Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima :)

Dvoumim se između ova dva TV-a pa me interesuje koji bi ste pre vi odabrali:

http://emmi.rs/televizori-tv-43-smart-led-lg-43uf680v.11.html?productId=52817 - manja dijagonala ali 4k (koliko je to nama potrebno uopšte)

ili

http://emmi.rs/televizori-tv-48-smart-led-sony-kdl48r550cbaep.11.html?productId=50279 - veća dijagonala ali nije 4k.

Po ceni su slični, ali me interesuje koji po vama ima lepšu sliku/boje i koji je sve ukupno bolja kupovina?

Još jedno pitanje, da li će sadžaj koji nije pravljen za 4k rezoluciju biti mutnjikav na 4k TV-u ili će slika biti istog kvaliteta kao na običnom HD TV-u? Npr ako pustim neki dvd rip filma, da li će biti mutniji na 4k tv-u u odnosu na ovaj drugi koji nije 4k?
 
Poslednja izmena:
Mislim da bi bio veliki greh gledati dvd rip na 4k rezoluciji :d

ja dvd rip ne gledam ni na 720p televizorima, fhd da i ne govorim a na 4k? bez zoom-a je slika veličine ikonice verovatno :)
 
Doslo je vreme da zamenim moj 32c650, sad je pitanje sta da kupim.
Totalno mi je nebitna smart funkcija ili sta cita sa usb-a.
Kvalitet slike i nista vise, sa samsungom sam bio zadovoljan pa ne bih nesto losije.
Da li neko ima iskustva sa LG 43UF680V , vidim na KP da je 460e.
Dijagonala ne preko 43.
Bilo kakav savet, iskustvo , preporuka.
 
Poslednja izmena:
Da li si ove modele sa ovim specifikaijama nasao u istoj radnji? Istoj Zemlji? Obicno ovi sa 1000Hz su Nemci, 900Hz Austrija, Italija, a 800Hz Madjarska, Slovacka.
Nisam.U madjarskoj sam nasao 55x8505c i taj sam narucio.Pitao sam coveka da li moze da mi proveri za cenu i za ova dva druga modela ali mi je rekao da ih nema na stanju.Kaze ima samo 55x8505c tako da nisam imao neki drugi izbor nego sam porucio 55x8505c.
55x8507 sam video ovde kod nas u uscu u sony radnji.
A 55x8509 sam takodje nasao u subotici na oglasima ali ne znam gde je nabavljen tv.
Koliko sam citao razlika je samo u softverskom osvezavanju slike.
8505--800hz
8507--900hz
8509--1000hz.
Sad kolika je to razlika u kvalitetu slike ne znam.
 
Fenomenalan TV, šteta samo što nije imao u nekoj verziji manjoj od 55" (recimo 48" ili 43") jer bez obzira što nije baš ni jeftin problem je što je za moje potrebe /uslove prevelik.
Pa i za moje uslove je prevelik tv ali se oko vrlo brzo navikne.Mogu ti reci da mi je pojeo sobu.:d:D
Pre ovog tv-a sam imao samsung 40incha svojevremeno top model iz serije 8 koji je onda placen 1700 eura kod nasih derikoza u tehnomarketu.LE40F86BDX.
Ali koliko tehnologija napreduje on sada naspram ovog tv-a izgleda smesno.Hocu da kazem da taj samsung i danas ima dosta dobru sliku ali ovaj sony ima toliko detalja u slici da je to neverovatno.
A sto se tice velicine i pre 7 god kada sam kupio samsunga i doneo u stan pomislio sam da sam se debelo zajebao sto se tice velicine jer je on bio sa debelim okvirom sa strane i bio je sirok 110 cm.Ali sam se navikao za dan dva na tu velicinu i koristio ga bez problema.
Isti slucaj i sa sony 55-com.Soni je 123cm sirine.Znaci nekih 13 cm ide vise u sirinu sto i nije mnogo vise od starog samsunga.Ali je zato ceo u ekranu za razliku od starog samsunga.
Ja gledam tv sa nekih 3,5 metara i meni je taman.Inace sa te udaljenosti gledam i filmove sa full hd projektora na platnu dijagonale 224cm ili 88 incha i opet mi je taman kako treba.Tako da mislim da neces imati problem i sa 55-com.
Mislim da neces pogresiti ni sa sony kdl50w809c ili 805c ili 755c/756c.
Imaju odlicne procesore za skaliranje slike tako da tu nemas greske.A mozes ih naci za pristojan novac.
 
