Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Ja sam ga lepo pitao koliko para ima na kartici, ali vidiš da mi nije odgovorio...

Imao sam dovoljno, nije to problem, i onu poruku neces da dobijes ako je to problem. ("We're sorry, but that credit card can't be linked to additional PayPal accounts. Please link a different credit card.")

Inace evo vam direktno od paypala "You’re only allowed to add a card to your account three times and if you already exceeded the number of allowable times to add the card, the system will no longer let you add the card to any PayPal account."

Jedino sto ovo nije znao verovatno niko na planeti do sad.
 
Poslednja izmena:
Имам једно питање у вези Визе тј. "VISA Inspire" картице,Интезе.Да ли се њоме може платити онлајн рачун МТС-а(за мобилни,фиксни итд. путем сајта Мој Телеком)без оног читача картица за који треба дати 1000 дин. јер колико знам тамо пише "Verified by VISA" а то захтијева фамозни читач картице који није багатела.Чини ми се да друге банке не продају тај читач већ се верификација врши на други начин,нисам сигуран.Хвала унапријед.
 
Imao sam dovoljno, nije to problem, i onu poruku neces da dobijes ako je to problem. ("We're sorry, but that credit card can't be linked to additional PayPal accounts. Please link a different credit card.")

Inace evo vam direktno od paypala "You’re only allowed to add a card to your account three times and if you already exceeded the number of allowable times to add the card, the system will no longer let you add the card to any PayPal account."

Jedino sto ovo nije znao verovatno niko na planeti do sad.
Pogrešno gledaš. Da si imao dovoljno para kartica bi ti prošla iz prvog puta. Pitanje koje trebaš da postaviš je zašto nije prošlo iz prva tri puta.
 
Имам једно питање у вези Визе тј. "VISA Inspire" картице,Интезе.Да ли се њоме може платити онлајн рачун МТС-а(за мобилни,фиксни итд. путем сајта Мој Телеком)без оног читача картица за који треба дати 1000 дин. јер колико знам тамо пише "Verified by VISA" а то захтијева фамозни читач картице који није багатела.Чини ми се да друге банке не продају тај читач већ се верификација врши на други начин,нисам сигуран.Хвала унапријед.

Zasto bi placao karticom kada online banking ima funkciju placanja, odnosno transfera novca? Kartica se u nekim sistemima koristi kao verifikacija, ali to nije isto sto i placanje na kasi karticom. Ranije je za online banking bio potreban cd sa sertifikatom, sada postoji mtoken kroz mobi aplikaciju ili sms verifikacija. Mora prvo da se aktivira u banci i naplacuje se 50 kinti mesecno za standardni racun (ako nisu ukinuli)
 
Pogrešno gledaš. Da si imao dovoljno para kartica bi ti prošla iz prvog puta. Pitanje koje trebaš da postaviš je zašto nije prošlo iz prva tri puta.

Sta pogresno gledam? =) Imao sam vise od 100 evra na kartici, i imam i dalje, to mi deluje dovoljno za verifikaciju? =)

Nije proslo zato sto im je sistem sjeban, vrlo prosto....tj. zato sto je sistemu izgledalo da je kartica vec povezana na drugi nalog, iako nije bila.
 
Poslednja izmena:
Zasto bi placao karticom kada online banking ima funkciju placanja, odnosno transfera novca? Kartica se u nekim sistemima koristi kao verifikacija, ali to nije isto sto i placanje na kasi karticom. Ranije je za online banking bio potreban cd sa sertifikatom, sada postoji mtoken kroz mobi aplikaciju ili sms verifikacija. Mora prvo da se aktivira u banci i naplacuje se 50 kinti mesecno za standardni racun (ako nisu ukinuli)
Раније, кад сам био у Интези ,сам тако плаћао неколико тел.рачуна,без провизије,само с оним бројевима назад.После сам прешао у другу банку због кредита и сад бих се вратио Интези али само ако се плаћање тих тел.рачуна обавља без провизије и не рачуна се у она бесплатна 3 плаћања(код основног пакета)На сајту Мој Телеком има опција плаћања картицом рачуна,само се надам да то не спада у класично ел.банкарство гдје имам 3 бесплатна налога да платим.Поента је у Основном рачуну и ограниченом плаћању(без провизије за 3)плус ти рачуни за моб.(ако може путем Инспајер картице без читача и провизије)
 
Aha, mislim da kapiram. 3 placanja nisu dovoljna pa mislis da placas karticom da bi to prosirio? Na to ne umem da odgovorim jer je meni dovoljno jedno placanje mesecno.
Cuo sam da na terazijama ima bankomat na kome se moze vrsiti plaćanje bez provizije karticom. Isto je kao na šalteru samo se koristi platna kartica
 
Управо тако.У мом селу једина банка с 2 пословнице је Интеза.Близу ми је па сам зато мислио да ту отворим нови рачун.Волио бих да и овдје има такав банкомат као у престоници...Ако неко може да одговори,слободно.
 
Ja placam MC karticom koja nema citac i nije registrovana za 3DSecure kod Intese, na Telekom sajtu.
Koji bankomat?
 
Ti terminali su prava stvar.U Novom Sadu ih ima dva komada,jedan radi 0-24h svaki dan,a drugi dok banka radi.I tog momenta je izvrsena uplata.Jedino porez nije mogao da se plati i imas citac bar koda koji ubrzava placanje.
 
Gde se nalaze ti terminali?
 
O kojim terminalima pricamo? Intesinim koji rade za Intesine kartice samo, ili neki drugi?
Ima 2 (ili 3?) Intesina u filijali u Knez Mihailovoj, ali ono je samo za placanje ko ima Intesinu karticu. Manje vise e-banking i nista vise.
 
O kojim terminalima pricamo? Intesinim koji rade za Intesine kartice samo, ili neki drugi?
Ima 2 (ili 3?) Intesina u filijali u Knez Mihailovoj, ali ono je samo za placanje ko ima Intesinu karticu. Manje vise e-banking i nista vise.

Da.Intezini terminali i mora biti sa cipom.Bolje od e-banking-a,i odmah legne uplata bez obzira koji je dan,praznik.
 
Možda je neko pominjao već ali ako nije jedan info...

Ukoliko menjate telefon ili ROMove na telefonu i sl nakon svakog reinstaliranja Mobi aplikacije morate da idete u banku po nove pristupne kodove...

Meni se to desilo da nakon menjanja ROMa na telefonu aplikacija me više nije prepoznavala pa su mi iz intesine tehničke podrške to rekli...
 
Pa to je logično. Zamisli da ti možeš da prebaciš podatke sa jednog telefona na drugi običnim backupom. Sigurnosni rizik do neba.
 
Pa to je logično. Zamisli da ti možeš da prebaciš podatke sa jednog telefona na drugi običnim backupom. Sigurnosni rizik do neba.

Da ali kod stare aplikacije nije bilo tako. Kad god sam menjao telefon samo sam ponovo skidao aplikaciju sa Play Storea i normalno je koristio uz svoj pin
 
Čini ti se. Uvek je morala da se uradi redistribucija preko onog MiniCDa i onlinea, ili u poslovnici.
 
Uvek je morala redistribucija, ali je do skoro to moglo od kuće, uz mini cd, sad može samo u poslovnici.
 
Ja se ne secam da sam ista petljao kada sam menjao telefone. Samo sa marketa instalirao prijavio se sa pinom i sve je sljakalo....ovo sad je uzas...pogotovo sto su im redovi u poslovnicama....a aplikacije za win phone i dalje nema iako je planiraju od 2013te godine
 
Da im se isplati da je imaju, razvili bi je.
Medjutim, treba platiti da se razvije, treba placati odrzavanje, a % win telefona na trzistu je daleko od sjajnog.
 
I ja koliko se secam nije moglo bez redistribucije, ali je barem mogla preko e-Bankinga da se odradi. I mogao je da se uradi bekap aplikacije.

Sada mi ne pada na pamet ni da odem do poslovnice, Intesa je izgubila i zadnjeg aduta kod mene (kartice za placanje).
 
BTW, ako neloga zanima, moguce je uplatiti obaveze po (Intesa) kreditnoj kartici iz bilo koje banke. Isto je moguce i u Piraeus, pretpostavljam da je i drugde, ali u Piraeus sam prvi put video da je to javno dostupno i kako da se uradi.

U slucaju Piraeus banke, ima jedinstveni racun za sve kartice, a poziv na broj je broje kartice samo :D Nista prostije!
U slucaju Intese, mora se pozvati call centar, dobija se racun banke (u pitanju je racun kod narodne banke, pocinje 908) i neki suludi poziv na broj koji je isti po kartici uvek. Ali nije broj koji mozemo sami generisati, jer nema nijedna cifra kartice izgleda ;)

Nadam se da nekome znaci.
 
Da li jos neko ima problema sa logovanjem na online.bancaintesa.rs/Retail/log... preko racunara. Dobio novi lib sve odradio, lepo se ponvo registrovao i onda
Dogodila se greška prilikom prijave na sistem. (Err_96022)

Skoro mesec i vise se dopisujem sa njima i cujem telefonom i nista ne uspeva.
 
Drugari , potrebna mi je mala pomoc posto mi hitno treba PPal za prijem novca. Imam staru intesa internet karticu koja istice 11/15 nikada upotrebljena , ranije sam je izvadio ali je nisam koristio. 1) da li je neko imao probleme sa povlacenjem novca na devizni racun za koji je intesa internet kartica vezana 2) kako da dobijem izvod kada mi skinu 1.5e , nemam online banking za ovaj racun?

Izvinjavam se ako su bila slicna pitanja, stvarno mi je hitno :)
 
Ne možeš da aktiviraš karticu bez koda, a kad već ideš u banku, traži online pristup. Imaš 2 računa devizni i za internet, prvo prebaciš na devizni, pa podigneš.
 
Sa internet kartice samo licno u ekspozituri mogu da se skinu pare, ne mogu preko intese mobi ili preko interneta da se prebace na dinarski racun?
 
Poslednja izmena:
Mogu, ali uz konverziju po Intesinom (ili Hit, ako imate Hit racun) kursu.
 
Nazad
Vrh Dno