Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav, odlucio sam se da uzmem LG 32LF561V, dosta se prica o tom chroma 4:4:4 subsampling, da li se odnosi samo na UHD televizore ? TV bih koristio iskljucivo kao pc monitor. Aj ko ima ovaj model ili LF5610 da otvori ovu sliku i bez zumiranja da vidi da li se poslednja 2 reda citko vide: http://www.avsforum.com/attachments/9759
 
LG 55UF675V, 4K IPS panel 5 godina garancije nije 3D ni smart. Naveo sam ovaj model i pored toga sto si rekao da ne mora biti 4K iz razloga sto sada jednostavno ne mozes da nadjes televizor boljih karakteristika a da nije 4K ili smart.
 
55w805,7,9
 
Molio bih za pomoc i misljenje u vezi sa kupovinom LCD TV-a.
Naime dvoumim se izmedju 55LB870 i 55LF652 koje mogu da nadjem za isti iznos.
Znam da je 870 Cinema 3D model (plus tanak ram i "soundbar"), kao i da je bio top model 2014 pa bi kvalitet panela trebalo da bude na njegovoj strani, mada je doduse i 652 ove godine top model medju HD modelima. Sa druge strane, 870 ima webOS, dok 652 ima webOS2, sto meni ne znaci preterano jer ce biti nakacen na PC kao i Android box ili gresim?

TV se najpre koristi za filmove/serije sa neta, F1 i MotoGP, mada se u buducnosti planira i kupovina PS4, pa i to treba uzeti u obzir.

Sony 55W805/9 je skuplji, a i VA panel bih preskocio, posto je korisni ugao od 30 stepeni po meni premali.

Hvala unapred na svim savetima i preporukama!
 
Poslednja izmena:
Molio bih za pomoc i misljenje u vezi sa kupovinom LCD TV-a.
Naime dvoumim se izmedju 55LB870 i 55LF652 koje mogu da nadjem za isti iznos.
Znam da je 870 Cinema 3D model (plus tanak ram i "soundbar"), kao i da je bio top model 2014 pa bi kvalitet panela trebalo da bude na njegovoj strani, mada je doduse i 652 ove godine top model medju HD modelima. Sa druge strane, 870 ima webOS, dok 652 ima webOS2, sto meni ne znaci preterano jer ce biti nakacen na PC kao i Android box ili gresim?

TV se najpre koristi za filmove/serije sa neta, F1 i MotoGP, mada se u buducnosti planira i kupovina PS4, pa i to treba uzeti u obzir.

Sony 55W805/9 je skuplji, a i VA panel bih preskocio, posto je korisni ugao od 30 stepeni po meni premali.

Hvala unapred na svim savetima i preporukama!

Sony 55W805/9 je skuplji, a i VA panel bih preskocio, posto je korisni ugao od 30 stepeni po meni premali.

Skuplji sa razlogom jer mu je slika superiornija.Sa druge strane nejasna mi je tvoja zabluda o "korisnom uglu 30 stepeni"

Jesi li uopste imao prilike da vidis sliku na 805/9 ili pises napamet ?
 
Poslednja izmena:
I mene to interesuje u vezi izjave da va paneli imaju korisni ugao od 30 stepeni.Konkretno sam u tehnomaniji gledao sony KDL-55W805C i nisam nesto primetio da mu je korisni ugao mali.Pa ako moze jos neko da da svoj komentar u vezi ovoga.
 
Ovde sam naleteo na to:

http://www.trustedreviews.com/sony-kdl-55w829-review-picture-quality-page-2

"Pretty much the only complaint we can make about the 55W829’s pictures is that they don’t support a very wide viewing angle. Move just 30 degrees off axis and colour and, especially, contrast start to reduce."

Jeste test za 829, ali koliko sam povezao to je fakticki isti panel? Ne zamerite na neznanju, tek 2 dana aktivno gledam pros/cons pa mozda nesto nisam najbolje pohvatao.
Nisam jos uvek gledao uzivo Sony, posto je na KP je razlika u ceni bila preko 150EUR, 1 godina garancije manje, ali sada vidim da ga ima na akciji kod proverenog prodavca za 915EUR, sto je oko 65EUR razlike, a to je onda totalno druga prica.
Jedino me oko Sony-ja brine garancija posto koliko sam shvatio ne vazi u Srbiji kao kod LG-ja?

EDIT:
Setio sam gde sam jos citao o malom uglu:

http://hdtelevizija.com/2014/10/29/...0v-full-hd-smart-televizori-usporedni-test/3/

"Ipak, VA panel ima jedno ograničenje, a to je kvaliteta prikaza prilikom gledanja iz kuta. Tijekom promatranja zaslona iz kuta od oko 40 stupnjeva, bio je evidentan značajan pad kontrasta i zasićenosti boja, što je rezultiralo blijedim i manje atraktivnim prikazom. Ako želite pogledati sadržaje na najbolji mogući način na ovom modelu, gledajte ga frontalno ili iz kuta do 30 stupnjeva."

Hvala na ukljucivanju!
 
Poslednja izmena:
Evo da se nadovezem...
ogranicavam se na model 55w809 koji posedujem

Uglovi odlicini, panel ne znam koji je niti me zanima, jedino sto me interesuje je perfektna slika ( boje, crna, zasicenost ) sto sam i dobio za 950 ojra koliko me ovo zadovoljstvo kostalo

Imam 4 lcd tv u kuci ( LG, Samsung, Telefunken i zadnji Sony koji je tata za sve )

dakle ako lova nije problem ... ovaj model je pun pogodak
 
Ja koliko mogu primetiti na snimku vec na 20 stepena se gube boje na jednoj strani, a na 30 stepena se bas izgubila boja na daljoj strani koja se gleda, konkretno na desnoj strani na snimku.
To se u sustini i ne primecuje toliko pri svakodnevnom gledanju televizora. Najvise me nervira sto to nikako ne mogu da srede... Mislim dajemo velike pare za te televizore i onda gledamo koji ima manje mana i sa kojim manama mozemo da zivimo. Kada sam ja kupovao tv gledao sam ovu komparaciju i naravno odluka je pala na Samsung. Ali sam odmah kupio ups kako ne bih mnogo razmisljao o struji :)
https://www.youtube.com/watch?v=9gMWDM4uXpE
 
Nazalost, daleko je to od "velikih" para. U normalnom svetu je to entry level - TV za spavacu sobu.
A to sto zivimo u banana republici je neka sasvim druga prica...
 
Ljudi, sta sad:

Sony KDL 43w756c (odn 755 isto to samo crni)
Philips 40pft6550/6510
Philips 40put6400 (UHD)

Cene su identicne kod mađara za sva tri, u radnjama 6400 ima da se nađe 10-ak hiljada jeftinije nego druga dva.

Generalno me 3d ne zanima, a ne vidim ni neku preteranu svrhu ambilight-a kod philipsa.
 
Ljudi, sta sad:

Sony KDL 43w756c (odn 755 isto to samo crni)
Philips 40pft6550/6510
Philips 40put6400 (UHD)

Cene su identicne kod mađara za sva tri, u radnjama 6400 ima da se nađe 10-ak hiljada jeftinije nego druga dva.

Generalno me 3d ne zanima, a ne vidim ni neku preteranu svrhu ambilight-a kod philipsa.

Za šta češ ga uglavnom koristiti..?I jel ti prvenstveno treb 4k.?Jer prva dva sta fulhd a poslednji 4k,zato te pitam.
 
Zanemari 4k, nije bitan, a procitao sam vrlo "pohvalan" test navedenog modela posle kojeg sam odustao od doticnog.

Dakle, u igri ostaju:
Sony KDL-43W756c
Philips 40pft6550

Dakle veća dijagonala ili bolji interfejs za iste pare?
 
Za šta češ ga uglavnom koristiti..?I jel ti prvenstveno treb 4k.?Jer prva dva sta fulhd a poslednji 4k,zato te pitam.

Da, zaboravih da odgovorim. Dakle gledanje sporta 90% vremena, ostalo filmovi sa USB-a ili iz streama iz lokala. Dakle, bilo bi dobro da tv ima podršku za naše titlove.
 
Evo da se nadovezem...
ogranicavam se na model 55w809 koji posedujem

Uglovi odlicini, panel ne znam koji je niti me zanima, jedino sto me interesuje je perfektna slika ( boje, crna, zasicenost ) sto sam i dobio za 950 ojra koliko me ovo zadovoljstvo kostalo

Imam 4 lcd tv u kuci ( LG, Samsung, Telefunken i zadnji Sony koji je tata za sve )

dakle ako lova nije problem ... ovaj model je pun pogodak

Dark Angel sa koje udaljenosti gledas ovaj tv i gde si ga uzeo. Ne mogu nigde da ga nadjem! Jel to isti model kao npr: http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/sony-3d-televizor-led-lcd-kdl-55w805cbaep.html, samo mu je npr drugacija boja ili nesto sl.!?
 
Poslednja izmena:
LG 32LF561V
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno