Šta je novo?

Antec Nine Hundred "Pitch Black" mod

Ovo ti možda čak malo i pomogne oko hlađenja :).

Crno upija toplotu.
 
hmm probao sam Rivu, i ne mogu da biram drugu karticu, znaci u listi stoji samo jedna u pitanju je 2.06 verzija, znaci podesim kuler za nju ali nista, mada nema veze podesena je faricki da dize obrtaje u zavisnosti od visine temperature na svakih 10 stepeni vise dize se kuler za 10%, dize uvek kad krene veca temperatura, a komp se cuje kao ves masina onda

kako ti je postavljen crossfire mostic? ;)
 
Poslednja izmena:
kako ti je postavljen crossfire mostic? ;)
kakve sad to veze ima? eno pogledaj na slikama ima kako je postavljen, u gpu-z mogu da se izaberu obe kartice tj vide se obe i u ati driverima, mada pisalo je da kada se enabluje CF da ce da se vidi samo jedna kartica i to samo primarna gde je povezan samo monitor, ni tv out nema sad
 
Poslednja izmena:
obrni ga (znaci kao na slici) pa pokusaj ponovo sa Rivom...

 
obrni ga (znaci kao na slici) pa pokusaj ponovo sa Rivom...

hmm a provali da na atijevom sajtu pise da kabal treba da stoji ovako kao kod mene i cak da se povezuju dva kablica, ja imam jos jedan ne znam da li da vezem i njega? u uputstvu od graficke pise da se taj drugi kablic preporucuje samo kod vecih rezolucija od 2560 x xxxx pa na vise za velike LCD televizore? Ne verujem dabih nesto postigao okretanjem kablica jer su isti kontakti na obe strane. jes' da si ti prisustvovao ovoj sesiji sa slike pa mozda govoris iz iskustava, ako je tako onda cemo da obrcemo kabal, ajd samo ako mozes potvrdi mi ali sa sigurnoscu da li da kacim i drugi kablic? pozz
 
na sesiji sam bio iza objektiva :)
tako da pricam iz iskustva, zato sto smo imali isto neki trip oko namestanja fanova i kloka pre nego sto je animaN rekao da okrenemo kao sto je na slici ;) (e sad mozda pomogne, mozda ne; nama jeste :)) drugi kablic nismo kacili...

:wave:
 
Poslednja izmena:
na sesiji sam bio iza objektiva :)
tako da pricam iz iskustva, zato sto smo imali isto neki trip oko namestanja fanova i kloka pre nego sto je animaN rekao da okrenemo kao sto je na slici ;) (e sad mozda pomogne, mozda ne; nama jeste :)) drugi kablic nismo kacili...

:wave:
ne okrece mi se kablic lepse izgleda ovako heheheheh, mada videcu da nabodem jos jedan, jer svuda gde sam gledao povezuju se dva, cak pise i na ati sajtu znaci ima onaj video HOW IT WOKRS i objasnjeno je da se povezuju 2 komada i to u ovom smeru kako sam ja povezao, evo jos uvek brckam po netu i trazim nesto konkretno, neki kazu radi im CF sa jednim (kao meni npr) neki kazu sa 1 ne radi neki sa 2 ne radi, sad ko je lud ne znam
 
ne okrece mi se kablic lepse izgleda ovako heheheheh, mada videcu da nabodem jos jedan, jer svuda gde sam gledao povezuju se dva, cak pise i na ati sajtu znaci ima onaj video HOW IT WOKRS i objasnjeno je da se povezuju 2 komada i to u ovom smeru kako sam ja povezao, evo jos uvek brckam po netu i trazim nesto konkretno, neki kazu radi im CF sa jednim (kao meni npr) neki kazu sa 1 ne radi neki sa 2 ne radi, sad ko je lud ne znam

pa nista te ne kosta da probas kao sto sam ti rekao!?
 
vise si vremena izgubio citajuci po netu kako je pravilno nego sto bi izgubio da si probao sam obrtanjem...
 
vise si vremena izgubio citajuci po netu kako je pravilno nego sto bi izgubio da si probao sam obrtanjem...
ma moze da se stavi kako hoces jer je kabal isti i na jednoj i na drugoj strani, btw stavio sam 2 kablica sad jer je kao fora bolje radi, bar tako pise na ATI sajtu, i tamo stoji da se kabal pravilno povezuje u ovom pravcu u kome sam ja povezao, inace probao sam sve zive polozaje za kabal, score u 3dmark je uvek isti, naci apsolutno nema veze kako se stavi samo sto je eto preporucljivo da se stave oba kablica
 
Momci, ovoliko je jednostavno :). Dve katre, potreban jedan most. Tri karte, dva mosta. Chetri karte, tri mosta ;)
 
Momci, ovoliko je jednostavno :). Dve katre, potreban jedan most. Tri karte, dva mosta. Chetri karte, tri mosta ;)
moze jedan ali za velike rezolucije od 2560x2048 preporucuju se dva mosta kad se koriste dve kartice zbog veze od 24 bita izmedju njih. Sa jednim mosticem je 12 bita veza. Pise sve na ATI sajtu cak ima i video uputstvo kako se montira. Naravno kada su vise kartica u pitanju idu vise mostica
 
ma moze da se stavi kako hoces jer je kabal isti i na jednoj i na drugoj strani
Nama na sesiji niej radio na jednoj strani ;) samo onako kako je Notry pokazao na slici.
moze jedan ali za velike rezolucije od 2560x2048
Pa da ;), ali uvek pogledam u potpis pre nego shto postujem tebi sam video 1680x1050 :)
 
Nama na sesiji niej radio na jednoj strani ;) samo onako kako je Notry pokazao na slici.

Pa da ;), ali uvek pogledam u potpis pre nego shto postujem tebi sam video 1680x1050 :)
da jeste kod mene je 1680x1050 ali sam napomenuo da ne moze da skodi ako ima 2, a zna se ako nesto ne skodi moze samo da godi :D
 
Poslednja izmena:
malo novih slicica...

ne obracajte paznju na ove sitne fine cestice prasine koje se vide :D



stigao mi i Zalman 9500...





obratite ceznju i na to da vise onaj kabal za CPU napajanje ne ide preko celog kucista nego sam ga fino provukao ispod kartica



evo kako to izgleda u celini, otvoreno i zatvoreno kuciste, uskoro cu da ubacim i neonke
svi ostali kablovi su maximalno sakriveni znaci ovo sto se vidi jednostavno mora da se vidi jer nema gde da se sakrije, u svakom slucaju strujanje vazduha je "na nivou"



 
Prva slika :vomit:
Dobru si mi dao ideju za mog Centuriona :) lepo izgleda kad je mat crno... eto meni zabave :D
samo me mrzi da secem(ne sece mi se) otvor za 12 fan.... ali farbanje bi dobro doslo
Sve cestitke za trud (i izdvajanje ogromne sume novca za sve to :d)
 
Poslednja izmena:
Prva slika :vomit:
Dobru si mi dao ideju za mog Centuriona :) lepo izgleda kad je mat crno... eto meni zabave :D
samo me mrzi da secem(ne sece mi se) otvor za 12 fan.... ali farbanje bi dobro doslo
Sve cestitke za trud (i izdvajanje ogromne sume novca za sve to :d)
hvala na cestitkama, nije strasno ni secenje, ja sam one rupe isekao za 10 minuta. Suma koju sam potrosio na modifikovanje kucista iznosi tacno 495 (1 sprej) + 495 (drugi sprej) + 50 din smirgla = 1040 din sve ukupno. Farba je kostala ovoliko skupo jer sam koristio malo nazovi "kvalitetniju" farbu koja trpi temeprature preko 600-700 stepeni. Mada 2 spreja su mi bila knap za ovo sto sam odradio, recimo da sam radio i drugu ruku stranica iznutra otisao bi mi jos jedan sprej samo tako. Pozz
 
hvala na cestitkama, nije strasno ni secenje, ja sam one rupe isekao za 10 minuta. Suma koju sam potrosio na modifikovanje kucista iznosi tacno 495 (1 sprej) + 495 (drugi sprej) + 50 din smirgla = 1040 din sve ukupno. Farba je kostala ovoliko skupo jer sam koristio malo nazovi "kvalitetniju" farbu koja trpi temeprature preko 600-700 stepeni. Mada 2 spreja su mi bila knap za ovo sto sam odradio, recimo da sam radio i drugu ruku stranica iznutra otisao bi mi jos jedan sprej samo tako. Pozz

ma hocu reci da mi je zao da secem Centuriona :D,ja planiram samo da ga ispricam iznutra... spolja izgleda super. a taj sprej i nije toliko skup :D ovo sto ja stavljam je 10e (inace je to farba za kola) tako da samo iznutra da bude sve crno,pa cu da vidim za tu rupu za 12cm fan...
 
extra , imam isto kucishte i sjutra ga farbam u mat crnu !! =)
 
Super izgleda. Da me ne mrzi odradio bih isto tako nesto na mom 900. Prva slika sa nalepnicama mi se ne svidja, nekako ne prilice nalepnice ovom kucistu.
 
zju koji resurrection :)
 
Da nisi pomenuo ne bih ni izvalio da je iz 2008. Obicno tako neko lupi resurrect i nastavi se diskusija i niko ne izvaljuje :D
 
a ja prodajem kuciste, tj vec rezervisano hhehehhe
 
Ih, pa morao je covek da nas obavesti da sjutra farba u mat crno :d

@studiovpc

Ja svog anteca u ludilu ne bi prodao :)
Sta uzimas kao zamenu ili si vec uzeo?
 
Vlada je jako lepo odradio ov kuciste sada je ono kod mene i jako sam zadovoljan njime. Ja sam perfektno odradio cable management. Dodao jos 2x12 cm coolermaster blu led kulera jedan na bocnu stranicu a drugi odmah na zadnji deo od kaveza za hdd da vuce bojle vazduh tako da sada sa box kulerom mi procesor 7750 na 3,4 ghz radi perfektno ne prelazi u mirovanju 23c a kada ga naprzim sa craysis ide do 48 sto je perfekcija za box kuler. Mada nameravam da kupim novi kuler.
 
Nazad
Vrh Dno