Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hocu kevi da uzmem neki 32" TV kod nas za oko 200e. E sad, ima gomila raznih imena o kojima nista ne znam. Sta bi ste od tih Vivax, Adler, Elin, Blaupunkt, Tosiba televizora preporucili?
 
Jedno kratko pitanje. Da li sam iz svega pročitanog dobro razumeo da Sony KDL-42W829B ima motion flow postavke(Off, True Cinema, Standard, Smooth, Clear, Clear Plus i Impulse) za razliku od Sony KDL-42W805B i Sony KDL-42W705B modela? Cenio bi što hitriji odgovor zbog relativno kratkog vremena do same kupovine. Hvala
Ne. W829 je zapravo W705 sa 3D fukcijom, a pravi motionflow na tim serijama mas tek na dijagonali od 50".
 
@gosn_prirodni, jos jedno pitanje za Sony i necu vise da te davim. :) Moze li velicina titlova da se podesava kad se pusti film sa npr. flesa, ako ne , da li su dovoljno veliki da se lako citaju, posto je neko i to spominjao kao minus za Sony?
 
Drugari, koji tv mi preporucujete, model konkretno?
Ono sto tv treba da poseduje:
1. Kvalitet slike prvenstveno, sto bolji kontrast, dublja crna i kvalitetnija slika. Dakle pva, spva, mw... ali ne i ips matrica.
2. Velicina 47-55 inca.
3. Smart mogucnosti, moze, ali nije neophodno.

3D me ne interesuje, smart mi isto nije bitan, dakle samo sto bolji kvalitet slike i da nije ips matrica. Koliko kontam LG otpada tu, pa prednost dajem sony, panasonic i samsung modelima. Kako sam nesto citao i gledao neke review-e, sony 829 i panasonic pocevsi od AS640 nisu losi, ima li neko jos neki konkretan predlog? Hvala
 
Drugari, koji tv mi preporucujete, model konkretno?
Ono sto tv treba da poseduje:
1. Kvalitet slike prvenstveno, sto bolji kontrast, dublja crna i kvalitetnija slika. Dakle pva, spva, mw... ali ne i ips matrica.
2. Velicina 47-55 inca.
3. Smart mogucnosti, moze, ali nije neophodno.

3D me ne interesuje, smart mi isto nije bitan, dakle samo sto bolji kvalitet slike i da nije ips matrica. Koliko kontam LG otpada tu, pa prednost dajem sony, panasonic i samsung modelima. Kako sam nesto citao i gledao neke review-e, sony 829 i panasonic pocevsi od AS640 nisu losi, ima li neko jos neki konkretan predlog? Hvala

Mozda bi i imao da si reko cifru kojom raspolazes i gde kupujes ,radnja ,oglasi.
 
EDIT.. Neka administrator obrise moj prethodni post, ovaj sam napisao kako treba.
Moze li pomoc, kupujem Tv, i razmisljam se izmedju LG (LED TV 32LB561U) od 32 ili 81cm koji jos ima rezuluciju 1366x768, 2.0-kanalni sistem zvuka, MHL kabl, 2HDMI prikljucka, Motion Clarity Index 100Hz, Triple XD engine, i FUEGO (LED TV LE40FG4500) 40 ili 104cm i full hd je, HDMIx3, PC input, Scart, Component, USB 2.0:1, PVR-snimanje na usb, DVB-T/C MPEG-4, Digitalni tjuner DVB-T/C. Cijena im je skoro ista, oko 250e. Kakva je marka fuego, je li neko imao iskustva jer je ovo mnogo dbr ponuda? I mogu li svi ovi tv da ucitacaju titlove kad se pusti fim preko usb, jer vidim da na ovaj LG ne pise da ima usb ? Hvala.
 
@Forceptor

LG za nase i za madjarsko trziste ne ugradjuje IPS panele u televizorima LB serije.

@Mashoni1991

LG 32LB561U ima USB prikljucak i pusta skoro sve moguce video, audio i subtitle formate kao od sale, meni je najveca mana sto ne moze da se promeni boja prevoda vec je bela po default-u. A pre nekoliko dana sam podesavao rodjaku neki Samsung Smart 3D od 46" placen u Francuskoj preko 1.000 evra i gledam ni njemu ne moze da se menja boja prevoda, stvarno ne razumem proizvodjace zbog cega ih mrzi da ubace takvu opciju. Inace ovaj LG 32LB561U ima i DVB-T2/-C/-S2 tjuner i to sto nije FullHD nema nikakve veze zato sto je to bitno za vece dijagonale dok za 32" je neprimetna razlika.
 
@bobalf, što se veličine slova kod titla tiče, nisam video da to može da se podešava, mada nisam ni probao :). Nisu baš krupna slova al su zbog veličine ekrana dovoljno velika da nisam ni pokušao da menjam... Al proveriću večeras ima li kakvih podešavanja pa javljam.
 
Pozdrav ekipa, treba mi novi TV, ekran 42" (400 do 500E maksimalno) samo sa 5 godina garancije, znaci Panasonic, LG ili Philips (oni imaju 5 godina garancije na Smart i 3D televizore).
Koliko vidim Panasonic 42" smart je malo bolji od LG i Philips da li sam u pravu, konkretno gledao sam modele 42AS520, 42AS600, 42AS640 i LG 42LB630V. Navodno je bolja slika na Panasonicu ili mozda ima nesto bolje od ovoga nabrojanog... Hajd mi preporucite nesto dobro, konkretno ovaj mi je model privlacan cenom Panasonic 42AS520.
 
Pozdrav ljudi,

Nisam hteo da otvaram novu temu, jer mislim da mozete i ovde da mi pomognete. Hteo bih da kupim neki tv mojima (kevi i caletu), tako da oni nisu nesto zahtevni. Njima bi odgovarao neki i od 32'', ali posto znam da se tv kupuje (u njihovom slucaju) jednom u 6-7 godina, moj plan je da uzmem neki od 40''. Gledao bi se SBB Total tv i eventualno neki film sa usb-a ili kompa, ali ovo poslednje veoma retko. Cenu gledam neku oko 40k. Iskopao sam ove modele, pa ako moze neka preporuka posto se uopste ne razumem u tematiku:
TCL http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/tcl-televizor-led-lcd-l39e3003f.html
Toshiba http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/toshiba-televizor-lcd-40l1334dg.html
http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/toshiba-televizor-led-lcd-40l2450ev.html?utm_source=eponuda.com&utm_medium=eponuda&utm_campaign=direct_link
VOX http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/vox-televizor-led-lcd-39s880.html
LG http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/-lg-televizor-led-lcd-39ln5400.html

Moze i neka preporuka, ali jedna od bitnijih stvari je cena. Neki max bi bio do 45k.
Sta mislite?

Hvala,
Jovan
 
Poslednja izmena:
Drugari, što više čitam, što se više gubim :)

Meni je zapao za oko LG 42LB650V / 42 inča je malo manje od 107 cm (za neupućene kao ja)

Kod Mađara košta 410€ sa 2 para naočara i nosačem za TV. Kod nas je bukvalno 200-300€ skuplji. Ovaj televizor je Smart TV sa webOS AND BUILT-IN WI-FI. Ono što mi je interesantno, neobično je to da je presvučen aluminijumom :)

Evo jedne recenzije

http://hdtelevizija.com/2014/05/25/lg-42lb650v-cinema-3d-webos-televizor-recenzija/

Da li za ove pare, može da se kupi nešto bolje, ist dimenzije ili veće, a da je novo?

Na KP daju garanciju 2 godine, na sajtu T**je , nije pisalo koliko je kod nas ?
 
Znaci 32LB5610 koji zelim da uzmem preko kupujem prodajem nema IPS panel?
Ipak je bolja varijanta Samsung 32H500?

Evo na zvanicnom LG sajtu za zemlju Madjarska, IPS panel se ne spominje: http://www.lg.com/hu/televiziok/lg-32LB5610-led-tv
Ili pitaj prodavca da li na kutiji od TV-a ima zalepljen onaj IPS logo kao u ovom klipu: http://youtu.be/ieyplDeG4Is
Evo klip iz Madjarske i na kutiji ne pise IPS: http://youtu.be/mjSaY6krr8A

Jel si vec zvao prodavce da pitas jel imaju na stanju, oni su napisali da imaju ali pre mesec dana kad sam ih zvao konkretno za bas ovaj model 32LB5610 oni su rekli da ga nece imati sigurno do Nove godine. To sam zvao 2 prodavca koji su mi se cinili najpouzdaniji i njihova cena je bila 220 evra, onda sam zvao treceg za 230 evra on mi je rekao da nema i da vise taj model nece ni imati. Posle sam kupio ovde kod nas 32LB561U i samo malo vise je kostao nego da sam kupio 32LB5610 iz Madjarske + DVB-T2 risiver + HDMI kabl + isporuka a ispalo je mnogo bolje zato sto ovaj 32LB561U ima integrisan DVB-T2 tjuner koji je mnogo bolji od ovih eksternih risivera koji imaju da se kupe kod nas.

Da sada kupujem TV verovatno bih potrazio nekog gastarbajtera da mi donese TV iz Austrije, Svajcarske, Nemacke na tom trzistu su kvalitetniji televizori sa IPS panelima. Kasno sam saznao, stricu koji je radio u Francuskoj televizor je uvezo neki nas lik koji se samo time bavi, sve zivo prevozi iz Francuske za Srbiju "za PDV". Ti platis koliko proizvod kosta u Francuskoj on ti doveze a njegova zarada je sto posle trazi od Francuske povracaj PDV-a koji je 20%, za garanciju ne znam moze li da se ostvari preko njega posto ne radi samo sa televizorima nego sve zivo a LG u Srbiji ne znam da li priznaje garanciju iz cele Evrope ili samo iz zemalja kojima je centrala LG Electronics Magyar Kft to je ova nasa Adriatic regija. Ovi likovi "Madjari" sa KP su mi odmah ponudili kao alternativu neke Samsung modele ali nije me uopste interesovalo posto mi je Smasung mnogo odbojan.

Na drugom forumu sam procitao da je neki lik napisao da je kupio TV od nekog Srdjana sa KP-a ali on ne uvozi iz Madjarske vec iz Austrije, Nemacke i Slovacke ali ja trazio posle tog Srdjana na KP i nisam uspeo da ga nadjem.
 
nije tačno da ne ugrađuju IPS
 
Isto..sto vise citam sve sam vise :sceptic:
Plan je bio da zamenim 50" 720p plazmu (Samsung 50B430) za full hd 55" LG 55LB670 sada citajuci sve nemam pojma vise nista :cuss:
 
Da, cekaj zar ne pisete svi da Lg ima problem prvljavog ekrana bas zbog direktnog osvetljenja i losiji kontrast jer je IPS ekran, ako nije IPS ekran kakav su mu onda karakteristike? Valjda bi neko napisao negde na nekom testu da to nisu IPS ekrani?
 
Ja sam jos uvek u dilemi,LG325610 ili SAMSUNG 32H5000...
Do petka cu naruciti,ali mi nije ovo jasno,prodavci na kupujem- prodajem napisali da je IPS panel,a ovde se pise da nije?
Mislim da bilo koji od ova dva da uzmem slika je slicna,ali mozda cini mi se malkice bolja na Samsungu?
Sta vi mislite?
 
nije tačno da ne ugrađuju IPS
Tacno je zato sto tako pise na zvanicnom LG sajtu i imam LG TV pa vidim da boje izblede ako se gleda sa strane.
LG za srpsko trziste isporucuje televizore sa IPS panelom za celu UB seriju kao npr: http://www.lg.com/rs/televizori/lg-42UB820V-ultra-hd-tv Kada otvorite link videcete odmah uocljiv IPS logo u karakteristikama televizora
lgdisplay_ips.png
Da, cekaj zar ne pisete svi da Lg ima problem prvljavog ekrana bas zbog direktnog osvetljenja i losiji kontrast jer je IPS ekran, ako nije IPS ekran kakav su mu onda karakteristike? Valjda bi neko napisao negde na nekom testu da to nisu IPS ekrani?

Pa svi televizori imaju DSE ali kod LG-a je najvise izrazen. Meni je npr ASUS monitor sa TN panelom i CCFL pozadinskim osvetljenjem i kada pustim ovaj test DSE video: http://youtu.be/12ZqE54jCqk skoro isto je uocljiv DSE kao i na LG TV. Takodje pustao sam ovaj video na Samsung UE46F6670SS i DSE je dosta manje izrazen ali taj Samsung kosta preko 1.000 evra. Inace ovaj LG zbog direktnog osvetljenja nema probijanje pozadinskog osvetljenja, neki kazu da je mana kod direktnog osvetljenja sto imaju nedovoljno osvetljene coskove ali ja to nisam primetio.

Ja sam jos uvek u dilemi,LG325610 ili SAMSUNG 32H5000...
Do petka cu naruciti,ali mi nije ovo jasno,prodavci na kupujem- prodajem napisali da je IPS panel,a ovde se pise da nije?

Ja te vec pitao da li si zvao da pitas da li imaju na stanju. Oni su napisali da ga imaju isto kao sto su napisali da ima i IPS panel a kada sam ih zvao onda mi kazu da nemaju vec vise od 2 meseca i da ga nece imati sigurno u naredna 2 meseca. Kada ih zoves pitaj ih na osnovu cega ti garantuju da TV ima IPS panel posto na LG sajtu pise da za Madjarsku ne ugradjuju IPS panel dok npr za Austriju ima IPS panel
Madjarska: http://www.lg.com/hu/televiziok/lg-32LB5610-led-tv
Austrija: http://www.lg.com/at/tv/lg-32LB561V (u Austriji nema 5610 vec model 561V koji je u potpunosti isti samo ima i DVB-T2 tjuner)
 
Juce sam posao do prodavnice da vidim onaj LG TV od 32inca i vidio da mi je mali. I sad imam novu nedoumicu, izmedju ova dva modela od 40inca cija je cijena ista. Znaci dvoumim se izmedju LG 42LB561V i SONY KDL40R485BBAEP. Ne razumijem se u televizore toliko pa mi je svaka pomoc dobrodosla. Sta biste vi izabrali, koji od ova dva ima kvalitetniju sliku, bolji zvuk, mogu li oba da ucitavaju filmove i titlove sa USB, moze li na neki od njih da se snimi sadrzaj na USB itd jos neka opcija? Hvala unaprijed svima na pomoci.
 
Pozovite predstavnika LG podrške na broj
011-3630500(poziv se naplaćuje)

Od ponedeljka do petka: 8.00 do 18.00 ..... Pozvao sam ovaj broj i tu su mi rekli da imaju IPS panele svi televizori LB serije koji su kod nas u prodaji, sad moze jos neko da pozove da pita.
 
Kad vec spominjemo Lg podrsku ja ih nisam zvao telefonom vec sam poslao e-mail i 3 puta pitam jel moze uopste da se update-ju firmware na modelu 32LB561U posto nema LAN a napisali su da ga ima i ako moze da li ce uopste biti novi firmware zato da bi ubacili opciju da moze da se menja boja titlova i oni kao roboti odgovaraju da ne moze zato sto nije izasao novi firmware, ja ih ponovo jos 2 puta pitam znam da nije izasao novi firmware nego pitam da li je uopste moguce upodate-ovati posto nema LAN i oni me opet prave majmunom i odgovaraju kako ne moze zato sto nije izasao novi firmware. Jbt umesto da odgovore sa DA ili NE oni salju neki j*beni diplomatski dvosmislen odgovor.

Inace lazu. Lazu zato sto sam kupio LG LB serije u prodavnici u Srbiji za koju pise na LG sajtu da je jedna od pet u kojima moze da se kupe LG proizvodi i boje izblede ako se gleda sa strane.
Bas bih voleo da cujem sta ce da odgovore ako ih neko pita zasto na zvanicnom sajtu nisu lepo napisali da ima IPS panel kao sto to pise npr za Nemacku i ostale civilizovane zemlje i zasto na kutijama od televizora nije zalepljen onaj IPS logo. E da, ni u jednoj nasoj prodavnici nisu napisali da ima IPS panel a u jednoj je bas neko pitao da li ima IPS panel i ovi admini mu odgovorili" "zvaničan stav proizvođača je da ovaj model nema IPS ekran za naše tržište." Ne zna se ni ko pije ni ko placa.

Jedino su ovi iz LG "podrske" ispali korektni i rekli mi da mogu da zamenim TV posto na LG sajtu pise da ima "LAN (Pristup Internetu & DLNA)" iako nema i to je kao nesaobraznost ili sta vec ali opet bi to islo preko ledja prodavca a njih boli uvo i dalje nisu ispravili to sto sam im skrenuo paznju i dalje u tehnickim karakteristikama pise da ima LAN (Pristup Internetu & DLNA). Tacno je da u ovom nasem regionu sve velike svetske kompanije potrosace smatraju ovcama za sisanje.

Edit: Vec sam napisao i ponovo cu, na zvanicnom LG sajtu za Srbiju pise za celu UB seriju da ima IPS dok za LB seriju IPS se uopste ne spominje, sta mislite zbog cega?
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno