Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sony je loš ako ćeš gledati preko njegovog plejera.

A Samsung 2016 ima problem sa ekranom (brišeš ga vlažnom krpom i ostanu teget mrlje koje ne mogu da se skinu) inače je slika na svim review-ima među top 5 ili 10. Za ekran potvrđeno, još ljudi se javilo. Samo je jedan uspeo da skine dve mrlje tako što je stavio par kapi vode na microfiber krpu i duže vreme trajao sa laganim pritiskom. Kod drugih to nije pomoglo. Izgleda se lako skida taj poslednji, valjda mat premaz.

Možda ima nešto problema, sa Ultra Black anti-refleksnim filterom- varijanta Moth eye filtar.Na našem forumu,još niko se nije žalio,zbog tog problema.Ovaj premaz ,je nekada imao i Philips, na svojim modelima visoke klase,pa nije bilo nikakvog problema.Treba stvarno obratit pažnju,sa čime i kako brišeš panel,pa mislim,da neče biti problema.
 
Da li postoji neki televizor za mene? :) Potreban mi je TV od 32" generalno za gledanje serija i filmova, ako ima opciju Miracast ili tako nesto jos bolje. :) Mislio sam LG 32LF561V za nekih 28k preko Madjara. Znaci oko te cene od 25.000 dinara.
 
Možda ima nešto problema, sa Ultra Black anti-refleksnim filterom- varijanta Moth eye filtar.Na našem forumu,još niko se nije žalio,zbog tog problema.Ovaj premaz ,je nekada imao i Philips, na svojim modelima visoke klase,pa nije bilo nikakvog problema.Treba stvarno obratit pažnju,sa čime i kako brišeš panel,pa mislim,da neče biti problema.
Jeste, baš moth mrlje pominju i sumnjaju na antirefleksioni premaz.
Nisam ga uzeo jer sam bio pokoleban tim i 50Hz u EU na KS7000 modelu.

U svakom slučaju takvoj firmi u 2016-oj godini ovakve stvari ne bi smele ni da se sanjaju. To je vlažna krpa, ne sredstvo za čišćenje WC šolje.
 
Jeste, baš moth mrlje pominju i sumnjaju na antirefleksioni premaz.
Nisam ga uzeo jer sam bio pokoleban tim i 50Hz u EU na KS7000 modelu.

U svakom slučaju takvoj firmi u 2016-oj godini ovakve stvari ne bi smele ni da se sanjaju. To je vlažna krpa, ne sredstvo za čišćenje WC šolje.

Tu si u pravu,ako ima problema sa tim stvarima.Pa znaš sam.Samasung napravi neku stvar dobru,a nekoliko stvari skroz slabe.Overall nikako,da naprave televizor,da bude bez grešaka.Pa imaju greške svi televizori,ali ne takve osnovne.A što se tiče 50Hz panela,jeste malo tužno,na srednjem rangu televizora.Pa šta možemo,imaš na odabir,možeš ga uzet ili ne.
 
Baš šteta jer kažu da je slika na ovogodišnjim modelima odlična. Antirefleskioni premaz kažu da dobro radi posao. E sad sto se izgleda skida... :p
Čak su i SMART deo vidno poboljšali.

Nervira me to što je za USA tržište jedno, a za nas drugo, čitaj gore.

Odustao od njega, kupio Sony 55X8509C i zadovoljan sam :)

Inače ne znam zašto se na svim "novim" televizorima kanali sporo menjaju. CRT menja 5 puta brže.
U čemu je tu caka i zašto to ne poboljšaju?
 
Baš šteta jer kažu da je slika na ovogodišnjim modelima odlična. Antirefleskioni premaz kažu da dobro radi posao. E sad sto se izgleda skida... :p
Čak su i SMART deo vidno poboljšali.

Nervira me to što je za USA tržište jedno, a za nas drugo, čitaj gore.

Odustao od njega, kupio Sony 55X8509C i zadovoljan sam :)

Inače ne znam zašto se na svim "novim" televizorima kanali sporo menjaju. CRT menja 5 puta brže.
U čemu je tu caka i zašto to ne poboljšaju?

Što se tiče sporog menjavanja kanalov, zavisi od interaktivnog vmesnika,sam odaziv i intuitivnost grafičnog uporabniškog
vmesnika.I zavisi,od samog operativnog sistema.Danas se u pozadini rada televizora, svašta događa,pa to sve usporava televizor.
 
Što se tiče Sharpa,sasvim prosječan televizor ništa više..Sharp proizvodi svoje televizore,jedino još u najvišem rangu.Sve ostalo, proizvodi Taiwanski Foxconn.Što se tiče još tog modela.Ovaj televizor je HD Ready,ima 100 Hz interpolacije i 50Hz osvežavanje panela.
Foxconn sam po sebi nikako ne može biti problem. Oni ljudi naprave ono što se od njih traži. Polovina matičnih ploča raznih svetskih "proizvođača" se proizvodi baš u Foxconn-u.

