Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Tako sam i probao, ali ne mogu da dodam novu karticu, imam već jednu od kombnak, ali intesu ne uspevam:

2015-11-29103120.png


Da li mora biti novca na kartici?

da, mora biti 1,5e
 
@Ivan I. Kada si dobio karticu? Pored para na njoj moras i da sacekas oko 24 sata za aktivaciju kartice.
 
@markomix, sada u petak 27.11. sam je preuzeo. Rekli su da treba da prođe 24 časa da bi bila aktivna. Preko mobilne aplikacije piše da je aktivna?

Ako je aktivna i sve ok, kako da prebacim novac na karticu preko mobilne aplikacije?
Ovde izaberem Prenos:


Ovde imam dva devizna, valjda oni dolaze sa karticom ili su mi za nju otvorili, probao sam i prvi i drugi da stavim da se sa njih prenosi i neće:


 
Poslednja izmena:
ako hoces da prebacis sa dinarskog na devizni (i obrnuto), onda to radis kroz menjacnicu. Kroz prenos, prebacujes samo na racun sa istom valutom (izmedju dva devizna npr.)
 
Ako si meni odgovorio nemam ja menjacinicu a vista devizni,viza elektron
 
@Ivan I. Racun 51310xxxxxxx ti je racun od internet kartice, a avista devizni 51302xxxxxx. Znaci u slucaju da imas sredstava na 51302xxxx, onda samo sa tog prebacis na racun 310. U slucaju da nemas onda moras onako kako je "subtractor" napisao. Ja ne koristim mobilnu aplikaciju, ali ne verujem da se nesto razlikuje od "online banking-a"(i po slikama deluje da je slicno).

@ucitelj Gde ti pokazuje dinare? Jel si odabrao EUR na PP-u?
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se ako je bilo :Da li mogu dolari da budu na toj kartici i da li se isplati ako se kupuje nesto u dolarima ili je bolje placati evrima?
 
Juce sam aktivirao, meni je skinuo prvo 1 dolar,a posle 1.5 evra?stanje je prikazivao posle u dinarima iako je intesa devizni racun i pise da sa kartice sve ide u evro
Normalna stvar, to je ili nesto zaostalo u sistemima banaka, ili je neka zakonska obaveza, i meni se na svim karticama koje su samo u EUR stanje u SMSu prikazuje u dinarima (cak negde i nije izgleda srednji kurs).
krastavac :(

Izvinjavam se ako je bilo :Da li mogu dolari da budu na toj kartici i da li se isplati ako se kupuje nesto u dolarima ili je bolje placati evrima?
Ma jok, samo je na svakoj strani otprilike odgovoreno i u FAQ-u u ovom postu, i u FAQ-u za PayPal, i u drugom FAQ-u za PayPal, i u jos dve teme o placanjima kreditnim/debitnim karticama :D
 
BTW, ako neko koristi onu Master od Erste sto tvrdi da sve valute mogu biti na njoj, da li je stvarno tako, ili je ipak samo jos jedno blebetanje banaka u pitanju?
 
@Ivan I. Racun 51310xxxxxxx ti je racun od internet kartice, a avista devizni 51302xxxxxx. Znaci u slucaju da imas sredstava na 51302xxxx, onda samo sa tog prebacis na racun 310. U slucaju da nemas onda moras onako kako je "subtractor" napisao. Ja ne koristim mobilnu aplikaciju, ali ne verujem da se nesto razlikuje od "online banking-a"(i po slikama deluje da je slicno).

@ucitelj Gde ti pokazuje dinare? Jel si odabrao EUR na PP-u?

intesa mi je poslal sms da mi je prvo paypal skinuo 1usd pa zatim 1.5 evra sve to pri verifikaciji kartice

stanja raspolozivih sredstva mi je prikazivao u dinarima

racun na pp mi je u dolarima primarni
 
BTW, ako neko koristi onu Master od Erste sto tvrdi da sve valute mogu biti na njoj, da li je stvarno tako, ili je ipak samo jos jedno blebetanje banaka u pitanju?
Баш ће само Ерсте то да уради.
Preko mobilne aplikacije piše da je aktivna?
Ако пише онда јесте,буде и прије 24 сата некад.
 
