Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Je l' ta intesa mobi usluga besplatna?
Pre su to naplacivali koliko se secam?
 
Za obican racun valjda nije, pogledaj u tarifniku, ne secam se.
 
Ranije su naplacivali 50 dinara i nisam hteo iz principa da uzmem, sluzbenica me je ubedjivala da mobi ulazi u standardnu cenu odrzavanja racuna a tako pise i negde na sajtu.
 
Samo da proverim jel i kod ostalih isto...

mToken se ne može koristiti ako ste ulogovani u novu mobi aplikaciju nego samo ako ste izlogovani?

Kada se ulogujem nigde u meniju nemam opciju mToken a kada se izlogujem imam...
 
Intesa uvela besplatno koriscenje mobi za Osnovni racun, besplatna placanja za Hit racun kao i otvaranje Hit racuna bez polaganja depozita, znaci mogu i studenti, nezaposleni.

Ovo sve ide od 5.12 2014. i ocigledno je posledica konkurencije i trzista, a pogotovo Telenor banke.
 
Sve da se najveca banka u Srbiji, sa 100-200x vise racuna od TB, nije uplasila od nje, i zbog toga nesto uradila ;)
Nisu to uradili kada im je Raiffeisen uzimao trziste, a zabrinuce se za bankicu od 50.000 racuna? Oni ih toliko mesecno otvore i zatvore verovatno.

Ali valjda su i oni shvatili koliko su zastareli... sem izbora kreditnih, nista im vec duze vremena ne vredi.
 
Poslednja izmena:
Intesa je veliki sistem, koji jos uvek za svaku investiciju/projekat pitaju Italijane za odobrenje. Zato dosta toga ide sporije, ali realno solidno se radi, postoji neki strateski plan, bar u segmentu IT i usluga, postoji da kazem plan. Ne da sam 100% direktno upucen, ali tako deluje na osnovu nesto malo iskustva koje imam sa njima na odredjenim projektima. Sad da li je to po nama dovoljno brzo ili ne to je druga prica.
 
Sve da se najveca banka u Srbiji, sa 100-200x vise racuna od TB, nije uplasila od nje, i zbog toga nesto uradila ;)
Nisu to uradili kada im je Raiffeisen uzimao trziste, a zabrinuce se za bankicu od 50.000 racuna? Oni ih toliko mesecno otvore i zatvore verovatno.

Ali valjda su i oni shvatili koliko su zastareli... sem izbora kreditnih, nista im vec duze vremena ne vredi.
Nisu se zabrinuli oko gubitaka, jer imaju i vreme i velicinu, ali da su videli nesto novo i tako skliznuli sa no.1 sa elektronskim bankarstvom, jesu.

Najveca banka za stanovnistvo spusta cene usluga, nikako nije uobicajena stvar. :)
 
Spustaju cene jer pokusavaju da sklone guzve iz filijala.
Ovo sto imaju sada za e-Banking je Raiffeisen imao oko 3-4 godine ako se ne varam (ne znam do kada im je bio samo za IE-u e-Banking?).
Oni tek dolaze u korak sa dosta starijom promenom :( (mada mBanking RF-ov je uzasno beskoristan)

Ja mislim da je ovo samo "ulaganje u otkaze". (sto, sa stanovista korisnika mi odgovara)
 
Na kraju sta bi za PP i intezinu internet visa karticu koja je istekla. Dobijam li novu ili produzavaju staru ? Mora li verif. nove na PP ?
To sam pitao pre 10-ak dana ovde i odgovori su i jedno i drugo....
 
Od Intese dobijaš novu karticu sa novim datumom isteka (donosiš uporedo staru da je iseku na pola i bace). Trebalo bi da dobiješ sms mesec dana pre isteka stare, da je nova kartica spremna za preuzimanje. Za verifikovanje ne znam 100%, ali mislim da ćeš samo morati ukucati novi CCV kod.
 
Poslednja izmena:
Ne znam za PP, ali ja sam na Skrill-u morao da verifikujem novu karticu i upisem novi CCV kod i novi datum isteka kartice. Skrill mi je trazio da ubacim podatke za novu karticu, jer je stara istekla.
 
Na kraju sta bi za PP i intezinu internet visa karticu koja je istekla. Dobijam li novu ili produzavaju staru ? Mora li verif. nove na PP ?
To sam pitao pre 10-ak dana ovde i odgovori su i jedno i drugo....
Dobija se nova. Moja je vazila do 04/15, sms za podizanje nove sam dobio 28.04. Juce sam isao da podignem karticu pa cu veceras dok postane aktivna da je ubacim na pp. Verifikovace pp sigurno.
 
Mislim da je potrebno samo update cvv. Ne secam se da li sam na pp i toliko morao da uradim. Ubacivanje nove kartice i nova verifikacija nisu bili potrebni.
 
Sto se tice xml greske prilikom logovanja na intesa mobi, problem je bio sto mi sluzbenica u banci nije "otkljucala" sve usluge, tako da sam danas opet morao da cekam red, prethodno sam zvao podrsku. Cisto da znate ko ima isti problem proverite sa podrskom jer je ovo sve novo za salteruse i uglavnom se slabo snalaze.
 
Dobija se nova. Moja je vazila do 04/15, sms za podizanje nove sam dobio 28.04. Juce sam isao da podignem karticu pa cu veceras dok postane aktivna da je ubacim na pp. Verifikovace pp sigurno.

Ista situacija i kod mene. Samo mene mrzi da odem da podignem novu :D Napisi samo, kad promenis broj kartice jel mora da se stavi neki evro, da rezervisu kao prvi put :)
 
Meni je istekla krajem aprila, dakle 4/2015, polovinom aprila, negde oko 16. sam dobio sms da podignem novu karticu, uzeo sam je 30. uz napomenu da je koristim tek sutradan.
Sutra ujutru, odem na paypal, u opcijama za kartice mi stoji da je istekla, idem ja na update, ukucam novi datum i CCV, stisnem dugme da zavrsim, kaze da je update odradjen, medjutim, opet stoje oni isti podaci sa stare kartice.
Rekoh ajd da sacekam, mozda i dalje stoje stari dok oni tamo ne obrade nove.
Prodje praznik i vikend, pogledam u ponedeljak, opet stari podaci... procackam malo po net-u, vidim zalili se ljudi da im se isto desava i ne znaju sta da rade, vise nih kaze da je resilo problem brisanjem kartice, pa su je opet dodali. Odradim ja tako, kad vidim 1 dolar mi skinut, ali nije za verifikaciju, vec sam se verifikovao jednom, nego se svako dodavanje kartice naplacuje 1 dolar :)

Tako da znate, ako vam prodje update podataka, dobro za vas, ako ne, onda ocekujte dolar manje na racunu sa ovom drugom solucijom :)
 
... ali realno solidno se radi, postoji neki strateski plan, bar u segmentu IT i usluga, postoji da kazem plan....

I beg to differ :) uz par konkretnih razloga:

1) Imaju jedine bankomate koji izbacuju prvo novac a tek nakon toga karticu. Ovo je odavno napustena praksa jer procedura u kojoj korisnik prvo uzme karticu a tek onda novac drasticno smanjuje broj zaboravljenih kartica u bankomatima.
2) Ukoliko se blokira nalog neuspesnim pokusajima, ne postoji nacin da se nalog odblokira. Ovo "pravdaju" sigurnosnim procedurama iako su mehanizmi za bezbednu promenu sifre sve samo ne tajna (a koriste ih i druge banke). Resenje koje nude je otvaranje novog naloga, koji podrazumeva nov username.
3) Nemaju podrsku za SSL Forward Secrecy na eBanking domenu.
 
Poslednja izmena:
Ovo pod 1) sam iskusio sa Intezom ciji bankomat ima varijantu da prvo zgrabis novac, a karticu ako se setis setis :). I tako dva puta cekao 3-5 dana na otvaranje bankomata, potpisivanje izjave itd itd..

U rajfu i telenoru je obrnuto, ide prvo kartica pa novac tako da greske nema :).
 
:) Samo Intezini bankomati to rade, na svim drugim bankomatima ti ne dozvoljava da uzmes novac pre kartice, a kako je novac glavni razlog dolaska, greske su daleko redje.
 
ja sam msilio da se samo meni to desava :D
bilo je nekad kontra i na nekim starijim bankomatima je do skora radilo prvo kartica pa pare...

zato ja uvek uzimam i potvrdu, pa se cesce setim karticu da ponesem :)
 
Sto je najbolje od svega, nece ti izdati novac dok ne uzmes potvrdu... ali bez kartice moze o_O
 
Da, da, sad su bankomati krivi što smo mi smlaćeni. Neka mašine sve rade umesto nas, da isključimo mozak potpuno.
 
Kod Inteze je problem sto ti uvek nekoliko ljudi dise za vratom da pozuris i maknes se sa bankomata. :d
 
Ja nikada nisam imao taj problem. Dišu mi za vratom, a ja uzimam i priznanicu koja izlazi poslednja.
Uostalom, najmanje vremena trošim ja koji umem da koristim bankomat, za razliku od svakakvih koji po pola sata nasednu na bankomat i muče se sa dugmićima. Najbolji su mi oni koji dižu pare iz 4 runde iz nekog razloga. Viđao više puta. Da li je neka fora ili ne umeju da pritisnu "drugi iznos".
Pa su tu i one ribe što stanu na bankomat pa počnu da prevrću po tašni i ne mogu da nađu karticu, pa nađu karticu, ali je još pola sata vraćaju na to neko specijalno mesto u tašni.

BTW, lakše dodđem do bankomata na slaviji nego na dušanovcu, čak i pre nego što su namestili drugi.
 
Bio sam da odradim aktivaciju aplikacije nove za mob. Sad treba to da resim kod kuce.
 
Subtractor, postoji limit po bankomatu koliko moze odjednom da se podigne. A to je glupost bankomata, koji cak i kod Telenora postoji (mada on daje mnogo vece iznose da se podignu po trasnakciji), da ne pita da li hocu novu transakciju, vec UVEK mora sve ispocetka!
 
Bas tako...
To okupiranje bankomata uglavnom rade preduzetnici sa agencijama, jer im je provizija dizanja novca preko bankomata je znacajno manja nego provizija dizanja novca na salteru
Limit po jednom transakciji je 30k ako se ne varam, a na dnevnom nivou 150k, iliti 5x30k. A to dovodi do okupiranja bankomata :)
 
Nazad
Vrh Dno