Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

nemesis_tt

Cenjen
Učlanjen(a)
11.12.2007
Poruke
35
Poena
154
FAQ
Prosle godine sam uzeo oneplus 5 i imao sam identicne probleme. Lupao glavu danima, trazio po netu resenje, nista...
Na kraju provalo da zeza vipov proxy, kad sam ga iskljucio sve radi odlicno.
Sim settings, pa na apn i obrise se proxy server. Ovo je "popravilo" situaciju i kod drugara sa op5t, tako da kapiram da radi kod svih.
 
Poslednja izmena od urednika:
pa dok imas besplatne minute ne naplacuju uspostavu veze (tako je kod mts-a i telenora, ni ovi ne bi trebali da se razlikuju)
 
Samo ne znam da li VIP i u okviru besplatnih minuta zaokruzuje razgovore na 1. minut
 
Preporucio bih ti mts ili telenor, posto se na vipu razgovori zaokruzuju, a takodje se i preostali minuti i poruke ne prenose u sledece mesece.
Zbog ta 2 razloga a i upitne pokrivenosti signalom kad im prestane roming kod MTS-a, malog broja dodatnih usluga koje nude, meni su oni previse skupi/nepovoljni.

Verujem da se razgovori zaokruzuju i dok imas besplatnih ali da se ne naplacuje uspostava (kao kod telenora/mtsa), ali proverite..
 
Poslednja izmena:
ne naplacuju uspostavu dok imash besplatne minute....ali bolje uzmi od telenora ili telekoma,daleko su sada pouzdanije nego vip
 
Kod VIP-a se zaokruzuju minuti, ali od nove godine ce tako biti i kod MTS-a (ne znam za telenor). Vip je postavio veliki broj baznih stanica tako da nece postojati problem pokrivenosti.
 
odakle ti ta informacija za MTS? Najavljeno je samo za BEL...
Postavljeno jeste, ali ovi postavljaju vec 10 godina pa opet na dosta mesta ima problema... Verovatno ce u gradovima raditi ok (osim na nekim mestima), ali sumnjam na ostatak zemlje. Vecini nece smetati ali nekima hoce.
 
Po nekim informacijama vise od 30% teritorije je pokriveno. Za 6 meseci, to je zaista dobar ucinak :)
 
Verujem da se razgovori zaokruzuju i dok imas besplatnih ali da se ne naplacuje uspostava (kao kod telenora/mtsa), ali proverite..
Aman ljudi koliko puta treba da se kaže Telenor i MTS NIŠTA NE NAPLAĆUJU DOK IMATE BESPLATNIH MINUTA! (osim međunarodnih poziva i ostalih stvari, koje ne ulaze u pretplatu)

Zaokruživanje prvog minuta:
Vip postpaid
MTS Bel (SAMO BEL PAKETI, A OSTALI NE!)
Za MTS Bel se ovakvo tarifiranje razgovora primenjuje tek nakon utrošenih besplatnih minuta (prvi minut se naplaćuje odmah, posle se tarifira po sekundi)

Postpaid paketi sa mogućnošću prenošenja neutrošenih besplatnih minuta u naredna 3 meseca:
- Telenor Prenesi
- MTS Bel
- MTS MIX
 
Poslednja izmena:
Ja sam bio nesto skeptican oko uspostave veze koja se zaokruzuje na minut ali kada sam analizirao svoj proslomesecni racun na MIX paketu mislim da to i nije neka narocita mana. Imao sam 91 razgovor ispod minuta koji su trajali sve skupa 42 minuta. Da sam bio na VIP-u od 325 minuta odbili bi mi 91 i za ostale razgovore duze od minut ostalo bi mi 234 minuta. Na MTS-u su mi od 250 odbili 42 minuta i ostalo mi je 208. Ispada da bih jos i profitirao na VIP paketu. ;) Sto se prebacivanja tice zvuci zanimljivo na prvu loptu ali ni to nije neka narocita prednost MTS-a i Telenora. Prebacio sam ~25 minuta i ~80 poruka i sada gomilam i jedno i drugo. Na VIP-u ne bih prebacivao nista ali bih ponovo dobio jedno 220-240 minuta (kada se odbiju pozivi manji od minut) i 325 poruka tako da je manje vise isti djavo. I sa tom kolicinom minuta i poruka bih sasvim lepo funkcionisao bez da izlazim iz pocetne kvote kupljenog saobracaja. Tako da mislim da nema tu neke drasticne razlike izmedju provajdera.
 
Ne mozes da izvodis generalne zakljucke na bazi svoje potrosnje. Meni je npr. licno velika prednost postpaida bas to sto mogu da zivkam cesto i kratko jer su mi takvi pozivi trenutno potrebni, a sa zaokruzivanjem na minut bi mi racun otishao u nebo i po meni je VIP-ov nacin obracuna katastrofa.
 
Uopste mi nije bio cilj da izvodim generalne zakljucke na osnovu licnog iskustva vec cisto da konstatujem da ne mora da bude toliko strasno koliko na prvi pogled izgleda. :) Ja sam prvi mislio da je navlaka nikad strasnija i da mi se uopste ne bi isplatio VIP 325 u poredjenju sa MIX 1000 (ili Prenesi 250) pa kada sam izveo racunicu videh da nije bas tako. Sve u svemu svako prema svojim potrebama. :)
 
kao covek koji nema mobilni telefon :smoke: da kazem i ja nesto na dnevnik :smoke:
ko razgovara po 10-15 sekundi njemu se svakako ne isplati VIP-ovo zaokruzivanje na 1. minut. ko prica po najmanje ~45-50 ili vise sekundi njemu se isplati jer sve sto mu ukradu na zaokruzivanju nadoknade sa vise minuta u paketu. samo treba izanalizirati par proslih racuna i videti koliko traje prosecan razgovor i u skladu sa time se odluciti za provajdera ;)
 
Vip je postavio veliki broj baznih stanica tako da nece postojati problem pokrivenosti.
koliko
Po nekim informacijama vise od 30% teritorije je pokriveno. Za 6 meseci, to je zaista dobar ucinak :)
kojim informacijama
Zbog ta 2 razloga a i upitne pokrivenosti signalom kad im prestane roming kod MTS-a,
ti veruješ da bi oni ostavili korisnike bez rominga?
 
Uzeo bih neki postapaid paket (recimo 325) cija cena iznosi 1000din+PDV. E sad me zanima da li oni naplacuju uspostavu veze u tih 325 besplatnih minuta?

Primer:

Recimo da istrostim 300 besplatnih minuta i 200 poruka, da li postoji sansa da racun bude veci od osnovne pretplate 1000din+PDV?

Jer ako naplacuju uspostavu veze onda, recimo da napravim oko 100 razgovora to ce me izneti 1000din+PDV pretplate plus 100*2.9din (toliko valjda iznosi uspostava veze) sto znaci da cu platiti preko 1500 din.

:wall:

sve to sto imas besplatno ulazi u tih 1000 dinara bez pdv. a svaki minut preko 325 se naplacuje debelo! uspostava veze + cena minuta + pdv... primer: 1 minut i 2 sekunde razgovora bi kostalo vise od 14 dinara...
 
Ja sam samo video u nove poruke.. nisam ni provalio da je tema iz 2007.. :p
 
Probudili ste temu iz dubokog sna.
Sada se sve promenilo VIP je No1
 
slazem se,imam vip skoro goidnu dana i prezadovoljan sam :)
 
Vip je dobar samo ako nekome treba internet, a prica preko 300 min i ne smeta mu da se veza povremeno prekine/bude loseg kvaliteta i sl (zar ovo nije u koliziji sa dosta razgovora?)... Inace je dranje.
 
Poslednja izmena:
evo ja sam dva meseca na VIP-u, imam paralelno i 064 broj i nijednom mi nije pukla veza, niti sam imao problema prilikom telefoniranja. A VIP sam koristio i van Beograda. Mesečno potrošim skoro sve minute iz 350 paketa
 
Na VIP-u sam vise od godinu dana. U kuci imamo 2 postpaid i 3 prepaid broja i nikada se nije dogodilo da "pukne veza" ili da bude loseg kvaliteta. Ako izaberes tarifu koja ti odgovara, VIP dodje najbolji jer ce te sve to kostati mnogo manje. Dobijes i gprs protok i besplatne razgovore u mrezi, sto meni mnogo odgovara. Ovako jeste skup (4 din za poruku je sumanuto), ali ima dosta promocija i svako izabere tarifu koja mu odgovara BESPLATNO, a ne kao kod MTS-a... Trebam da dam 200din jer su oni uprskali tarifu kako bih presao na povoljniju. Telenor je OK, ima dobru tarifu sto se tice postpaida, mada mi odgovara vise extra gprs-a sto dobijem kod VIP-a. Tako da svako po svojim potrebama bira operatera.
 
Koristim Vip dva meseca samo po Beogradu i jednom mi je usao u roaming Mts-a i to teretani koja je u nekom bivsem sklonistu. Nijednom pukla veza, internet radi ok i uglavnom je ili Hsdpa ili 3g i uz to svaki mesec ustedim po 500,600 din za net koliko je onaj najmanji taifni dodatak na Telenoru.
 
Moja supruga koristi VIP postpaid 2 god. U pocetku je stvarno bilo problema, ali sad je druga prica. Postavili su svoje antene, na pojedinim lokacijama signal bolji od telenora i mts-a zajedno
 
Ovako nekako:

Vip60 - najlosiji ubedljivo, bacen novac maltene, ubija 60+30
Vip150 - za razgovore u Vip mrezi je vise nego dobar
Vip325,900,1800 - Sveobuhvatni paketi, bolji od svakog MTS u klasi, drugaciji od Telenor "Prenesi" koji opet ima svoje prednosti prenosenja.
 
Poslednja izmena:
Za vip60 i vip150 ubija i veca pretplata, mada u pravu si da se nekom ko bi ga koristio iskljucivo za razgovore u vip mrezi (jer ce mu se onda ostali naplacivati po ne bas lepoj tarifi) moglo da se isplati (ako razgovara preko 300 min ili sl)
 
Pa da, taj VIP150 ima za tu lovu 1150min u VIP mrezi i 150SMS (nacionalno).

Kome odgovara, to je strava.
 
Ja vec godinu ipo na postpaid 60, ali onoj staroj tarifi 60+1s (250din + porez). Nemam zamerki uopste na Vip:)
 
Nazad
Vrh Dno