Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Evo i nove app: https://play.google.com/store/apps/details?id=hr.asseco.android.jimba.intesars.prod

Super je što su se setili da ažuriraju aplikaciju i što sada može sve da se uradi iz aplikacije, kao i to što su stavili aliase računa umesto brojeva.
Vidi se da su ovog puta uloženo vremena u dizajn i tipografiju. Mogli su samo da porade na UX dizajnu, pošto je ovaj drawer odvratan i ne ponaša se logično pritiskom na back. A mogli su i da iskoriste normalan drawer, a ne Sherlock-a ili šta god da je ovo...
Ova aplikacija još uvek ne može da se aktivira, jel da?
 
Ova aplikacija još uvek ne može da se aktivira, jel da?
Potreban je kod koji će davati u banci valjda, nisam odlazio, mrzi me da cekam u redu. U uputstvu koje stoji na sajtu je na papiru.
Bice lepo od njih ako dodaju u aplikaciju QR generator da ne moramo da cekamo u redu za svaku aktivaciju...
 
Ovi su potpuno nenormalni. Taman sam uzeo cd i nove kartice kad sam bio u Bg-u, i sad izbacuju cd, a ni mobilnu aplikaciju ne mogu više da aktiviram. Pri tome ni kartice, ni bilo šta ne šalju poštom nego mora na noge da im se dođe u ekspozituru... :mad:

Za ove što ne vole cd, fajl sa cd-a može da se prekopira na neki flash, ili na oblak, i da uvek bude dostupan. Generator kodova ne volim da nosim, da ga ne izgubim negde.
 
Ima na sajtu podešavanje za Chrome. Treba da se enable-uje NPAPI
chrome://flags/#enable-npapi

Pitao ih na tw - može već danas da se aktivira nova app, mora za sada da se ide u banku.
 
Ja ne mogu da nađem to na sajtu (za Chrome podešavanja), može link?
Hvala!

edit: uradio iz Chrome helpa
 
Poslednja izmena:
Bedak ako mora opet da se ide do banke po papir, guzve su enormne, mene pre zanima koliko moze dugo da se stara koristi aplikacija pre nego sto je zamene?
 
Ne verujem da ce zabraniti staru ako ne nadju neki sigurnosni propust, jer inace ce praviti sebi nepotrebne guzve jos vise za novu aplikaciju.
 
^to i ja mislim. Pametan pristup bi bio da kada zovu ljude u banku zbog drugih obaveznih stvari (obnavljanje dozvoljenog minusa, izdavanje nove/obnovljene kartice), provere u bazi da li si koristio online, i ponude ti ovaj novi pristup.
Sledećeg meseca očekujem novu MC, sačekaću do tada za aktivaciju novog online pristupa.
 
Postovani forumasi
Treba da uzmem neku internet karticu. Ja sam se razmisljao u komercijalnoj ali vidim da nema tema za nju. Svi koriste intesinu pa da pitam koja je prednost u odnosu na karticu komercijalne banke (internet karticu). Dopada mi se sto komercijalna ima pin kod i moze se koristiti i na pos terminalu

E sad mene zanima jedna stvar. Na zvanicnom sajtu Bance intese u tarifniku za poslove sa fizickim licima, nema naknade za podizanje sa visa internet kartice.
Ima za sve ostale i pise da li ima provizija ili ne, ali nema i internet kartice.
Znaci li to da nije moguce dici "zivu" lovu sa te kartice (neko uplati, pare legnu, odem u banku i podignem pare)? ili je po prijemu moguce samo trosenje para sa te kartice a ne i podizanje

Vidim i da je e-banking besplatan pa da pitam > Ukoliko bi uzeo samo internet karticu Bance intese, a da nemam druge tekuce racune i primanja, da li dozvoljavaju besplatan e-banking?
Taj cd o kome svi pricaju to je za pravna lica? U sadasnjoj banci a i u prosloj dobijete nalog sa sifrom i prilikom svake uplate stigne na mail ili sms kod koji treba da se upise u odredjenom roku (obicno 30 sekundi). U Banci intesi je to drugacije?

PRocitao sam dosta pitanja i problema i stvorio neki utisak sta treba pitati i proveriti. Ali za pocetnike mozda nebi bilo lose napisati FAQ kao sto ima PayPal tema. Tipa za duple konverzije, i slicno.
Evo pitanja koja sam uspeo da izvucem a ako sam propustio neko vazno pitanje gde mogu da se "OPECEM" zamolio bih da mi kazete. A neka pitanja su postavljena jos pre 2-4 godine pa mozda vise ne vaze. Al evo pitanja

1. proveriti da li je kartica sa cvc kodom ili cvc2 kodom (cvc2 > csc, cvd, cvv...) jer PayPal ne podrzava cvc2 kod
2. proveriti za koju valutu se veze internet kartica (tipa EUR)
3. proveriti duplu konverziju i kako se vrsi konverzija ako je racun u EUR (na racunu su takodje evri) a placam u drugoj valuti
4. proveriti da li postoji rezervacija banke prilikom placanja i koja je to suma i vracaju li se pare i kad. (koliko sam shvatio to je oko 6% za zastitu od valutnog rizika)
uz ova pitanja idu i standardna pitanja o odrzavanju racuna, provizijama vadjenja kartice i sl.


Srdacan pozdrav
 
Postovani forumasi
Treba da uzmem neku internet karticu. Ja sam se razmisljao u komercijalnoj ali vidim da nema tema za nju. Svi koriste intesinu pa da pitam koja je prednost u odnosu na karticu komercijalne banke (internet karticu). Dopada mi se sto komercijalna ima pin kod i moze se koristiti i na pos terminalu

E sad mene zanima jedna stvar. Na zvanicnom sajtu Bance intese u tarifniku za poslove sa fizickim licima, nema naknade za podizanje sa visa internet kartice.
Ima za sve ostale i pise da li ima provizija ili ne, ali nema i internet kartice.
Znaci li to da nije moguce dici "zivu" lovu sa te kartice (neko uplati, pare legnu, odem u banku i podignem pare)? ili je po prijemu moguce samo trosenje para sa te kartice a ne i podizanje

Vidim i da je e-banking besplatan pa da pitam > Ukoliko bi uzeo samo internet karticu Bance intese, a da nemam druge tekuce racune i primanja, da li dozvoljavaju besplatan e-banking?
Taj cd o kome svi pricaju to je za pravna lica? U sadasnjoj banci a i u prosloj dobijete nalog sa sifrom i prilikom svake uplate stigne na mail ili sms kod koji treba da se upise u odredjenom roku (obicno 30 sekundi). U Banci intesi je to drugacije?

PRocitao sam dosta pitanja i problema i stvorio neki utisak sta treba pitati i proveriti. Ali za pocetnike mozda nebi bilo lose napisati FAQ kao sto ima PayPal tema. Tipa za duple konverzije, i slicno.
Evo pitanja koja sam uspeo da izvucem a ako sam propustio neko vazno pitanje gde mogu da se "OPECEM" zamolio bih da mi kazete. A neka pitanja su postavljena jos pre 2-4 godine pa mozda vise ne vaze. Al evo pitanja

1. proveriti da li je kartica sa cvc kodom ili cvc2 kodom (cvc2 > csc, cvd, cvv...) jer PayPal ne podrzava cvc2 kod
2. proveriti za koju valutu se veze internet kartica (tipa EUR)
3. proveriti duplu konverziju i kako se vrsi konverzija ako je racun u EUR (na racunu su takodje evri) a placam u drugoj valuti
4. proveriti da li postoji rezervacija banke prilikom placanja i koja je to suma i vracaju li se pare i kad. (koliko sam shvatio to je oko 6% za zastitu od valutnog rizika)
uz ova pitanja idu i standardna pitanja o odrzavanju racuna, provizijama vadjenja kartice i sl.


