Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Od kada to?
- Cula sam od koleginice, ima jedno 2 dana. Ko vec ima karticu moze paypal, novi korisnici ne mogu.
:D
Ко зна шта је чула од колегинице и о чему су причале.
 
Dobio sam IBAN number: i Swift code: da uplatim određenu sumu eur na račun banke u Mađarskoj, kako da prođem što jeftinije (kod koje banke- i kako se uopšte zove ta usluga , da potražim po cenovnicima)?

Pitao sam dal primaju preko PP i čekam odgovor, ali sumnjam.
 
Imam problem sa povlacenjem novca na VISA karticu, ta opcija vise ne postoji. Da li neko zna sta se desava?
 
Imaš u temi o PP-u objašnjeno. Tehnički problem je u pitanju i biće rešen uskoro.
 
Dobio sam IBAN number: i Swift code: da uplatim određenu sumu eur na račun banke u Mađarskoj, kako da prođem što jeftinije (kod koje banke- i kako se uopšte zove ta usluga , da potražim po cenovnicima)?

NOSTRO doznaka; zavisi sta kupujes, mozda ne prihvataju PayPal.
Mislim da ti je najzgodnije iz Telenor banke, sve mozes elektronski (i sken fakture saljes elektronski). AKo ti nisu dali i ne daju fakturu, napravi nesto sam...
 
Kakav je generalno kurs kada se podize sa bankomata, u odnosu na kurs u menjacnici? Imam Visa Electron karticu, na deviznom su evri
 
Koristi se Intesa Hit kurs, 1.75% ispod srednjeg.
 
Ako ne menjas preko ~500EUR mesecno, Telenor starter paket je isplativiji. Zamenis 500EUR, dobijes svega 25 para slabiji kurs od Intesa NET kursa (koji je samo za e-Banking, znaci moras imati dinarski, minimum 125din), ali nemas redova.
 
Upravo danas preuzeo visa electron i internet karticu. Sve su fino uručili zapakovano u koverti koju sam lično preuzeo u poslovnici. Prvo su mi dali da potpišem priznanicu da sam primio zapakovanu kovertu, što sam iz prve odbio da potpišem dok ne preuzmem kovertu u ruke i uverim se da je zatvorena. Onda mi je službenica dala kovertu i tek sam onda potpisao.
Na kartice sam čekao nekih 14 dana od dana potpisivanja.

Jel zna neko kolika je provizija na uplate iz inostranstva na moj devizni račun? Zaboravih da pitam u banci danas...
 
Ako ostanu na racunu, nista. Znaci ako ih ne podizes odmah, nista, inace imas u cenovniku.

Ako primanje ide preko Visa kartice (payPal withdrawal, itd.), onda nista.
 
Jel zna neko kolika je provizija na uplate iz inostranstva na moj devizni račun? Zaboravih da pitam u banci danas...
До 100 евра бесплатно,преко тога је бесплатно за било који период орочења а ако хоћеш одмах дићи имаш тарифе на сајту банке.Ово важи за тебе,не за онога који уплаћује.
 
Koliko dugo treba sa intesa internet kartice da se prebaci novac na paypal?
 
Danas sam podigao Intesa Internet karticu, i na Google Play kaze da je nepostojoca. Prepostavljam da je jos nisu aktivirali? Koliko treba da se ceka na aktiviranje od preuzimanja kartice?
 
Ja se ne secam da li sam isti dan pokusao da aktiviram Play muziku ili je bilo par dana posle. Mislim da sam pokusao vise puta. Treba da imas pare na njoj, ne secam se koliko tacno, pa ce raditi. Tako mi je bilo za muziku, Netflix sam sa praznom karticom aktivirao bez problema.
 
Ja sam Taxify isto praznom aktivirao. Prvi put sam video 0EUR transakciju :D
 
Pozdrav svima. Skoro sam dobio intesa internet karticu, i zanima me da li mogu da uplatim novac sa pasosem umesto licne kartice? (Trenutno mi licna nije pri ruci)
 
Prave problem negde, ali moze.
 
Pasos je pored licne karte vazeci identifikacioni dokument i mislim da ne bi SMELI da prave problem.
 
Da li si siguran da znas o kojoj "drzavi" je rec? :D :D :D
 
nisi dobro obavešten. U zemlji Srbiji lična karta neprikosnovena.
Ako te policija uhvati sa pasosem a bez licne karte plaćaš kaznu (naravno ako su dobro raspoloženi to neće uraditi :d)


ZAKON O LIČNOJ KARTI
Član 1
Lična karta je javna isprava kojom građani Republike Srbije dokazuju identitet.
U skladu sa zakonom, lična karta služi i kao dokaz o drugim činjenicama koje su u njoj sadržane.
Ako je to određeno međunarodnim ugovorom, lična karta može da služi i kao putna isprava.

VIII KAZNENE ODREDBE
Prekršaji

Član 29

Novčanom kaznom do 50.000 dinara ili kaznom zatvora do 30 dana kazniće se za prekršaj lice:

1) koje suprotno utvrđenoj dužnosti nema ličnu kartu (član 3);
2) koje u određenom roku ne podnese zahtev za izdavanje lične karte (čl. 11. i 20. stav 2);
3) koje u zahtevu za izdavanje lične karte navede neistinite podatke (član 12);
4) koje koristi ličnu kartu koju ne sme da koristi (član 19);
5) koje upotrebi ličnu kartu suprotno zabrani korišćenja lične karte kao putne isprave (član 19a stav 2);
6) koje odbije da pokaže ličnu kartu službenom licu ovlašćenom za legitimisanje (član 21. stav 1);
7) koje ličnu kartu da drugom licu da se njome služi kao svojom, odnosno služi se tuđom ličnom kartom kao svojom ili je na drugi način zloupotrebljava (član 21. stav 2).

Član 30

Novčanom kaznom do 5.000 dinara kazniće se za prekršaj lice:

1) koje u propisanom roku ne vrati ličnu kartu nadležnom organu radi poništenja (član 20. stav 3);
2) koje ne nosi ličnu kartu a dužno je da je ima (član 21. stav 1);
3) koje bez odlaganja ne prijavi nestanak ili pronalazak lične karte (član 22).
4) (brisana)
 
Sada bas gledam ovaj zakon i ne nalazim da se mora NOSITI LK sa sobom? (nema veze sa temom i bankama, nego generalno pitanje)
Postoji obaveza da se IMA, ali ne i da se NOSI?
 
Imaš i obavezu da pokažeš ličnu kartu, a to je malo teže ako je ne nosiš ☺
 
Nigde ne kaze da moras odmah i da ne moze je neko doneti, itd.
 
Nigde ne kaze da moras odmah i da ne moze je neko doneti, itd.

Ne bih se zezao s time. Imao sam ne narocito veselu epizodu pre 10+ godina. Ne da mi se sad da prepricavam, jer nema veze s temom. Mada bih o tome mogao nadugacko. Na kraju sam cak zavrsio kod sudije :). Prestupnik... U svakom slucaju, preporucio bih vam da je nosite, postedece vas eventualnih neugodnosti.


@bzvz
Kako ti i rekose, probaj, ne moze da skodi. Ako ti licna karta nije pri ruci/dostupna, a zelis da uplatis novac, na isto ti izadje - ima rezona da se proba. I da uspes, ako ne naidjes na neku tesku cepidlaku.
 
Nazad
Vrh Dno