Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Хоће, кад пребаци па колико год било.Ако му је електрон "несигурна" биће и ова интернет.
 
Ne mora da plaća sa elektron nego samo sa Visa internet...
 
Ne znam kakav savet? Ja sam od ranije imao devizni račun. Kada sam tržio internet karticu, otvorili su mi novi, internet devizni račun.

Mislim vezano za bezbednost :)
Sad sam zbunjen, valja li ista od tih kartica, bilo internet ili elektron?
 
Poslednja izmena:
Prijatelju, za te stvari se ne saznaje preko internet foruma nego pravac u banku i trazi jasne instrukcije za to sto ti treba. Obiđi par banaka i vidi gde ti je najpovoljnije.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Mislim vezano za bezbednost :)
Sad sam zbunjen, valja li ista od tih kartica, bilo internet ili elektron?

Sto komplikujes,novi devizni racun koji je vezan samo za imernet karticu i kraj price

Na tom racunu drzis samo koliko ti treba za neko placanje

Sa tog racuna moze da skine svako ko ima broj visa kartice-ne treba ta 3 broja

Kupis nesto na Aliexpresu i ostavis broj kartice-teorijski mogu da povucu kad hoce novac koji je na tom racunu

Zato se i pravi poseban racun i ne drzi se veca kolicina novca na istom
 
@leksa, prilicno los si savet dao. U banci pojma nemaju, nekada i za bezbednost daju lose savete.

@sasa, kako mogu bez CVV koda da skinu novac sa kartica?

Ko hoce Electron, ko zna koliko puta smo rekli ovog meseca samo, uzmite 2 devizna racuna, ako nemate Hit-EUR racun. Za jedan vezite Electron, a na drugom uplacujte i drzite novac, pa samo prebacite na prvo kada treba.
Ako ne ostavljate kartice na svakakvim betting sajtovima, na svakom drugom sajtu za koji prvi put se cuje, itd. ne morate piti bensedine pred spavanje :) Ako hakuju PayPal, AliExpress i slicne velike sajtove, mnogo vise ce biti problema u svetu nego nesto sitno na nasim racunima (ali nemojte drzati velike sume na racunima za koje se vezane kartice, ako vam ne treba trenutno).
 
kako mogu bez CVV koda da skinu novac sa kartica?
Добро јутро:DПа хакери могу све.
 
Sto komplikujes,novi devizni racun koji je vezan samo za imernet karticu i kraj price

Na tom racunu drzis samo koliko ti treba za neko placanje

Sa tog racuna moze da skine svako ko ima broj visa kartice-ne treba ta 3 broja

Kupis nesto na Aliexpresu i ostavis broj kartice-teorijski mogu da povucu kad hoce novac koji je na tom racunu

Zato se i pravi poseban racun i ne drzi se veca kolicina novca na istom
+1 staviš koliko ti treba za plaćanje plus malo više i nema frke, ako te kojim slučajem hakuju imaš malo para na tom računu i ne boli te glava, mada šansa za tako nešto je minimalna...
 
Moze, to je i nesto jeftinije ali i ona mora imati povezan Skrill nalog.

Wire moze samo u banci, nista online i nema veze sa Visa ili Masterom. Moras imati invoice od nje ako nije clan porodice jer je zabranjeno da se drugacije salje.

Sta je sad inovice? Kako to da mi posalje iz USA?
 
Faktura/predracun. Ne mozes fizickom licu, koje nije rodjak, poslati novac. Cak i dinarski ako nekome posaljes novac, a da nije za uslugu, krsis u sustini (iako se to otvoreno radi)

To ne mora uopste biti prava faktura, formalna ;) Napravi sam neki invoice u Wordu (nadji template online), stavi sebe kao kupca, nju kao prodavca, napisi neku random uslugu (mozes i "kupovina robe" ili "usluga kupovine robe" (bolje ovo prvo, manje pitaju u banci), ako joj stvarno saljes da ti kupi nesto, onda je sve skroz legalno). To odstampaj i ponesi. Potpisi u NJENO ime, za svaki slucaj, neke banke prave problem ako nema potpisa (RF recimo ne pravi problem).

