Šta je novo?

Najbolje igrice za FF Joystick

nidza

Čuven
Učlanjen(a)
16.07.2004
Poruke
6,226
Poena
605
Šta igrati? Prvo, totalno sam razočaran izborom dobrih svemirskih simulacija, još više njihovom podrškom za FF, praktično nijedna aktuelna ga ne podržava.

Zasad sam probao SpaceForce Rogue, okej je, poprilično smara, ali okej je sasvim.

Blazing Angels 2, totalno čudno radi pod Vistom, ali bez obzira na sve, ne podržava FF. Zasad sam je samo probao na 2-3 minuta, osećaj sa džojstikom uopšte je katastrofa, uopšte ne sarađuje kako treba sa glavnom čari analognog džojstika, skroz je sasvim "digitalno" upravljanje.

Treba da probam još X3 Renuion, a na dalje sam totalno ostao bez ideje.

Šta pikate na PC-u sa analognim džojstikom?
 
A zasto trosis takvu palicu mrdalicu na tako gej igre?

Uzmi jedan, jedini, neponovljivi Il-2 Sturmovik. Mislim, ako imas testise :D
 
A zasto trosis takvu palicu mrdalicu na tako gej igre?

Uzmi jedan, jedini, neponovljivi Il-2 Sturmovik. Mislim, ako imas testise :D


Pa idi jos na neki server. Totalno ludilo. Plavi protiv crvenih. Vas 20 na njih 20

Dobar je i Lock On. samo sto nije ni dan danas optimizovan
 
Falcon 4 i Falcon 4: Allied Force - borbene simulacije, FS2004 - civilna.
 
Poslednja izmena:
Probaj Freelancer ako vec do sada nisi igrica je stara ali ne smara nesto mnogo (svemir) :);)
 
Freelancer je dobra igra, ali uopšte ne podržava joystick (a samim tim i FF :p).

Ja sam pre par godina uzeo Saitek Cyborg 3D Force i nisam se baš naigrao. Nema puno igara koje podržavaju FF. Evo sada sam ga izvukao iz ćoška u kome je stajao, obrisao prašinu sa njega i instalirao X3. Inače koliko se sećam najbolje FF efekte sam video u Aquanox 2 (čak ni igra nije loša).

Od svemirskih simulacija probaj Independence War 2 - Edge of Chaos. Odlična igra i isto ima dobru podršku za FF.

MechWarrior 4: Vengeance je isto odlična igra i ima dobru podršku za FF, ali ako ne možeš da okrećeš joystick oko svoje ose onda nije to to (tako okrećeš torzo mecha). :)

Ovo su sve malo starije igre, ja ne znam za ni jednu noviju pošto u poslednje vreme imam sve manje vremena. A i koliko mi se čini nisu ni izlazile...

Hard core simulacije letenja ne volim tako da tu ne bih znao šta da ti preporučim, osim LockOn-a.

Ako se setim još neke igre dopisaću...

edit: Od novih igara sam probao Tarr Chronicles, ali nema podršku za FF i ima podršku za samo 2 ose + thorttle - ne podržava treću osu - twist. Tako da sam je deinstalirao odmah...

-----
da ne bude zabune: FF - force feedback
 
Poslednja izmena:
Aha, EVO Force imam, i ima twist, ima sve živo. Uzeo sam ga greškom iz magacina firmice sa kojom radim, trebao je da bude onaj jeftiniji, valjda samo EVO, bez FF. Prosto sam iznenađen koliko malo naslova ima.

Hvala svima na odgovorima, pozebno zeleni, probaću sve naslove iz priče.

Inače, Freelancer sam igrao i tripujem da je ipak podržavao džojstik, davno sam imao Genius F23, koga je moj prijatelj sahranio. Pikao sam i Descent Freespace, ako se dobro sećam, i X-Wing Alliance. Na Gamespotu bukvalno 2-3 naslova godišnje izađu, i svi su nekih prosečnih ocena. Neverovatno kako je pomenuti žanr zamro, pitam se kome samo prave ove silne džojstike?
 
Ako naiđeš na neku noviju igru koja lepo podržava FF, javi ovde... baš mi se igra nešto na joysticku.

:wave:
 
Darkstar One podrzava dzojstik a za FF nisam siguran ;):)
 
Nazad
Vrh Dno