Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

^ otkad se placa provizija za dizanja para sa racuna? Koliko znam uzimaju procenat samo kad su neke vece sume...
 
^ pravnim licima se naplaćuje provizija prilikom podizanja novca sa računa.
 
Imam sledeci problem. Pre neki dan sam na racun uplatio 45$ i saldo na racunu mi je bio 8.33e od ranije i 51.82$. Sinoc sam obavio dve kupovine na Aliexpress-u i to jedna je bila 19.95$ a druga 24.58$ sto je ukupno 44.53$ i toliko mi je skinulo sa kartice, medjutim odjednom nemam ni jedan evro na racunu znaci onih 8.33 nestalo. Jel se to nekom desavalo do sada? Jel da zovem kol centar il da idem u banku? Ili ce mi mozda vratiti samo od sebe?
 
Da li da te pustim alfi ili da ti odgovorim? :-D
Po milioniti put: ako plaćaš u valuti koja nije eur, prvo će ti banka skinuti eur, a tek onda, ako nije dovoljno, druge valute. U ovom slučaju USD, koji će pri tome proći duplu konverziju kroz eur.
Na Aliju uvek biraj cenu u USD, na računu uvek drži eur. Najjeftinije.
O ovome pišemo svakih par strana, nekoliko godina unazad.
 
Ma znam ja to. Fora je sto su mi dolare skinuli koliko je narudzbina evre nisu ni morali da diraju. Ali ako vec skidaju evre zar ne bi trebalo da mi skinu manje dolara?
 
Ako znaš, što si uplaćivao dolare?
Ajde napiši im reklamaciju, i traži da ti vrate evre, pa nam prenesi odgovor, OK?
 
Zato sto ne znam da kazem ne. Narucivao nesto za koleginice moje devojke pa da ispadnem dobar da mi plate manje u dolarima jer ima 1 dolar u papiru a evro samo od 5 pa na vise.
 
Imam jedan problem. Kartica mi je konacno stigla i otisao sam da je verifikujem. Ubacim broj kartice i verifikacioni kod a ono mi javi sledece

"The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue"

U cemu je caka?
 
problem

izvinjavam se na duplom postu :). mislio sam da fali naslov pa nije prihvatilo :D
 
Mislis moram da kupim sa karticom robu u vrednosti od 24 evra u inostranstvu ali ne preko PayPal-a? Moze li software ili mora nesto opipljivo?
 
ja reko mora proci 24 eura (ure).. Dzabe sam slao mail kontakt centru :)
A u internet bankarstvu lepo mi pise da je aktivna kartica.. to me malo zbunilo
 
Da danas sam je podigao a izradjena je prosle nedelje!!
 
Da, ali postaje aktivna 24h posle podizanja.
 
Vazi.. :)
Javljam jel uspelo :)
 
Uspesno povezano :)!!
Paypal povukao 1.5 a sa kartice skinuto 2.52 evra. Sto znaci da je banka ili ko vec povukao 68% od vrednosti transakcije?
 
"Mama, mama, sta je to banka?"
"Sine, vec sam ti dala brosuru, procitaj prvu stranicu"
 
Sad videh da u transakciji stoji da je to povukao paypal.. Cekacu da se proknjizi i vrati pa cu videti koliko ima.

@alfaunits
o kakvoj ti brosuri pricas.. na prvoj stranici nema nista sem komentara. Ako mislis na ovih +10%+10EUR = 68% onda moram opet da ucim matematiku :D
 
Koji li jezik ja pisem :D

Nista, na dalje dizem ruke, neka ih banke deru ;) Ja ne mogu da gledam vise ovo... cak cu i poceti da promovisem Telenor kao lek :D
 
Za prvih 5 transakcija se ne placa provizija (intesa hit), jel to znaci ako hocu platim skolarinu banka ne uzima ni din vise s obzirom da je veca suma u pitanju?
 
Za prvih 5 transakcija se ne placa provizija (intesa hit), jel to znaci ako hocu platim skolarinu banka ne uzima ni din vise s obzirom da je veca suma u pitanju?
Ovo je sa sajta Banke Inteze:

"Bez naknade. Za korisnike Intesa Hit i Intesa Magnifica tekućeg računa plaćanja su bez naplate provizije, dok je za korisnike Intesa Osnovnog tekućeg računa prve 3* bezgotovinske transakcija u mesecu bez plaćanja naknade, i to bez obzira na iznos, dok se provizija na preostala plaćanja naplaćuju u skladu sa Tarifom naknada za usluge banke.

*odnosi se na ukupan broj transakcija izvršenih putem elektronskog bankarstva (Intesa On-line, Intesa Mobi, Intesa Halo)"
 
Ranije je bio limit od 50.000 po transakciji (da bi bila besplatna), sada ga nema.
Najveca banka u Srbiji je zadnja zakoracila u 2001. godinu :D
 
Koliko naplacuje Intesa ako sa tekuceg racuna kod nje prebacim neki kes na moj racun u drugoj banci tj.TB?
Ja sam onaj HIT paket. I kako preko app to da uradim?
 
Koliko naplacuje Intesa ako sa tekuceg racuna kod nje prebacim neki kes na moj racun u drugoj banci tj.TB?
Ja sam onaj HIT paket. I kako preko app to da uradim?

Odgovorio sam ti u Telenor Banka temi.
Prvo proveri koji racun imas, posto ti je 125 naplaceno na kraju meseca, verovatno je obican.
Onda su 3 e-banking/m-banking transakcije besplatne. Za Hit su sve e/m-Banking besplatne.
 
Nazad
Vrh Dno