Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je velika razlika u kvalitetu između Sony 43W755 i Samsunga 40JU7002 u korist Samsunga?

TV se gleda sa 2 do 2,30 m udaljenosti u svetloj sobi, koristio bi se uglavnom za gledanje filmova i serija i to preko laptopa povezanog HDMI kablom.
Kod Samsunga me plaše ovi česti kvarovi koji se pominju, jer je i kod mog 40D6510 otišao panel.

Bitan mi je i kvalitet zvuka, jer bi TV bio povezan sa stereo pojačalom i nekad bi se tako slušala i muzika sa laptopa (laptop --> HDMI --> TV --> pojačalo).
 
Poslednja izmena:
Da li je velika razlika u kvalitetu između Sony 43W755 i Samsunga 40JU7002 u korist Samsunga?

TV se gleda sa 2 do 2,30 m udaljenosti u svetloj sobi, koristio bi se uglavnom za gledanje filmova i serija i to preko laptopa povezanog HDMI kablom.
Kod Samsunga me plaše ovi česti kvarovi koji se pominju, jer je i kod mog 40D6510 otišao panel.

Bitan mi je i kvalitet zvuka, jer bi TV bio povezan sa stereo pojačalom i nekad bi se tako slušala i muzika sa laptopa (laptop --> HDMI --> TV --> pojačalo).

Slika je poprilično bolja na Samsungu, nego na Sonyu.
 
Hvala ti, pogledacu bas oba modela. Znaci ipak bolje samsung da gledam nego LG?

Gesendet von meinem GEM-701L mit Tapatalk


Ma gledao sam,što se tiče Lgja nema ništo pametno_Od lanskih modela, su ionako valjali jedino model UF850 i 950.Ove godine, valja model UH950,UH850 I UH770.Ovi modeli spadaju pod SUHD liniju.A solidni su i modeli serije 6.Zato sam ti preporučio Samsunga.
 
Ima li neko iskustva sa ovim TV-om FOX 32dle262:
http://www.winwin.rs/televizor-tv-3...6x768-hd-ready-hdmi-usb-t2-tuner-6776510.html

Najviše me zanima da li je ovo dobar kontrast i dobro osvetljenje, pošto TV ne stoji baš na najsrećnijoj poziciji, povremeno ima previše svetla, pa ne bih baš želeo da se ništa ne vidi.

Nemoj uzimat ovaj televizor,uzmi nešto solidno.Ako nemaš dovolnjo para,još nešto uštedi,pa onda kupi.Bezveze kupovat nešto ovakvog,jer ipak ne kupuješ tv za jedno ili dve godini.
 
Nemoj uzimat ovaj televizor,uzmi nešto solidno.Ako nemaš dovolnjo para,još nešto uštedi,pa onda kupi.Bezveze kupovat nešto ovakvog,jer ipak ne kupuješ tv za jedno ili dve godini.

Je l' to pričaš iz iskustva? Ili samo pretpostavljaš da ne valja?
Kupujem TV babi i dedi, tako da neće sigurno gledati Full HD filmove. TV signal hvataju preko Polaris-a, ima par HD kanala i sve ostalo su standardni, tako da ne postoji sadržaj sa većom rezolucijom od ove koju TV podržava. Tako da ako misliš da je loš zbog rezolucije, mislim da to neće biti problem :)
 
Slika je poprilično bolja na Samsungu, nego na Sonyu.


čudi me što nisi predložio filips

ako želi da se kocka onda neka uzme Samsung jer ni oni sami ne znaju više šta trpaju od komponenti na uredjaje na koje posle lepe "samsung"
a slika na Sony seriji 7 i 8 je odlična tako da me baš interesuje na šta se konkretno odnosti ovo tvoje " Slika je poprilično bolja na Samsungu, nego na Sonyu. "
 
čudi me što nisi predložio filips

ako želi da se kocka onda neka uzme Samsung jer ni oni sami ne znaju više šta trpaju od komponenti na uredjaje na koje posle lepe "samsung"
a slika na Sony seriji 7 i 8 je odlična tako da me baš interesuje na šta se konkretno odnosti ovo tvoje " Slika je poprilično bolja na Samsungu, nego na Sonyu. "

Znao sam,da čes se javit..:smoke:Što se tiče Sony televizora,sam več nešto napisao,pogledaj koju stranu nazad.
 
