Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta mislite o ovim modelima:

LG 55UH668V LED TV 55" Ultra H D, WebOS 3.0 SMART,T2, Metal/
LG 55UH615V ultra HD LED TV 55", WebOS 3.0 smart TV, Wi-Fi, DVB-T2/DVB-C/DVB-S2
LG 55LH630V LED TV 55" full HD, Edge LED, WebOS 3.0 smart TV, Wi-Fi, DVB-T2/DVB-C/DVB-S2
Sta bi sa sharpom? :)

Lm, ja sam posle sharpa odlucio da ne eksperimentisem vise i uzeo http://www.lg.com/uk/tvs/lg-49UF680V
Kostao je 50 eura vise, ali je space shuttle za onaj sharpov poluproizvod.

Nije mi trebao smart TV ali te vece dijagonale su svi smart, a ovde dobijes i UHD i stvarno mocno izgleda kada se pogleda nesto u UHD rezoluciji.
Nisam se ni jednog trenutka pokolebao a mislim da i nema nista slicno za te pare.
 
Poslednja izmena:
@Lazaboj
Vec sam nekoliko godina an 32" 1080p vreme je za nesto vece ;) Inace KU6072 jeste KU6300 tj to je ovogodisnji model 6300 je USA oznaka :)

@tomasbg
Kad uzimas ? Da cujem utiske iz prve ruke :D

U svakom slucaju pored tog Samsunga KU6072(6300) jedini drugi izbor je Sony XD8005(X800D), al je on skuplji osetno, ima 10bit panel stime bolji HDR, al po opisima ima losiju crnu, ali zato Samsung ima judder pri filmovima i losu uniformnost sive.
 
Mali info za sve koji su planirali ili su zainteresovani za LG modele televizora. Upravo sam dobio od uvoznika informaciju da od 1 Oktobra kreće akcija 5 godina garancije na sve UHD telvizore iz 2016 godine.

Detalji:



· Period: 1 Oktobar 2016 – 17 Januar 2017

· Modeli: Svi UHD modeli iz 2016 ( cela UH serija)

· Teritorija: Srbija I Crna Gora

· Nazivi modela:



- 40UH630V, 43UH603V ,43UH610V, 43UH6207, 43UH6507,43UH661V,43UH664V,43UH668V,43UH7507, 49UH600, 49UH603V, 49UH6107,49UH610V,49UH6207,49UH6507,49UH661V,49UH664V, 49UH668V,49UH7507,49UH7707,49UH8507, 50UH635V, 55UH600V ,55UH605V, 55UH6157,55UH615V,55UH6257,55UH6507,55UH661V,55UH664V, 55UH668V, 55UH7507, 55UH7707, 55UH8507, 55UH950V, 60UH605V, 60UH6257, 60UH6507, 60UH7707, 60UH8507, 65UH6257, 65UH661V, 65UH664V, 65UH668V, 65UH8507, 65UH950V, 70UH700V, 75UH855V, 86UH955V



· Mehanizam: Kupac ostvaruje pravo na “5 godina bez brige” kupovinom nekog od navedenih modela u navedenom periodu na teritoriji Srbije I Crne Gore. Dokaz je fiskalni racun iz maloprodaje kao I sertifikat. Potrebno je da maloprodaja/prodavac odstampa I da ga da kupcu uz fiskalni racun.
 
To je samo tvoje mišljenje, IPS je neuporedivo bolji u većini segmenata, vajedino u toj dubini crne boje na osnovu čega je samsung profitirao kroz marketing VA ekrana. Svako kome je jako bitna crna boja svakako neće kupiti VA već OLED tako da na žalost smatram da su IPS ekrani kod LCD/LED tehnologije sada daleko u prednosti ako gledamo srednji i niži segment. Viši segment definitivno OLED ko je zahtevniji, jer apsolutno je dokazano da je suludo ulagati u bilo kakav VA ekran visoke generacije jer nikad neće dostići performanse i kvalitet slike OLED televitozora.

kingoftv2016-2.jpg
 
Poslednja izmena:
Nije samo njegovo, nego većine.
Slika je svakako bolja na VA. Jedina prednost IPS-a su uglovi gledanja. I to ko može da proguta sivu traku iznad/ispod filma umesto crne.

Kad sam bio u Emmezeti, pisao ovde, i gledao modele i zapisivao one kod kojih mi se dopala slika, nijedan nije bio IPS (kad sam kući posle proverio koje panele imaju). Svi su bili VA i par izloženih OLED (za koje se to i tamo videlo, napisano ogromnim slovima).
 
Naravno sve je stvar ličnog ukusa i afiniteta. Postoji dosta vrsta ekrana koji su bazirani na VA matrici poput PVA, C-PVA, S-PVA, MVA. Svakako ni jedan nije isti i isto tako ne mogu se svi VA ekrani stavljati u isti koš. Isto kao i kod IPS ekrana gde imamo AS-IPS koji je daleko bolji u skoro svim segmentima od recimo S-IPS ili IPS ekrana. Moje mišljenje je bazirano na nekom globalnom i sveukupnom utisku.
 
Ajde da kazemo da mogu da zivim sa manama ipsa koji LG model je konkurentan samsungu 6300, znaci da ima hdr 4k i prihvatljiv input lag, a cena tu oko 500-600e za 42-43" ?
 
Aha znaci lg i philips oba otpisujem xD

Nista ostaju ipak samo samsung ku6300 i sony x800d kao valjani izbori.

Samsung 43" 550eur.
Sony 43" nema niko u ponudi, kontaktirao sam neke prodavce da vidim za koliko bi ga nabavili. Pa ako nije vise od 150e skuplji mozda je on najbolji izbor. U pc modu kontam da nema neke razlike izmedju oba, al za ps4pro tj hdr sadrzaj sony bi trebao da odnosi pobedu zbog 10bit panela.
 
Aha znaci lg i philips oba otpisujem xD

Nista ostaju ipak samo samsung ku6300 i sony x800d kao valjani izbori.

Samsung 43" 550eur.
Sony 43" nema niko u ponudi, kontaktirao sam neke prodavce da vidim za koliko bi ga nabavili. Pa ako nije vise od 150e skuplji mozda je on najbolji izbor. U pc modu kontam da nema neke razlike izmedju oba, al za ps4pro tj hdr sadrzaj sony bi trebao da odnosi pobedu zbog 10bit panela.

Da malo objasnim.Što se tiče Sony televizora, nije ništa bolji napram Philips modela 6501, za mene osobno ako gledamo ukupno još slabiji napram Philipsa..Oba imata IPS panel.Philips ima Direct Led 100HZ panel,snažniji procesor,dosta bolju pokretnu resoluciju,i veoma dobro zatemnenje.
Što se tiče Sony televizora, nema 10 bitni panel več 8 bitni.Ali da malo objasnim oko bita.Ako ne gledaš 4k sadržaje, ti 10 bitni panel ne pomaže ništa.Pošto su svi sadržaji osim 4k , 8 bitni sadržaji.I ako staviš 8 bitni sadržaj na 10 bitni panel, neče izgledat najbolje, u praki izgleda još slabije nego na 8 bitnom panelu.Pošto CPU obrađuje sliku sasvim drugčije, i poslije dođe do raznih anomalija što se tiče kvalitet slike.Tako, da ako se gledaju 4k sdadržaji onda vrijedi 10 bitni panel, ako se gledaju FullHd i Sd sadržaji onda definitivno 8 bitni panel.Zato i ove godine, imaju uglavnom svi modeli svih proizvođača 8 bitne panele, osim par modela najvišeg ranga koji imaju 10 bitne panele.
I što se još tiče HDR10.Ovog trenutka svejedno, ili uzmeš televizor sa HDR10 ili HDR-SDR procesingom, pošto ionako nema skoro ništa HDR sadržaja, osim nešto malo preko Netflixa.Televizor sa HDR10 se isplati uzet onome ,koji, če imat televizor barem 5 godina ili više.Toliko malo za informaciju.
 
Poslednja izmena:
nema sta da objasnjavas sve je vec nacrtano televizori sa va panelima su nesto najpribliznije plazmi a da nije oled i svako normalan ko oce da gleda tv ili igra sesce tacno ispred a ne po nekoj dijagonali naglavacke iz susedne sobe ili kuhinje. i ta prica kako nema 4k sadrzaja pada u vodu jer sad se sve vrti oko 4k formata i samo ce ga biti jos vise.

@Grunt

eo vkozomar je predlozio panasonic ds630e i slazem se da je dobar samo sto nije 4k/hdr super sajber ultra ali je jako dobar 1080p tv. relano 500-600e bolje uzeti kvalitetan 1080p tv nego prosecan 4k. ja licno se prelamam izmedju onog samsung 4k i ovog panasonika.

https://www.youtube.com/watch?v=1f3pneGa8X8

nakon kalibracije
https://www.youtube.com/watch?v=1f3pneGa8X8
 
Poslednja izmena:
nema sta da objasnjavas sve je vec nacrtano televizori sa va panelima su nesto najpribliznije plazmi a da nije oled i svako normalan ko oce da gleda tv ili igra sesce tacno ispred a ne po nekoj dijagonali naglavacke iz susedne sobe ili kuhinje. i ta prica kako nema 4k sadrzaja pada u vodu jer sad se sve vrti oko 4k formata i samo ce ga biti jos vise.