Srdacan pozdrav

Godinama koristim (skoro) sve što Intesa nudi, pa da pokušam (pre nego se alfa probudi :) )
1. kod je cvc
2. Veže se za EUR
3. - Na računu imaš EUR, plaćaš u EUR, nema nikakve konverzije i skrivenih troškova. Ide 1 za 1.
- Na računu imaš EUR, plaćaš u drugoj valuti. Kurs se preračunava vrlo fer, konverzija je samo iz EUR u valutu u kojoj plaćaš
- Na računu imaš USD (recimo, ili bilo koju drugu valutu) i plaćaš u USD (tj u toj istoj valuti - ima duple konverzije, kroz EUR. Sve se računa kroz EUR
4. Rezervacija postoji. Po mom iskustvu, tu je, oko 6%, ali će ti iskusniji ovde reći da obezbediš na računu 10% +10 EUR viška. Meni zvuči kao overkill, ali ozbiljni ljudi to kažu.

Visa Internet nema ni magnetnu traku ni čip, pa ne radi na POS +ATM. Zato otvoriš devizni avista račun, dobiješ uzt njega VISA electron, na tomračunu držiš pare, pa online prebacuješ na Visa Internet (to je zaseban avista račun) neposredno pre plaćanja. Sa Visa Internet avista računa možeš online prebaciti pare na ovaj "glavni" avista devizni račun, i podići/platitui VISA electron karticom. Troškovnik ne znam, jer koristim Intesa HIT račun (tamo primam platu), pa je sve ovo, plus online, free.
Što se online pristupa tiče, Intesa je tek pre par dana pustila u rad novi sistem, koji će iskljičiti upotrebu miniCD-a.

1.
 
Visa Electron je potpuno dovoljna za sve, pruža isto što i Internet plus POS/ATM.
 
Tehnički, da, ukoliko na deviznom računu držiš onu svotu koje si spreman da se odrekneš u tuđu korist. U protivnom, imaj obe, ne košta.
 
Jel postoji jos neka zackoljica sem ova 4 pitanja? Nesto sto treba znati a nisam pitao?

Visa Electron je potpuno dovoljna za sve, pruža isto što i Internet plus POS/ATM.

Nebih ja da otvorim devizni racun, da tu drzim lovu a da bude vezano za PayPal. Bas zbog tog razloga bih i otvorio samo internet karticu. Ja sam u CA banci ali oni nemaju internet karticu. Iz tog razloga sam gledao intesu ili komenrcijalnu. Al koliko vidim moracu otvoriti i devizni racun da bih prebacio i podigao te pare.
 
Ja koristim ove račune samo za odliv. Ja nisam našao nikakve začkoljice. Priliv nisam imao.
 
Jel postoji jos neka zackoljica sem ova 4 pitanja? Nesto sto treba znati a nisam pitao?



Nebih ja da otvorim devizni racun, da tu drzim lovu a da bude vezano za PayPal. Bas zbog tog razloga bih i otvorio samo internet karticu. Ja sam u CA banci ali oni nemaju internet karticu. Iz tog razloga sam gledao intesu ili komenrcijalnu. Al koliko vidim moracu otvoriti i devizni racun da bih prebacio i podigao te pare.

A kako misliš da plaćaš preko PayPal-a bez računa????
Da bi plaćao bilo šta potrebno ti je sredstvo plaćanja - kartica i račun na kome je novac. Ne možeš da imaš karticu, a da nemaš račun, pošto novac NE STOJI NA KARTICI (tako nešto ne postoji), već na računu, a kartica je samo sredstvo da taj isti novac koristiš.

Uradi kao što ti je čovek na prethodnoj strani napisao i to je to. Uplatiš parice kad nešto želiš da kupuješ i nema glava da te boli.
 
@RingeRaja ili ja nisam dobro razumeo nvukelic-a ili ti nisi skontao. A kartica nije prasica tako da ne verujem da iko smatra da pare stoje na kartici. Ja sam svestan da prilikom uzimanja internet kartice otvara se racun na koji ce pare leci. Ali sa tog racuna pare ne mogu da se podizu. To je cela poenta. Nvukelic je spominjao Visa Electron a to je vec drugi tip racuna (avista) koji je nezavisan od racuna koji je vezan za internet karticu. Kako sam ja razumeo predlog je bio da otvorim obican devizni racun i visa electron povezem sa PP. Ali to ne zelim jer bi onda pare drzao na tom racunu koji bi bio povezan sa PP. To ne zelim.

Odlucicu se za najbolje po meni resenje a to je primer koji je dao @kibicer
devizni racun i internet kartica (poseban racun). Pa preko ebankinga prebaciti na devizni racun sa koga se vec mogu podici pare (ziva lova). Nema provizije prilikom interntog transfera. PA ako sta kupujem samo vratim potrebnu sumu na racun za internet karticu

Pozdrav
 
lol, ne razumem tek sad nista dok citam
Ali to ne zelim jer bi onda pare drzao na tom racunu koji bi bio povezan sa PP. To ne zelim
plasis se da paypal ne povuce pare iz tvoje banke ako mu se cefne? tako mi izgleda po tvom postu
ne moze NIKO sem tebe da dize sa te kartice/racuna/bilo cega.
 
Otvoris dva devizna racuna, jedan povezes sa Electron, a na drugi "drzis" novac.
 
@RingeRaja ili ja nisam dobro razumeo nvukelic-a ili ti nisi skontao. A kartica nije prasica tako da ne verujem da iko smatra da pare stoje na kartici. Ja sam svestan da prilikom uzimanja internet kartice otvara se racun na koji ce pare leci. Ali sa tog racuna pare ne mogu da se podizu. To je cela poenta. Nvukelic je spominjao Visa Electron a to je vec drugi tip racuna (avista) koji je nezavisan od racuna koji je vezan za internet karticu. Kako sam ja razumeo predlog je bio da otvorim obican devizni racun i visa electron povezem sa PP. Ali to ne zelim jer bi onda pare drzao na tom racunu koji bi bio povezan sa PP. To ne zelim.

Odlucicu se za najbolje po meni resenje a to je primer koji je dao @kibicer
devizni racun i internet kartica (poseban racun). Pa preko ebankinga prebaciti na devizni racun sa koga se vec mogu podici pare (ziva lova). Nema provizije prilikom interntog transfera. PA ako sta kupujem samo vratim potrebnu sumu na racun za internet karticu

Pozdrav


Ako sam te sada dobro razumeo, ti hoćeš da otvoriš devizni račun u xy banci na koji ćeš da deponuješ određenu svotu eura, a da sa njega po potrebi vršiš transfer novca na drugi devizni koji je povezan sa PP nalogom? I da sa ovog prvog možeš i da podigneš devize ako ti se ćefne, a sve to bez provizije?

To ja upravo radim u Banca Intesi. Sa otvorenim Hit računom dobio sam dinarski i devizni račun, debitnu i dve kreditne kartice. Otvorio sam naknadno VISA Electron, koji je povezan sa drugim deviznim računom i sve to povezano sa PP. Na glavnom deviznom držim eure, pa kad hoću nešto da kupim prebacim koliko mi treba (+10%) i uradim transakciju.
 
Evo jos jedan info

Novac na intesa deviznom koji je vezan za internet karticu moze da legne, tj moze da se primi. Ali u banci ne dozvoljavaju direktno podizanje sa njega.
U tom slucaju se otvara standardan devizni obican racun na koji oni u banci prebace devize, a sa njega se podize.

Znaci najbolji je slucaj po meni Visa elektron i devizni, i internet kartica i devizni veza za nju, kao sto rekoste.
 
Molm vas za pomoc odredjeni sajt mi trazi da skeniram sledece:
A scanned copy of your recent card statement is also required.
Kao dobiti taj dokumenat u inteza banci sta da trzim ?
Zvao sma njihov call centar ali ni oni ne znaju sta je to ...
 
plasis se da paypal ne povuce pare iz tvoje banke ako mu se cefne?
Pa ne da ce povuci pare kad im se cefne, vec cisto da se zastitim (preventive radi, hakeri... sta vec). Cenim sto svako ima misljenje ali ja nebi drzao lovu na racun koji je vezan sa PayPal-om.

Novac na intesa deviznom koji je vezan za internet karticu moze da legne, tj moze da se primi. Ali u banci ne dozvoljavaju direktno podizanje sa njega.
U tom slucaju se otvara standardan devizni obican racun na koji oni u banci prebace devize, a sa njega se podize.

Znaci najbolji je slucaj po meni Visa elektron i devizni, i internet kartica i devizni veza za nju, kao sto rekoste.

Zbog cele te stvari sam i pitao jer meni kad legnu pare zelim da ih podignem u filijali.

Ako sam te sada dobro razumeo, ti hoćeš da otvoriš devizni račun u xy banci na koji ćeš da deponuješ određenu svotu eura, a da sa njega po potrebi vršiš transfer novca na drugi devizni koji je povezan sa PP nalogom? I da sa ovog prvog možeš i da podigneš devize ako ti se ćefne, a sve to bez provizije?

To ja upravo radim u Banca Intesi. Sa otvorenim Hit računom dobio sam dinarski i devizni račun, debitnu i dve kreditne kartice. Otvorio sam naknadno VISA Electron, koji je povezan sa drugim deviznim računom i sve to povezano sa PP. Na glavnom deviznom držim eure, pa kad hoću nešto da kupim prebacim koliko mi treba (+10%) i uradim transakciju.

Sve sto ja hocu jeste da otvorim racun na koji bi mi bile uplacene pare, a onda da ih u filijali te banke podignem ("na ruke" da mi ne stoje na racunu koji je vezan za PayPal). To je sve. Nista manje nista vise.
Ono sto sam ja trazio po internetu i citao po forumu jeste da te internet kartice (Banca Intesa, Komercijalna banka) nemaju mesecno odrzavanje i da se placa samo jednokratno 250 dinara prilikom uzimanja kartice. Sto je ok. Ali kad sam citao tarifnik video sam da pare nije moguce podici sa tih kartica.

E sad mogu da otvorim i devizni avista racun, pa da vezem visa electron. Samo ne znam da li tu ima mesecno odrzavanje racuna.

Ako nema onda bi meni najvise odgovaralo, a i bilo bi elegantno, otvoriti racun za internet karticu koja bi bila vezana za PayPal, otvoriti devizni a vista racun, i kad pare legnu na racun za internet prebaciti ih na devizni a vista. I tu da stoje pa kad treba da podignem.

A ako se placa odrzavanje otvoriti samo devizni a vista, povezati viza electron i kad tu pare legnu dici sa racuna.

Mozda ima neko bolje resenje? Da ne otvaram suvisne racune placao ili ne.
 
Difermo, sa obe kartice (Electron i Internet) mozes podici novac, samo je pitanje kako se to tehnicki izvodi, tj. koliko su glupi salterski radnici, nista vise.
Electron je zgodnija, jer NISTA manje nema od Internet kartice, a ima vise mogucnosti (s' tim da moras otvoriti dva devizna da ti ne bi stajao novac na racunu za samu karticu, vec na tom drugom, sa koga ces podizati ili pak uplacivati). Ovo ti mozda zvuci glupo/konfuzno, ali samo tehnikalija je u pitanju.

Kod Intese se ne placa izrada Electron/Internet kartice. Ne znam sta si trazio na tarifniku, ali u njemu nema uopste tarife za isplate sa "kartica".

Defcon, KOJI sajt ti to trazi? To se kod nas zove Izvod. Ne postoji za debitne kartice, sem za Visa Inspire.
 
Moze, pisalo je u PayPal temi da su uspesno primili sa PPa.
 
Da li je neko probao da se danas uloguje na mobi aplikaciju? Uzeo sam danas papire iz banke, odradio verifikaciju sa qr kodom i dva pina, generisao svoj pin ali nece da se uloguje. Moze li neko da proba login cisto da znam da li je do mene ili...?
 
Nazad
Vrh Dno