Problem je onda ako Sharp traži da mu se napravi smeće, tajvanđani mu isporuče smeće sa ostavljenim prostorima za lijepljenje Sharp pločice na vidno mjesto :)
 
51f24a017ad4422e3d8bb07b4e20ecfe.jpg


Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
I sam sam se iznenadio,iako ne pratim previse tv tehnologiju rekao bih da je dobra kupovina. Idem u toku nedelje opet,nadam se da ce ostati na akciji jos koji dan [emoji3]
 
Kod Sony-a je servisni meni tako što na ugašenom televizoru pritiskaš brzo redom: i+, 5, Volume Up, Power
Ideš onda skroz dole i imaš 3 seta od po čini mi se 4 cifre. Prvi set su radni sati TV-a, drugi je koliko puta je paljen i treći je broj radnih sati panela.
Tako lako vidiš da li je izložen bio ili ne.

Za ostale brendove pristupate tom meniju ovako: http://www.askvg.com/secret-service-codes-for-sony-and-lg-tv/
 
Kod Sony-a je servisni meni tako što na ugašenom televizoru pritiskaš brzo redom: i+, 5, Volume Up, Power
Ideš onda skroz dole i imaš 3 seta od po čini mi se 4 cifre. Prvi set su radni sati TV-a, drugi je koliko puta je paljen i treći je broj radnih sati panela.
Tako lako vidiš da li je izložen bio ili ne.

Za ostale brendove pristupate tom meniju ovako: http://www.askvg.com/secret-service-codes-for-sony-and-lg-tv/
Odlicna stvar,hvala ti [emoji4]

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Odlicna stvar,hvala ti [emoji4]

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

Upozoravam te,da dobro pogledaš kako češ radit sa servis menujem.Jer pojedinci,su radili sve živo preko servis menuja,pa poslije došlo,da su ga dovezli kod nas na servis,jer jim televizor uopšte više nije radio,kako treba.Pa nam poslije davali pare,samo da sredimo televizor,jer su znali,da su zajebali.Jer ove stvari ne idu pod garanciju.Ionako se zna,da u servis menuju običan potrošač nema šta tražit.Tako,da dobro razmisli,šta češ raditi..A što se tiče tog Sonya.Ionako si možeš, otprilike preračunat broj radnih sati.Pa ako ima i 5000 radnih sati,nije to tragedija.Ionako je životni vjek, negdje oko 100.000 radnih sati,a ti ni u snu nečeš imat tako dugo ovaj televizor.A ako se šta pokvari,imaš još uvijek garanciju.
 
Poslednja izmena:
Sa obzirom da je dosta ljudi odavde kupilo sony televizore u prethodnih godinu dana uključujući i mene prošle nedelje model KDL43W755CBAEP odlučio sam se da postavim ovde pitanje. Slika kad pustim neki film recimo ili seriju preko računara hoće sama da posvetli ili potamni u momentu kako se menjaju scene, da li je moguće to isključiti nekako? Naravno podrazumeva se da sam prvo pokušao tako što sam isključio light sensor ali to nije rešilo problem.

Što se tiče nekih utisaka za sad kontrast i boje su odlični. Android radi dosta bolje nego što je to ranije bio slučaj. Uglovi su u skladu sa vrstom panela koji poseduje, i osvetljenje nije uniformno kao da je direct led osvetljenje. Takođe pokreti su nešto slabiji nego što sam navikao jer pored njega imam plazmu.
 
Poslednja izmena:
jel zna neko sta je najbolja opcija od ovih televizora: smart tech, denver, vox, adler, fox, skyworth? vise na kvalitet i dugotrajnost uredjaja, slika i prikaz mi nije bitan jer u toj ceni i ne moze biti nesto posebno samo da traje, da se ne kvari
 
jel zna neko sta je najbolja opcija od ovih televizora: smart tech, denver, vox, adler, fox, skyworth? vise na kvalitet i dugotrajnost uredjaja, slika i prikaz mi nije bitan jer u toj ceni i ne moze biti nesto posebno samo da traje, da se ne kvari

Vox je turski Vestel i on je najpoznatiji među jeftinim markama.
Za ove druge ne znam šta su.
Denver su Danci koji uzimaju kinesku tehniku. Osim što dolaze iz Danske, ne razlikuju se od bilo kojih drugih Kineza.
 
Preporuka neka za 32" do 27000?

Hteo sam Sharp LC-32CHE5111E LED, koji se mogao naci za tu cifru, ali ga sad nema. Ne znam sta bi drugo uzeo. Gledao sam takodje Philips 32PHT4200 12 LED ali su mi neki, koji imaju tu marku, da zaobidjem.

Jel ima mozda neka marka koju vredi razmotriti, a da spada u jeftinije marke? Samo da nisu Fox, Vox... to kad vidim, digne mi se kosa.. A sumnjicav sam i prema Tesli.

Imaš Samsung i LG za te pare.
Vox je Vestel.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno