Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Banca intesa danas mi blokirali online pristup jer samo po njima vise puta uneo pogresnu sifru za online pristup! sad mi dodje da odem i da ih dignem u vazuh i onda zatvorim nalog
Za sifru su smorili totalno neki njihov ludi programer sa 3 grama mozga nas tera da istu menjamo svakih xx meseci i to tako sto ti prilikom novog login tera da ukucas novu sifru!!!, koju eto tada moras da upamtis i jos menjaju pravila za unos, znaci ja negde na terenu se logujem i mora da smisljam novu sifru!!!

LIB nemam, sve papire sam bacio, tehnicka sluzba neradi nedeljm, DA BOG DA POCRKALI SVI tamo zaposleni! ako budu trazili da odem do njih bice mrtvih ako uspem da navatam salterskog majmuna koji mi je pre godinu dana zeznuo neke papire!
 
Ko još baca lib? To ti je bukvalno backup lozinka.

Da ga nisi bacio, ne bi ni bio u ovom problemu.
 
Ko još baca lib? To ti je bukvalno backup lozinka.

Da ga nisi bacio, ne bi ni bio u ovom problemu.

A otkud ja znam da LIB vazi kao bacup, cak mislim da su mi online pristup otvorili u intesi ako se dobro secam, cuvam onaj blesaavu sifru sa onaj glupi CD kao i CD i beckup glupog token-a cuvam i glupi pin broj master kartice... papire uglavnom sve bacam cim se napuni fioka administrativnog sljama

I sad sam proverio sta je bio problem, uklonili su specijalne znake iz sifri, to moze samo tezak majmun od programera da odradi pa jos da ti prozor iskoci kad mu se cefne i primori te da promenis sifru pa ti jos ne porihvati u istom obliku kao proslu jer su uslovi za sifru promenjeni zbog majmuna
 
Poslednja izmena:
Nego, jel salju iz banke obavestenje, da istice kartica i da dodjem po novu, sve mi se cini da sam negde procitao da salju...? Istice mi krajem februara, online vidim novu, ali je neaktivna, logicno...:)
 
Nego, jel salju iz banke obavestenje, da istice kartica i da dodjem po novu, sve mi se cini da sam negde procitao da salju...? Istice mi krajem februara, online vidim novu, ali je neaktivna, logicno...:)

Meni nisu poslali, vec mi stigao sms koji je stigao netacno jer u poslovnici nije bila stigla i kartica, pa sam opet cekao, jos su mi u poslovnicu trazili da vratim staru kako bi je presekli makazama???? a na novoj samo pin drugi
Imam osecaj da je 60% zaposlenih blago retardirano a o upravi da ne govorim!
 
Poslednja izmena:
Dobro, i sms je obavestenje, bolje bilo kakvo, nego nikakvo...:)
 
PIN se ne menja pri obnovi kartice.

Zeljko, sve banke traze promenu lozinke na 6 meseci. I meni je muka od toga :( Treba 4 lozinke da pamtim stalno.
 
PIN se ne menja pri obnovi kartice.

Zeljko, sve banke traze promenu lozinke na 6 meseci. I meni je muka od toga :( Treba 4 lozinke da pamtim stalno.

ma mislim na visa *****, menja se onaj validation code samo

nemoj tako telenor banka jos nije trazila promenu lozinke!!!! ti si kriv ako budu trazili jer su/ce procitali/ti ovde :)

inace zeznulo me je to sto nisu prihvatili prvu lozinku jer je pravilo oko iste promenjeno a chrome memorisao pogresnu unetu pa dok sam ja skontao blokirali me
 
meni je stigao sms da preuzmem u ekspozituri karticu.
ali me sada gospoda i njihova rezervisana sredstva zezaju.Naravno da nisu 7 radnih dana nego koliko im se cefne plus neki vikend tamo vamo i tacno na penaltik da mi veceras istice rok kartice a sredstva naravno u vazduhuuuuuu.
Tako su me pre zakinuli u jos lopovskijoj erste na foru istekla vam poklon kartica,ko te sisa sto nismo hteli da prebacimo na racun koji ide uz karticu.
Sad tacno cekam da ovi zabari kazu,a ne to su sredstva koja se vracaju sa kartice koja je koriscena tom prilikom a posto je u medjuvremenu istekla i nas zabolelo da vam to resimo u zakonskom roku...
Valjda nisu toliki dripci,vratite na devizni koji je vezan za karticu onda.Imaju oni obucen kadarm,software,aplikacije,*****ni mobi...
Ali ali ali
 
Telenor mi jeste vec 2x trazio novu lozinku, ali to je jer sam zaboravio proslu :)
 
Само ти памти,па ћеш и заборављати.:D
 
Bio u poslovnici, dobio nov LIB, napravio nov nalog juce oko 3pm i jos nije aktivan.... mislim stvarno
Na sajtu sam se zalio na forsiranje promene sifre, u poslovnici su mi rekli pa kao nije to toliko cesto kao zbog sigurnosti na email isto odgovorili da zbog sigurnosti isto rade... smesno a lepo sam im rekao trazite promenu sifri jedino ako je njih neko hackovao ima smisla!
Jos jedan email sam dobio od "ODELJENJE ZA UPRAVLJANJE ZADOVOLJSTVOM KLIJENATA" da ce moja sustija biti razmotrena....
 
Poslednja izmena:
stigla mi nova kartica internet, imao sam nekih 6evra na njoj uzeo novu i uplatio jos malo i uredno sve pokazuje stanje na sajtu,

e sad me zanima da li trebam da aktiviram ovu karticu posto nece da je prihvati na paypal a vidim da su mi skinuli 1.7evra?
 
stigla mi nova kartica internet, imao sam nekih 6evra na njoj uzeo novu i uplatio jos malo i uredno sve pokazuje stanje na sajtu,

e sad me zanima da li trebam da aktiviram ovu karticu posto nece da je prihvati na paypal a vidim da su mi skinuli 1.7evra?

Ja koliko se secam mora da je updatujes na paypal-u jer je drugi datum vazenja i drugi security broj... mene je paypal obavestio da updatujem svoju jer je istekla
 
obavestio je i mene i izbrisao mi staru, ali kad sam probao da dodam novu izbacio mi gresku da ne mogu da je dodam a skinuli 1.7 evra
 
24h od izdavanja?
 
Кад ти на интернет банкарству буде показало да је активна онда иди на Пејпал.
 
PIN se ne menja pri obnovi kartice.

Zeljko, sve banke traze promenu lozinke na 6 meseci. I meni je muka od toga :( Treba 4 lozinke da pamtim stalno.

nije tačno ni jedno ni drugo - bar sto se tice svih banaka možda kod inteze (nemam intezine kartice sa pinom) ali kod drugih banaka se sa novom karticom menja i pin a šifra je tvoj problem i ja recimo 5 godina imam istu šifru za ebanking (ne kod inteze jer kod inteze sa lib-om resavas sve pa se mnogo ni ne sekiram kad zaboravim sifru :) tj lakse pamtiti lib nego šifru????)
 
nije tačno ni jedno ni drugo - bar sto se tice svih banaka možda kod inteze (nemam intezine kartice sa pinom)
Barem onda pocni od drugog dela recenice, jer ovako ispada da sam ja slagao :) A garantujem ti da se kod Intese ne menja PIN za kartice, jer imam vec >100 izdatih/reizdatih kartica kod njih, nijednom na reizdavanju nije novi PIN. (sto mene licno i nervira, jer i nemaju nacin da se menja PIN)

ali kod drugih banaka se sa novom karticom menja i pin
]
Jel' i ovo garantujes, ili ce ispasti treci deo recenice, gde ce pod "drugih banaka" da spadnu dve-tri banke sa koliko najvise imas iskustva?:)

a šifra je tvoj problem i ja recimo 5 godina imam istu šifru za ebanking (ne kod inteze jer kod inteze sa lib-om resavas sve pa se mnogo ni ne sekiram kad zaboravim sifru :) tj lakse pamtiti lib nego šifru????)
Ja imam istu sifru takodje, tako sto kada mora da se menja, izmenim u StaraSifra1, pa StaraSifra2, itd. do StaraSifra5, pa vratim na StaraSifra :D
 
Је ли ово редизајнирана страница Интезе?Личи на ону из БиХ.
 
^yup. Ne lici samo na onu iz BiH, isti template koriste i CIB Banka, Banka Koper, privredna banka Zagreb, Vub Banka...
 
Au, covece, koje njesra od izgleda :D
 
Barem onda pocni od drugog dela recenice, jer ovako ispada da sam ja slagao :) A garantujem ti da se kod Intese ne menja PIN za kartice, jer imam vec >100 izdatih/reizdatih kartica kod njih, nijednom na reizdavanju nije novi PIN. (sto mene licno i nervira, jer i nemaju nacin da se menja PIN)

]
Jel' i ovo garantujes, ili ce ispasti treci deo recenice, gde ce pod "drugih banaka" da spadnu dve-tri banke sa koliko najvise imas iskustva?:)


Ja imam istu sifru takodje, tako sto kada mora da se menja, izmenim u StaraSifra1, pa StaraSifra2, itd. do StaraSifra5, pa vratim na StaraSifra :D


imam više kartica od vise banaka. Svaka kartica kad se menja kod njih dobija se novi PIN. ne želim da nabrajam banke ali je reč o Visa karticama. Pošto sve kartice idu preko jednog proizvođača i svi koji kod njih prave dobijaju sa novim PIN-om http://www.chipcard.rs/sadrzaj.php?id_sadrzaja=39 . banka kao inteza i sl kartice ne prave u zemlji nego u inostranstvu tako da je za njih moguće i drugačije ali banke koje rade sa firmom sa linka ispred dobijaju kao sto sam rekao - (od inteze imam samo internet tako da za njih znam samo za internet karticu koja nema PIN!)


Lepo sam rekao da to nije kod svih Banaka. Ja znam za banke sa kojima imam veze za ostale se ograđujem kao što sam u svom postu i rekao!!!
 
Poslednja izmena:
U mojoj banci mogu da menjam PIN svojim karticama. Da li to može kod svih banaka?
 
Kod Intese moze da se trazi novi PIN, ali ne po zelji - i kosta i ceka se.
Kod skoro svih je tako.
 
Danas me ubeđuje šalteruša da nije moguće uplatiti određeni iznos u eur na račun u stranoj banci, tj, nije moguće ebankingom (kombank), već na šalteru uz min proviziju od 1000rsd.
Ne znam kako je kod Intese.
 
Nema to veze sa ebankingom, provizija sa wire transfer je 1000+ ako na to mislis
 
Nazad
Vrh Dno