Šta je novo?

Sansa mp3 plejeri

Hvala bracala, uspeo sam.
 
Moj View je posle niza dugih godina sinoć otego papke :p
Gledao sam serije u krevetu i zaspao, jutros kad sam se probudio samo je prsten oko navigacije sijao i View je bio prilično topao, isključih ga i uključih ponovo ali ništa, prsten sija non stop a ekran se ne pali, ne diže sistem.
Probao sam da ga prikačim na komp i isti je krenuo da instalira drajvere (naravno ništa od toga nije bilo) kao da sam ga prvi put prikačio, što je naravno još jedan znak da nešto nije u redu. To je bio dobar povod da malo zavirim u sam plejer :-devil-: sva crevca sam mu povadio :d ustanovio da skidanje baterije ne pomaže baš nešto ALI sam ipak uspeo da ga vaskrsnem :d
Ako je neko zainteresovan za slike nek kaže, da slikam pre no što ga ponovo sastavim...
 
Koliko u proseku traje baterija na Clip+ (mp3 ~192-320)? Kažu da je slabiji od starijeg modela po tom pitanju.
 
Kupio sam danas od prijatelja polovni Sansa Clip+ plejer (4GB), nije baš da mi je trebao, ali kada sam čuo koji nivo buke pravi ovo malo čudo, nisam mogao da odolim, tim pre što podržava i flac format. Sada mogu malo bolje da testiram slušalice po prodavnicama. :D

Zaista impresivan zvuk iz plejera dimenzija 55x35mm, i težine 25 grama. :guitar: Bez ikakvih problema je daleko glasniji u odnosu na onboard Realtek ALC892, i ima znatno bolji kvalitet reprodukcije. Ok, zvučna karta Auzentech X-Fi Forte je objasnila mališi ko je šef po pitanju jačine i kvaliteta zvuka, ali ipak, ovako mala spravica...
 
Poslednja izmena:
Dobro nije joj izlaz baš sad neki atomski što se tiče glasnoće, mada to zavisi i od slušalica (upravo testiram jedne 600 omske vintage sennheiser) sa njima bi samo šaptalo :) ali se slažem za novac koji košta odličan plejer.
NwAvGuy je banovan sa head fi zbog rezultata testova koji su pokopali ozbiljne dakove.
Doduše, u hifi-ju nije sve u brojevima, tj. možemo mi sve mjeriti ali kad dodjemo do onog kako to meni zvuči a kako tebi, može da ispadne ozbiljna razlika, kao što je i do sada ispadalo :D

Na čemu si onda do sada testirao?

Ja imam transcend mp860 i ipod shufle a imao sam i creative zen stone i veoma mi je žao što je vrijeme plejera prošlo, sahraniše ih smartphoni iako sam ja i dalje za opciju plejer prije telefona.

Neće telefon još dugo stići plejer.
 
Testirao sam na smartphone, čist je zvuk, ali sa nedovoljnom jačinom, recimo da je zadovoljavajuća, ali ne i dovoljna. Sansa Clip+ plejer je znatno glasniji.
 
mene je izdala moja sansa clip + .... baterija mi sad jedva izdrzi jednu pesmu, a ulaz za slusalice me zeza.. gubi kontakt :S
 
Bio sam skoro 4 godine ponosni vlasnik Sansa Fuze plejera (kupio ga krajem 2009.godine).
Jako lepi utisci me vezu za njega, odlicno me je sluzio do pred ovo leto kada je poceo da se pojavljuje beli ekran, sto je bio znak crkavanja.
Inace probao sam manje vise sve poznate mp3 plejere (izuzev Cowon-ovih), posle Ipod Touch-a po meni najbolji mp3 koji sam imao (imam i Zune, Creative Zen, Samsung Galaxy, Sony NWZ) suri ih sve.
 
Pozdrav svima. Imam iPod Nano 5G stvarcica koja me je super sluzila, ali jednostavno ima premalo prostora.
Da li ima neka Sansa sa microSD slotom, dobrim color ekranom i koja eventualno ima bolju audio i video autonomiju(iPod ima shit video autonomiju, ali treba mi nesto sto ce kao iPod da izdrzi 24 sata)? Ako nema jel postoji uopste takav proizvod?
 
Impedansa im je ista kao i bubicama tako da bi trebalo da rade normalno.
 
A Superlux HD681 EVO?
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko gde moze da se kupi Sansa Clip+ 4GB u Beogradu i koja je cena? Gledao sam malo po netu, vidim da je oko 6200, jel ima negde jeftinije? Jel mozda bolja varijanta da mi neko donese iz inostranstva?
 
Toliko sam i ja platio pre 6-7 meseci,nov sa garancijom, kod nas.
 
Nema jeftinije.
HD681 sam probao na sansi.
BIlo bi dobro kad bi imale još snage u rezervi medjutim nema tako da zafali da izvuče numeru kako treba.
Tek sa pojačalom je proradilo valjano.
A slušalice onako, ništa specijalno .
JEdino što su nabavljene za male pare, pa opravdava.
 
Gde ima da se kupi Sansa Clip+?
 
Na ebay-u
 
Kakva su iskustva sa OGG VORBIS formatom na ~500kbps na Clip+ sa nekim dobrim slušalicama, da li može da se razlikuje od FLAC-a?
 
svaki lossy može da se razlikuje od svakog losless formata , na dobrim sluškama.
 
koji od sansinih plejera ima najbolju autonomiju baterije?
i da li je clip+ najbolji sto se tice zvuka?

planirao sam da uzmem neki,pa bih da se informisem. dok dodje fiio x1,osedecu :)
 
Poslednja izmena:
Kakav je ovaj novi Clip Sports, jel' probao neko. Navode trajanje baterije od 25h...
 
samo da javim da sam juce u gigatronu video da sansa clip+ kosta 6100 dinara. pojeftinila je malo. druga stvar koju sam video je da imaju skoro sve FiiO uredjaje,od pojacala za slusalice do plejera. imaju cak i X1!
 
Malo preterana cena kod nas, u Madjarskoj sam video za 40eur Clip+
 
A kad kod nas nije preterana cena? Plus Gigatron nije poznat po najnižim cenama.
 
Povezah sandisk na Marshall pojacalo od 30w....samo nisam imao na umu da se volume jedino moze podesiti na plejeru(inace je bilo na pola jacine)
giphy.gif



..ali zvuk je fantazija, brise patos s obicnim zvucnicima, samo sto volume mora na 25-30% max.:)
 
Well, nakon što sam naručio Sansu Clip+ prvo u Gigatronu, posle i u Comtradeu, sa oba mesta sam dobio mailove u kojima su mi rekli da ih nemaju i verovatno ih neće ni imati, jer ih nema kod uvoznika...ima li još negde kod nas da se kupi Clip+ i ako nema gde ga mogu naći po normalnoj ceni?
 
imaš na ebay-u za oko 55e.
 
Hm...da li podleže carinjenju? Kinezi navedu nižu cenu pa se i provuče ali ne znam može li to sa robom sa E-bay...
 
Nazad
Vrh Dno