Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Obicno cekaju da prodje pun mesec, nece da izazivaju karmu :)

Citaj prvi post :D
 
legle pare malo pre,nakon 6 dana...

nego,imam jos jedno pitanje,mozda bas ne spada ovde ali da ne otvaram temu samo zbog toga....

da li neko ima iskustva sa banktransferom u inostranstvo (u Nemacku konkretno)?...kupio sam nesto na ebay-u,ali prodavac nece ni da cuje za PAYPAL,a meni ta stvar bas treba pa mi nema druge nego da platim banktransferom,tj da mu sa mog tekuceg racuna prebacim pare na njegov racun...(oko 53 eura)....nikada nisam tako placao,pa me zanima kakva su iskustva?

kolika je provizija za taj banktransfer u banci intesa i da li ima jos nekih troskova oko toga?.....koja banka ima najnizu proviziju i gde je to najbolje obaviti?

HVALA!
 
Za bank transfer ti treba devizni racun a prodavac treba da ti posalje njegov SWIFT kod i fakturu (moze da se odstampa i ona sa eBay-a). Ako je prodavac fizicko lice proveri sa salterusom kako da popunis svrhu uplate. Provizija je mislim oko 20-30 €. Mislim da se nekada Komercijalna banka reklamirala da nema provizije za transfer u Nemacku mada ne znam da li ti se isplati da zbog toga otvaras racun kod njih.
 
Kod SWIFTa posiljalac odredjuje ko snosi troskove transfera (OUR - posiljalac, SHA - deli se trosak po principu posiljalac placa odlaznu taksu, a primalac placa dolazne troskove, BEN - trosak snosi primalac tj. trosak se skida odmah iz uplacenog iznosa).

Dogovori se da primaocem ko snosi troskove wiretransfera posto nije beznacajan iznos u odnosu na iznos transakcije.
 
ali meni prodavac (fizicko lice) nije poslao nikakav SWIFT kod.....poslao mi je


ime prezime

IBAN: DE34 6409 0100 0161 XXXX XX

BIC: VBRTXXXX

Volksbank Reutlingen


(ovi iksovi su brojevi,ali da ih sakrijem...:))


i nikakve troskove transfera nije spominjao...samo "plz transfer to my bank account 52,64 €."


sad,da li je taj IBAN broj ustvari SWIFT kod?...(mada meni to IBAN deluje kao broj njegovog tekuceg racuna)
 
Nemac je. Podrazumeva da su troskovi skoro nula a ako nisu nece ih on placati.
10-15€ su troskovi slanja. IBAN je cak dovoljan ali banka ce traziti i SWIFT kod banke a i to imas.

I naravno moras imati formalnu fakturu a ne samo doci u banku i kazes hocu da saljem :)
Napravi sam neku ako ti on nije poslao, kao da jeste.
 
SWIFT=BIC
 
Nemac je. Podrazumeva da su troskovi skoro nula a ako nisu nece ih on placati.
10-15€ su troskovi slanja. IBAN je cak dovoljan ali banka ce traziti i SWIFT kod banke a i to imas.

I naravno moras imati formalnu fakturu a ne samo doci u banku i kazes hocu da saljem :)
Napravi sam neku ako ti on nije poslao, kao da jeste.

znaci SWIFT kod je ustvari BIC kod?

i kakvu fakturu da napravim?...(on mi nista nije poslao,osim tih navedenih podataka)......predmet je dobijen na nemackom ebay-u na aukciji....

HVALA SVIMA na odgovorima,bas mi pomazete jer prvi put se susrecem sa ovim (a verovatno i poslednji).....prosto ne mogu da verujem koliko je jednostavnije placati putem PAYPAL-a
 
Nemcima je ovo mnogo jednostavnije - nista ih ne kosta (kao kod nas transfer u dinarima) efektivno, skoro instant, traceable, evri, niko ne placa neke troskove, a preko e-bankinga je brzo koliko i preko PayPala, u stvari moze i brze.

Moras imati neku fakturu, jer fizickom licu (koje nije familija, pa da saljes "pomoc") nemas prava slati novac, koliko se secam. Znaci mora biti faktura da kupujes nesto od njega. Napravi je sam, samo neka izgleda kao pravi invoice, a ne samo odstampani ovi podaci, jer ce banka inace odbaciti verovatno. (njih ce kontrolisati za takve stvari)
Ne mora nista fensi, pecati/potpisi uopste, samo nesto formalno da izgleda.
 
Intesa Mobi 2.0 je dobila neki update. Koliko vidim po change logu nije ništa specijalno.
 
Naravno da nije ništa specijalno.
Džabe se nadam da će ubaciti 2 step za sajt i/ili autorizaciju sa sajta, a ne odlaskom u banku.
 
Samo da ih dovoljno ljudi smara preko maila i moraju da implementiraju.
Stvarno je ******ski. Mogli bi da ubscrle i vezivanje aplikacije za vise telefona kao u telenor banci. Ali baby steps.
 
Ne zezaj da ne moze da radi na vise od jednog uredjaja?

Oni idu unazad :D Ja sam na vreme izgleda nasao alternative za Intesu :)
 
Naravno da nije ništa specijalno.
Džabe se nadam da će ubaciti 2 step za sajt i/ili autorizaciju sa sajta, a ne odlaskom u banku.



Samo da ih dovoljno ljudi smara preko maila i moraju da implementiraju.
Stvarno je ******ski. Mogli bi da ubscrle i vezivanje aplikacije za vise telefona kao u telenor banci. Ali baby steps.


Na koji mail da ih spamujemo? Ja odlazem update na Lollipop upravo zbog odlaska u banku...


