Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo, da te malo popravim.Sharp jeste Kinez, pošto je elektronika i sam panel Kinezki.Jedino se okvir i postolje izdrađuje u Poljskoj.Isto je sa Philipsom, televizori se isto izdrađuju u Poljskoj, ali je elektronika i paneli Kinezki.
Panel nije kineski, vec bas japanski i to posebno isticu a i sam sharp je jedan od malobrojnih proizvodjaca panela...

Nisam slikao kutiju, ali lepo pise na kutiji nesto u fazonu: da je sharp bio pionir u TV i elektronskoj industriji i da nastavlja tradiciju.

Ploca i sam softver suvise mirisu na kineze, tako da to 90% jeste kinesko.

u pravu si da philips i sharp imaju slicno poreklo i ovde im je slicna distribucija, samo sto je philips ipak malo bolji proizvod.

Rade još nešto malo svojih televizora-samo visoki rang.Sve ostalo se izrađuje u Taiwanu- Foxconn.A u Americi trže Sharpove proizvode Hisense.Kupio je 2 njihove tvornice u Mehiki.
Hisense je ogromna kompanija, i koliko sam ja skontao oni su kupili sharpovu fabriku i pravo na ime za americko trziste...i to je to.
Taj podatak mozes da nadjes na netu.
 
Da se ne zna slucajno oznaka ovog TV-a za inostrano trziste, jer po netu nista o njemu ne mogu da nadjem, lise nekih poljskih online prodavnica...

Sent from my Samsung S7
 
Da se ne zna slucajno oznaka ovog TV-a za inostrano trziste, jer po netu nista o njemu ne mogu da nadjem, lise nekih poljskih online prodavnica...

Sent from my Samsung S7
Pa to je oznaka: 55CFE6352E
sharp TV serije 6350

Probaj da uklanjas brojeve s` kraja oznake, ali sumnjam da ces naci ista korisno.
Sad mi krivo sto nisam snimio neki review ovog TV :)

Ja vec napisah da malo toga ima, jer sharp uglavnom proizvodi vece dijagonale za americko trziste (a to su neki sasvim drugi modeli) a malo toga se prodaje u evropi, zato ja ne verujem da ce tu ikada i da izadje apdejt koji bi popravio musicavi softver.

Uvoznik kaze da oni sharp uvoze vec dve godine, mada sharp modela nema ni u jednoj radnji.

Ako kupis, javi da cujemo utiske.
 
Poslednja izmena:
Dvoumim se između
LG 42LF652V i
LG 43LH560V.
3D mi nije bitan, sve ostalo jeste.
Ako neko zna da posavetuje, hvala.

Još nema nekih dubljih recenzija za ovogodišnji 560, ali nekako poređenje na prvi pogled:
LF652 - 100Hz
LH560 - 50Hz
Jeste da dobijaš nepotrebni 3d, ali zbog tog osvežavanja vredi. Čak mi se i čini da su tu što se cene tiče, iz razloga što je 560 noviji, ali je moje mišljenje da je 652 bolji izbor.
 
Ima 630, i on je najbolji LG model u fullHD-u, kao što je i prošle godine bio 652. Ali zbog toga što je ovogodišnji, LH je i skuplji, oko 40, 50 evra. Razlika i nema mnogo, najveća je možda što LH630 ima webOS 3.0, ali i jedan inč više. :)
 
Da, cena je ista zato ih i poredim. Imam pedeseticu 652 sa kojom sam oduševljen. Ovo mi je za matorce. Reko da pitam, možda je ove godine stavljeno nešto bolje, naprednije, a i ekran je 43 umesto 42. Znači svaki mm :)
Verovatno će onda ipak stariji model da padne.
 
Vredi li ovaj tv LG televizor LED LCD 40LF630V 500 eura il ima bolja kupovina. Ne treba mi veca dijagonala, ne treba mi 3d.
Treba mi:
Da bude smart - youtube da pustam deci + audio out da ubodem od kompa 5.1 zvucnike. I kad gledam neki video preko njega da u lanu mogu da vucem film sa kompa sa win 10 preko dhcp i da mogu da podesavam prevod da se vidi dj dz čć, da mogu da fontu promenim velicinu i boju. Mogu i da podesim tcpip ako treba.
E i pitanje da li ovaj tv il neki drugi ima regulator zvuka ( gledam film i kad krenu reklame, zvuk kao da neko nasiba 30% jace ), da pegla te razlike?

E i ako moze preporuka za neki tv jeftinijih proizvodjaca a slicnih karakteristika, kao i neki lg samsung il sony koji imaju dobru sliku a da nisu smart pa bih sadrzaj preko usb pustao.
 
Poslednja izmena:
Bas se pitam, ja kupio za ćaleta 42LF652V za 400, em bolji model, em veća dijagonala, em manje para.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Dvoumim se između
LG 42LF652V i
LG 43LH560V.
3D mi nije bitan, sve ostalo jeste.
Ako neko zna da posavetuje, hvala.
Овај први је сјајан тв, чак је и веб ос употребљив и брз, слика на дневном светлу је перфектна.
Само велико упозорење приликом куповине, погледај пробијање позадинског осветљења у мрачном простору ако је могуће, има примерака који га имају неподношљиво пуно, мени је такав један запао.
За други не знам какав је.


Послато са Нексус 5х уз помоћ Тапатока
 
Ja se dvoumim izmedju:
sony 55x8509c i
samsung 55ku6400

za sada mi je sony favorit, ali sa sony-jem nemam iskustva, dok imam dva samunga i nisam skroz zadovoljan sa njima...

nisam ni ja imao iskustva sa sonijem, pa sam u julu, kad mi se pokvario samsung, ipak kupio W756C i slika je odlična. a ovaj tvoj je još bolji model.

jedina mana mu je spor android os, ali prihvatljivo je.

ovde imaš iskustva vlasnika za taj model koji ti hoćeš:
https://www.avforums.com/threads/sony-kd-x850-c-owners-thread.1963228/
 
Ja se dvoumim izmedju:
sony 55x8509c i
samsung 55ku6400

za sada mi je sony favorit, ali sa sony-jem nemam iskustva, dok imam dva samunga i nisam skroz zadovoljan sa njima...

Ja bi ti preporučio ovaj televizor.. Bolje procesiranje slike-odličan kvalitet slike,HDR,Quad core procesor,više memorije,bolja pokretna resolucija,bolja svetilnost panela, itd..Pored toga, dosta bolji doživljaj gledanja u mraku zbog Ambilighta.
https://www.pametno.rs/televizori__240/philips-televizor-55pus6501-55-lcd-led__22363551

https://www.avforums.com/review/philips-6501-49pus6501-uhd-4k-hdr-tv-review.12949
 
Poslednja izmena:
Hajde, majke ti, daj JEDAN primer TV-a koji NIJE Philips, a koji valja i za koji bi ti dao preporuku.
Samo nemoj neki od 10k evra.
 
Ja se dvoumim izmedju:
sony 55x8509c i
samsung 55ku6400

za sada mi je sony favorit, ali sa sony-jem nemam iskustva, dok imam dva samunga i nisam skroz zadovoljan sa njima...
Ja I još dvojica na forumu imamo baš taj Sony. Ne znam za koliko bi ga uzeo, ali za taj novac koliko je kod mađara ne možeš naći ništa ni približno dobro. Pa i da dodaš još pola para... Pisao sam o njemu u temi pa pretraži. Ako te nešto zanima, pitaj :)

Taj Samsung nije ni blizu ovog Sony-a. Bliži mu je 55KS7000, ali u EU modeli imaju 50hz a ne 100 pa je odmah loš za sport i brze scene, a još ima problema sa premazom sa kojim možeš samo da se slikaš. Uz sve to i košta preko 400€ više.

Gledao sam u radnji i druge brendove, a i tražio na netu. Za taj novac stvarno nema ništa ni približno. Bolje ima, ali za duplo više para.
 
Poslednja izmena:
Covek se ubi hvaleci Philips a postova 0. :D

Pa šta ja mogu kad vi živiite u svom svijetu, daleko od poznavanja televizora:) Pa zato i živite tako jer ste najpametniji, i niko drugi nezna ništa više od vas..ili ga nečete slušati..jer vam je to ispod časti.A na kraju šta ,če nama jedan Slovenac koji nezna ništa o televizorima, pričat oko tih stvari..,)
 
Poslednja izmena:
Naručio sony kod Mađara. Meni je presudan kvalitet slike, a što se androida tiče to može da se reši kupovinom pristojnog Android boxa za par hiljada dinara. Hvala svima na sugestijama!
 
Nije taj android bas toooliko los...mozda malo sporiji ali je sasvim ok
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno