Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Moguce, nasumice sam izabrao primer. Mada, secam se da sam pre desetak godina cuo primer slican ovom koji sam naveo. Mozda je i bila laz, ko zna... ili je tada to bilo moguce.

Ali nije to ni vazno u sustini. Vazno je da niko nema pravo da zadrzi ono sto mu ne pripada.
 
Uvek se povrati novac, na jedan ili na drugi nacin , osim u situaciji kad je na primer racun firme u blokadi i uplatis novac , a poverilac povuce.
Desilo se jednom i to za milionski iznos. Nista covek nije magao uradi, bila je i parnica, ali neuspesno.
Desilo se i meni da uplatim JKPu koji je u blokadi 100 miliona, ali srecom je bilo 6-7 000 dinara, naravno oprostio sam se.



Desavlo mi se da na racun moje firme legne 40 000 umesto 4000. Devojka na salteru pogresno otkucala.
I banka sama posle 2 dana povuce 36000 sa racuna. TO naravno nisu smeli da urade pogotovu sto je bio namenski racun i svih 40 000 je otislo vec 3 licu, a oni su povukli 36000 od nekog drug uplatio, pokusavao sam da im objasnim, ali direktor platnog prometa i ekspoziture su ko papagaji ponavljali da novac ne pripada nama i da smo mi trebali da znamo kolko treba da nam legne... vrlo glupi ljudi.
 
Poslednja izmena:
To je jako intersantno, jer kad je meni (na racun) leglo vise nego sto treba, morao sam otici do banke da potpisem izjavu da se vrati. (mislim mogli su oni parnicom da nesto urade, ali ovo je bilo da bi mogli brzo da srede)
Da nije ovo bilo u nekoj domacoj banci kod nas, weasel?

Rio, ne moze samo jedna cifra da se ne slaze jos od pre Cobija, ali mozes uplatiti na skroz pogresan racun, koji je validan. Npr. EPS umesto EDB, EDB umesto EPS, EDB umesto Elektroistok i slicno... koji su verovatno dosta slicni racuni.
Pozivi na broj mogu se pogresiti ako ne postoji model.
 
Pa Intesa je u pitanju zato pisem ovde.
Ja bi usvakom slucaju vratio razliku od 36000 dinara. Samo je stvar u tome sto su ta sredstva otisla trecem licu(mislim da je Telekom bio). Ja bi trazio od tog treceg lica da vrati, i sutra bi vratio banci.

A banka nije mogla da pozove i kaze> pogresili smo, nego je ona sama svukla 36 000 sa racuna, a ja sam prebacio vec 40 000 Telekomu.
I onda se desilo da je banka povukla 36000 nekog sasvim petog lica.(moglo je da se desi da racun bude na nuli pa nemaju sta da povuku, pitam se sta bi onda radili, vetovatno cekali prvi priliv da povuku)

Ja sam zvao banku i platni promet i pokuso da im objasnim, da je to namenski racun i da ne smeju da se tako igraju da povlace pare posle 2 dana zbog svoje greske.
Nije vredelo, bukvalno svaka osoba i iz platnog pormeta i iz Intese je ponavljala:" pare nisu vase, pare ne pripadaju vama".. sad cu vidim dal mogu mail nadjem..
 
Nasao sam, nije intesa , druga banka je pogresila Creedy i poslala zathev intesi da ispravi.

pera.png



Normalno je da ovaj zahtev posalji meni, i ja da im vratim, a ne da salji intesi i da mi ona skida sa racuna bez ikakvog pitanja.
 
Poslednja izmena:
To je jako intersantno, jer kad je meni (na racun) leglo vise nego sto treba, morao sam otici do banke da potpisem izjavu da se vrati. (mislim mogli su oni parnicom da nesto urade, ali ovo je bilo da bi mogli brzo da srede)
Da nije ovo bilo u nekoj domacoj banci kod nas, weasel?

Rio, ne moze samo jedna cifra da se ne slaze jos od pre Cobija, ali mozes uplatiti na skroz pogresan racun, koji je validan. Npr. EPS umesto EDB, EDB umesto EPS, EDB umesto Elektroistok i slicno... koji su verovatno dosta slicni racuni.
Pozivi na broj mogu se pogresiti ako ne postoji model.
Ma jok, ova prica koju sam ja cuo je bila slucajna greska u brojevima. Cak je covek pominjao nekakvu mesaru, ciji se broj racuna razlikuje u nekom sitnom detalju od tog njegovog, cudno mi da neko izmisli tek tako celu pricu.

Mozda je rekao da je promenjen redosled dva broja. Da li je to moguce? Kako se dobijaju te kontrolne cifre?
 
Moguce da su prepisali pogresan racun ceo, ali da je greska u brojevima tesko.
Zato se i zove kontrolni, ko sto je alfa vec objasnio.
 
Da li neko zna da li je moguce uplatiti metalan evro novac na inteza karticu? Imam nekih 50e u metalu,pa da ne stoji
 
Nijedna banka ne prihvata metalni strani novac. Mozes u ponekoj menjacnici da zamenis za papirni, ali ne bez debele provizije. Nadji nekoga ko ide za Grcku ili CG na odmor skoro, ili za prvi maj negde u Evrozonu uopste, pa taman ce i on iskoristiti.
 
Tih bedak. Sad sam zvao neke menjacnice, lopovski lihvari daju samo 100 din po metalnom evru, a ne kupuju manje od 1e apoene. Nista, palo mi je na pamet kako da ih udomim po punoj ceni. Hvala alfa
 
Koja je struktura? Ako se ne snađeš, uzeću ja. Ali kovanice od 1 i 2c stvarno ne bih
 
Sta se desava sa mini cd-ovima za online placanje ?

Vec duze vreme ih nema, a danas sam dobio info. u ekspozituri da nece ni da dobijaju vise i da spremaju kao nesto novo.

Da li se zna o cemu se radi ?
 
Spremaju tokene, nema vise mini cd.
 
Radili su na portalu i nesto zeznuli. Ako neko treba nesto da placa neka koristi IE. Na Chromu ne radi.
 
Ako mi na kartici pise da vazi do 05/2015 da li to znaci da moze da se koristi i ceo maj ili samo u aprilu?
 
Sta se desava sa mini cd-ovima za online placanje ?

Vec duze vreme ih nema, a danas sam dobio info. u ekspozituri da nece ni da dobijaju vise i da spremaju kao nesto novo.

Da li se zna o cemu se radi ?
Pre nekih 20 dana sam im napisao mail u vezi ovog problema, i zamolio ih da me upute na bilo koju ekspozituru u Beogradu gde bih mogao da dobijem miniCD. Odgovorili sutradan, rekli gde da odem, i da se javim šefu ekspoziture, da se pozovem na E-mail. Otišao, imali su svega 5-6 komada, za ljude koje je, kao i mene, uputio kontakt centar. Rekli da cd-ova nema, ne znaju kada će biti. Nisu pominjali tokene
 
Fala Bogu pa su se setili da te vašljive minCD-ove zamene sa nečim normalnijim.
 
Ovo je izgleda isti engine koji koriste Raiffeisen i AIK?
Najzad izbacena Java! :)

Pitanje je koje tokene ce koristiti. Vidjao sam desetine raznih mogucnosti u Koreji (gde je odavno neophodan neki vid tokena, TANa, CD-a ili bilo kog slicnog tipa provere korisnika za eBanking), neki su OK, neki bi i za paranojce bili preterivanje :D
 
Koliko se secam ranije je moglo online da se aktivira mbank na telefonu (promena uredjaja i slicno), a sada toga vise nema. Za svaku promenu, pravac banka.
 
Ovo je izgleda isti engine koji koriste Raiffeisen i AIK?
Najzad izbacena Java! :)

Pitanje je koje tokene ce koristiti. Vidjao sam desetine raznih mogucnosti u Koreji (gde je odavno neophodan neki vid tokena, TANa, CD-a ili bilo kog slicnog tipa provere korisnika za eBanking), neki su OK, neki bi i za paranojce bili preterivanje :D
Koliko sam ja čuo imaće varijantu sa aplikacijom za telefon (kao recimo Microsoft account) ili varijantu sa SMS kodom.
Doduše, ne mora da znači da mi je info tačan...
 
SMS kod je najlogicnije resenje jer tako radi RF koji, cini mi se barem, ima identicno resenje (samo drugi dizajn).
 
Za nesto konkretno (placanje, aktiviranje?) ili ti trazi odmah pri loginu? Mene vise ne smara da nemam Javu, iako je samo za placanje i aktivaciju Mobija bila potrebna.
 
Evo i nove app: https://play.google.com/store/apps/details?id=hr.asseco.android.jimba.intesars.prod

Super je što su se setili da ažuriraju aplikaciju i što sada može sve da se uradi iz aplikacije, kao i to što su stavili aliase računa umesto brojeva.
Vidi se da su ovog puta uloženo vremena u dizajn i tipografiju. Mogli su samo da porade na UX dizajnu, pošto je ovaj drawer odvratan i ne ponaša se logično pritiskom na back. A mogli su i da iskoriste normalan drawer, a ne Sherlock-a ili šta god da je ovo...
 
Za nesto konkretno (placanje, aktiviranje?) ili ti trazi odmah pri loginu? Mene vise ne smara da nemam Javu, iako je samo za placanje i aktivaciju Mobija bila potrebna.

Tražio mi pri prvom login-u i pojavilo se pitanje da li sam siguran da hoću da odobrim pokretanje nekog ActiveX, pisala je i firma koja ga je pravila za Intezu, ne mogu da se setim imena.
 
Nazad
Vrh Dno