Ja sam imao (i još imam) Samsung 40A656 koji stvarno ima fenomenalnu sliku tako da mi uprkos svemu nije bilo teško da se odlučim ponovo za Samsung, ali ovaj put za 48" a i to je onako baš knap. Tačno je, oko se brzo navikne ali hanumi ipak treba malo više vremena za navikavanje da se nešto toliko ističe u sobi... [emoji14]
 
Nisam.U madjarskoj sam nasao 55x8505c i taj sam narucio.Pitao sam coveka da li moze da mi proveri za cenu i za ova dva druga modela ali mi je rekao da ih nema na stanju.Kaze ima samo 55x8505c tako da nisam imao neki drugi izbor nego sam porucio 55x8505c.
55x8507 sam video ovde kod nas u uscu u sony radnji.
A 55x8509 sam takodje nasao u subotici na oglasima ali ne znam gde je nabavljen tv.
Koliko sam citao razlika je samo u softverskom osvezavanju slike.
8505--800hz
8507--900hz
8509--1000hz.
Sad kolika je to razlika u kvalitetu slike ne znam.

Po kojoj ceni si ga pazario? Mozes li da mi posaljes prodavca na pp. Hvala
 
Odlučio se ipak za ovaj model
Samsung UE60JU6450, LED Fernseher, 152 cm (60 Zoll), 2160p (4K Ultra HD), Smart-TV, samo cu jos da sačekam najdalje do 10 juna, jer će biti još neko sniženje u mediamarkt pred fudbal. Nadam se da je dobar izbor? Ako i nije, onda opet neka neko preporuci do cene oko 1300e,minimalno 60"...(samo LG i Samsung)

Huawei Mediapad X2 7.0
 
@majstorslo , da li mislis da je bolji izbor LG 40UF695V od:
Panasonic TX-40CS630E
Sony KDL43W755C
Samsung 40J6300
Vidim da ima dosta pozitivnih komentara, moram da odlucim za 2 dana inace to kasnije ide u nedogled.
Ne bih da prelazim cifru od 550e, jer to uvek krene da dodam jos 5o.
Ponavljam, nebitna smart funkcija i USB.
 
@majstorslo , da li mislis da je bolji izbor LG 40UF695V od:
Panasonic TX-40CS630E
Sony KDL43W755C
Samsung 40J6300
Vidim da ima dosta pozitivnih komentara, moram da odlucim za 2 dana inace to kasnije ide u nedogled.
Ne bih da prelazim cifru od 550e, jer to uvek krene da dodam jos 5o.
Ponavljam, nebitna smart funkcija i USB.

Ako ti ne treba 4k,onda je bolje uzet Panasonic ili Sony.Možda je za sd kanale,nešto bolji Fulhd televizor.Sony i Panasonic imata VA panel,dok ima LG IPS panel.Sam znaš šta to u praksi znači.Jedino ako uzimaš televizor za više godina,onda svakako 4K.Ali što se tiče kvalitet slike, su svi 3 veoma dobri.
 