#subtractor i markomix, hvala. Dodao sam. Još je ostalo da ukucam 4 cifre da potvrdim karticu.

Kada sam već ovde, kako šalju 4 cifre za potvrdu?
 
Imam samo aplikaciju za mobilni, misliš tu?
 
Nemam tu aplikaciju, ali bi trebalo da može. Ja koristim sajt i browser.
 
meni, racuni, devizni, pregled (ako ima vise valuta onda nadji eur), klik na transakciju i pod opisom bi trebao da bude taj broj
 
evo sta mi je odgovorio paypal

As stated in your email, the currency of your cards ending in xx94 is in EUR. Thank you so much for informing us about this matter as we can certainly make necessary changes with your card’s currency.



Beforehand, I would like to clarify that when you added the card to your PayPal account, it was designated by your card issuer as being denominated in RSD.
 
@gadafi, odlična je app, sve završava, plaćanje računa, prebacivanje love...
Uspeo sam, hvala. U mobilnoj app nalazi se kako je naveo @subtractor.
Davno sam ubacivao od kombank karticu, zaboravio sam :)
Ostaje da odem do banke da uzmem LIB.
Imate li još neki savet?
 
i dalje mi nikakva uplata od google nije stigla na devizni racun u intezi
uplaceno je u proslu subotu
ne znam o cemu se radi, lepo sam dao sve podatke koje mi je banka dostavila, uplata ne bi mogla da prodje da sam nesto pogresio
sad mi traze racun od google da su poslali -.-
 
Previse je to, negde je zaglibila.

Desavalo se i meni da mi iz UK ne stigne priliv, prosto nesto oko intermediary banke zezne. (inace, nije neophodno da se upise, prodje i bez toga, nama vec 7-8 godina salju svi bez intermediary banke)
 
i dalje mi nikakva uplata od google nije stigla na devizni racun u intezi
uplaceno je u proslu subotu
ne znam o cemu se radi, lepo sam dao sve podatke koje mi je banka dostavila, uplata ne bi mogla da prodje da sam nesto pogresio
sad mi traze racun od google da su poslali -.-

Drugaru su držali oko 30 dana pare od Google, ne znam šta je na kraju uradio, baš ću ga pitati danas.
 
hajde ako saznas javi

ovi se kunu da nema nikakve transakcije...ne znam ko ce samo da mi nadoknadi pare
 
To ce sporo ici posto je Google velika firma, ali inace ne brini, resi se to, pare moraju biti nadjene, nije to kao u filmovima.

Moja pretpostavka je da Google-ov sistem nije lepo iskoristio podatke. Sta Google uopste nudi od opcija za transfer (da li ima SEPA, ili samo bank transfer/SWIFT?), da li ima posebna polja za intermediary banku?

Probajte sledeci put bez intermediary banke, meni su prolazile sve uplate bez ijednog problema zadnjih godina tako, vise izgleda to nije problem.
 
ima wire transfer, niko mi nije trazio posrednicku banku
trazili su iban, swift, adresu banke i moju adresu
sve sam lepo to uneo, cim je proslo i cim je google mogao da mi izda racun
 
Da li je ovaj faq iz prvog posta aktuelan ili se nešto promenilo? Hvala
 
Мислим да је актуелан али свакако питај ако имаш неку недоумицу.:)
 
na kraju mi rekose da im prosledim racun od google koji sam dobio kada su mi uplatili
naravno, nisam nikav feedback dobio od banke vec 2 dana
 
Da li je ovaj faq iz prvog posta aktuelan ili se nešto promenilo? Hvala

Jeste, mada je prilicno stur, cini mi se da je bila jos jedna tema o Intesinim karticama gde je bilo dosta vise detalja. Pogledaj i FAQ za one dve vece PayPal teme, ima nekoliko finansijskih FAQova u njima, vezanih za kartice (primenljivih na PayPal, i delimicno na Skrill)
 
Bitno mi je da li se još uvek ne plaća održanje i da li mogu kao nezaposlen da izvadim tu karticu, hvala vam, svratiću sutra do banke u svakom slučaju, samo me zanima ima li neke cake, nečeg bitnog što bi trebalo da znam a što mi oni ne kažu.
 
Nazad
Vrh Dno