@Grunt

eo vkozomar je predlozio panasonic ds630e i slazem se da je dobar samo sto nije 4k/hdr super sajber ultra ali je jako dobar 1080p tv. relano 500-600e bolje uzeti kvalitetan 1080p tv nego prosecan 4k. ja licno se prelamam izmedju onog samsung 4k i ovog panasonika.

https://www.youtube.com/watch?v=1f3pneGa8X8


Daj mi pokaži gdje ima 4k sadržaj.Ima na trekerima ponešto remastered i još to sve preko 50 giga, i nešto na Netlixu. Biče svake godine sve više, ali opet ne masovno..A dosta ljudi nema ni dovolnjo brze konekcije za glednanje 4k sadržaja.Naravno, da se isplati uzet 4k televizor , tu nema dileme, jer su cjene več poprilično dobre.Ali nije nužno ovog trenutka HDR10,Dolby Vision itd..
 
Na Amazon Prime, Netflix, YouTube i trekerima. Trenutno 40-ak filmova (plus 5-6 standup nastupa i koncerta) i 4 serije. Do kraja ove godine najavljeno 70-ak filmova ukupno, a naišao na podatak i preko 100.
Od naredne će sigurno većina ići na 4k (ovi "zvučniji" naslovi bez sumnje).
 
te cene sto su poprilicno dobre to su sve low end 4k modeli osakaceni i uvek im nesto fali.

Pa prije sam nešto napisao oko toga.Pa onda daj 2000-3000 evra pa dobijaš najviši rang televizora, pa češ imat sve što želiš.Ali nema smisla pričat oko tih televizora, jer jih kupi par % ljudi.Ni kod nas, se ovih televizora ne prodaje baš dosta, kamoli kod vas..Najpametnije je, da se priča oko televizora srednjeg ili nižeg srednjeg ranga, jer ovi televizori su naj aktualniji za večinu ljudi.Ali mislim, da jedan 4k televizor srednjeg ranga, je više nego dovolnjo ovog trenutka, jer sve ostalo je samo velik marketing proizvođača.Ako si koji solidan 4k televizor vidio u živo, onda znaš o čemu ti pričam.
 
nema sta da objasnjavas sve je vec nacrtano televizori sa va panelima su nesto najpribliznije plazmi a da nije oled i svako normalan ko oce da gleda tv ili igra sesce tacno ispred a ne po nekoj dijagonali naglavacke iz susedne sobe ili kuhinje. i ta prica kako nema 4k sadrzaja pada u vodu jer sad se sve vrti oko 4k formata i samo ce ga biti jos vise.

kad uzmes najzad taj samsung (ili panasonic) sa va panelom onda nam iznesi iskustva sa gledanjem tv-a iz uglova :) ja da sam prelomio uzeo bih odavno. u principu zasto bih ja bio primoran da tv gledam u zadatu tacku iz zadatog mesta? A ako mislis da ce ti ti entry level va paneli pomoci u zameni plazme onda krastavac. Ja npr mogu da kazem da svako normalan nece sedeti direktno ispred tv-a osim ako ima vremena i novca na pretek, ima posebnu prostoriju za tv i zivi uglavnom sam ;) Ja volim da legnem i gledam tv i tako uzivam i to je po meni normalno :) I nigde nije nacrtano da je VA bolji od IPS, isto kao kada bih rekao da se IPS televizori masovno vise prodaju od VA, znaci li to da je IPS bolji? Svaki ima prednosti i mane, licni afinitet uvek presudjuje.

Sto se tice 4k, super je to sto ima 20tak sadrzaja na netu, ali nedovoljno. Ima smisla ako se ulaze u buducnost i kupuje tv na duze staze ali nije neophodan za sve ispod 50"
 
Poslednja izmena:
OK ovde je problem sto ljudi ne obracaju paznju kada se napise ZA STA ce se koristiti TV pa lupaju pogresne preporuke :/

@majstortv
Lepo sam napisao TV mi treba za PS4Pro i kao monitor za PC znaci TREBA MI 4K i HDR i da ima 4.4.4, u prevodu gledace se ravno ekran i u mraku. Pa LG/Philips otpadaju odmah kratko i jasno.

@thomasbg
Kao sto napisah majtoru treba mi TV za PS4Pro pa je pozeljno 4K i HDR, a taj Panasonic ima bas veliki input lag cak i u game modu, tako da samo zbog toga bi ispao iz izbora.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno