Šta je novo?

HP Officejet Pro K5400 - preporuka

BMK11

Cenjen
Učlanjen(a)
18.02.2008
Poruke
94
Poena
170
Ima li ko kakvog iskustva sa ovim stampacem. Gledajuci mu performanse cini se da je jedini HP izbor sa pristojnim kapacitetom kertridza koji moze da se dobije za taj novac i da obezbedi sto jeftiniju kolor stampu. Jedina mu je mana sto su glave odvojene od kertridza pa ne znam kako se ponasaju pri koriscenju mastila koje nije originalno.

http://www.shopping.hp.com/webapp/s...=Officejet&catLevel=2&product_code=C8184A#A2L
 
izvanredan printer, nevjerovatno brz, glave za razliku od BJ1000 i 1200 su dvobojne, jedna glava objedinjuje cyan i magentu a druga yellow i black boju. Cijena glave je oko 50Eura i navodno vijek trajanja glave je 17000 listova sa 5% pokrivenosti. Na njemu se lako ugradjuje CISS kojim shtedish ogromni novac.
 
17000 strana sa 5% pokrivenosti. Da li to znaci 850 strana sa 100% pokrivenosti. Tj. ako hocu da stampam malo vise u koloru da ce sva usteda na mastilu da ode na zamenu glave.
 
17000 je vijek glave, ali osim glave imas i kertridže koji su malog kapaciteta. Ti kertridzi se ne mogu puniti bez resetera jer printer ne radi kada chip izgori. Imas mogucnost kupovine novih kertridza ili ugradnja CISS-a. Znam da trosi oko 100ml mastila po boji za 1000 DVD omota .
 
E hvala m....Ovi konkretni podaci zlata vrede.
 
Fotografije imaju pokrivenost bojom od oko 50-60%, osim ako ne stampas crne fleke... Uostalom, stampac nije ni namenjen stampanju fotki, za to je isplativije odneti u foti-radnju ili na digitalnu stampu. A ako su glave izdrzljive makar koliko na ovim za jednokratnu upotrebu, podatak treba shvatiti opusteno.

Ono sto mene interesuje je da li kad se isprazni kertridz nastavi da stampa, uz kukanje naravno, ili skroz stane? BussinesJet se mogao nalivati i stampao je dalje... Naravno, ako se stampa veci obim, investicija u CIS je vrlo pozeljna.

A.
 
ne, kada se kertridz potrosi onda zaboravi na stampu cak ni u drugoj boji.
 
Nazad
Vrh Dno