Šta je novo?

Izrada fotografija u BG

dragan-85

Slavan
Učlanjen(a)
10.05.2007
Poruke
147
Poena
319
Krajem meseca treba da fotkam dan skole, znaci priredba, nastup KUD, itd..

Juce sam gledao cene izrade fotografija kod mene u Smederevu, i krecu se od 18 dinara za 10x15, 28 dinara 13x18, i cak 75 din 15x20cm (do skora je bilo 45?!) . Vece formate nisam gledao...

Kakve su cene u Bg, i gde obicno izradjujete fotke?
 
Ja ih izradjujem u Agfa Color Photo u Svetogorskoj (bivsa Lole Ribara) i uglavnom sam zadovoljan. Mislim da su cene nesto nize mada uvek izradjujem preko 50 komada tako da dobijem popust.
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se sto ponovo obnavljam ovu temu.
Imam samo jedno pitanje, ako neko zna.

U ovom Color Photo-u u Svetogorskoj, kakve su cene za format 30x40.
Ili ako znate broj telefona da se raspitam. Hitno mi treba jednu sliku da uradim.
To je valjda A3 format?
 
Tachnu cenu ne znam,ali zovi,pa proveri:
COLOR FOTO – Svetogorska 4, 3245 982
 
Samo da dodam da to sto se zove 30x40 nije 30 cm x 40 cm, nego 10x15 incha. (bar je tako u foto radnji u kojoj pravim slike).
 
30x45, koji se sad to format? Ni 30x40, ni 25,4x38,1, nego nesto trece?
Ja sam 30x20 radio u radnji/kisoku na Zelenom Vencu, bukvalno na stanisi autobusa koja vodi ka Nbg... (prodaju i novine, sokove, grickalice, ali i izradjuju fotografija za npr. 6din 9x13; 8din 10x15 itd... Bar je tako bilo pre ~godinu dana.
 
Dizem temu iz mrtvih, ali sad mene interesuje cena ovog 30x40 formata, zna li neko gde ima jeftinije od 250din?

I na koliko da cropujem fotku za 20x30?
Za 30x40 je kropujem na 25,4 x 38,1cm?

Hvala unapred :)
 
Aj ako je neko skoro gledao cene neka napiše za koji god format da zna. Mene najviše interesuju 13x18 i 15x21... Znam da je 13x18 zapravo 5x7 inča, ali kolko mu dođe 15x21... 6x8? Treba mi info pošto moram da obradim neke fotke :p
 
15x21 bi trebalo da je 15.2 x 21.6, odnosno 6x8.5 inca.
 
Cek, cek, sad mi nista nije jasno... Koja je koja velicina? :D
Bila je nekad davno tema o tome (tad ja nisam ni imao fotoaparat), ali sad ne mogu da je nadjem. Ako moze neko da ispise koja je stvarna velicina kog formata, to bi bilo super :)
Znaci, ako nosim neke fotke da ih izradim u 20x30, ili u 13x18, na koliko da ih cropnem?
I cene, naravno :)
 
30x40, u foto radnji u "komsiluku", u 61 bloku - 500din... Devojka koju sam pitao rece da to "izgleda kao poster" - sto nisam bas najbolje shvatio :D, i da zaista ne zna na koju velicinu da kropujem, to ce oni da mi urade :]

Pogledacu ovih dana jos par mesta, pa javim update za cenu.

A ako meni neko moze da pomogne sa tacnim dimenzijama za 30x40, to bi bilo zaista sjajno...
 
Sto se cimas toliko oko toga, stavis 30x40@300dpi i bice ok.
Siguran sam da neko preciziranje da li je 30.2x40.5 i sl. i da li je u 240, 300, 360 ili koliko vec dpi nece praviti razliku
a evo ti i neke dimenzije (mada nema za 30x40)
Pošto većina laboratorija kod nas poseduje Fuji Frontier mašine, evo mali info oko njih (kako napraviti odgovarajuće dimenzije papira, videti da li je operator koristio neke korekcije itd.)

http://digilander.libero.it/tartamillo/foto/frontier-en.html
http://bermangraphics.com/press/frontier.htm

Inače za sve Fuji Frontier minilab-ove tačne dimenzije papira su:


9x13 -> 8,9 x 12,7 cm u 300 dpi
10x15 -> 10,2 x 15,2 cm
10x18 -> 10,2 x 17,8 cm
10x25 -> 10,2 x 25,4 cm (APS Panorama format)
13x18 -> 12,7 x 17,8 cm
20x30 -> 20,3 x 30,5 cm
15x21 -> 15,2 x 21,6 cm
18x24 -> 17,8 x 24 cm
 
Poslednja izmena:
Procitao sam vec temu iz koje je taj citat, hvala u svakom slucaju...
U sustini, zbunilo me sledece (post 9 u ovoj temi):
30x45=250 din :zgran: COLOR FOTO – Svetogorska 4

Tih 5cm izmedju 40 i 45 me buni :)
Nadam se da neko zna tacnije, ako ne, sutra od jedne do druge fotoradnje dok ne otkrijem sta je tacno :), taman i da se raspitam za cenu...
 
Dimenzije su cini mi se u incima uvek, evo sad videh da frontier stampa od 3.5 x 5 do 12 x 18 inci. To znaci da je max 30.5 x 45.7. Najbolje kao sto sam kazes da pitas u radnji.
 
Agfine mashine su bolje od Fujija, i za razliku od njega mogu da shtampaju bilo koji format (recimo panoramu), a preporuchujem Profi Foto u Resavskoj.
 
Obilazim foto radnje ovih dana, formata ima raznih, kao i cena :)
30x40 je od 360-500din - mada od 5-6 foto radnji u kojima sam bio, pola ne radi vece formate od 20x30. Negde rade i 25x38 (ili bese 28x35? :) ).
E sad, sta znaci "izrada na ploteru"? U jednoj radnji salju u Vojvode Stepe (tamo im je druga prodavnica), i tamo rade slike na ploteru... Ako moze neko pojasnjenje :)

A Profi Foto proverim mozda vec sutra... thx na savetima svima :)
 
Na ploteru se radu drugom tehnikom, i trebalo bi da je jeftinije..
 
Ploteri su pljuckavci i to moze da izgleda sasvim ok (kao i na malim pljuckavcima). Pored tih "obicnih" inkjet-ova imas i solventne (na njima se recimo rade i nalepnice za automobile autobuse...). Imas recimo i jednu i drugu varijantu (inkjet i solvent) u http://www.kup.co.yu/ Cini mi se da se inkjet naplacuje po metru duznom (u zavisnosti od sirine rolne) a solvent po metru kvadratnom, mislim da imas na sajtu i cene pa proveri...

Driver-u ne znam gde ima ProfiFoto u Resavskoj, ja radim u Svetogorskoj (ne znam jel to ista firma). U svakom slucaju meni je i Svetogorska i Resavska prilicno daleko ali sta mogu kad su najbolji:) Mada moram da kazem da ovi u mom komsiluku na frontieru rade mnogo lose. Tj. kad im kazem da iskljuce korekciju oni uvek nesto ostave na auto "pa mi smo mislili da ste vi mislili samo na boje...." bla bla... tako da ne krivim frontier nego mi smor da se smaram sa njima. A ovi u Svetogorskoj su stvarno profi, radio sam na par mesta i tamo mi se najvise svidja ubedljivo. Ako neki mod misli da je ovo reklama moze da brise ali morao sam da kazem, sorry.
 
Poslednja izmena:
Krenem danas posle vojske u izradu fotke, i naravno uhvati me onaj najgori pljusak oko 14h :wall:, tako da sam skratio obilazak i otisao u Color Foto - to mi je bilo najblize. Za 260 din i 35min cekanja sam dobio sliku sa kojom sam ja licno zadovoljan... Jedina zamerka je na secenje, na donjem levom cosku imam ~1mm belog uz ivicu (kako se ide ka gornjem levom cosku ta bela "linija" je sve tanja, i nakon nekih 15ak cm nestaje) - pretpostavljam da je fotografija isecena malo ukoso.

Eto, hvala svima na pomoci oko ovoga, jos samo da se u subotu devojci dopadne ;)

p.s. Stampao sam mozaik - sastavljen od nasih zajednickih fotki - romantika ,) :shy:
 
Krenem danas posle vojske
:):):)
Eh, bas se danas setih vojske, pa mi malo smesno ovo izvini. Kod mene nije bas tako bilo, druga vremena (al' govorim ko pravi matorac):):)
A ti ako ne ides svaki dan posle vojske kod devojcice svidece joj se sigurno:D
A svidece joj se i ovako ne brini;)
 
Ljudi gde je taj profi foto, ja prolazio juce i ne vidim. Dal jos postoji?
 
Ako se ne varam, taja Agfa profi foto u Svetogorskoj je nekad ranije bio iza ugla, u Kondinoj. Škljocadžije iz Borbe i Politike su tamo dolazili da rade svoj materijal. Koliko se sećam (od poslednji put kad sam bio BGD), radnja je sad između Kondine i Vlajkovićeve, na južnoj strani ulice (tj. desnoj, kad se krene od Radio Beograda).
 
^Zar "skljocadzije" iz Borbe i Politike nemaju svoju laboratoriju?
 
Nazad
Vrh Dno