Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
X8507 ima u uscu u sony centru.Mislim da mu je cena oko 180k za velicinu od 55 incha.I prodavac mi je rekao da je to potpuno isti model kao i x8505 samo je razlika u boji okvira.
Ja sam danas bio do usca i malo sam uporedjivao 55w805c i ovaj 55x8507.Isao je neki demo materijal.Vrlo malo se primeti razlika i to u korist x8507 verovatno zato sto koristi Triluminos display pa su boje nekako malo zivlje i slika je za nijansu ostrija.Rekao bih da je slika kvalitetnija nekih 15-20 posto.
Mada je slika i na 55w805c bila i vise nego dobra.Mislim da su nijanse u pitanju.Verovatno je na duzi rok bolja kupovina 55x8505 ali ako se nema novca vrlo dobra kupovina je i modela w805c/w809c.
 
Poslednja izmena:
Sa kog sajta, daj neki link!?

Lepo kaže:

This year, every Sony TV from the entry-level W75C and up will feature Android TV, and we are taking a closer look at X85C, a mid-range 4K TV. It lacks the features of the high-end TVs such as HDR and 10 bit colors, but still offers what is necessary to enjoy 4K resolution.

Note that the TV exists in X8505C, X8507C, X8508C and X8509C in many regions. These are all variants of the same TV.

Ovo podaci. se ne davaju javno..
 
Aha, oni su tebi lično rekli da im je panel 10-bitni, ali su javno, na net, stavili da je on u stvari 8-bitni.

Odličan marketinški potez, čak bih rekao izvanredan, da tako downgradeuju svoj uređaj u javnosti...

Jesu li izneli, onako ne-javno, i podatke da taj model poseduje HDR, da svi odmah kupimo po tri komada, pošto ovako javno kažu da im to nedostaje
 
Aha, oni su tebi lično rekli da im je panel 10-bitni, ali su javno, na net, stavili da je on u stvari 8-bitni.

Odličan marketinški potez, čak bih rekao izvanredan, da tako downgradeuju svoj uređaj u javnosti...

Jesu li izneli, onako ne-javno, i podatke da taj model poseduje HDR, da svi odmah kupimo po tri komada, pošto ovako javno kažu da im to nedostaje


Daj mi tvoj link,gdje se vidi koliko bitni je panel.
 
Ako znas engleski lepo ti u mom postu koji sam citirao pise i to jos boldovano "It lacks the features of the high-end TVs such as HDR and 10 bit colors", a ako ne znas engleski to znaci da im "nedostaju opcije high-end televizora kao sto su HDR i 10-bitna paleta boja".

I vrlo rado bih ti dao link ali posto si ti prvi rekao da je razlika izmedju njih sto je ovaj kod X8509 10-bitni, pa si tako ti sebe stavio u poziciju da trebas da dokazes/pokazes da je tako a ne ja. A i GIYF plus imas citirano, pa verujem da ces lako naci taj podatak. Mada, s moje tacke gledista je lakse reci, OK drugari, malo sam se zeznuo i pogresno rekao - jel tako dumper/garfilde1/whoever.

Btw. slobodno nemoj da se stidis i umesto kao guest mozes da nastavis da pises pod pravim nickom posto cu ti odati jednu malu tajnu - svi smo skontali ko je slomajstor pa vise ne moras da krijes identitet....
 
Poslednja izmena:
Ako znas engleski lepo ti u mom postu koji sam citirao pise "It lacks the features of the high-end TVs such as HDR and 10 bit colors", a ako ne znas engleski to znaci da im "nedostaju opcije high-end televizora kao sto su HDR i 10-bitna paleta boja".

I vrlo rado bih ti dao link ali posto si ti prvi rekao da je razlika izmedju njih sto je ovaj kod X8509 10-bitni, pa si tako ti sebe stavio u poziciju da trebas da dokazes/pokazes da je tako a ne ja. A i GIYF plus imas citirano, pa verujem da ces lako naci taj podatak. Mada, s moje tacke gledista je lakse reci, OK drugari, malo sam se zeznuo i pogresno rekao - jel tako dumper/garfilde/whoever.

Btw. slobodno nemoj da se stidis i umesto kao guest mozes da nastavis da pises pod pravim nickom posto cu ti odati jednu malu tajnu - svi smo skontali ko je slomajstor pa vise ne moras da krijes identitet....

Šta si se tako negativno, okomio na mene.Ja ne dobijam ništa plačeno ovdje.To je samo moja dobra volja,da djelim podatke ovdje.A mislim,da ih više neču.To što sam menjao nick,nije da se krijem.Nego sam promenio Windovse,pa sam imao problema sa starim nickom.Ali svugdje nađeš takve pojedince ,kao što si ti.Tako,da se toliko ne zamaram time.
 
Šta si se tako negativno, okomio na mene.Ja ne dobijam ništa plačeno ovdje.To je samo moja dobra volja,da djelim podatke ovdje.A mislim,da ih više neču.To što sam menjao nick,nije da se krijem.Nego sam promenio Windovse,pa sam imao problema sa starim nickom.Ali svugdje nađeš takve pojedince ,kao što si ti.Tako,da se toliko ne zamaram time.

edit
 
Ako znas engleski lepo ti u mom postu koji sam citirao pise i to jos boldovano "It lacks the features of the high-end TVs such as HDR and 10 bit colors", a ako ne znas engleski to znaci da im "nedostaju opcije high-end televizora kao sto su HDR i 10-bitna paleta boja".

I vrlo rado bih ti dao link ali posto si ti prvi rekao da je razlika izmedju njih sto je ovaj kod X8509 10-bitni, pa si tako ti sebe stavio u poziciju da trebas da dokazes/pokazes da je tako a ne ja. A i GIYF plus imas citirano, pa verujem da ces lako naci taj podatak. Mada, s moje tacke gledista je lakse reci, OK drugari, malo sam se zeznuo i pogresno rekao - jel tako dumper/garfilde1/whoever.

Btw. slobodno nemoj da se stidis i umesto kao guest mozes da nastavis da pises pod pravim nickom posto cu ti odati jednu malu tajnu - svi smo skontali ko je slomajstor pa vise ne moras da krijes identitet....

Mislim,da su moji podaci tačni. I na Flatpanels, sam morao dati tačne podatke,jer su krivo napisali za Philips televizor.Tako,da to što nađeš na internetu nije uvijek tačno.;)
 
To da li dobijas nesto placeno ovde ili negde drugde nije moj problem i apsolutno me ne interesuje ali ako vec zelis nekom nesto da pomognes onda bi bio red da kad nesto kazes stanes iza toga i kazes odakle ti podaci a ne da se vadis kako su to neki top-secret podaci koji se ne objavljuju javno! Pa ako si pogresio, red je da kazes da si pogresio a ne da se dublje ukopavas a da druge drzis u pogresnom uverenju da je to sto si rekao tacno!
Ako si stvarno majstor i ako, kad slucajno napravis gresku, umesto da je priznas i ucinis sta je u tvojoj moci, ti muntas tvoje musterije braneci se kako oni nisu u pravu i ti nisi pogresio onda ne znam sta da ti kazem. Pomoc znaci pomoci kad ljudima treba neki podataka ali isto tako i ispraviti se ako je slucajno nesto pogresno receno a ne po svaku cenu probati zadrzati svoj imidz nepogresivog eksperta, tako da ako si procenio da ne zelis vise da "pomazes", sta da ti kazem...
Naposletku da li su problem pojedinci kao ja koji ukazuju da je neko pogresio ili takvi kao ti koji misle da sve znaju, a nisu ni svesni koliko znaju da pogrese to neka drugi procene.
Za one kojima je logika nesto sasvim normalno sasvim jasno se vidi koja je razlika izmedju X8505 i X8509 i da li je potonji 10-bitni...

This year, every Sony TV from the entry-level W75C and up will feature Android TV, and we are taking a closer look at X85C, a mid-range 4K TV. It lacks the features of the high-end TVs such as HDR and 10 bit colors, but still offers what is necessary to enjoy 4K resolution.
Note that the TV exists in X8505C, X8507C, X8508C and X8509C in many regions. These are all variants of the same TV.

The specific unit we’re testing is the 55-inch KD-55X8505C, though our findings should be applicable to the KD-55X8507C and KD-55X8509C whose key differences lie in cosmetics (silver bezel on X8507C; chrome stand on X8509C) and slightly higher Motionflow XR rating (900Hz on the KD55X8507C and 1000Hz on the KD55X8509C vs 800Hz on the X8505C). All these 55in X850C models feature a UHD (ultra high-definition) resolution of 3840×2160, edge LED backlighting, 4K X1 video processor, Triluminos Display colours, and the aforementioned Android TV platform.

Stvarno mislis da pod key-differences oni ne bi naveli nesto tako bitno kao sto je prednost 10-bitne nad 8-bitnom paletom boja? C'mon...
 
Poslednja izmena:
I bas svud na internetu su pogresili? OK, zasto onda izbegavas da nam saopstis poreklo tvojih podataka? I zbog cega mislis da bas niko ne bi istakao nesto tako bitno kao sto je prednost 10-bitne nad 8-bitnom paletom boja?

E sad, ako su oni sto testiraju televizore na HDTVTest-u, na Flatpanels ili na Trustedreviews tolike neznalice spram tebe tako da svi tvrde jedno a samo od tebe cujemo da si u pravu sto kazes drugo i ako stvarno mislis da si veci strucnjak/majstor naspram njih ja onda stvarno skidam kapu i izvinjavam se za sve receno.
 
I bas svud na internetu su pogresili? OK, zasto onda izbegavas da nam saopstis poreklo tvojih podataka? I zbog cega mislis da bas niko ne bi istakao nesto tako bitno kao sto je prednost 10-bitne nad 8-bitnom paletom boja?

E sad, ako su oni sto testiraju televizore na HDTVTest-u, na Flatpanels ili na Trustedreviews tolike neznalice spram tebe tako da svi tvrde jedno a samo od tebe cujemo da si u pravu sto kazes drugo i ako stvarno mislis da si veci strucnjak/majstor naspram njih ja onda stvarno skidam kapu i izvinjavam se za sve receno.

Nisam rekao,da više znam,ali nemaju uvijek tačne podatke.Recimo za Philips, ja dobijam podatke direktno od TPV,kao i od dosta drugih firmi.
A ovdje si pogledaj za Sony,da neču ispast lažov.
untitled.png
 
Nisam rekao,da više znam,ali nemaju uvijek tačne podatke.Recimo za Philips, ja dobijam podatke direktno od TPV,kao i od dosta drugih firmi.
A ovdje si pogledaj za Sony,da neču ispast lažov.

OK, ne znam ni sta je to sto si pokazao ni odakle ali eto neka bude ako tu pise da su svi ostali pogresili a i ja sa njima.

Nego, jel ti ono rece da nemas nikakve veze sa Philipsom cim ih toliko reklamiras? Mislim kad ti vec TP Vision Technology direktno iz Amsterdama salje podatke... Just sayin...
 
Pogrešno su i napisali,jer ima taj Philips IPS panel,a ne VA kako stoji u njihovim specifikacijama.

Dobro, jedan moze da pogresi, ali koja je verovatnoca da tri razlicita sajta pogrese? Na cetvrtom sam nasao za X8305, X8307 i X8309 (nema testa X850_ ali bi trebalo da bude anlogno ovom) da kaze:

The X83C range actually comprises of the X8305C, the X8307C and the X8309C, with choices of 43- and 49-inch in each; there is no difference between the 8305 and 8307 in terms of specifications, other than that the former features black trim against the latter’s silver. The only difference with the X8309C (black only), as far as we can see, is a slightly better backlight scanning rate which may, or may not, improve perceived motion handling...

Ali kao sto rekoh, nek ti bude da su svi oni pogresili, nemam volje vise da se bavim tim nebitnim stvarima...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima sa foruma.

Elem trebao bi savet oko kupovine TV-a.
Budzet mi je 600e
Negde se dvoumim izmedju Sony 48W705C i Samsung 48J6200
Mada mislim da ni Samsung 48H6400 ne bi bio los izbor bez obrzira na to sto je model iz 2014.

Sustinski cu gledati filmove najvise tako da je pozeljno da mi pusta sa usb-a bez nekih problema.
Bitan je kvalitet slike pre svega.
Smart opcije su mi na drugom mestu mada se ne bunim :)
Trebace mi za youtube, netflix, neka vec aplikacija za tv kanale

Hvala vam svima unapred
 
Pozdrav svima sa foruma.

Elem trebao bi savet oko kupovine TV-a.
Budzet mi je 600e
Negde se dvoumim izmedju Sony 48W705C i Samsung 48J6200
Mada mislim da ni Samsung 48H6400 ne bi bio los izbor bez obrzira na to sto je model iz 2014.

Sustinski cu gledati filmove najvise tako da je pozeljno da mi pusta sa usb-a bez nekih problema.
Bitan je kvalitet slike pre svega.
Smart opcije su mi na drugom mestu mada se ne bunim :)
Trebace mi za youtube, netflix, neka vec aplikacija za tv kanale

Hvala vam svima unapred


Ako češ gledat preko usb,ond uzmi Samsunga.Slika jeste bolja na Sonyu,ali se ne da podešavat veličine titlova preko usb.
 
Poslednja izmena:
Zašto kad je čovek za ovo u pravu?
Pisano je u ovoj temi koliko puta da je Sony loš za puštanje direktno sa fleša i da mu je čak i Android bagovit. U temi o 48W705C eno čovek koji ga je kupio napisao za sve tačno kako jeste i za DLNA i da nema nikakvog podešavanja titlova...

Nemojte da zbog forumskih razmirica "stradaju" oni koji traže savet.

Meni je Sony u najužem izboru, ali ja sam progutao to za direktno puštanje sa fleša (jer ga neću koristiti) i loš DLNA (rekoh, povezaću ga na HTPC koji ću kasnije praviti) pa sam tako prevazišao nedostatke. Da ću ga koristiti za puštanje direktno sa USB-a Sony ne bih ni razmatrao.
- Jeste da nisam imao pomenute televizore, ali ovo sve piše svuda po internetu, pa i ovde i na osnovu toga sam donosio zaključak.

Nadam se da se niko neće naljutiti ovim postom i ne stajem ni na čiju stranu, ali ajte da ljudi dobiju što kvalitetnije informacije...
 
Upravo to, k'o kakva balavurdija, moj tata je jaci od tvog tate. Najbolje je da se napise na osnovu licnog iskustva i koriscenja tv u praksi. Iscitavanja do iznemoglosti i neke tvrdnje rekla-kazala upravo vode u ove sponzorisane komentare i navijacka prepucavanja. Konkretno koristio sam Samsung H6400 i Sony W650B i mogu reci da Sony nije ni blizu Samsunga sto se tice smarta na pomenutim modelima.
 
Pa sto ne odeš u neku radnju sa USB-em i isprobas nekoliko modela da vidiš da li ti odgovara ili ne?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ja sam imao istu ideju, i kad sam ovde pomenuo ljudi su se smejali (ne podsmevali). Kako znam da su ranije ljudi to radili u raznim prodavnicama zaključio sam da to više ne dozvoljavaju.
Voleo bih da me neko demantuje :)
 
Dozvoliće ti naravno, svima je stalo da prodaju, posebno skuplje uređaje. Naravno ako im je izložen tv, teško da će neko da ti otpakuje tv da bi ti bocnuo fleš i rekao: hvala, razmisliću :)
 
Treba mi pomoć da izaberem jedan od sledećih modela (radi se o ponudi mts-a uz box pakete):

SAMSUNG UE40J5202AKXXH
LG 42LF652V
Sony KDL40R450CBAEP
PHILIPS LED TV 40PFT4200
SAMSUNG LED TV UE40J5100AWXXH
SAMSUNG UE40J5202AKXXH
LG 43LF5400
[URL="https://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/lg-televizor-led-lcd-42lf561v.html]LG 42lf561v[/URL]

U principu je najbitniji kvalitet slike, smart, 3d funkcije i priključci nebitni. Rekao bih da je ovaj LG 42LF652V najbolji, ali ne znam ima li nekih prednosti u slici u odnosu na druge jeftnijije ili su mu samo 3D i smart prednost.

Ili neki drugi 39-42" best buy iz mts ponude.

https://www.mts.rs/privatni/box/uredjaji/tv-uredjaji-uz-box
 
Treba mi pomoć da izaberem jedan od sledećih modela (radi se o ponudi mts-a uz box pakete):

SAMSUNG UE40J5202AKXXH
LG 42LF652V
Sony KDL40R450CBAEP
PHILIPS LED TV 40PFT4200
SAMSUNG LED TV UE40J5100AWXXH
SAMSUNG UE40J5202AKXXH
LG 43LF5400
[URL="https://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/lg-televizor-led-lcd-42lf561v.html]LG 42lf561v[/URL]

U principu je najbitniji kvalitet slike, smart, 3d funkcije i priključci nebitni. Rekao bih da je ovaj LG 42LF652V najbolji, ali ne znam ima li nekih prednosti u slici u odnosu na druge jeftnijije ili su mu samo 3D i smart prednost.

Ili neki drugi 39-42" best buy iz mts ponude.

https://www.mts.rs/privatni/box/uredjaji/tv-uredjaji-uz-box

Lg ima IPS panel,dok imaju svi drugi VA panele.Model 652 ima 100Hz panel,dok imaju svi drugi 50 Hz panel.Što znači sve skupa u praksi.Va panel ima bolji kontrast, ostrinu,svetilnost,dok ima IPS panel nešto bolju reprodukcijo boja, i širi kut gledanja.Što se tiče Hz panela,je što se tiče sporta sigurno bolji 100Hz panel,nego 50Hz.
A što se tiče samih filmova,nije baš potreban 100Hz panel.A što se tiče multimedije,sta najbolja Lg i Samsung.
 
Dodjavola :D a taman sam mislio da zovem u ponedeljak i uzmem Sony. :)
Videcu jos za vikend sta cu.
Jel ima neko od vas preporuku za 48-icu za 600e. Od madjara naravno :)
Isto tako i kod mene budzet oko 600e, pa sam nedavno pitao "strucnjaka" u prodavnici, jel" imas nesto bolje od ovog Samsunga H6400 (tv iz 2014) sto se tice smarta, nakon sto je malo promislio kaze slabo. Tako da se i dan danas protura taj model i proizvodi, i oko 600e je cijena za 48"-50". :-D Inace je praksa cim izadju novi modeli da se "stariji brat" prestane proizvoditi.
 
Lg ima IPS panel,dok imaju svi drugi VA panele.Model 652 ima 100Hz panel,dok imaju svi drugi 50 Hz panel.Što znači sve skupa u praksi.Va panel ima bolji kontrast, ostrinu,svetilnost,dok ima IPS panel nešto bolju reprodukcijo boja, i širi kut gledanja.Što se tiče Hz panela,je što se tiče sporta sigurno bolji 100Hz panel,nego 50Hz.
A što se tiče samih filmova,nije baš potreban 100Hz panel.A što se tiče multimedije,sta najbolja Lg i Samsung.

Šta ima još do 70 hiljada (kupuje se u radnji) od 39-43", a da je eventualno bolje od lg 42lf652v? Neki Sony, Samsung?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno