Šta je novo?

Eksterni TV tuner za 22"-ku

talichni

Čuven
Učlanjen(a)
12.01.2003
Poruke
89
Poena
609
Potreban mi je eksterni TV tuner za LG L222WS, koji bi radio i kada je PC iskljucen, ali da podrzava 1680 x 1050 rezoluciju. Postoji li tako nesto trenutno na trzistu?
 
Kako videh, podrzava samo do 1280x1024

Leadtek nema podrsku za 1680x1050 (wide). Znaci, TFT bi morao da interpolira nizu rezoluciju, a posto sam imao prilike da vidim na delu kako to izgleda, preskocicu tu varijantu. Hvala svejedno. Nesto drugo?
 
@talichni:
nemaš pojma, ali baš ni malo!!!! Jel ti znaš u kojoj se rezoluciji emituje TV program? A druga stvar, prvo skoči pa reci hop, tj pogledaj malo pa onda lupetaj:p
 
Kakav je kvalitet slike (tj prijema) kad se uporedi sa onim 54cm televizorima koji koštaju isto toliko? Uopšte, da li je udobnije koristiti to, ili neki TV?
 
Bez vredjanja!

Za RUS-a:

20 godina iskustva u radu u televiziji mi je dovoljna preferenca da ignorisem tvoj uvredljiv i nadasve sujetan komentar.

Ostalima:

Hvala na predlozima.
 
Poslednja izmena:
Za RUS-a:

20 godina iskustva u radu u televiziji mi je dovoljna preferenca da ignorisem tvoj uvredljiv i nadasve sujetan komentar.

Ostalima:

Hvala na predlozima.

pa za 20 godina iskustva bi trebao da znash da samo neke strane televizije trenutno emituju signal koji bi mogao da ti zadovolji 1680x1050 i to konvertovan, a toga u srbiji nema.
 
Znam

Za Igoritzu:

Bolno sam svestan te cinjenice svaki put kad dodjem na posao. Samo ne zelim da mi monitor interpolira 1280 x 1024 na 1680 x 1050, posto na sestrinom monitoru (kupili smo iste a ona ima internu karticu), jer to lose izgleda. A kartica koje trazim ima, samo ih nema kod nas ;-)
 
Pa ako neces da ti monitor interpolira rezoluciju, onda pitas koji monitor da kupis a ne koju eksternu karticu.
Posto je ocigledno u pitanju nesporazum, evo sta se meni cini da je covek pitao, nije stvar u interpoliranju rezolucije, vec u odnosu 4:3 koji monitor razvuce na 16:10, pa je slika izoblicena, dok je rezokucija nebitna rekao bih.
Vidim da ovaj leadtek ima non-linear scalling, sto bi trebalo da je slicno filteru u dscaleru-u da je u sredini slike original slika, dok se sve vise razvlaci sto se ide prema krajevima? ( ovo je u stvari pitanje ko ima ovog leadteka da li on to radi? )
Znaci preptostavljam da to interesuje coveka, sa tim filterom je bolja slika, e sad jos je stvar u tome da li leadtek moze da posalje signal 1650x1050 ali sa crnim trakama sa strane da se zadrzi odnos 4:3, i tako ne bi monitor razvlacio sliku.
Nisam imao iskustva sa externim tjunerima, imam interni sa dscalerom na komem moze sve zivo da se podesava, zato mi se svidja ovaj leadtek zbog non-linear scalling, jos ako ima mogucnost sa tim trakama, to je super stvar za wide monitore.
 
pa postoji tako nesto, konkretno avermedia tv box-ovi noviji i skuplji podrzavaju do 1920x1200. da li bas tih modela ima u prodaji kod nas moras proveriti.
 
Iz prve ruke

IMAM Leadtek Tv WinFast Pro II, i Samsung 226 BW kao 226 CW monitore slika sa analognog kablovskog signala je OK, sa obzirom na to kakav se kvalitet na istoj emituje. Zadovoljan kupovinom.Pozdrav.
 
E pa daj odgovori nam kad imas, kao prvo koja mu je izlazna rezolucija maksimalna? Kako radi non linear scalling? Jel ima opciju da prikazuje sliku sa crnim trakama sa strane?
 
Imas ekstra jeftini Intex LCD TV Box IT-190 koji podrzava sve rezolucije zakljucno sa 1680x1050, brzo menja kanale, mozes da memorise kanale proizvoljnim redosledom a ne da ti on sam odredjuje kako, ima ugradjen i zvucnik (doduse jadan). Ima Svideo i kompozitni ulaz, nema teletekst, opseg regulacije jacine zvuka mu je prilicno uzak. Jedino treba uporediti kvalitet slike sa necim drugim, video sam samo nakratko kako radi i ne mogu da dam nikakav sud o tome (iskren da budem meni je svaka tv slika na LCD-u ionako s***nj pa i nisam merodavan za takvo nesto).
Dopuna: podrzava formate za 4:3, 16:9 i 16:10 monitore. Moze prikaz sa/bez crnih traka sa strane. Inace zanimljivo je da za razliku od 16:9 ekrana, 16:10 sasvim pristojno prikazuju 4:3 format slike, gotovo da ne smeta razvucenost .
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno