Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Al su aparati kod telenora skuplji, upoređivao sam sa VIPovim sličnim paketima
 
Kod vipa 25% je standardna promocija koju uvek dobijas na to ide jos 25% ili vise u koliko ima takve akcije.
Kao sto je bila sad promocija 25+25%=50%
To je ta varijanta.

Ne razumem kako ovo 25 + 25 ?

Vip daje popust 25% na godinu dana i fon, telenor daje 25% na dve godine i fon.
 
ubedljivo najbolja stvar kod vipa je paket vip opusteno (500min+5GB+neograniceno sms i u mrezi) za 1700din.

e to nema ni jedan operater za te pare
 
Jako bitna stvar uz ovu tarifu kada se uzima sa telefonom. Uz vip opusteno (2700) mora vise da se doplati novac za bilo koji smartphone nego sto treba uz smart 2000 (2000)
Nigde veze
 
Poslednja izmena:
Mene su izgleda izjebali.
Podnio sam reklamaciju i čekam da vidim šta će se desiti.


Ukratko suština problema

Ono što je problem u ovom slučaju i razlog mog obraćanja Vama je situacija da sam umesto dodavanja aparata i zaključenja ugovora na 24 meseca jer aparat nisam imao na ovom broju, meni dostavljen Aneks o obnovi ugovorne obaveze koja glasi na 29. meseci.

Obzirom da ja nisam izvršio online narudžbu u kojoj bi sam birao izmedju dodavanja uredjaja i obnove ugovora, kao i obzirom na činjenicu da ovi poslovni nisu obavljeni u poslovnici u kojoj bi Vaše stručno lice pojasnilo elemente Ugovora i razliku izmedju obnove ugovora i dodavanja aparata što je Vaša obaveza jer je u pitanju Ugovor o pristupu , mene interesuje ko je u moje ime izvršio izbor umesto mene odnosno izabrao za mene manje povoljnu opciju obnove ugovora kada ja to nisam tražio niti sam se sa tim saglasio.

Ja sam tražio aparat pod oštim uslovima pod kojim ga reklamirate na Vašem sajtu a to je ugovorna obaveza od 24 meseca, ja nisam birao izmedju obnove ugovora i dodavanja aparata niti mi je taj izbor ponudjen.

Napominjem da kao Ugovorna strana imam pravo i na dodavanje uredjaja i na obnovu ugovora.

Ovo sve sa razloga što Uredjaj u medijima reklamirate sa Ugovornom obavezom od 24 meseca i sa razloga što neko umesto mene i bez moje izričite saglasnosti, bez prethodnog pojašnjenja razlike bira za mene kao korisnika lošiju opciju u situaciji kada su mi obe dostupne, dakle i dodavanje aparata i obnova ugovora.

Dakle osnovno pitanje je ko je izabrao ovu za mene manje povoljnu opciju kada mi je bilo dostupno i dodavanje aparata.

To je dio moje reklamacije.

Razlog zbog koga se ovo desilo je što je kurir umjesto u dogovoreno vrijeme (poslijpodne) došao prijepodne tako da sam ja morao iz centra da otkazujem na poslu sve što sam zakazao i da žurim da preuzmem telefon.
Nisam pogledao taj detalj ,tj vidio sam ga kad je kurir izašao.
Računao sam valjda je normalno da ću dodati aparat kad imam tu opciju a došao mi je aneks o obnovi iako u prethodnom periodu tj. prethodnom ugovoru koji je trajao još 5 mjeseci nisam imao aparat.
Oni su mi sad sračunali ukupno 29 mjeseci po punoj pretplati.

VIdjećemo šta će biti.
Računam da im je glup način ako hoće na ovu foru da zarade jer sigurno gube korisnika a planiram da uzmem za potrebe posla još 2 broja.
Novac nije toliko problem koliko osjećaj da me neko odžepario.

E sad pitanje.
Ja im ne bi zamjerio kad bi mi omogućili da ja svoj broj koji je trenutno smart 1000 prebacim na biz premium paket 1000 a da ne doplaćujem za lumuio925 koju sam uzeo.
Pretplata za biz paket je 2890 dinara a smart 2090 dinara.

Da li je realno da mi to omoguće.
Pitam jer je lumia uz biz paket 14990 a uz smart 1000 je 800 dinara.
Ako bi mi to omogućili ja se uopšte ne bih ljutio :)

AKo ne, dobro, iz.ebali su me, moj previd, ali definitivno smo završili makar plaćao kod telenora ili mts-a najskuplje pakete. Nije problem.
 
Ne razumem kako ovo 25 + 25 ?

Vip daje popust 25% na godinu dana i fon, telenor daje 25% na dve godine i fon.
Ne vip daje popust na dve godine 25+25% to je bila zadnja akcija od 50%
Ne znam sta ne razumes?
 
Poslednja izmena:
Ko pobogu danas koristi MMS, potpuno je nebitna stvar.
 
Telenor daje na 2 godine 25% meni vip nudi 25% na jednu godinu (procitaj post) . Drugo ovo je sa telefonom 25% godinu dana popust posle full i telefon . Ono sto su slali mislim da je 25% na celokupno ali bez telefona (vip). Telenor barem da 2 godine 25% i telefon sto je skroz korektno , plus ne puno natezanja cak minimalno .

Ja cu se najverovatnije vratiti u MTS prepaid , pa cu da vidim dalje sta i kako .
 
Poslednja izmena:
Ko pobogu danas koristi MMS, potpuno je nebitna stvar.
Mozda je nebitna ali ja kazem sta paket sadrzi.
I meni su nebitni sms-ovi poslao sam ih za zadnjih 5 gidina mozda dva i to nisam siguran za jedan jesam to znam i za sta iako je bio pre 4 godine za ovaj drugi ne mogu da garantujem da sam poslao ali neka bude da jesam.
Ko pobogu danas koristi sms?
Brate okrenes nazoves platis pa nismo valjda deca da nas roditelji izdrzavaju i da nam placaju dopunu.
Eto isao sam tvojom logikom i gde smo dosli?
Totalno je nebitno sta ti mislis da li neko salje mms ili sms ja kazem sta paket sadrzi a kokega zaboravio da napise.
 
Telenor daje na 2 godine 25% meni vip nudi 25% na jednu godinu (procitaj post) . Drugo ovo je sa telefonom 25% godinu dana popust posle full i telefon . Ono sto su slali mislim da je 25% na celokupno ali bez telefona (vip). Telenor barem da 2 godine 25% i telefon sto je skroz korektno , plus ne puno natezanja cak minimalno .

Ja cu se najverovatnije vratiti u MTS prepaid , pa cu da vidim dalje sta i kako .
Ma ja pisem bez telefona daju 50% bar je sad bila ta akcija na 2 godine, video sam ja sta ti pises.
Meni je glupost da iko uzima fon preko bilo kog provajdera ali to je moje misljenje.
Odes i kupis u slobodnoj prodaji i nema glava da te boli i uzmes veci popust od operatera jer ne uzimas fon preko njih.
Ako nemas kesa da uzmes fon onda taj telefon i nije za tebe(ne mislim na tebe licno).
E sad ako vec hoces da ipak to uradis onda igras kako operator svira i prilagodjavas se istom.
No dobro ne misle svi kao ja ali mislim da pravilno razmisljam.
Znam ljude koji su uzeli S6 edge otplacuju ga sad i nemaju sta da jedu, ali kad sednu u S. Bana odmah izbace telefone na sto. Seljaci ali ima ih puno...
 
Poslednja izmena:
@donmarkon:
uzeti u obzir da kod VIPa uvek postoji tekuca promocija koja se uracunava u sumu. Sacekaj neku bolju promociju, uz to trazi 3 meseca pretplatu za 1din ili nesto slično i u zbiru dobices bingo.
 
Ma ja pisem bez telefona daju 50% bar je sad bila ta akcija na 2 godine, video sam ja sta ti pises.
Meni je glupost da iko uzima fon preko bilo kog provajdera ali to je moje misljenje.
Odes i kupis u slobodnoj prodaji i nema glava da te boli i uzmes veci popust od operatera jer ne uzimas fon preko njih.
Ako nemas kesa da uzmes fon onda taj telefon i nije za tebe(ne mislim na tebe licno).
E sad ako vec hoces da ipak to uradis onda igras kako operator svira i prilagodjavas se istom.
No dobro ne misle svi kao ja ali mislim da pravilno razmisljam.
Znam ljude koji su uzeli S6 edge otplacuju ga sad i nemaju sta da jedu, ali kad sednu u S. Bana odmah izbace telefone na sto. Seljaci ali ima ih puno...

Ne treba mi nov telefon , ali mi je bilo cool za 1600 dinara standard tarifa 700 i telefon pristojan za dinar . Koji mogu da prodam poklonim i tako to
 
Ja sam prezadovoljan s promocijom 60% bez tel.... i sad plaćam 630 din mesečno a kupio sam tel za keš sa oglasa od nekog lika koji je uzeo u paketu upola cene..... tel 60e (huawei g630) i 630 din.... a da sam ga uzeo u paketu em bi bila 1600 din pretplata em bi i za telefon morao da dam učešće bar 4-5 hiljada......
 
Kad pogledam sadašnje cene telefona i cene paketa (posebno posle promene Mix Net paketa u MTSu), iskreno mislim da su se sva tri operatera u jednom trenutku lepo dogovorili da ne daju više nikakve "suvišne" pogodnosti, već da nas deru što je više moguće. Mislim da nikada nije bila skuplja ponuda što telefona, što paketa...
 
Sve je to tacno i logicno obzirom na sve tezu ekonomsku krizu u zemlji i rizik poslovanja u ovdasnjim uslovima.
Novac tj.krediti su sve skuplji i tezi za dobiti, a jos teze ih je vratiti.

Kupujte telefone za kesh, a kod operatera po popust na pretplatu.
 
Poslednja izmena:
pre cu uzeti u mts sa 50% popusta nego da se ciganisem sa njima . Trebao sam kad sam mogao da odem iz mreze , na 5 om mesecu od potpisivanja . A ne da me zavlace sve ovo vreme , ali dobro za nauk :)
 
Ja sam prezadovoljan s promocijom 60% bez tel.... i sad plaćam 630 din mesečno a kupio sam tel za keš sa oglasa od nekog lika koji je uzeo u paketu upola cene..... tel 60e (huawei g630) i 630 din.... a da sam ga uzeo u paketu em bi bila 1600 din pretplata em bi i za telefon morao da dam učešće bar 4-5 hiljada......
E o tome sam pisao a ti dao odlican primer, samo sto ne razmisljaju svi kao mi a ne znaju da ce vise ustedeti ovakvim primerom nego bezobrazno hraniti vip, mts i telenor.
Ali dobro, svako ima pravo sa svojim parama da radi sta mu je volja.
 
Poslednja izmena:
Pa nisi napisao pa sam dodao, napisao si za sms ne i mms.
Zato sam i rekao da si zaboravio.

Evo citiracu te opet da vidis da si zaboravio mms da napises.

ubedljivo najbolja stvar kod vipa je paket vip opusteno (500min+5GB+neograniceno sms i u mrezi) za 1700din.

e to nema ni jedan operater za te pare
 
Bez telefona mi nude 50% popusta , sve je to lepo ali princip je princip ... Da je 55% prihvatio bih ovako necu :)
 
Pa samo zgodniji ruter za kola nista bolje od drugih.
 
Bez telefona mi nude 50% popusta , sve je to lepo ali princip je princip ... Da je 55% prihvatio bih ovako necu :)
Realno ni VIP ni MTS posebno ne tretiraju stare korisnike i ne daju znacajne nagrade za vernost (doduse vip daje nekad 3 meseca, sad je poceo i 12m popust dok kod mts 50% svima i ni pedalj drugacije)
Ovo sto si dobio je dobra ponuda ako ti odgovara da ostanes u VIP mrezi.
 
Poslednja izmena:
Ja nemam reci za bezobrazluk vipovaca. Bio sam oko 10.06. u poslovnici i trazio E4g, rekli mi da nema vise i da ce da me zovu sutradan ujutru da jave da li ima negde u drugoj poslovnici da se povuce ( uzeli broj telefona ), naravno nisu zvali posle par dana ja zvao korisnicki centar ( skinulo 15 din ) da vidim o cemu se radi jer mi poslovnica na 8 km od mene, i oni zvali ove da tek onda oni iz poslovnice okrenu mene i rekli mi da nema nigde i da ce da bude krajem tekuceg meseca. Posto je ponuda inace ocajna ajde reko bolje da sacekam i to i da uzmem telefon i cao... Odem ja sada 26 tog kada kazu oni meni nema uopste niti znamo kada ce da bude, ja reko koga zezate rekli ste mi pre 15 nestak dana da ce da bude krajem meseca... kao ne znamo mi to nema, zovnite korisnicki centar da pitate njih, sam se mislim ocu djavola da zovem samo da mi skida po 15 din za koji klinac vi ovde sluzite sem da primate platu.

I nista odem ja kuci i naletim na live chat na sajtu, kazem operateru sta se desilo i da proveri ima li taj telefon bilo gde da se povuce jedan za mene, jer obnavljam ogovor sada istice i zainteresovan sam za njega, on uzeo broj telefona i kaze javice, naravno nije javio proslo par dana :mad:

Onda ponovo naletim na live chat skoro i kazem kakav je to nacin i bezobrazluk umesto da oni jure klijetna, ja moram njih da jurim itd, i kao proverila je sa kolegama nema, a kada sam postavio pitanje zasto kada nije imao 10.06 pa sve na ovamo na stanju zasto non stop stoji kao dostupan na njihovom sajtu, i valdja je logicno kada nesto nema da se skloni sa sajta i da ne zamazuju ljudima oci i da sklone ako nema, odgovor nisam dobio kao ono prekinula se veza pokusajte kasnije ( prekinula ona ).

I sad posle svega zovu danas kao istice vam ugovor 05.07. jeste li razmisljali o obnovi, sam se mislim more mars u tri lepe. Sad ce da se uvlace u dupe ako treba samo da covek obnovi, sad jedino da mi daju neku ekstra povoljnost pa cu da prihvatim posle svega ovoga, a za neke obicne gluposti sto daju standarno me ne zanimaju uopste.
 
Ja sam ih bio zgotivio i onda sam naleteo na neprijatnost , prosto se prave ludi , na mejlove jedva odgovaraju i tako to . Sad cu ja da se pravim lud , pa kad bude istekao ugovor neka jure oni mene .
 
Ja sam ih bio zgotivio i onda sam naleteo na neprijatnost , prosto se prave ludi , na mejlove jedva odgovaraju i tako to . Sad cu ja da se pravim lud , pa kad bude istekao ugovor neka jure oni mene .

A da sada si me podsetio 2 puta sam i mail slao odgovaraju kao da treba postar pismo na kucnu adresu da donese, al ne bukvalno nego u isto vreme bi ti stiglo pismo da posalju postom. Rekli mi na mail prvo da ima, i kada sam im ja rekao kako ima kada mi u poslovnici kazu da nema nigde i ako ima jel moze onda da se povuce jedan u moju poslovnicu i onda u sledecem mailu mi odgovaraju da je rasprodato :mad:, mislim presmesni su, poslovnost 0.

Sta se desava kada istekne ugovor posto ne znam sigurno, ne mogu nikako da mi nakarikaju neke nove dazbine kao sto se nisam na vreme javio da kazem da necu da produzim dalje ugovor ili nesto slicno ?
 
Kada ti istekne ugovor ostaje ista tarifa samo sto nisi pod ugovorom. Ako hoces da raskineš, moras da odes u poslovnicu. Obicno izmisle da ne moze to tako brzo da se raskine pa ti natovare pretplatu i za sledeci mesec. To su ti jajarski potezi...
Nije to samo kod vipa, i kod mts-a i telenora je isti slucaj...
 
Nazad
Vrh Dno