Moras se malo snaci za takve stvari. Budes li ista od ovoga rekao u banci, racunaj da ce ti biti onemoguceno slanje :D Prvo i osnovno pravilo u banci (a iz mog iskustva i u ambasadi :D): ne daj vise informacija nego sto oni traze :)
Dodji sa tim invoice-om (moze i na srpskom, ako ona ima nase ime/prezime) u banku, gde imas devizni racun (inace ces cekati sat i nesto dok te umatice i otvore racun), pokazi invoice i kazi da hoces da platis deviznim placanjem/wire-om.
 
Faktura/predracun. Ne mozes fizickom licu, koje nije rodjak, poslati novac. Cak i dinarski ako nekome posaljes novac, a da nije za uslugu, krsis u sustini (iako se to otvoreno radi)

To ne mora uopste biti prava faktura, formalna ;) Napravi sam neki invoice u Wordu (nadji template online), stavi sebe kao kupca, nju kao prodavca, napisi neku random uslugu (mozes i "kupovina robe" ili "usluga kupovine robe" (bolje ovo prvo, manje pitaju u banci), ako joj stvarno saljes da ti kupi nesto, onda je sve skroz legalno). To odstampaj i ponesi. Potpisi u NJENO ime, za svaki slucaj, neke banke prave problem ako nema potpisa (RF recimo ne pravi problem).

Moras se malo snaci za takve stvari. Budes li ista od ovoga rekao u banci, racunaj da ce ti biti onemoguceno slanje :D Prvo i osnovno pravilo u banci (a iz mog iskustva i u ambasadi :D): ne daj vise informacija nego sto oni traze :)
Dodji sa tim invoice-om (moze i na srpskom, ako ona ima nase ime/prezime) u banku, gde imas devizni racun (inace ces cekati sat i nesto dok te umatice i otvore racun), pokazi invoice i kazi da hoces da platis deviznim placanjem/wire-om.

Koliko toga samo da bi uzeo iPhone iz USA...Lakse bi kokain doneo :D

Aj videcu sta i kako sa tim, mozda ipak ja to preko pay pal-a prebacim, mada ce mi ovo sto si napisao svakako koristiti u buducnosti :)
 
A ako ona treba da kupi, zasto ti ne bi direktno platio i poslao na njenu adresu samo?:)
 
A ako ona treba da kupi, zasto ti ne bi direktno platio i poslao na njenu adresu samo?:)

Zato sto pojma nemam da to moze :D

Moram da vidim u kojoj je drzavi, zbog poreza i da joj kazem da ga otpakuje i telefon ponese sa sobom kad se bude vracala u tasni, a kutiju nek stavi u kofer da je ne bi smarali na carini.

Samo se nadam da ga nece izgrebati :D
 
Pa nema bolje od toga :) Samo sto neces moci PayPalom da platis onda, nego samo direktno na sajt :)
 
Ја мислим да ни он сад не зна шта радити и како купити:)
 
Ako sam dobro razumeo, samo narucim iPhone sa sajta, napisem njenu adresu gde da ga dostave, platim odavde preko kartice i to je to.

Nego, na apple sajtu mi trazi wirless number, billing zip code i AT&T account holder's SSN. Nesto ne verujem da to mogu da nabavim odavde.
 
To je ako uzimas AT&T handset, mislim da moras T-Mobile da bi imao bez contract-a, sa Apple sajta (ne znam da li vec moze za iPhone 7).

Ali ne moras sa Apple sajta, u sustini na gomili proverenih sajtova sigurno ima iPhone 7 u ponudi vec. Da, upises njenu adresu, tvoju karticu (i cardholder name tvoje)

SSN joj ne moj ni slucajno traziti, gde god da porucujes, to je kao da tebi traze JMBG, u stvari jos gore ;)
 
Vazi, hvala na pomoci :)
 
Ma niks, ovo me je bas slatko nasmejao i potsetilo na moj prvi odlazak u banku, pre 20 godina :)
 
Meni se danas desioslucaj da sam placao visa internet karticom banke inteza, kupovao sam neke stvari na ebay-u u americi. Tamo je bila cena u dolarima a paypal mi je skinuo isiti iznos u eurima, dakle racunao mi je 1dolar=1euro. Jel imao neko slicnu situaciju?
 
Svako ko nije pokupio svoje bambije do sada.
Next? :)
 
Croma, dobi i ti bambija. :rupa: Ja imam 5 komada. :d

Mislim da je ovo odgovor na tvoje pitanje, sa teme o Paypal-u, prvi post:
P: Kako da isključim konverziju iz strane valute u RSD prilikom plaćanja?
My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> See Available Funding Sources (or Set Available Funding Sources) -> Conversion Options (za kreditnu karticu za koju hocete da promenite opciju)-> Bill me in the currency listed on the seller's invoice -> Submit

Najbolja varijanta je da na računu držite EUR i da isključite konverziju na PayPal-u. U ovom slučaju imate samo konverziju od strane VISA Inc. koja je po najboljem mogućem kursu. Prilikom konverzije u RSD, PayPal koristi svoj kurs koji je nepovoljniji za krajnjeg kupca.
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?148138-PayPal-(*FAQ-u-prvom-postu)
Dakle, ne daj da ti oni rade konverzije.

Mislim da je to to, u suprotnom, eto meni i 6. bambija, pa da trckaram s njim po livadi. :beat:


Da se pohvalim, svratio sam danas do banke, i pitam sluzbenika oko Visa Internet kartice, kazem da mi ne bi neko slucajno zloupotrebio ovu drugu karticu pa mi ocistio racun. Uzeo on onu karticu, vrti je, nista mu nije jasno sta mu pricam, zamalo covek da fasuje bambija, malo mi je falilo. :d
 
Croma, dobi i ti bambija. :rupa: Ja imam 5 komada. :d

Mislim da je ovo odgovor na tvoje pitanje, sa teme o Paypal-u, prvi post:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?148138-PayPal-(*FAQ-u-prvom-postu)
Dakle, ne daj da ti oni rade konverzije.

Mislim da je to to, u suprotnom, eto meni i 6. bambija, pa da trckaram s njim po livadi. :beat:


Da se pohvalim, svratio sam danas do banke, i pitam sluzbenika oko Visa Internet kartice, kazem da mi ne bi neko slucajno zloupotrebio ovu drugu karticu pa mi ocistio racun. Uzeo on onu karticu, vrti je, nista mu nije jasno sta mu pricam, zamalo covek da fasuje bambija, malo mi je falilo. :d
Hvala puno :)
 
Uzeo sam visu electron, hvala za odgovore i sve, da nije vas uzeo bih internet i bacio 800kinto hahaah

Послато са E2003 уз помоћ Тапатока
 
Posle nisamneznamkolikojeprošlovremena mi je konačno stigla visa elektron.... šta preporučujete da li da uplatim u dinarima na običan tekući pa da konvertujem u evre u aplikaciji ili da u intezi uplatim u evrima na račun za plaćanja van zemlje?

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Sta god ti je lakse, posto trenutno kurs za kupovinu EUR u Intesi je skroz OK. Pa ako mozes od negde da uplatis dinare, lakse je nego da cekas red i u menjacnici i da ides do banke, i jos da cekas u Intesi tek :)

Naravno ako je neka manja suma u pitanju! I imaj na umu da za uplatu dinara moras imati tekuci (Osnovni ili Hit), a ne secam se da imas?
 
Ја бих предност дао онлајн замјени,брже и лакше је,једноставније а и курс добар,бољи него у класичним мјењачницама.Наравно ако имаш динарски и ако још имаш нека динарска примања.
 
Nije bolji od menjacnica u centru BG-a,za ostle verovarno.
 
Nazad
Vrh Dno