Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Imam Internet karticu u Banci Intesa koja mi vazi do kraja ovog meseca. Dobio sam mail u kome mi kazu da ce je zameniti inspirion karticom. Sta da radim? Da li se ova kartica isplati, ili bi bilo bolje da uzmem neku drugu?
 
Poslednja izmena:
Visa Inspirion menja onu njihovu zastarelu Maestro karticu, a ne Internet..
 
Intesina Web aplikacija trenutno jedva radi, ili je do mene?
 
Nope, i ja ne mogu da proverim neki iznos za Pashminu :(
 
Kuda se dedose moja 2 $ ?

Nisam placao preko PP nepamtim i na Ebay da narucim neke trake oko 1.6 $ su bile a ja imao na kartici 1.35 e i 0.85 $ reko ako moze moze, da probam.

I sada ja da narucim kad ono ne moze, i posle toga ubrzo dodje sms :

''Potrosnja po kartici, iznos 1.00 usd, datum 20.03.2015, Trgovac PAYPAL'' itd itd...

Mislim za sta ? Da nisu uveli na placanje 1 $ kao proviziju ma prosla uplata ili ne ? Posle 10 setak minuta stize jos jedna poruka ponovo 1 $ skinut isto PAY PAL. Mislim sta se desava odose pare za sta ? :mad:

Placam Visa Electron od banke Intese i nikada mi se nesto slicno nije desilo.
 
Vidi sa PPom.
 
Mali off
Imam Intesa visa karticu,pa sam hteo da kupim neku seriju na amazonu ali mi je ovo izbacilo:"We could not process your order because of geographical restrictions on the product which you were attempting to purchase. Please refer to the terms of use for this product to determine the geographical restrictions."
Zatim sam ih kontaktirao, i na chetu su mi rekli da je serija dostupna samo za US,ne i za Srbiju,i nakon toga su mi poslali link gde su otkljucane sve epizode serije koje sam hteo da kupim,i nijedna epizoda mi nije naplacena?
 
Daj i nama link :D (da vidimo sta znaci to otkljucavanje)
 
Ne znam u cemu je fora ali lik sa kojim sam cetovao mi je poslao link i reko mi je da probam da ih gledam,kada sam otvorio link pisalo je season 1 owned. :D
 
Pa podeli i sa nama, smizlo ;)
 

''I have reviewed your account and first, everytime you make a payment or change the card details is that PayPal will request first for a $1.00 USD pre authorization charge. That is to ensure that your card is active and can be used to make online transactions. Your card issuer will have the option to accept or deny it.

Second, this charge will just fall off or be reversed after the changes or transaction is successfully processed. PayPal will return it within 24-48 hours. We do not have a control on how long the $1.00 USD credit is posted back on your card. Depending on the credit card policies, credits may take from 5-7 days (excluding holidays and weekends) up to a maximum of 30 days to post.''

Nisam znao da PP uzima ovaj 1 $ kada se vrsi bilo kakvo placanje pa da posle vracaju, jednom sam samo placao PP-lom kada je skoro uveden, i ne secam se ovoga hm... Znaci iz sve price ako je verovati njima oni su to vratili, ali sada koci Intesa i njihov sistem da mi se to ponovo pojavi na kartici kao raspoloziva sredstva jer mi sada stoji pod nedospelim obavezama, mislim spori su samo tako, 5 dana je proslo a oni jos ne vracaju ovo, strasni su.
 
Ma kakvi ovo vise nema veze s mozgom ko zna sta se ovde desava, rekose mi dva razlicita lika iz supporta da svaki put kada placam PP zadrzava tih 1 $, sto mi se i desilo kada nisam uspeo da izvrsim kupovinu, malopre platih nesto, samo platih trazenu cenu nista sada PP nije zadrzao... Proverim na kartici samo skinuto toliko koliko sam i platio.
 
Koristim karticu vec godinu dana i do sad sam uplacivao samo evre, pa sam sad uplatio dolare u nameri da platim nesto u dolarima medjutim kada sam posle placanja proverio stanje vidim da mi je prvo skinulo sve evre pa tek onda preslo na dolare. Jel postoji mogucnost da se namesti da skida prvo onu valutu u kojoj sam izabrao da platim a ne evre pa sve ostalo.
 
Ne postoji. Po defaultu prvo skida evre. Ja jos drzim i funte zbog povremenih ebay transkacija i tek je onda ludilo.
Ako imas redovnu potrebu da placas u 2 valute, idi do banke i otvori novi devizni racun. Nece ti trebati nista osim licne karte i nece ti izdati ni karticu ni nista, vec samo onu plastificiranu identifikaciju (koja ti takodje nije mnogo potrebna). Sve pare drzi na tom racunu, a pare prebacuj po potrebi na onaj na kome imas karticu.
Na zalost, nema drugog resenja nego da ti jedan racun bude uvek na nuli.
 
Ne postoji. Po defaultu prvo skida evre. Ja jos drzim i funte zbog povremenih ebay transkacija i tek je onda ludilo.
Ako imas redovnu potrebu da placas u 2 valute, idi do banke i otvori novi devizni racun. Nece ti trebati nista osim licne karte i nece ti izdati ni karticu ni nista, vec samo onu plastificiranu identifikaciju (koja ti takodje nije mnogo potrebna). Sve pare drzi na tom racunu, a pare prebacuj po potrebi na onaj na kome imas karticu.
Na zalost, nema drugog resenja nego da ti jedan racun bude uvek na nuli.
Za plaćanje karticom uvek idu evri, nebitno u kojoj valuti se plaća, i koju valutu imaš na računu. Ako plaćaš u funtama i imaš samo funte na računu, prvo se funte konvertuju u evro, a onda evri nazad u funte, tako da plaćaš duplu konverziju. Najjeftinije ti je da na računu držiš samo evre.
 
U mom slucaju ovo nije tacno i imao sam transakcije koje skidaju tacno koliko pise
 
Koja kartica, koje banke, kakvo placanje, da li preko PayPala, i molim te daj screenshot neki?
Ovo je prvi put da je neko rekao da mu je naplaceno u valuti koja nije EUR ili RSD, bez konverzije, pa je dobro znati za provereno koja kartica to omogucuje.
 
intesa visa electron.
po cemu vi uopste zakljucujete da vam je radjena konverzija?

Ja sada ostavljam racun skroz prazan samo sa tacnom kolicinom novca valuti koju treba da platim (plus 6-10%). To se skine, ali se deo kasnije vrati (nikada nisam mogao bas da potvrdim koliko se vraca). Jedino sto znam je da se u izvodima vodi kao da je skinuto onoliko koliko sam hteo da platim u valuti u kojoj sam platio.

U banci mi je receno da je EUR prva valuta koja se skida ako je ima i da se posle skidaju druge.
 
Pa znamo da li je bilo konverzije jer u tom slucaju bude naplaceno 4.25% vise.
Daj bolje primer transakcije sa datumom.
 
Evo upravo kupujem liverpool registraciju za 1gbp pa cemo da vidimo. racun sa koga placam ima 1.42 funti i skinuto je 1.05, odnosno ostalo je 0.37.
To je tacno onih 5% koje rezervisu. vraticu ovih 0.37 na spajz i cekacu da vidim da li ce i koliko para vratiti od te rezervacije
 
Evo upravo kupujem liverpool registraciju za 1gbp pa cemo da vidimo. racun sa koga placam ima 1.42 funti i skinuto je 1.05, odnosno ostalo je 0.37.
To je tacno onih 5% koje rezervisu. vraticu ovih 0.37 na spajz i cekacu da vidim da li ce i koliko para vratiti od te rezervacije

Jel si imao jos neku valutu na kartici u trenutku kupovine? I ako jesi koliko je bilo pre i posle kupovine?
Javi obavezno sta je nakraju ispalo :)
 
imam jedno pitanje izvadio sam ovu karticu odavno ali mi nesto nije jasno..uplatio sam evre u banci a recimo kada nesto kupujem prikazuje mi saldo u dinarima...sad da kazemo recimo da imam 100 evra koje sam uplatio danas i recimo kurs evra poraste na 130din za evro....ja tu gubim neke pare, da li to znaci da ako ja odem recimo da podignem nazad pare oni meni isplacuju onih 100 evra ili preracunavaju u taj kurs i daju mi dinare?
 
posle ove tvrdnje subtractorove, slah mejl intezi.

Dobio sam opet iste informacije, NIŠTA se nije promenilo , sve je isto kao i pre:

SVA potraživanja na karticama, NEBITNO internet ili plaćaš direktno preko, dolaze na naplatu U EVRIMA; i tako je na nivou države, zakon, i tako mora biti kod svih banaka, i da njima "kartičarske" firme sve šalju na naplatu u EUR.

I kod mene je uvek i sve iskazano koliko EVRA sam potrošio, bez obzira da li su funte, dolari, rublje, jeni, juani ....
 
imam jedno pitanje izvadio sam ovu karticu odavno ali mi nesto nije jasno..uplatio sam evre u banci a recimo kada nesto kupujem prikazuje mi saldo u dinarima...sad da kazemo recimo da imam 100 evra koje sam uplatio danas i recimo kurs evra poraste na 130din za evro....ja tu gubim neke pare, da li to znaci da ako ja odem recimo da podignem nazad pare oni meni isplacuju onih 100 evra ili preracunavaju u taj kurs i daju mi dinare?

Koja ova kartica? SMS notifications pisu glupost u dinarima, tako sto preracunavaju po srednjem kursu, ali to nema veze s' vezom dalje od te nebuloze, dakle ostaje sve u valuti u kojoj se uplati.
 
orposti..visa electron devizna kartica..sluzi mi samo za placanje preko neta...
 
Sutra mi istice internet kartica. Koja je procedura? Da li oni odma prave novu pa ce me zvati da preuzmem?

Procitao sam negde to ranije, ali nisam bas siguran pa da proverim posto ce mi trebati za koji dan.
 
Da. Samo ti posalju poruku na mob da dodjes da je pokupis.
 
@blastoise
Samo što su meni taj SMS poslali sigurno jedno mesec dana pre isteka kartice, čudi me da ti već nisu poslali poruku, da nisi menjao broj? :)
 
Nazad
Vrh Dno