Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Gde moze da se nadje podatak o broju izgubljenih korisnika?
 
Pa to je OK da u dinarima iskazuju prihode. U dinarima su i cene paketa.
Uvek su mi bili "zanimljivi" sa tim hvalospevima "prvi" i "naj..." :)
 
Ne znam za trenutni broj, ali imas u finansijskim izvestajima za prethodna tromesecja koliko su imali kada - VIP je cak i povecao broj korisnika naspram ranije, cini mi se, u 3. ili 4. tromesecju (znaci nakon poskupljenja).

@desp, zavisi za koga.

EDIT:
Do kraja marta 2015. godine Vipu se pridružilo preko 2 miliona korisnika što je za 4% više nego u 2014. godini, dok tržišno učešće kompanije iznosi 22,5%.

Naravno, cim se ne pominje profit, sigurno je manji ;) (isto i kod Telenora - izraze u evrima nekad profit/prihod, kada se vidi da je u dinarima manji :))
 
Poslednja izmena:
Danas mi SMSom stize poruka da sam potrosio "polovinu besplatnih SMS poruka" :D Na Smart paketu... inace ne vidim da ima ikakvih besplatnih poruka, sem ako ne misle na 1260, ali ako ne mogu 20 mesecno besplatno da posaljem pih :)
Mada sam tacno na polovini smartova potrosenih, najverovatnije se na to misli.

Cudi me da niko nije pomenuo ranije?
 
Pa možda se još nikome nije desilo da je potrošio 1500 sms poruka iz Smart 3000 paketa :D
 
Ja sam potrosio mozda 15 poruka, ukljucujuci i one ka 1260 na Smart1000 :)
 
Ja sam tek skoro ukapirao da je ova trenutna promocija krs . Popust 40% a telefoni po punoj ceni pa na 24 rate ... Uskoro mi istice ugovor , nadam se da ce biti nesto bolje
 
VIP ima neke termine tokom godine kada ima dobre promocije, a ostatak godine jedino da se saceka na te promocije.

Ili kupis od nekoga broj sa 60% poputa pa prebacis obavezu na svoj broj :D
 
VIP ima neke termine tokom godine kada ima dobre promocije, a ostatak godine jedino da se saceka na te promocije.

Ili kupis od nekoga broj sa 60% poputa pa prebacis obavezu na svoj broj :D

Meni su dali i 60% popusta na mega tarifu,i još mi dali duple megabajte tokom 2015 god,i plus 4G :) Do sada sam svukao oko 150GB preko 4G mreže,malo testiranja itd,i predložio sam im da uvedu flat 4G paket to bi im bio pun pogodak,i rekli su da će razmotriti i tu opciju :) Samo nisam znao da jedna bazna stanica pokriva oko 500 metara sa 4G signalom,to sam našao na njihovom sajtu.Baš glupa tehnologija :D
 
Do sada sam svukao oko 150GB preko 4G mreže,malo testiranja itd,i predložio sam im da uvedu flat 4G paket to bi im bio pun pogodak,i rekli su da će razmotriti i tu opciju :)
Bio bi pun pogodak, ali za one koji bi bili spremni da plate za takav paket :)
 
Kad MTS moze da naplati 500GB 500e, moze i VIP 4G FLat da naplati 100e bez problema, koliko kostaju pravi Flat paketi ponegde.
 
Ok, hteo sam da kazem da ne bi bilo mnogo ljudi spremnih da plate 100eur za racun za mob.
Btw, kako to mts naplacuje 500eur, 500GB?
 
Poslednja izmena:
Verovatno je mislio 2eur 120gb ali mu se omaklo na tastaturi. [emoji1]
 
Ima BizMobiNet paket, kod MTSa, od 500GB, kosta 50.000. ~400e u stvari.

Kako nije mnogo ljudi spremno da plati 100e? Pa ima prilican broj njih sa takvom potrosnjom (mada su vecina, ali ne svi, firme, gde su minuti i roming najveci trosak, ne net)
Kakvih 100gb, ja mislim na PRAVI flat.
 
^^^to je verovatno rasporedjeno na 50-100 ili vise telefona/brojeva u okviru jedne firme. Ako je tako to je skroz korektna ponuda i nije uporedivo sa fizičkim licima. Osim onih 2eur mtel...
 
Citam na telefonu pa mi se omaklo da si napisao 100GB. Ispravio sam post...

Bude i moj racun (za sluzbeni tel) nekad blizu ili cak i preko 100eur, ali to je kao sto kazes, roming uglavnom, plus parkiranje, pozivi ka inostranstvu i sl. Pretplata je ~2000din.
Stvarno ne verujem da bi mnogo ljudi kupilo takav paket sa pretplatom 100eur, zbog flat interneta.
 
Poslednja izmena:
Ne bi zbog neta, ali da je sve flat, bilo bi korisnika.

Illon, ma obican net paket za firme, standardna ponuda... 50.000, 500gb, PO BROJU.
 
Jeste da je postpaid tema, ali... sasekli su trajanje kredita na 3 meseca... 3... [ubacite onog lika sto se smeje, Risitasa]
 
Od juna valjda. (mada ne znam kome je to problem iskreno, VIP prepaid koriste samo oni koji korsite VIP Super i Pricaj sa Svima, ili kako se vec zovu te promocije, pa ionako svakog meseca dopunjuju)

Bice veselo kada i TNor i MTS ucine to.... pa vi (Telenorovci primarno ^^) pricajte kako nije bitno da li se razmislja o vecoj slici ;)
 
Ma vip SUPER je najbolja promocija. Koristimo je porodično od samog početka.
 
Svako ko koristi broj potrosi barem tih 100din za 3 meseca. Ocekujem da ce polako ici ka tome da dopune važe 30 dana, kada sto sam najčešće i viđao u inostranstvu.
 
Ja sam najavio minimalne potrosnje od 10EUR mesecno odavno. Mada nisam expliticno ukljucio prepaid (za sve mreze pricam), odnosilo se i na prepaid. Sa razlikom sto prepaid nece morati svaki mesec da se dopuni, ako se ne koristi.
 
Od juna valjda. (mada ne znam kome je to problem iskreno, VIP prepaid koriste samo oni koji korsite VIP Super i Pricaj sa Svima, ili kako se vec zovu te promocije, pa ionako svakog meseca dopunjuju)

Bice veselo kada i TNor i MTS ucine to.... pa vi (Telenorovci primarno ^^) pricajte kako nije bitno da li se razmislja o vecoj slici ;)

Upravo, nije vise VipZaSve, nego za pricu ili tako nesto, ako se uplati to je tacan iznos, posto jede kredit na mb i ostalo kad se potrosi saobracaj, jedino nezgodno ako ti treba sms za placanje... onda nista... :p
 
Ako sam dobro razumeo ne ukidaju broj posle 3 meseca, već samo zabranjuju odlazne pozive i kredit ide na nulu. SIM kartica važi godinu dana od poslednje uplate kredita?
 
da... tako nekako, kod MTS-a se kredit vraca, kod VIP-a brise... ako istekne rok za dopunu...
 
Svako ko koristi broj potrosi barem tih 100din za 3 meseca. Ocekujem da ce polako ici ka tome da dopune važe 30 dana, kada sto sam najčešće i viđao u inostranstvu.

A sto samo 30 dana a ne 10 dana ili 1 dan? Ako cemo tu kvazi logiku da primenjujemo do kraja, sto dopuna da ne vazi 30min?

Ovi iz Vip-a su teske lopurde, konfiskuju imovinu (pripejd kredit) ako nisi vidovita Kasandra pa da predvidis potrosnju svaki mesec, da im uplacujem kredit na svakih 15 min, lepo su to smislili. Da idem svaki cas na kiosk da uplacujem po 100 din.

I nije jasno, kazu: sve dopune vaze 3 meseca (Iskaz A). A sta ako posle 1.5 meseca kredit dopunim novom uplatom. Onda stara vazi jos 1.5 mesec a nova vazi 3 meseca? Ili nakon nove dopune zbir vazi naredna 3 meseca sto je direktno u konfliktu sa Iskazom A (stara dopuna vazi 4.5 meseca)

Ovakvo ponasanje treba kaznjavati masovnim prelaskom kod drugih operatera.
 
Nije da ja to hoću ili zagovaram, daleko od toga, ali verujem da ce u nekom momentu dopuna svuda vaziti 30 dana. Prelazili ili ne, svejedno. Realno, ne verujem da ce biti potreseni što im odlaze mušterije koje potroše 100din kredita na 6 ili 10 meseci.

Konkretno, sada, vaznost kompletnog kredita je tih 3 meseca od dana poslednje dopune.
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro razumeo ne ukidaju broj posle 3 meseca, već samo zabranjuju odlazne pozive i kredit ide na nulu. SIM kartica važi godinu dana od poslednje uplate kredita?
Ja sam skapirao da ti kredit ne brišu, već samo zamrzavaju. Kad uplatiš on se sabere sa dopunom i opet sledeća tri meseca.
 
Onda nije loše.
 
Nazad
Vrh Dno