Ne vredi, ne mogu sam da se snadjem! Pokusao sam ali mi ne polazi za rukom.
Ovaj panel, onaj panel, ovde ima zatamnjenja a tamo nema, ova serija je dobra a ona nije...Milijardu tehnickih informacija, hiljade pitanja za preporuku a preporuka minimalno.
Hajde da pokusam...
Budzet : 50-65K ( ako bas zafali neki dinar za dobru preporuku onda do 70K )
Gledali bi tv program ( SBB ), zatim stream sa interneta ( + browsing ), gledali filmove sa kompa i USB-a a gaming je minimalan ( Pro Evolution Soccer, neke decije igrice, eventualno World Of Warships, u principu nista hardcore )
3D nas ne zanima, ugao gledanja nam je bitan ( gledanje iz lezeceg polozaja ), full hd, dobra slika, dijagonala 40,42,43 i vise mi nista ne pada na pamet.
Iskljucivo domace radnje, sljamsung bih voleo da izbegnem koliko god je to moguce.
Neki predlog?
 
Poslednja izmena:
Ne vredi, ne mogu sam da se snadjem! Pokusao sam ali mi ne polazi za rukom.
Ovaj panel, onaj panel, ovde ima zatamnjenja a tamo nema, ova serija je dobra a ona nije...Milijardu tehnickih informacija, hiljade pitanja za preporuku a preporuka minimalno.
Hajde da pokusam...
Budzet : 50-65K ( ako bas zafali neki dinar za dobru preporuku onda do 70K )
Gledali bi tv program ( SBB ), zatim stream sa interneta ( + browsing ), gledali filmove sa kompa i USB-a a gaming je minimalan ( Pro Evolution Soccer, neke decije igrice, eventualno World Of Warships, u principu nista hardcore )
3D nas ne zanima, ugao gledanja nam je bitan ( gledanje iz lezeceg polozaja ), full hd, dobra slika, dijagonala 40,42,43 i vise mi nista ne pada na pamet.
Iskljucivo domace radnje, sljamsung bih voleo da izbegnem koliko god je to moguce.
Neki predlog?

Ovdje imaš.
https://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/panasonic-televizor-lcd-tx-40cs630e.html
 
@majstorslo , da li mislis da je bolji izbor LG 40UF695V od:
Panasonic TX-40CS630E
Sony KDL43W755C
Samsung 40J6300
Vidim da ima dosta pozitivnih komentara, moram da odlucim za 2 dana inace to kasnije ide u nedogled.
Ne bih da prelazim cifru od 550e, jer to uvek krene da dodam jos 5o.
Ponavljam, nebitna smart funkcija i USB.

Sony KDL43W755
 
Fenomenalan TV, šteta samo što nije imao u nekoj verziji manjoj od 55" (recimo 48" ili 43") jer bez obzira što nije baš ni jeftin problem je što je za moje potrebe /uslove prevelik.

Izgleda da si ipak u pravu sto se tice velicine.Navikao sam se na sliku koja je fenomenalna ali je problem sto na istoj polici mi stoji i tv i lg monitor od 27 incha.I sad sam morao lg monitor da pomerim skroz u stranu pa se bojim da mi monitor ne padne sa police.A ne mogu staviti vecu policu posto su mi vrata od sobe sa desne strane tako da je ovo maksimalna velicina police koja moze biti.Inace ovo je najbolji tv koji sam imao do sada.
Sad razmisljam sta da radim.Da li da ga prodam ili ne?A i da ga prodam ne znam sta bih kupio.Idealno bi mi bilo zbog velicine neka 48-ca ili 50-ca ali nisam pametan koji model kupiti.Posto ovog modela ima samo u 55 incha pa na gore.
 
Poslednja izmena:
Sta mislite o tv-ima iz pobedapobeda shopa, 32" onim najjeftinijim modelika da se koriste kao monitor, valja li to necemu za tu svrhu, trenutno imam samsung 940n i zavrsava mi posao samo bih malo veci

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Majstorslo,reci mi,posto vidim da je TX-40CS630E,nestao iz svih prodavnica,da li je TX-40CX670E podjednako dobar izbor za gledanje filmova i sport,i da li ima neki minus u odnosu na TX-40CS630E

Možda je za sport, nešto slabiji napram modela CS630,jer ima nešto slabiju interpolaciju, i 50 Hz panel.Ali ssvejedno nije to tako velika razlika.Ali možeš i uzet koji fulhd, od drugih firma.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno