Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Nije isto devizni racun i (debitna/kreditna) kartica!
 
Ima li neki softver pomocu koga se moye proveriti stanje na Intezinoj net kartici?
 
Proveravaš račun povezan sa njom, ne samu karticu.

Ako hoćeš proveru računa preko Interneta na Visa Internet, moraćeš da odeš do banke i zatražiš da ti omoguće uslugu Internet bankarstva. Ne plaćaš ništa, ali mislim da čekaš nešto malo da ti prorade podaci koji ti daju za logovanje. Pa posle ti promeni username/pass.
 
Proveravaš račun povezan sa njom, ne samu karticu.

Ako hoćeš proveru računa preko Interneta na Visa Internet, moraćeš da odeš do banke i zatražiš da ti omoguće uslugu Internet bankarstva. Ne plaćaš ništa, ali mislim da čekaš nešto malo da ti prorade podaci koji ti daju za logovanje. Pa posle ti promeni username/pass.

Bez cepidlacenja molim :p znam da novac ne "lezi" na samoj kartici, ali posto je fizicki predmet, dok je racun nesto neopipljivo, normalno je da se podsvesno napravi takva asocijacija. U svakom slucaju,hvala na odgovoru :)
 
Ma kako nema provizije, uvek su skinuli bez obzira na cifru. Kad sam prebacivao ranije € na devizni račun obavezno skinu oko 2.5€.
Јеси ли пребацивао с Пејпала на картицу повезану с девизним рачуном или је нешто друго у питању?
 
Prebacivao sam pare sa skrill-a na devizni račun. I skrill i banka su skinuli proviziju.
 
Jel zna neko koliko treba dana da se pojave pare na visa lectron kartici povukao sam pare sa paypal-a u petak uvece prvi put (pise completed na paypalu) ,a na intesa online sajtu nista jos nepokazuje da je stiglo.
 
Требало би у четвртак, поподне или у петак најкасније.
 
Jel to svaka sledece transakcija bice toliko ili bice brze, i da li postoji neka banka gde je to moguce za 2-3 dana umesto 6-7 dana. Hvala
 
Мислим да неће бити брже(може само спорије у Интези:D)За друге не знам,претпостављам да је исто тако 4-7 дана.
 
Intesa naplacuju oko 3,5 evra proviziju i za iznose do 100 evra definitivno

Sa Paypal prebaceno 102$(107-5) a na racunu leglo svega 87,10 evra

Datum 24.08,po visa eu tarifi za taj dan trebao sam dobiti 90.66 evra

Currencies fluctuate every day. The rate shown applies to transactions processed by Visa Europe on 24 August 2015 with a currency conversion fee of 0.00%

102.00 UNITED STATES DOLLAR = 90.66 EURO

Tacno su drpili 3,5 evra,a navodno nema provizije do 100 evra,banda lopovska


Nisu oni naplatili proviziju ali su te zakinuli koristeci kurseve koji njima odgovaraju vrseci konverziju. Najverovatnije su do te cifre dosli kada su dolare promenili u dinare pa onda dinare u evre. Evo "javlja mi se" da su koristili najnizi moguci kurs da "prodas" dolare za dinare pa onda najveci moguci kurs da "kupis" eur. Ne bi me cudilo da su umesto dinara koristili neku drugu valutu vrseci konverziju. Kod njih je sve moguce. Obavezno prigovor pa onda njihov odgovor prosledis zajedno sa tvojim prigovorom NBS. Nemoj da te mrzi, Banca Intesa vara svoje korisnike varijantom APP. Imas par strana ranije moje iskustvo sa slanjem prigovora.
 
Zbog cega mi ebanking trazi sredstva na racunu kad hocu da promenim email? Malo mi je neverovatno da se naplacuje promena email-a ili je to kao kod PP, skinu pa vrate?
 
No clue LOL!

@Casting, najmanja razlika po Intesinim kursevima je 2.75% i to nije za dolar, sledeca je 3.25% i to samo za prodaju dolara, a kupovinu evra, i onda ide na 4% (prodaja evra, kupovina dolara), pa ide i do 5.5% (kada se CHF i USD nadju u kombinaciji).
Ali to nema smisla, jer Intesa za kartice ne treba da radi nikakve konverzije!
Niti se uklapa bilo koja provizija sa 3 ili 3.5%.


Da ne bismo samo nagadjali, neka posalje covek prigovor NBS-u i sacekajmo odgovor. Posto se samo njemu to desilo za prebacivanje sa PayPal-a na Visa karticu u Intesi. (Ovo sto Marko pominje je devizni racun, ne kartica)
 
videces na kraju ako covek bude hteo da javi ovde na forumu sta su mu odgovorili iz intese i iz nbs-a da je najverovatnije radjena konverzija uz pomoc dinara.
i to su najverovatnije koristili kurseve organizacije visa a ne svoje.
 
Konverzija uz pomoc dinara po Visa kurdu je neprimetna. A prvi je kome je izgleda naplacena.
 
Da li vama radi listanje izvoda za internet kartice? Meni baca neki error non stop.
 
Da, ne postoje izvodi za debitne kartice.
 
Колико сам видио у новим тарифама Интезе,је да су поскупили слање и примање девиза за физичка лица.
 
Ali je sada na bankomatu limit dizanja 60000 i može 5 puta dnevno, načiiii 300 000 dnevno mogu da dižem ... još samo dimam svaki dan da dižem 300 000 :) :) :)
 
Odes u Telenor banku i mozes ravno 600.000 :D
 
Da, to je limit dnevni, i moze odjednom. Ali EUR+RSD, ne mozes po 600.000 oba ;)
 
Brateuuuuu, pa to je cool. Tačno, Telenor ima onaj široki odeljak, ima mesta. Kod Inteze je možda to, ima uzan prorez. Danas sam vukao 60000, 30 komada po 2000 din. U teleru ima mesta za 300 komada.
 
Колико сам видио у новим тарифама Интезе,је да су поскупили слање и примање девиза за физичка лица.

sta znaci poskupelo slanje deviza? Kao online palcanje ili prebacivanje na neki drugi racun?
 
Ностро и лоро дознаке.
 
Povremeni prijem novca iz inostranstva? Imam devizni za koji je vezana intesa internet kartica.Skrill, payoneer nesto trece ?
 
Najgluplja moguća IntesaMobi. Reinstalirao aplikaciju da bih mogao da promenim pin jer sam zaboravio koji je, aktivirao mToken ponovo, sve prođe ok. Prvo mi je javljao "interna greška usluge", drugi put neispravan pin iako se kuca pravi pin, a sada aplikacija crashuje kad unesem pin i kliknem na Nastavi, i to svaki put. Ok, instaliram aplikaciju na druga dva telefona koja imam trenutno kod sebe čisto da probam, aktivira se mToken lepo ali i na jednom i na drugom crashuje čim kliknem na Nastavi posle unošenja pina. Ne moram čak ni ispravan pin da unesem, mogu da izlupetam nešto i opet crashuje. WTF?

Možda je do Tokena? Zbagovao se i sad moram da tražim novi u banci? Baš ću... Nije mi Intesa više ni primarna banka, čisto hteo da vidim kako radi ova nova Intesa Mobi... Radi nikako.
 
Povremeni prijem novca iz inostranstva? Imam devizni za koji je vezana intesa internet kartica.Skrill, payoneer nesto trece ?
Свако слање и примање(најчешће из иностранства мада може и унутар земље) са/на девизни(не картицу везану за девизни)кад ти требају инструкције из банке(свифт,ибан...)Мислим да је тако и за Скрил кад се шаље с девизног.
 
Nazad
Vrh Dno