Ne zezaj da ne moze da radi na vise od jednog uredjaja?

Oni idu unazad :D Ja sam na vreme izgleda nasao alternative za Intesu :)
Nije da si ti u Telenor Banci? :D
 
Poslednja izmena:
Telenor za dinare, AIK za evre, da. (i Piraeus za karticu u dinarima jer mi ustedi 2-4% potrosnje u ovoj kombinaciji)

Intesinu MC imam i dalje, jer mi je i dalje najstabilnija, i KREDITNA je, koju ne placam. Ali inace je ne koristim, sem ako ne moram (a desi se da mi druge kartice ne rade negde!)
 
Jel ima neko problema sa on line plaćanjem? Stalno mi izbacuje "Dogodila se nepoznata greška. Molim Vas pokušajte ponovo kasnije. (Err_96095)"
 
Uradio sam update telefona sa 4.4.2 na noviju verziju 4.4.2 software-a i onda na 5.1.1 i Intesa Mobi mi radi. Naravno nisam radio wipe data.

Sad mi uopšte nije jasno. Pošto na starom telefonu kad sam update-ovao na noviju verziju tog costum roma bez wipa-a Intesa Mobi je prestala da radi...
 
Samo da ih dovoljno ljudi smara preko maila i moraju da implementiraju.
Stvarno je ******ski. Mogli bi da ubscrle i vezivanje aplikacije za vise telefona kao u telenor banci. Ali baby steps.

Ja cekam da mi "odgovore odmah" po resenju problema jos od 24.09.
Naravno da se niko nije javio niti poslao mail.
Slao sam screen "problema".menjao srpska slova,znakove interpukcije,mala slova,velika,svrhu uplate i osim jednog racuna ostalo nista pa sam "mobilno" morao stoti put u ekspozituru da podignem novac i uplatim na starinski nacin.
Normalno provizije naknadno,redovi i dodatno nerviranje.Probano sa mts-om,sbb-om,epsom,gasom,male sume,velike sume ni makac.
Kada sam povlacio novac i rekao problem i na salteru dobio odgovor da se jos niko ??? nije zalio i da sve fercera kao svajcarac.
Koje crne zalbe NBS-u.Kadija te tuzi,kadija ti sudi.Ceo sistem ne funkcionise,salteruse-susteri nasminkani,cuvari koji se izlezavaju,kreditni biro polupismen,menadzeri se sepure a mogu da zamislim vrh piramide.Tuga a to je banka sa vecim udelom.Na zalost tako ili slicno i mod drugih,bar u mom slucaju:S:
 
Evo posle 2 sata preganjanja sa njihovom it podrškom konačno su ustanovili da mi je:

mToken blokirao i mobi aplikaciju i aplikaciju na računaru.
Sve to zato što sam updateovao telefon na najnoviju verziju softvera čime su se pobrisali sertifikati koji su bili instalirani na telefonu a koji su služili za autorizaciju mTokena i bili povezani sa online aplikacijom na kompjuteru.

Pa sad vi vidite da li razumete nešto iz ovoga...

Uglavnom,po 6x moram da idem da radim redistribuciju aplikacije i ponovo da uzimam kodove i ostala sra*a :wall:

Neverovatno kakvo su s*anje napravili sa ovom novom aplikacijom
 
Poslednja izmena:
Pa predji u drugu banku :)
 
Pa predji u drugu banku :)

Bih vrlo rado ali imam kreditnu karticu kod Intese...odgovara mi da ratu za karticu uplatim preko on line-a.
Ovako bih morao da čekam gužve zbog uplate a to mi još gore...
Pri tom promena računa kod mene u firmi za primanje plate nije baš jednostavna...
 
Ne moras da cekas, uplate za kreditne u Intesi mozes i iz druge banke izvrsiti obicnim nalogom za prenos (samo sto moras onda do 9./14. a ne do 10./15. da izvrsis placanje).

Moras pozvati call centar da ti daju broj racuna i poziv na broj, za tvoju karticu, nije nimalo logican.

U Piraeusu recimo je jedan racun banke, a poziv na broj je broj kartice za sve kartice i gotovo :) Ja iz Tnor/RF uplacujem potrosnji po toj kartici. Imam i za Intesu podatke, posto je ponekad koristim.

Jedino evre ne mozes tako slati, ali njih ionako moras uplatiti prvo, pa ti dodje isto.
 
Sat ipo sam proveo u AIK da mi otvore Flexi, da uplatim, i da naprave zahtev za master. Od toga sam sat vremena bio na šalteru :)
Dobro je što će mi šalter vrlo retko biti potreban :)
 
To nisi nista imao kof njih ranije? Meni 10 minuta nije trebalo.
 
Banca Intesa - internet kartica i ostalo..

Jel moguce da ce ukinuti placanje preko web-a, i da ce moci samo preko telefona. Ja zvao za onaj disk posto mi je istekao gde ima u kojoj banci da odem da uzmem jer u mojoj nema, kazu mi nece ih biti vise, ukidamo web samo ce moci preko mobilnog, reko a sta ako neko nema smart tel., e onda preko sms poruke. Po meni idiiotizam, zasto to rade ne znam, sednes za kom poplacas i cao, zdravo. Ovako meni je zeznuto da nabadam po telefonu jer nemam bas male prste, i ovu poruku jedva otkucah :)
 
Poslednja izmena:
Nema sanse da ce eBanking biti ukinut, garantovano misle eBanking preko SMS poruke da se autorizuje, kao sto rade druge banke odavno.
 
Nazad
Vrh Dno