Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Ali izgleda i dalje nemaju mogućnost da pripremiš nalog, ali da staviš datum u budućnosti, kada treba da bude realizovan.

@Džontravolta Intesa, po mom iskustvu, ima neki tupav sistem za određivanje limita. U pravu je alfa: traže ti potvrdu o visini primanja, plus izveštaj KB. Mesečno možeš da budeš zadužen do 5 plata.
Ja imam i MC i Amex. Plata u međuvremenu porasla (primam samo u Intesi), pa je trenutno zaduženje u KB malo preko 3 plate na obe kartice.
Hteo da vratim Amex, a da mi povećaju limit na MC. Odbili.
Inače, Amex sam naknadno uzeo (Amex green), I plaćam članarinu 200 din, a uopšte je ne koristim. Jedini razlog zašto sam je uzeo - Generali putno osiguranje, koje važi cele godine, i za mene i za članove porodice koji putuju sa mnom. Uopšte je ne koristim.
MC, u odnosu na Amex blue, ima i više prednosti od ovde navedenih.
Srećno sa podizanjem limita u Intesi. Javi kako je prošlo.
 
gle stvarno, nema mesto za upis datuma :D
 
Ja to nikada nisam imao u Intesi (tu sam 8 godina, mislim). Pre toga sam bio u Komercijalnoj, to je postojalo.
 
Ima u RF, a isti softver koriste (samo drugi UI) za e-Banking... kako cudno.
 
U Unicredit banci može do tri meseca unapred. Ne mogu da odjednom da popunim sve rate za dečiju ekskurziju :)
 
Jaooooo... dobro si me podsetio! :) Kako je glupo sto to ne moze trajnim nalozima :( (ne moze nijednim, jer nisu fixne sume ni na koji nacin :()
 
Ja to nikada nisam imao u Intesi (tu sam 8 godina, mislim). Pre toga sam bio u Komercijalnoj, to je postojalo.
Да има и у Комерцијалној а у Интези нисам никад ни тражио јер ми није никад ни требало али је стварно глупо да не постоји та опција.
 
porez na imovinu
Smem li porez na nepokretnost (Grad Beograd) da platim online ili to bas i nije pametno?

(Od Inteze dobijem formular koji mogu da odštampam (bez pecata), al' ne bih da čekam red u ekspozituri za pecatirani dokaz. BTW, to je nekad bilo besplatno, plaća li se sada?)
 
Можеш платити све па и порез онлајн све док не искрсне неки проблем и затреба доказ о уплати с печатом.Зависи од случаја до случаја јер неко прими и скенирану уплатницу без печата у боји а неко не .У Интези није проблем узети "доказ о уплати",мислим да се 40 дин. плаћа,чекање се подразумијева.
 
Ja porez plaćam online unazad 10ak godina, od kako je postalo moguće.
Overa realizovanog online naloga u Intesi je besplatna.
 
Zamolio bih za pomoć, da li mogu preko Intesa Mobi aplikacije da prebacujem sredstva sa Intesa Inspire kartice na kojoj primam platu u dinarima, na Visa Electron karticu koja je devizna? Da li će mi dinare koje prebacim konvertovati u evre?
 
Hoce, ali po losem kursu (onom javnom).
Bolje rucno zameni, dobijas EUR-NET kurs, koji je najbolji kurs koji se moze dobiti kod nas.
 
Jel možeš malo da pojasniš tu "ručnu" konverziju?
Ideš u banku, podižeš dinare, pa u njihovoj menjačnici menjaš u evre i uplaćuješ na devizni račun ili...

I kako je najpovoljnije prebaciti dolare u evre?
Imam neke dolare a hoću da stavim na devizni račun za plaćanje online. Kako je tamo najpovoljnije držati evre gledam kako da najmanje izgubim pri konverziji dolar-evro.
 
@alfaunits

Hvala ti još je jednom na brzom i preciznom odgovoru!

Inače u pitanju je mala svota novca (10€) pa mi se više isplati da to radim online. Zbunjivalo me je što imam opciju za prebacivanje na MasterCard, dok za Visa Elektron jedino da ručno unesem kad budem prebacivao.

P.S. Probao sam sada ali ne znam kako da prebacujem sredstva sa Vise Inspire na Visa Electron. Jedino mogu sa Visa Inspire na MasterCard. Neće da mi prihvati broj računa za Visa Electron. :(
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se što dupliram post ali prethodni se ne može više editovati. Moja greška je bila što sam pokušavao prenos sredstava, trebao sam ići preko opcije menjačnica u Intesa Mobi aplikaciji. Uglavnom uspeo sam da prebacim sredstva na Visa Electron. :)
 
Na Menjacnica sam mislio pod rucna konverzija.

Ne mozes u Intesi "prebaciti sa Inspire na Electron", vec sa racuna Vise Inspire na racun Vise Electron. Ali nemoj, bolje kroz menjacnicu zameni RSD->EUR, velika je razlika u kursu kada banka to radi "automatski" (glupost...).

Nemanja, imas u prvom postu odgovor, tj. objasnjeno sta NE treba da radis :)
Dolare u evre najbolje u fizickoj menjacnici zameniti :( Nijedna banka ne daje dobar kurs za dolare trenutno, barem od ovih sto mogu videti javne i korisnicke kurseve.
 
U kojim bankama se moze dinarski racun staviti u mirovanju a i dalje koristiti devizne usluge (deviznu debitnu karticu, itd) a da banka ne skida i ne pravi problem?
U Intezi znam da moze jer mi je dinarski racun u minusu 150din jer nemam prometa na njemu a ja istom i dalje normalno pristupam i korisnit inteza internet karticu (u banci su mi rekli da ne treba dinarski da gasim vec jednostavno da skinem sve pare sa njega i da ga ne koristim i da isti nece dalje zaduzivat dok ne uplatim dinare na isti)

Pitam jer mi treba online pristup, devizni racun a vecina zahtevaju u dinarski da se otvori
 
U Rajfajzenu ne moras da imas dinarski TR, mozes da otvoris dva devizna a jedan vezes sa karticom i besplatno dobijes online. Bar tako je nekad bilo dok sam imao Internet Virtuon. Nemas nikakve mesecne troškove odrzavanja.

Što ne ostanes u Intezi? Samo ne koristis dinarski TR? ;)
 
U Intesi se Hit ne naplacuje ako nemas prometa (racuna se preko 300 dinara promet, ispod toga se smatra da nema prometa).
U AIKu moze i dalje samo devizni za e-Banking
 
Pitam jer mi treba online pristup, devizni racun
Бесплатно у Интези,још узмеш и картицу ако хоћеш а текући ако ти не треба угасиш и то је најбоља опција.
 
Kako stoje unicredit, sberbank, treba mi veci izbor zbog neprijateljskog stava preme BTC-u
 
Ko ima neprijateljski stav prema BTC-u? Mislim da nemaju nikakav. ;)
 
Nije im cilj da populizuju BTC zato cute ko smradovi (banke) a itekako interno imaju zacrtane ciljeve kako da uspore bitcoin... a vec ima i masa primera gde su transakcije vracanje sa bitstampa i ostalih berzi jer su ih proglasili nepozeljnim
Mada verujem da ce uskoro doci do trenutka gde nemogu da ratuju vec ce preci u mod bolje da neprijatelja drzim blizu nego da se inatim
 
Pa ni jedna nece izneti zvanican stav, a itekako prate razvoj bitcoina, jedino ako dobijes vecu transakciju rece da je bitcoin anoniman i da oni zbog toga istu transakciju mogu blokirat sto nema veze za zdravim mozgom jer je bitcoin sistem po ledgeru a svaki korisnik berze BTC-a je svoj identitet potvrdio dokazivanjem prebivalista i licnih podataka...
Jedino ko trguje BTC van banaka moze ostati delimicno anoniman, tako da je BTC u odnosu na $ daleko kontrolisaniji sistem
 
Како је то НБС уредила?(вјероватно никако)Остаје ти да послушаш искуства других који тргују путем банака(преко које банке они то раде најлакше) или да сам провјераваш,отвараш и гасиш итд.Имаш и Ерсте девизни,са картицом али се онлајн плаћа додатно.Збер је једна од најскупљих банака,Уникредит мало боља али за ово што тражиш вјероватно све имају исти или сличан став.
 
bitcoin? kakve veze on ima sa bankama. pa nase banke rade samo sa 4-5 valuta ostale ne postoje tako da sigurno ni jedna ne radi sa bitcoin.
NBS je to uredila tako da bitkoin ne postoji kao valuta sto je i logicno. Ni zlatom ne trugujes preko banke nego preko berze tako da je i to jedini nacin za bitcoin

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
bitcoin? kakve veze on ima sa bankama. pa nase banke rade samo sa 4-5 valuta ostale ne postoje tako da sigurno ni jedna ne radi sa bitcoin.
NBS je to uredila tako da bitkoin ne postoji kao valuta sto je i logicno. Ni zlatom ne trugujes preko banke nego preko berze tako da je i to jedini nacin za bitcoin

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Banke se prave pametne, svaka "veca" transakcija se razmatra odakle stize i ko je salje, iako su bitcoin menjacnice AML/KYC verifikovane i legalne, banke se prave lude pa ih stavljaju u rizicne kompanije
Nazalost javno se o tome ne prica jer ko god radi sa bankama i od njih zavisi ne siri problem javno vec trazi resenje preko druge banke
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno