Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Upravo sam završio razgovor sa čovekom iz platnog prometa Banke Intesa. Rekao mi je da to nije istina i da nikakav dopis nisu dobili. Sve funkcioniše kao do sada.
 
E ne mogu da verujem, sat vremena sam čekao i ništa nisam završio. Kako to da ona ne zna koja kartica radi na Pay Palu?! Pa valjda takve stvari moraju da znaju...
Još sam na kraju rekao, ajde da izvadim karticu kada sam već toliko čekao, a ona mi kaže na može jer im neke potvrde/usluge za vađenje kartice ne rade...
Probaću u drugoj ekspozituri, znači Visa internet kartica je ono što mi treba za Pay Pal?
 
ne samo da probas u drugoj ekspozituri nego prijavi nekome *****ku. Ako ne zna posao neka ide na pijacu da prodaje papriku, a ne da sedi za salterom i biva efektivno PR jedne gigantske kompanije.
 
nemojte da pomesate visa internet i visa electron.
Ako ti bas tvrde da visa internet ne može za PP, onda traži electron koja sigurno radi.
I da, slažem se da je nelogično da kartica ne radi sa PP i da posle toga jednostavno više nema svrhu.

Nema sta da se mesa, Visa Internet kartica mi najnormalnije registrovana jos od kad je krenuo PP (minus 10-ak dana dok mi stigla), sve radi kako treba, ne znam tacno ni koja je razlika u odnosu na elektron ali zabune nema, obe RADE na PP-u!
 
Razlika je u tome da sa Visom Elektron mozes da vrsis i placanja regularno u zemlji i svetu i da podizes pare sa bankomata...sa Internet karticom jelte, ne mozes :D
 
Ako recimo imate naplatu na vasem racunu neke usluge koje i ne koristite, kome mogu da se obratim/pozalim il sta vec?
 
ne samo da probas u drugoj ekspozituri nego prijavi nekome *****ku. Ako ne zna posao neka ide na pijacu da prodaje papriku, a ne da sedi za salterom i biva efektivno PR jedne gigantske kompanije.

Ne, ne treba ovako uraditi. Mozda je radnica nova, pa se ne snalazi dobro. Ne glumite idi ote i ne cinkarite ljude, jer oni njima jedva cekaju da skinu od plate. Ogroman pritisak se pravi na njih, jer se stalno zale ljudi koji ne znaju ni zasto su se rodili. Ako kojim slucajem spadate u ovu grupu, onda su vam svakako jedina resenja u vidu prijave.
 
U evo suze mi idu na gore zbog njih. Jesam mu ja kriv sto je nov i sto ne zna posao? Treba da siri dezinformacije zbog toga?

Kad ne znas onda pitas. A ako ne mozes da se izboris sa pajsim poslom i losim uslovima onda na pijacu
 
Sada sam opet bio u ekspozituri, opet sam čekao 50 min (!!??), ali sam ovaj put uspeo da otvorim devizni račun, a za desetak dana će mi stići i Visa internet kartica. Zvao sam jutros njihov kontakt centar i momak koji tamo radi mi je potvrdio sve kao što sam i mislio, Visa internet se može koristiti za Pay Pal nalog. To sam i rekao ovoj istoj "savetnici" od juče, što je ona prećutala a ja nisam imao ni vremena ni živaca da se objašnjavam.
Uglavnom Visa internet kartica, naravno, i dalje važi za PP. (suprotno od informacije od dotične *****ke)
 
Jel oće da daju mbanking ko nema tekući račun, već samo devizni sa Visa electron/internet?
 
mbanking ili eBanking? mBanking je prilicno beskoristan, sem za obicno placanje, mada radi transfer izmedju racuna istog klijenta (sto ti treba za Visa Electron/Internet).
eBanking daju, tj. davali su barem (ja sam imao pre Hit racuna, mozda su sada promenili).

mBanking se placa, ako nemas Hit racun, imaj to na umu, ako ga hoces bez racuna.
 
Ebanking već imam, onda ništa ako se plaća.
 
Meni naplacuju ebanking iako ga nemam tj. ne koristim te usluge? Niko nema ideju oko ove moje problematike, kako to da resim-povratim novac?
 
ebanking je besplatan, mozda mislis na mobi. samo treba da deaktiviras uslugu preko ebankinga, a za vracanje vec potrosenog novca verovatno ne mozes nista. nije njih briga da li ti koristis uslugu ili ne. samo je pitanje da li si je slucajno aktivirao sam ili su oni.
 
Evo ovako, u pitanju je halkom, pokrenuo sam proceduru za ebanking pa prekinuo(u roku od par dana).
On se naplacuje 1000din za odrzavanje. Dakle sluzbenica u ekspozituri mi je rekla da samo posaljem mail da bi prekinuli sve procedure vezane za to sto su kao satro i odradili(nisam dobio nista od opreme i sl.).
Ali opet su mi naplacivali te usluge za odrzavanje. Kada sam opet to napomenuo u banci ona mi je samo poslala obrazac "Prilog br 12 - Opoziv e-banking usluga.doc" u kom samo popunim svoje podatke i kao onda sve zvanicno prestaje.
Sto naravno bi bilo ok da su mi dali sve sto treba vezano za ebanking i da sam ja to koristio ali ovde to nije slucaj. Znaci ispalo bi da je ok sto su mi skinuli toliko para za nista!
 
Jel' pricamo o Banca Intesi e-Bankingu za fizicka lica? (nisam ni znao da je halcom dostupan za fizicka lica igde, a posebno ne u Intesi)
 
Pravna.
 
Haha, sasvim druga prica znaci:)
Vidi da nema minimalna UO za Halcom. Kod RF ima recimo (kazna) za iskljucivanje. Debelo dranje.
 
Koliko je potrebno vremena,za aktivaciju internet kartice?
Stara mi je istekla,juce podigao novu,proslo vise od 24 h,ali i dalje ne prolazi.
 
Pa 24h...moraces da zoves
 
Koliko je potrebno vremena,za aktivaciju internet kartice?
Stara mi je istekla,juce podigao novu,proslo vise od 24 h,ali i dalje ne prolazi.

ja sam skoro isto podigao novu karticu i probao da je koristim 3-4 dana posle preuzimanja. Nije proslo. Zvao sam ih odmah, i dobio odgovor da je vec aktivirana...
posle poziva sam probao, i gle cuda... radi... tako da sam ostao zbunjen...
 
I meni je proradila, sa malim zakasnjenjem.
Trebala mi je kartica, pa sam bio nestrpljiv.
Na kraju je aktivirana, bez mog poziva.
 
Moram da malo popljujem Intesu, ne vredi vise cutati samo i trpeti, znaci samo tako drpaju na sitno a posto imaju puno ovaca nakupi se tu vune, i toliko ne postuju stranke da je to postalo degutantno!!

Prvenstveno mislim na onu cuvenu proviziju od 6% zbog "kursnih fluktuacija", prvo to je previse i cesto zahteva za vecu kupovinu i par desetina € vecu uplatu, sto nekad zna biti problem jer zivimo eto u Srbiji i cesto nema viska a uvek se naplacuje (i kad imas € i placas u €)!!

Drugo do sad su tu proviziju zadrzavali 5-7 dana (naravno par je potrebno a ostalo vreme su obrtali tu lovu i zaradjivali), a sad je prosek 8-10 dana minimum i vec su bezobrazni!!

Trece sad i kad nema konverzije u valutama oni KRADU kintu od te provizije bez ikakvog objasnjenja, recimo platim neke voblere izbidovane na ebay.fr u €, uzmu mi recimo 4€ sto je prvo kulovski jer koja konverzija iz € u € pa im treba zastita, ali tek je kulovski da ti neko uzme 4€ a vrati posle 8-9 dana tek preko 2€!!

I cetvrto u zadnjih par meseci (dakle nije do praznika) kad god sam usao u lokalnu filijalu, bez obzira na doba dana, NIKAD nisam cekao u redu ispod 40-ak minuta, znaci saltera ima recimo 6-7, skoro svi imaju radnika, ali tek 2 rade, reeeeetko 3, ovi sto ne rade samo sede, zagovaraju ove koji rade pa i oni onda sporije rade, nisam nijednom zavrsio nista ispod 40-80 minuta!!
 
Ako te kradu na tim konverzijama to treba da prijavis..a jbga sve salterske firme su takve kod nas...svi cute i trpe
 
LC, prokomentarisacu sta si rekao, samo sa namerom da dam precizne informacije i savete, ne branim Intesu nista posebno, niti napadam tebe, da se razumemo :)

Prvenstveno mislim na onu cuvenu proviziju od 6% zbog "kursnih fluktuacija", prvo to je previse i cesto zahteva za vecu kupovinu i par desetina € vecu uplatu
Prihvati ili probaj drugde, videces da je Intesa i dalje najbolja. Uz to nije 6%. Ja sam lepo rekao u svakoj temi da treba imati +5% +10EUR. To sto kod Intese prodje i manje cesto je drugo. Negde MORA stvarno +5%+20EUR (ne salim se, ima mesta gde 20EUR mora stajati na racunu uvek, kao rezervisana sredstva tokom zivota tog racuna).
Drugo, za sada ne postoje provizije kod Intese za placanje karticama, dok je od drugih banaka jos po neka ih uvela. Pre nekih 5-10 godina samo 3 banke su imale te provizije (i Raiffeisen je tada bila ubedljivo najgora po tom pitanju - sada nije uvek), a sada ih je vise.
U tim bankama, imao evro ili dinare na kartici, kako god se ona vodila, placas 1-2% provizije na sve transakcije van zemlje, i/ili dodatno proviziju na sve transakcije u drugoj valuti sem EUR i RSD.

Primer: Kod RF se naplacuje 1% za sve transakcije van zemlje. Dodatnih 1% za sve transakcije van zemlje koje nisu u EUR. Preko toga sto oni inace nemaju besplatnih kartica, znaci SVE naplacuju. Profesionalni su, ali ja bi njima ostavio po 500eur godisnje vise nego Intesi jos tada. Sada je Intesa jos u vecoj prednosti.
Primer 2: AIK Banka naplacuje 1.5% za transakcije van zemlje, sem za neke (ali ne sve) debitne kartice.
Ima jos banaka koje imaju takve provizije, ali ne pratim ostale vec neko vreme.

sto nekad zna biti problem jer zivimo eto u Srbiji i cesto nema viska a uvek se naplacuje (i kad imas € i placas u €)!!
Ovo se desavalo meni i sa nemackom MasterCard karticom, kada sam placao u drugoj zemlji EU, u evrima. Nije znaci samo do njih.

Drugo do sad su tu proviziju zadrzavali 5-7 dana (naravno par je potrebno a ostalo vreme su obrtali tu lovu i zaradjivali), a sad je prosek 8-10 dana minimum i vec su bezobrazni!!
Za koju karticu? Na MasterCard ja primetim da za dan-dva se proknjizi skoro uvek. Dok evo za Visa Electron (za fizicka lica) 6 dana jos stoje, sto je vec cudno.

Trece sad i kad nema konverzije u valutama oni KRADU kintu od te provizije bez ikakvog objasnjenja, recimo platim neke voblere izbidovane na ebay.fr u €, uzmu mi recimo 4€ sto je prvo kulovski jer koja konverzija iz € u € pa im treba zastita, ali tek je kulovski da ti neko uzme 4€ a vrati posle 8-9 dana tek preko 2€!!
Ne kapiram te? Da li je ovo isto sto si mislio gore (zasto zastita od kursne razlike u EUR) ili ti oni ne vrate ceo iznos za placanje u evrima?

I cetvrto u zadnjih par meseci (dakle nije do praznika) kad god sam usao u lokalnu filijalu, bez obzira na doba dana, NIKAD nisam cekao u redu ispod 40-ak minuta, znaci saltera ima recimo 6-7, skoro svi imaju radnika, ali tek 2 rade, reeeeetko 3, ovi sto ne rade samo sede, zagovaraju ove koji rade pa i oni onda sporije rade, nisam nijednom zavrsio nista ispod 40-80 minuta!!
Dodji u Beograd, nadju se filijale gde se ne ceka preko 10 minuta nikada :)

Mada, sem Raiffeisena ja ne znam da ima banke gde nema suludih guzvi :(
 
Imam jedan problemcic, nisam ni bio pri kompu niti online i samo odjednom stize poruka:

POTROSNJA po kartici 4567 Iznos 34,00 EUR Datum 31.12.2014 Trgovac DREAMSTIMECOMEURO BRENTWOOD US Raspolozivo 2.392,51 RSD br.odobr: 44xxxx ID4xxx

I kome sad da se obratim i da li cu uopste uspeti da povratim novac jer nisam nista kupovao, izguglao sam ovaj dreamstime, nasao sam neki image hosting za koji prvi put cujem...
 
Ako nisi ti nesto kupovao u to vreme sigurno, neko ima tvoj broj kartice, ime/prezime, exp. date i CVV kod.
Idi u banku i trazi da napises reklamaciju, za online porucivanja se bez problema resava, ako nema kontradokaza. Ako nije neka prevara od strane same kompanije, mozes i njima da se obratis, cak ce brze biti. (ako jeste, pravice se da imaju invoice sa time sto si porucio)

Naravno, jos ako je IP kupca negde van zemlje, manja je verovatnoca da ce ista moci da se kontrira.


Nije hosting inace nego stock photos :) (seti se da nisi to porucivao pre neki dan, moguce je da nisu odmah skinuli sa kartice)
 
Hvala ti na brzom odgovoru, setio sam se sta je, pre nedelju dana sam radio nesto u photoshop i platim 4centa na promociji da skinem neku sliku koja mi je trebala, i sad vidim da se automatski obnavlja nalog i skida regularnu cenu od 34eur... To je znaci tolika malverzacija da je strasno, gde sam ja znao da se automatski obnavlja premium -.- dal ima svrhe da im pisem mail i da otkazem premium, mada kladim se da od toga nema vajde...
 
Verovatno je negde sitnim slovima pisalo ;).
 
Mnogo low sa njihove strane, napisao sam im email pa ce da vidimo sta ce da kazu...
 
Nazad
Vrh Dno