Je l' to pričaš iz iskustva? Ili samo pretpostavljaš da ne valja?
Kupujem TV babi i dedi, tako da neće sigurno gledati Full HD filmove. TV signal hvataju preko Polaris-a, ima par HD kanala i sve ostalo su standardni, tako da ne postoji sadržaj sa većom rezolucijom od ove koju TV podržava. Tako da ako misliš da je loš zbog rezolucije, mislim da to neće biti problem :)

Za babu i dedu odličan.;)
 
Šta je bolje uzeti od jeftinih 32" modela, Samsung UE32J5000 ili LG 32LF5610? Specifikacije su im skoro kao preslikane, tv je za dečiju sobu, a na njega će biti prikačena DVB-C kablovska bez HD kanala i verovatno neki android tv box.
 
Moze preporuka 2-3 32" modela cena nije presudan faktor. kvalitet slike na 1.mestu, smart, wifi, ethernet koristio bi se kao tv, monitor, pa je 4k pozeljno.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Što Philips? Za istu cenu kao i prethodna 2 imam i Philips 32PFH4100/88, ali pošto imam iskustva sa 40" sličnim Philipsom, mislio sam da ga obidjem. Memorisanje kanala je odradjeno katastrofalno i traje i po pola sata za DVB-C, Panasonic i Samsung koje već imam odrade to za cca 3 min, a i meniji i daljinski mi nisu baš nešto kod Philipsa.
 
Što Philips? Za istu cenu kao i prethodna 2 imam i Philips 32PFH4100/88, ali pošto imam iskustva sa 40" sličnim Philipsom, mislio sam da ga obidjem. Memorisanje kanala je odradjeno katastrofalno i traje i po pola sata za DVB-C, Panasonic i Samsung koje već imam odrade to za cca 3 min, a i meniji i daljinski mi nisu baš nešto kod Philipsa.

loži te lik
zaboravi filipsa
licno bih pre uzeo LG jer samsung vise ne zna sta trpa od komponenti u TV
 
Pošto su i ovde vidim podeljena mišljenja oko LG i Samsung televizora, konkretno me sad zanima razlika u ova dva modela
1. Samsung UE60JU6450, LED Fernseher, 152 cm (60 Zoll), 2160p (4K Ultra HD), Smart-TV
2. LG 65UF6809, LED Fernseher, 164 cm (65 Zoll), 2160p (4K Ultra HD), Smart-TV

Kolega majstorslo, je već napisao, zanimaju me i mišljenja i od drugih koji se naravno razumeju, a ne da se eto cisto onako napise bolji je samsung ili LG a nema valjan razlog za to?
Od Curved tv sam odustao definitivno, bitna mi je veličina tv-a ... 55" mi je malo, nista ispod 60"...

Huawei Mediapad X2 7.0
 
čudi me što nisi predložio filips

ako želi da se kocka onda neka uzme Samsung jer ni oni sami ne znaju više šta trpaju od komponenti na uredjaje na koje posle lepe "samsung"
a slika na Sony seriji 7 i 8 je odlična tako da me baš interesuje na šta se konkretno odnosti ovo tvoje " Slika je poprilično bolja na Samsungu, nego na Sonyu. "

1+

I mene interesuje obrazlozenje da je slika poprilicno bolja nego na Sony-u.

Samsung, kad bi znao bar da prekopira x reality pro, mozda bi pravio najbolje televizore na svetu. O X1 4K procesorima, moze samo da sanja.
 
Poslednja izmena:
Mene interesuje koje su razlike izmedju ova tri modela?
1.sony kdl55x8505c--800hz
2.sony kdl55x8507c--900hz
3.sony kdl55x8509c--1000hz
Da li je razlika samo u osvezavanju slike ili ima jos neke razlike.Ja sam narucio ovaj prvi 55x8505c i cekam da mi stigne iz madjarske.
Koliko sam uspeo da nadjem na netu oni spominju samo da je razlika u osvezavanju slike.Ne znam da li ima jos nekih drugih razlika?
I 55x8507c je u srebnoj boji a ostala dva su u crnoj.
Pa ako je neko upuceniji cekam odgovor.

Da li si ove modele sa ovim specifikaijama nasao u istoj radnji? Istoj Zemlji? Obicno ovi sa 1000Hz su Nemci, 900Hz Austrija, Italija, a 800Hz Madjarska, Slovacka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno