Šta je novo?

Sansa mp3 plejeri

nebojsa999

Cenjen
Učlanjen(a)
06.10.2007
Poruke
129
Poena
169
Naravno, kao i svi ovde, dvoumim se izmedju vise mp3 plejera.

Kakvi su vam utisci o sansi? Ima li neko?
Ja gledam da kupim plejer 2-4GB..naravno, moze i vise, ako nije mnogo skuplji.
Zatim da ima radiom, da moze da sluzi kao storage, ako bih nesto da prenesem, i da je baterija ok. Takvi su uglavnom svi, ali je pitanje kvaliteta i zvuka. Planiram da izdvojim...pa recimo max ipod nano. On je koliko znam najskuplji od svih ovih.

Neke od plejera koje sam gledao su: Sansa Fuze, Sansa View, Sony S610 od 4gb, sa radiom, i naravno mozda iPod.

Problem je sto je ipod dosta skuplji, a nema radio, sony je super, 33h baterija, ali ne moze da se stavlja muzika preko drag and drop, nego samo preko sony softvera, sto znaci da ako uzmem pesme kod drugara, moram kuci prvo da ih stavim na komp, pa onda opet na plejer. A to je malo njakanje... bezveze sto ne moze drugacije....tako bar kazu po netu.


A za Sansu se bojim kakav je kvalitet? Kakav je zvuk? Sta sve moze? Ima li neku bas losu manu...
 
Sansa Wiew 260,jedina mana su slushke koje dobijash uz player.Sve ostalo je savrsheno,mrzi me da pishem,imash gomilu recenzija.Ukratko,zvuk je sjajan,kvalitet izrade,mogucnost povecanja memorije uz koriscenje microSD.Pokushaj da ga nabavish iz inostranstva,cena je prilichno niza nego kod nas.
 
ok, hvala na pomoci... I misilio sam da ga dobavim iz inostranstva. A da li znas kakav je taj Fuze?
Trebalo bi da je kao minijaturna verzija View plejera.
Ti ga imas? Koliko ti traje baterija?
 
Problem je sto je ipod dosta skuplji, a nema radio, sony je super, 33h baterija, ali ne moze da se stavlja muzika preko drag and drop, nego samo preko sony softvera, sto znaci da ako uzmem pesme kod drugara, moram kuci prvo da ih stavim na komp, pa onda opet na plejer. A to je malo njakanje... bezveze sto ne moze drugacije....tako bar kazu po netu.
Sony NWZ (и NWB, ваљда) серија има drag & drop.
 
Evo ja da ti preporučim i e200 seriju - imam Sansu e260 već godinu dana i prezadovoljan sam, kvalitet izrade je vrhunski i plejer je vrlo otporan na grebanje. Baterija traje oko 20 sati što je meni dovoljno za dve nedelje ,)
Kvalitetom zvuka sam takođe vrlo zadovoljan, sluške koje dolaze uz plejer nisu očaj ali bi svakako plejer zablistao tek sa nekim kvalitetnijim. Video aspekt neću da komentarišem - mogu samo reći da klipovi rade odlično, ali meni jednostavno nije zabavno da gledam spotove i sl. na tako malom ekranu (oko 2 inča). Drag & Drop se podrazumeva, nikad nikakvih problema nisam imao.
 
Da li si siguran?
Kazu na custmer reviews... po sajtovima... amazon i jos na npr dva sam nasao da se zale sto nema.
За Sony је то најлакше проверити по подршци за ATRAC - уколико плејер подржава тај формат, нема drag & drop, и обрнуто.
 
За Sony је то најлакше проверити по подршци за ATRAC - уколико плејер подржава тај формат, нема drag & drop, и обрнуто.

Da,da...tako je... nisam pogledao (do trenutka pisanja), ali mislim da ima podrsku za atrac. Znaci no drag and drop. Mada i nije tolika mana. Moze da se drag and drop radi, ali onda pesme, kao i svi fajlovi budu samo data. I ne moze da cita nista. Steta... a dobar player.

Ajde ako je neko imao priliku da ga koristi neka postuje. Naravno....
 
Danas nigde nisam mogao da nadjem Sandisk u NS...

Ajde ko zna gde ima neka samo postuje ime radnje... ili meni na PP, ako nije dozvoljeno.
 
Ako su "samo" sluske problem, sta je onda prioritet kod slusanja muzike? :d

Dzabe sva ta kvalitetna plastika (ili sta vec navodite) kad bez dobrih slusalica odnos cena-ponudjeno vise i nije tako dobar. Dobre, ili barem solidne, sluske kostaju...

I meni treba uskoro neki mp3 player, ali sta mi vrede komentari sa foruma kad to sta neko shvata kao dobar zvuk ume poprilicno da varira, a nigde ne mozes licno da isprobas. :(
 
Poslednja izmena:
Slushke nisu problem,naprotiv,ali je sam kvalitet zvuka daleeeeeko iznad onih slushalica koje dobijash uz plejer.Znachi,preporuka je uzeti shto bolje slushke/bubice za izvlachenje maximuma.
 
Ako nisi jos nista uzeo, moja preporuka ide za sansa clip. Ako ti treba samo slusanje muzike ovaj malisa je izvanredan. Trenutno je najpovoljniji kod ComTrade (2GB 3.5k din.) pa pretpostavljam da ga ima i u NS. Uzmes dobre sluske i uzivas sa njim narednu godinu, dotle ce ovaj sansa fuze koji izgleda super da padne na istu takvu cenu sa 8GB.:banana:
 
e da pitam za dve stvar u vezi sanse e260 koje sam izvalio a ne znam kako se namestaju:

1. tagovanje ide ovako: ide ime autora > ime albuma > ime fajla
e sad pitanje: kako da promenim da mi se umesto imena fajla prikazuje ime pesme? koristim id3 tagovanje

2. folderi: da li moze da se podesi pustanje muzike iz foldera ili mora samo iz playliste ili po imenima autora itd (kako je prikazano u meniu music)?
 
1. Sansa prikazuje ime fajla samo kad se ID3 tag ne popuni (uopšte, delimično popunjen ID3 će prikazati)
2. Ne pušta po folderima, mada taj problem možeš da zaobiđeš korišćenjem playlista. Meni uopšte to ne smeta, mnogo brže nađem pesmu preko artista/naziva albuma.
 
okk hvala... znaci morace da se zonglira sa playlistama....
cisto jer sam navikao da prevlacim foldere sa raznim izvodjacima al ce izgleda morati da se ti rucno namest... :(
 
okk hvala... znaci morace da se zonglira sa playlistama....
cisto jer sam navikao da prevlacim foldere sa raznim izvodjacima al ce izgleda morati da se ti rucno namest... :(

Naviknućeš se vrlo brzo, ja ni ne koristim playliste ;)
U suštini, vrlo brzo nađem šta hoću da slušam, a puno mi je svih 4GB + 1GB memorijska!
 
Ima u CT u Daltonu(NS) Sandisk Sansa e250 za 4999din, u pitanju je neko snizenje ili sta vec.
 
Koja je razlika u zvuku izmedju Fuze-a i Clip-a? Imao sam dosad Clip al rekoh da predjem na neki 'napredniji'...
 
Sound chip je isti na oba plejera, medjutim ostale komponente nisu sto moze da pravi razliku u kvalitetu zvuka. Medjutim "razlike" o kojima se govori su tesko primetne ljudskom uhu.

Fuze ces da uzmes ukoliko:
1. mislis da ce ti trebati vise od 4GB prostora za muziku
2. zelis da gledas fotografije
3. volis da ponekad pogledas neki video (srednjeg kvaliteta, za bolje ides na View)
4. zelis pregledniji ekran (album art, detalji pesama,....)

Sto se tice audiofilskog ugodjaja softverski i hardverski je sve tu (sem Ogg podrske...bar do sledeces FW udpatea). Kako je to stvar individualnog dozivljaja, necu se upustati mnogo u ocene toga.

Licno, mi se jako dopada uredjaj.
 
Jos ima slot za microsd kartice...:)
Mora da se pazari ovo, jos sa senn sluskama bice extra.
 
Kupih ovo cudo i prezadovoljan sam, videcemo koliko ce baterija da traje...
Nego jel koristio neko ovaj audiableManager?
 
Ubacio sam i microsd od 2gb(tu imam trenutno kod kuce) i plejer se ponasa odlicno, video materijal reprodukuje bez ikakvog seckanja, kasnjenja i slicno, displej je po meni ok. U sledecem firmware-u izlazi i podrska za Flac i Ogg!!!
 
Na zvanicnom sansa forumu govore da ce i clip da ima tu podrsku, jedino se jos ne zna za view...trebalo bi sledeceg meseca da izadje novi firmware
 
podrska za Flac i Ogg je obecana jos davno. Za sada je samo Clip dobio podrsku za Ogg, a za Flac "samo sto nije" :) No, SanDisk-ov dev tim se do sada uvek drzao svojih obecanja, tako da nema razloga da ne verujem da ce uskoro i Fuze i Clip imati podrsku i za Ogg i za Flac.
 
podrska za Flac i Ogg je obecana jos davno. Za sada je samo Clip dobio podrsku za Ogg, a za Flac "samo sto nije" :) No, SanDisk-ov dev tim se do sada uvek drzao svojih obecanja, tako da nema razloga da ne verujem da ce uskoro i Fuze i Clip imati podrsku i za Ogg i za Flac.

To mi je jako bitno. "Lomim" se izmedju fuze i clip modela. Ako ostaje na mp3u onda bih uzeo clip, a ako dodje flac podrska fuze + kartica od 2/4 gb je pravi pogodak.
Nego me zanima sledece, rece da je sound chip isti. Zanima da li i kvalitet zvuka isti. Nadam se da je fuze na istom nivou kao clip. Valjda ga nisu nesto degradirali. Ipak partner ce mu biti senn px 100, a u buducnosti mozda i grado sr 60.

SOad javi utiske. Baterija, zvuk, meni, ...
 
Poslednja izmena:
Bateriju jos nisam ispraznio pa cu to morati da istestiram jos malo :)
Zvuk je isti, imao sam Clip pre Fuze-a i mogu ti reci da sto se tice zvuka nema razlike. Na Fuze-u je meni lepo odradjen, kada pustas pesme imas i album artwork i vrlo lepo izgleda, mozes i boju pozadine da menjas, sto je manje bitno. Koristim senn cx300(koristio sam ih i na Clip-u) i stvarno nemam zamerki, lep, cist zvuk, basevi se extra cuju! Stavio sam i nekoliko spotova i nekoliko epizoda south park-a cisto da isprobam i mogu ti reci da se sve lepo vidi, podrzava mp4 format cini mi se do 20fps...Razmisljam da kupim karticu od 4gb i to ce mi biti sasvim dovoljno. Svaka pohvala za plejer, lepa izrada, lako baratanje kroz meni, svetli onaj tockic u mraku sto stvarno lepo izgleda...naravno svaka pohvala i za clip, stvarno je jedan od boljih plejera na trzistu! Videcemo jos za bateriju kod Fuze-a.
 
Nazad
Vrh Dno