanac?

Sent from my Samsung S7
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno